Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vala hocam lama demir yapılcak başka çare yok olmuyor. yada o U demir yapılcak bişiler yapılcak.
    u demirin bir faydası olmaz.Yapılacak 2 şey var.1.si şaseye bağlanan demiri 2 cm kadar uzatacaksın yada yeni koruma demiri alacaksın.Benim durum çok daha kötü.Bir düşsem egsoz pert.Oyüzden o demiri hiç takma yenisini al.Bu sorunun ana sebebi koruma demirini yapan bir kaç yer var ve bu yerlerden biri tam manada gerçek ölçülerde yapıyor diğerleri sallıyor biraz işi.Yamaha bayilerinde 80tl ye satılan sorunsuz olan gerçek koruma demiri,ben 50tl ye merdiven altı bir yerden aldım ucuz aldık diye sevinirken başımıza neler geldi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı E-TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    u demirin bir faydası olmaz.Yapılacak 2 şey var.1.si şaseye bağlanan demiri 2 cm kadar uzatacaksın yada yeni koruma demiri alacaksın.Benim durum çok daha kötü.Bir düşsem egsoz pert.Oyüzden o demiri hiç takma yenisini al.Bu sorunun ana sebebi koruma demirini yapan bir kaç yer var ve bu yerlerden biri tam manada gerçek ölçülerde yapıyor diğerleri sallıyor biraz işi.Yamaha bayilerinde 80tl ye satılan sorunsuz olan gerçek koruma demiri,ben 50tl ye merdiven altı bir yerden aldım ucuz aldık diye sevinirken başımıza neler geldi.
    Hiç sorma bilader ya aynen bende Yıldızticareten aldım. Demir olmuyor. Kuduracam sınırden. Bosuna para verdık.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Motosikleti
    KTM Duke200
    Hiç sorma bilader ya aynen bende Yıldızticareten aldım. Demir olmuyor. Kuduracam sınırden. Bosuna para verdık.
    Benimkide olmuyordu 2 kişi zar zor u demirini yamultarak taktık ama 1 saat kesin uğraştık.Takamadıysan geri ver orjinalini al bence.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı DarkSeleCT93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sa ybr tayfası ben eski ybr cilerden ömer askere gittim geldim şimdi tekrar ybr-cbf ikilisinden birini düşünüyom Allah kimseye kaza bela vermesin tekerinız düz bassın
    Hoşgeldin
    sedat_57 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı E-TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimkide olmuyordu 2 kişi zar zor u demirini yamultarak taktık ama 1 saat kesin uğraştık.Takamadıysan geri ver orjinalini al bence.
    usta geri iade edemıyorum. demir alalı 2 hafta oldu.. Lama atacam olmaz ise demire. yADA o Demirden icat edecez baska çare yok

Motosikleti
    Yamaha YBR ESD (2014)
    yaklaşık 20 gün önce sıfır aldığım motoruma takdırdığım koruma demirinin resimleri.Belki faydalı olur.

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı can498 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walla bugün eksper ile görüştüm. raporu tekrar inceleyeceğini söyledi. ama parçaları kesinlikle yan sanayi takacaklarını söylüyor orjinal parçayı kabul etmiyor. bu konu hakkında yazı makale var mı diye sordum. Var diyor. hala eksperden haber bekliyorum.
    ,

o eksperin ...

orijinal ybr parçaları çok pahalı. çin malı parçalar ise çok ucuz. adam belki de orijinalin parasını alıp yan sanayi takıp aradaki farkı cebine atacak. Türkiye burası. her yer ...... ...... dolu.

dava açman gerekecek sanırım. muadil dava bulmak için google taraması yap.

Motosikleti
    KTM Duke200
    Arko32 senin koruma demiri tam olması gerektiği gibi.Sorun bizimkilerde.Egsoza aşırı yakın benimki.

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 2014
    İyi geceler...

Arkadaşlar Ybr motorum için gittim Castrol Power 1 15-50w yağ aldım. Adana şartlarında bu mevsimde bu yağ motorum için uygunmudur? Castrol bayide Castrol Power 1 10-40w Scotter yağda vardı ama üstünde Scotter yazısı olduğu için pek içime sinmedi. 15-50w aldım. Doğru seçim mi? Yoksa geri vereyim Scotter yazan 10-40w yağı mı alayım?

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Alıntı sgurdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu zaten yeni model değil mi? Değilse yeni model nasıl oluyor foto var mı?

Beyaz olanda yeni model demir var.Rengi biraz daha parlak ve yukarı kalkık.Mavi olanda eski demirden var.Rengi mat ve arkaya doğru dizlere daha yakın.2 motorda orta ayakta ve aynı açıda duruyor.Mavi olan benimki;)
    sgurdal bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı arko32 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    comtan Nickli arkadaşta saolsun böle cekip qöndermişti. benım sorunum şu U parça varya üstte 2 vidalı o lanet şeu dapdar geliyor yukarıya. oraya demir naısl uydurcam bilmiyom işte.

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    comtan Nickli arkadaşta saolsun böle cekip qöndermişti. benım sorunum şu U parça varya üstte 2 vidalı o lanet şeu dapdar geliyor yukarıya. oraya demir naısl uydurcam bilmiyom işte.
    çanak anten kelepçeleri yokmu bir dene bakalım belki uyar(uydurursun.bu arada hafta sonu yaklaşık 250km bir gezi yaptım 2 kişi olarak inişli çıkışlı bir yol ve 20km si toprak yol 2.vites olmak üzere depoyu doldurmuştum en son ve yakıt 47tl 375 km 125krş yakmış

BİR DÜŞMANI AFFETMEK ,BİR DOSTU AFFETMEKTEN DAHA KOLAYDIR.

Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı COMTAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çanak anten kelepçeleri yokmu bir dene bakalım belki uyar(uydurursun.bu arada hafta sonu yaklaşık 250km bir gezi yaptım 2 kişi olarak inişli çıkışlı bir yol ve 20km si toprak yol 2.vites olmak üzere depoyu doldurmuştum en son ve yakıt 47tl 375 km 125krş yakmış
    https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/...13978967_n.jpg
    https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.n...25792206_n.jpg
    BU 2 ÇEŞİT DEMİR VAR DİYORLAR BEN ONU ANLAMIS DEĞİLİM. ALDIĞIM YEREDE SORDUM ODA BANA 2 ÇEŞİT DEMİR VAR DEDİ ONUDA ANLAMADIM YA .) DEMİRLER BASKA YERLERE MI TAKILIYOR. VALLA Bİ AN ÖNCE TAKMAM LAZIM...

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:39 ----------

Alıntı sgurdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben olsam yan sanayi parça da kabul etmem. neden motorun orjinalliğini bozacan ki
    Kaza anında sankı muadil parçalar vardı motorun üzerinde. Ben olsam vallaha dava açarım. Orjinal olacak diye.

Motosikleti
    2013 YBR ESD
    eksper ile görüştüm. bakanlıktan yazı var diyo. hatta maddesini felan söyledi. illaki yan sanayi takarlarmış orjinal takmazlarmış. sövsem olmayacak. cidden sinir bir durum. iki gündür eksper inceleyecek dosyayı hala bekliyorum.

Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı can498 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eksper ile görüştüm. bakanlıktan yazı var diyo. hatta maddesini felan söyledi. illaki yan sanayi takarlarmış orjinal takmazlarmış. sövsem olmayacak. cidden sinir bir durum. iki gündür eksper inceleyecek dosyayı hala bekliyorum.
    KARDEŞİM ÇEK YAMAHA SERVİSİNE ORJİNAL TAKILSIN.

Motosikleti
    2013 YBR ESD
    KARDEŞİM ÇEK YAMAHA SERVİSİNE ORJİNAL TAKILSIN.
    1 haftadır yamaha servisinde yatıyor motor zaten. 2 gündür eksperden ses yok.

Motosikleti
    Honda today yamaha ybr125esd
    sigorta verebileceği en ucuz parçayı yani yan sanayiyi takar arabadada motorda da aynı dert.eksperle görüşürsen kendin yapırıp (orjinalini) faturasını alıp sigortaya verirsin.sigorta da yan sanayi olsaydı şu kadar öderdik biz onun için al sana şu kadar para derler.orjinal istiyorsan en azından biraz olsun ucuza gelmiş olur

Samet Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Ybr ile bazen bayırlarda düzlüklere hızımı aldıktan sonra debriyaja basıp gidiyorum bayır aşşağı 1-2 km iniyorum felan 300-400 metre düzlüklerde gidiyorum bu gidiş bana sıkıntı çıkarır mı debriyaj basarak gitmem ?

Motosikleti
    2014 KUBA CR1,KUBA 125XR PLUS 2013 - Opel Astra
    amaç ne debriyajla gitmenin ? yakıt mı?

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı Samet Özkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr ile bazen bayırlarda düzlüklere hızımı aldıktan sonra debriyaja basıp gidiyorum bayır aşşağı 1-2 km iniyorum felan 300-400 metre düzlüklerde gidiyorum bu gidiş bana sıkıntı çıkarır mı debriyaj basarak gitmem ?
    Hiç bir faydası olmaz yakıt anlamında hatta daha kolay debriyaj balatanı bitirirsin al vitese viteste in yokuşları..Debriyaja basarak tasarruf olmaz sinekten yağ çıkmaz yani..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler