Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı HeadIncluded adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, ehliyetti eğitimdi derken eşime 2012 model 20.000km de bir ybr aldık. 2-3 ay oldu işe gidip geliyor 1-2 defa 2 motur şehir dışı bile yaptık. Şimdilik motorun herşeyinden memnunuz. Az benzin yakması, yedek parçaların, lastiklerin ucuzluğu, kıvrak olması, hafif olması harika.

Malum havalar soğumaya başladı, orijinal siperlik neredeyse hiç işe yaramıyor, en azından karın/göğüs bölgesine rüzgar gelmesini engelleyecek bir cam/siperlik arıyoruz. Piyasada bol bol var ama sormadan almayalım diye düşündüm. Önceden alıpta memnun olan, bağlantıları sağlam, camın açısı sayesinde rüzgarı güzel savuran fazla pahalı olmayan bir cam için önerileriniz var mı?

teşekkürler...
    Hayırlı olsun,güle güle binin.
    Cam çok faydalı kullanırsanız rahat edersiniz. Benim tavsiyem camın uç kısmı öne kıvrık olanından alın, çünkü rüzgar hep kaska gelmeye başlıyor cam takınca, kıvrık olması daha iyi olur.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Facebook ta hangi gruplar önerebilirmisiniz ?

Motosikleti
    ybr 125-r25
    Arkadaşlar herkese merhaba;Dun ufak bir kaza atlattım,bugün servise görürdüm on düzen yamulmus ön far ve cam kırılmış on camın yanindaki şeyde çizik var.Direksiyonu biraz düzeltmiş on cami değiştirmis 85 lira cama verdim 30 tlde iscilik.Direksiyon için tornoya girmesi gerek dedi 100 lira onun için istedi,far içinde 250 TL dedi camın yanindaki şey içinse 200 lira dedi sizce çok fazla değilmi?

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tylerdurden1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese merhaba;Dun ufak bir kaza atlattım,bugün servise görürdüm on düzen yamulmus ön far ve cam kırılmış on camın yanindaki şeyde çizik var.Direksiyonu biraz düzeltmiş on cami değiştirmis 85 lira cama verdim 30 tlde iscilik.Direksiyon için tornoya girmesi gerek dedi 100 lira onun için istedi,far içinde 250 TL dedi camın yanindaki şey içinse 200 lira dedi sizce çok fazla değilmi?
    Çok fazla tabi kardeş, gidon için 100tl torna maliyeti mi olurmuş yahu. Orjinal gidon zaten aşağı yukarı o paraya satılıyor. Yan sanayi gidon 25Tl. O servis belli ki kazıklamaya çalışıyor seni, çizik var diye orjinal parçayı da değiştirme. O dediğin parçaları yan sanayi ile değiştirebilirsin. "verdim, değiştirmiş" falan dediğine göre iş işten geçmiş ama kazıklanmışın kardeş.

Motosikleti
    ybr 125-r25
    Hocam sadece on cami değiştirdim yan sanayi 15 orijinal 85 dedi orijinal olanı taktirdim.Kazık yememek için size sordum diğer parcalari

Alıntı tylerdurden1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sadece on cami değiştirdim yan sanayi 15 orijinal 85 dedi orijinal olanı taktirdim.Kazık yememek için size sordum diğer parcalari
    Durumun el veriyorsa orjinal parça al tabi ama, motor aksamı gibi ana unsurlar dışında bence gerekli değil, çünkü orjinal parça ile yan sanayi arasında dağlar kadar fiyat farkı var. Bence saydığın parçaların yan sanayisini al, bi gidon düzeltme için 100TL istemelerinde art niyet arıyorum ben kardeşim, çünkü gidonun orjinali taş çaltlasın 125lira iken onu düzeltmeye 100 TL verilmez, o kadar da tutmaz zaten o da ayrı konu.Zamanında ben de gidon değiştirdim yan sanayi, gayet memnunum.
    Amortisör de dahil her parçayı(motor aksamı hariç) yan sanayisi ile değiştirebilirsin sorun olmaz.
    Manisada yamaha servisiyle aramızda geçen dialogdan küçücük bir cümle : "Ybr'yi orjinal parçalarıyla toplamaya kalksan 10 milyar tutar"

Motosikleti
    MT-07
    Kardeş gözle tespit ettiler ön takım söküldü , şasinin boğazına yani maşanın girdiği yere bakınca bana görede hafif bir eğrilik vardı, serviste yine ön takımı sökülmüş olan ybr ye baktım onunki öyle durmuyordu.Neyse motora pilot street aldım yağ değiştim orjinal arka balata aldım ses yapıyor diye , aldığım adamıda aradım 200 tl istiyorum helalliğimi alacaksan dedim öderse ne ala ödemezse hayatta hakkımı helal etmeyeceğimi söyledim

Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mirkuza, küçük düşmelerde bile giden hafif eğilse o çekmeyi yapabilir, ben düştüm bende de hafif var ama kafaya takılacak bir şey değil, sen rahat ol keyfini çıkar, he birde ustalara fazla güvenme, o yamukluğu nasıl tespit ettiler, gözle mi?

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    istanbul anadolu yakasında jant düzeltme işlemi yapabilecek babayiğit tanıyormusunuz arkadaşlar..

Bu yamalube ne dandik yağ arkadaşlar rodajda sıkıntı yaratırmı bu yağ ayrıca yan çanta önerileriniz varmi sağlam kullandıgınız cok tuzlu olmayan ?

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    benim motor daha 10 aylık ve 3300 km de henüz ama arka fren motora ilk bindiğimde acayip ötmeye başladı, bir süre sonra sesi kesiliyor. bunu nasıl engelleyebiliriz?

Motosikleti
    MT-07
    benim motordada balata aynıydı usta söktü temizledi kullanılmadığından ötüyor dedi ilk 10 km ötmedi sonra yine aynı balatalarda lastikler gibi belirli bir süre sonra özelliğini kaybediyor.Fabrikada takılan balata ekmek misali bayat olmasın .Ben 50 tl ye orjinal balata taktırdım frene basma hissi bile değişti meğer eski balatam tahtaya basar gibi olmuş .bence değiştir kurtul hiç uğraşma
    Alıntı sgurdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motor daha 10 aylık ve 3300 km de henüz ama arka fren motora ilk bindiğimde acayip ötmeye başladı, bir süre sonra sesi kesiliyor. bunu nasıl engelleyebiliriz?

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbul anadolu yakasında jant düzeltme işlemi yapabilecek babayiğit tanıyormusunuz arkadaşlar..
    orjinal jantsa düzelmez, aleminyum alaşımı olduğu için belli bi noktadan sonra kırılıyor, düzeltilecek gibi bişeyse de %100 verimli olacağını sanmıyorum, zaten sök düzelt tak falan baya tutar,yan sanayisini al daha iyi olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:25 ----------

Alıntı fatihebeler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yamalube ne dandik yağ arkadaşlar rodajda sıkıntı yaratırmı bu yağ ayrıca yan çanta önerileriniz varmi sağlam kullandıgınız cok tuzlu olmayan ?
    yamalube dandik değil, yamaha motorları için yamalube tavsiye ediyor. ben hep yamalube kullandım gayet memnunum, arkadaşda 2010 r1 var o da hep yamalube kullanıyor

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim Çoşkun yaptırmıştı Ümraniyede. İşinin ustası diyordu istersen onla bir iletişime geç.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim Çoşkun yaptırmıştı Ümraniyede. İşinin ustası diyordu istersen onla bir iletişime geç.
    Pendik oto sanayide kılınç kardeşler diye bi yer var abi orda hallettik..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    zincir temizlemek için gaz yağı Ankarada nerde bulabilirim?
    birçok yerde gazyağı bulunmuyor,
    nerede bulunabileceği hakkında fikri olan arkadaş var mı?
    tercihen oran cankaya incek golbasi taraflarinda

simdiden cok tesekkurler

YaRaSa_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    arkadaslar gecelerde 4000 km bakım yaptırdım rutın olarak yag degısımı falan bakımdan once full depoya 450 km falan gıderken sımdı 350 km falan gıdıyor 2 kere fullettım ıkısındede aynı en fazla a350 km bunun nedenı ne olabılır.gıdıp servısle konusmam gereken olay nedır aca ba ??

Motosikleti
    MT-07
    ben ankarayı bilmem ama tahminim oto sanayi yakınındaki akaryakıt istasyonunda bulursun.
    Alıntı TEKNECI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zincir temizlemek için gaz yağı Ankarada nerde bulabilirim?
    birçok yerde gazyağı bulunmuyor,
    nerede bulunabileceği hakkında fikri olan arkadaş var mı?
    tercihen oran cankaya incek golbasi taraflarinda

simdiden cok tesekkurler

Motosikleti
    ybr 125-r25
    Motoru çalıştırırken çok zorlanıyorum,rölantide stop ediyor hemen,jikle açıp deniyorum değişen birşey yok.Jikle işe yaramıyor sorun ne olabilir arkadaşlar

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Bugün michelin pilot streed lastik taktırdım.On numara lastik düşünen herkeze tavsiye ederim.O CST ler bunun yanında ayakkabı köselesi gibi kalır.3600km nasıl düşmeden sürmüşüm hayret ettim doğrusu.290 tl için hayatımızı tehlikeye atmanın hiç manası yok.
    audioslave ve sgurdal bunu beğendiler.

Zeronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR125(1.),Yamaha Wr125X(2.),Yamaha YZF R25
    motorunuza subab ayarları bozuk ıse motor cok fazla yakar ayrıca rolantınızıde duzgun ayarlayın motor sıcakken ayarlayaın
    * Yağmurda kullanmıyorsan motosiklet kullanıyorum deme.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler