Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 çanta da kaliteli,güzel. Ancak ben su ana dek kullandığım ybrlerde hep 32 lt'lik çantalarla sürüş yaptım. Daha geniş hacimli cantalar sürüsü olumsuz etkileyebilir,yüksek hızlarda parasüt etkisi olusturabilir. Tabi bu sadece benim acımdan teoride bir durum. Bu cantalardan kullanan arkadasların yorumu daha dogru olacaktır.
    o paraşüt etkisi falan ybr de olmuyor belki daha hızlı motosikletlerde olabilir ama ybr nin canı ne zaten 110 yapıyorum maksimum arkada da 45 litre çanta var eşimle bindiğimden mecbur 2 kask alması lazım. biraz kötü görünmesinin dışında başka bir dezavantajı yok.
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    m3hm3tozc4n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 (2006)
    Zaten her zaman takmayacağım. Uzak bir yere giderken takıp memlekete geri dönünce çıkaracağım. Gerçi ben onun rüzgarını keserim zaten 115 kiloyum sorun olmaz

Bu Shad için kolay düşüp kırılabileceği ve kilit mekanizmasının iyi olmadığı söyleniyor. Doğru mudur bu? O düşerse biterim çünkü içine benim motorun iki katı fiyatlı fotoğraf makinası koyacağım.

Motosikleti
    2013 YBR ESD
    walla bende de o sorun olmuştu. rolanti ayarını biraz yükseltmenizi öneririm. motor alıştıkça rodaj tamamlanınca rolantiyi tekrar ayarlayın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:42 ----------

benim ybr de sinyalda temassızlık ve devir saatinde temassızlık oldu. bu sabah antalya nebioğullarına motoru bıraktım. biraz önce almaya gittim. devir saati sorunu ortadan kalkmış durumda sinyalde sağlam gibiydi. 10tl ücret ödedim. kablolarda oksitlenme var dediler. daha 3binde ki bir motorda oksitlenme beni şaşırttı doğrusu. eve gelince sinyaldeki problemin devam etmekte olduğunu gördüm. geri döndüğümde usta ile görüşmelerim sonucu anlaşamadık ve kendim yapma kararı aldım.(bundan sonra yapılması gereken bakımlar dahil) hafta sonu motorun kafasını söküp kablolara ulaşıp temassızlık yapan yeri bulacağım. asıl Sorum Şu:
    sinyal kablolarının renkleri nedir bileniniz var mı ? aksi taktirde kendi yöntemlerim ile bulacağım. şimdiden teşekkürler.

m3hm3tozc4n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 (2006)
    Bugün Eğirdir Gölü turu yaptım. Gerçekten güzel bir yer tavsiye ederim. Yalnız oturma organımı hissetmiyorum şuan. Koltuğu değiştirmeyi düşündüm ama seçenek yok galiba. Bir tane yurtdışında buldum 250 € cuk

benim benzin göstergesi bozuldu gösterge yarım depo gösteriyo benzin bitip yedeğe düşüyo şamandıra vs nerden ayarlaniyo bilen varmı.teşekkürler

Motosikleti
    dealim daystar 250
    arkadaşlar motorumu değiştirdiğim için elimde kalan kullanılmamış ön fren balatamı , arka fren kampanamı ve krom canta bağlantı demirini hepsini 150 tl ye satıyorum bilginize. not parçaların hepsi orjinal ve sıfırdır ilgilenen olursa mesaj atsın

bkgzl34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2024 Honda PCX
    Alıntı Abramovic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim benzin göstergesi bozuldu gösterge yarım depo gösteriyo benzin bitip yedeğe düşüyo şamandıra vs nerden ayarlaniyo bilen varmı.teşekkürler
    Şamandırayı değiştirmen gerekicek benimde başıma geldi. Şamandırayı değiştirmen için önce depoyu sökmen lazım ardından deponun altında şamandıra yuvası var eskiyi çıkartıp yeniyi tak devam et.

YaRaSa_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Arkadaslar bugun servıse gıttımm yag degıstırtmmmek ıcın. en son bakımını 1000 de yapmıstım sımdı 4000 de ıdı usta bakımda yapalım dedı. bende ne kadar dıe sordum 50 ye yaparım dedıi: yag olarak yamaha yagı yokmus elınde castrol w 10/40 kullandı ben 10/50 degılmı konan dıye soruncada bı farkı yok abı bunların dedı. ayrıca benım sol sınyal kumandası sureklı oynuyor ıcınde bulunan kucuk bır plastık parca kırılmıs 88 tl ıstedı bu kumanda ıcın sızce bıraz fazla degılmı fıyatı.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı YaRaSa_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bugun servıse gıttımm yag degıstırtmmmek ıcın. en son bakımını 1000 de yapmıstım sımdı 4000 de ıdı usta bakımda yapalım dedı. bende ne kadar dıe sordum 50 ye yaparım dedıi: yag olarak yamaha yagı yokmus elınde castrol w 10/40 kullandı ben 10/50 degılmı konan dıye soruncada bı farkı yok abı bunların dedı. ayrıca benım sol sınyal kumandası sureklı oynuyor ıcınde bulunan kucuk bır plastık parca kırılmıs 88 tl ıstedı bu kumanda ıcın sızce bıraz fazla degılmı fıyatı.
    Castrol 10 40 ya da 10 50 farketmez. Bence ybr için gayet uygun bir yağ. Ben kullandığım zamanlarda oldukça memnun kalıyorum.

Sol kumanda ise şu ilanda 15 lira. Ybr'nin orjianal parçaları ateş pahası. Allah'tan alternatif bol.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    ybr ile bakımları tamsa depo bitene kadar gider. mühim olan o toto ağrısıyla sen en fazla kaç km gidebilirsin ?

Merhaba arkadaşlar,
    Yakın zamanda sıfır bir ybr alarak araniza katılacağım inşallah. Ancak kafami kurcalayan bir kac sey var. Oncelikli bir ogrenciyim ve fazlaasrafi butcem kaldirmaz. Motor ilerleyen zamanlarda bakimlariyla vs
    Bana fazla masraf olur mu? Bir de ilk motorum olacak tecrubesizim anlattığınız devir yag ve benzeri islemleri ogrenmek benim icin kolay olur mu? Gerci bir mühendis adayi olarak kendime guveniyorum bu konuda ama fikrinizi almak istedim. Motoru alirken neleere dikkat etmeliyim?
    Simdiden teşekkür ederim

YaRaSa_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Castrol 10 40 ya da 10 50 farketmez. Bence ybr için gayet uygun bir yağ. Ben kullandığım zamanlarda oldukça memnun kalıyorum.

Sol kumanda ise şu ilanda 15 lira. Ybr'nin orjianal parçaları ateş pahası. Allah'tan alternatif bol.
    cok tesekuur ederım cevabınız ıcın. ılan sagıbıyle temasa geceyım hemen. ben orjınallerıde bukdar paalı olacagını hıc tahmın etmezdım :?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:30 ----------

Alıntı Whisperer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Yakın zamanda sıfır bir ybr alarak araniza katılacağım inşallah. Ancak kafami kurcalayan bir kac sey var. Oncelikli bir ogrenciyim ve fazlaasrafi butcem kaldirmaz. Motor ilerleyen zamanlarda bakimlariyla vs
    Bana fazla masraf olur mu? Bir de ilk motorum olacak tecrubesizim anlattığınız devir yag ve benzeri islemleri ogrenmek benim icin kolay olur mu? Gerci bir mühendis adayi olarak kendime guveniyorum bu konuda ama fikrinizi almak istedim. Motoru alirken neleere dikkat etmeliyim?
    Simdiden teşekkür ederim
    benımdı ılk motorum hajı. kullanımı cok basıt fazla hız yapmadan takır takır gıdıyor. ben ızınlıyken aydından oludenıze kadar geze geze 1800 km yaptım. hıcbır sıkıntı cıkmadı.
    bakımınıde gecen yaptırdım yagdegısımı ve 4000 km bakımı 50 tl aldı usta

Motosikleti
    2011 YBR 125
    ben soğuk motorla gitmek zorunda kaldığımda -sokak tarzına geçip gazı kolunu seri şekilde açıp kapıyorum, hem devir artıyor devir alırken hem boğulmuyor hem de tekleme yapmadan devri verdirmiş oluyorum, bunun motora yada karbüratör gibi parçalara bi zararı bi yorması felan olur mu ki?

Motosikleti
    ybr 125-r25
    Arkadaşlar merhaba;2 aydır ybr kullanıyorum şuan 2000kmde aldığımdan beri üzerinde orjinal lastikleri var.Ama artık değiştirmek istiyorum malum önümüz kış,yazın biyere kadar idare ettim o lastiklerle artık değiştirmek istiyorum.Lastik olarak ne tavsiye edersiniz?

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    MİCHELİN PİLOT SPORTY,,gerisine bakma

mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    Metzeler ME 22.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı neonxxl1001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben soğuk motorla gitmek zorunda kaldığımda -sokak tarzına geçip gazı kolunu seri şekilde açıp kapıyorum, hem devir artıyor devir alırken hem boğulmuyor hem de tekleme yapmadan devri verdirmiş oluyorum, bunun motora yada karbüratör gibi parçalara bi zararı bi yorması felan olur mu ki?
    ben de öyle yapıyorum bazen . normal olan jiklede çalıştırıp bir kaç dakika beklemektir ama senin yaptığın gibi yapınca da bir sıkıntı çıkmadı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:51 ----------

Alıntı tylerdurden1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba;2 aydır ybr kullanıyorum şuan 2000kmde aldığımdan beri üzerinde orjinal lastikleri var.Ama artık değiştirmek istiyorum malum önümüz kış,yazın biyere kadar idare ettim o lastiklerle artık değiştirmek istiyorum.Lastik olarak ne tavsiye edersiniz?
    paran varsa ve asfalt kullanımı ağırlıklı ise michelin,
    kışın karda kışta eksili derecelerde bineceksen irc winter, yazın değiştirmezsen hemen eriyor bilgin olsun.
    bozuk yollara da giriyorsan pirelli duratraction.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:53 ----------

Alıntı helin126 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar arkadaşlar,
    4 gün önce aldığım ybr ile aranıza katılmış bulunmaktayım.. sürüşü çok pratik ve kontrolü çok kolay bir makine.. fakat almadan öncede çok okuduğum jikleyi çekerek çalıştırma zorunluluğu bendede oluyor.. ikinci kullanışımda malasef böyle oldu..bayide gayet kolay çalıştı, 2 gün sonra plaka işleminden sonraben çalıştırırken kolay olmadı. bu can sıkıcı bir durum. düşünsenize her kullanışınızda motorun zor çalışması hatta yolda zırt pırt istop etmesi :(((
    hayırlı olsun. soğukken stop etmesi ybrnin kronik bir huyu olmasının yanında motorun daha yeni ve sıkı olmasından da kaynaklanabilir. alışılmayacak bir durum değil.

helin126 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BEYAZ YBR 125 ESD
    Yedekkürler..benzin muslugu okuda yukardaymis..asagi cevirdim..daha kolay Calisiyor..kışın onemli tabi...kisinda kullanacam cunku..

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Motor sıcakken rolenti 1500 devirde olmasi gerekiyor yoksa zor çalışıyor sogukken
    cx571 bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Yuvarlak Kafa Yada Uzay Kafa YBR Almaya Değer'mi Sizce ?

Yani Sene 2014 YBR ESD Alacak Şuan İçin Durumum Yok Ya Mondial Drift Alacağım Yada Yamaha YBR, Driftin Yakıtı Fazla Diye İstemiyorum.

Sizce Ne Yapmalıyım ?
    Tabi ki ybr
    C.Kaan bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler