Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    12 binden aşağı 250 lik motor nerede var? Dikkat et motosiklet dedim, Çin tenekesi demedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12 binden aşağı 250 lik motor nerede var? Dikkat et motosiklet dedim, Çin tenekesi demedim.
    Ybr 250 yi beğenmiyormusun aga sen 5 liradan başlayıp 9 akadar gidiyor bak aralarda iyi bişey denk gelir..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Honda pcx125
    Baktım. Temizleri hep istanbul dışında. Twister ve cbf250 için fiyatlar çok yüksek. Sıfır fiyatından fazla istiyorlar. 2007 de 7000 liraydi. Bu millet neden kendini uyanık sanıyor malı neden bu kadar kıymetli yoksa keriz bizmiyiz bilmiyorum.

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Koruma demirimi satıyorum,ilgilenirseniz linki aşağıda.
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...72021057/detay
    Ayrıca 2000km kullanılmış Cts ön arka takım lastikler de var.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı cannon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün artçımla beraber Manisa Akhisar'dan başlayan yolculuğumuz Soma-Bergama-Kozak Yaylası-Ayvalık-Burhaniye-İvrindi-Balıkesir ve tekrar Akhisar'a dönerek muhteşem doğa,güzel virajlarla 400 km'lik günübirlik rotamızı keyifli bir şekilde tamamladık. Bugün ilk 1000 km lik bakımına sokacağız motoru,biliyorsunuz bizim motorların yağ süzgeci silindir yan kapağının içinde onuda söküp güzelce bir çapaklarından arındıracağım daha önce sahip olduğum cbf 150 de yaptığım gibi.Tabi bu iş bizim motorlarda biraz daha zahmetli çünkü yan kapağı sökmek için ayak marşını ve marş dinamosunu sökmemiz gerecek ;-) Hepimize kazasız ve eğlenceli sürüşler.
    Canon, bildiğin gibi YBR'deki yağ fitresi tel filtredir. Servis-manual'e baktığımda limitsiz ömür var diyor.
    Temizlikten falan da bahsetmemiş. Merak ettim neden temizlemeye gerek duydunuz? Diğer motorunda çapak miktarı ne durumdaydı? Yağ geçişinde sorun olacak kadar birikme olmuş muydu?

Evet tel filtre var bizim motorlarda.Cbf 150'mi 800 km'deykem almıştım 1000 km bakımında tel süzgecini çıkartıp baktığımızda ince kum gibi talaşları toplamıştı ama tabi bu birikinti yağ geçişini engelliyecek düzeyde değildi.Bu ybr'mide sıfır aldım, ilk 250 km'de yağını değiştirirken yine filtresini yani süzgecini söktük aynı talaş bunda da mevcuttu. Şimdi 1000 km'lik bakımına kadar biraz daha devirli ve iki kişi yolculuk yaptığımdan sonkez söküp temizliğini yapacağız, tabi bu durum ben biraz titiz yaklaştığımdan konuya sökme gereği duydum.Aslında temizlenmedende bi sıkıntı yaşatmaz çünkü yağ geçişine mani olacak derecede birikim olmasına imkan yok diye düşünüyorum.Alakan için teşekkürler ;-)

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koruma demirimi satıyorum,ilgilenirseniz linki aşağıda.
    Ayrıca 2000km kullanılmış Cts ön arka takım lastikler de var.
    aynı lastikleri daha geçen hafta 50 liraya sattım bilgine.
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Alıntı sgurdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı lastikleri daha geçen hafta 50 liraya sattım bilgine.
    Tamamdır.Aklımda.Bir fiyat belirlemek gerekior sahibinden'e ilan bırakabilmek için.Almak isteyene gerekli kolaylığı yaparım.
    sgurdal bunu beğendi.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Arkadaşlar Merhabalar.

Şuan Mondial 100 MFH Kullanıyorum ve Bu Benim İlk Motorum.

Öncelikle Debriyajlı Motosiklet Tecrübem Yok Ama Çabuk Öğreneceğimi Düşünüyorum.

Kışın Yani Ölü Sezonda Motosikletimi Değiştirmek İstiyorum, Malum Öğrenciyim Alacağım Motosiklet 2. El Olacak Eski Kasa CBR 125R - RKS Titanic - Eski Kasa TVS Apache - Mondial Drift - Eski Kasa Ybr Arasında Çok Defa Git Gel Yaptım.

Eski Kasa YBR Düşünüyordum Ama 3 - 3.5'a Yeni Kasa Ybr Bulunduğunu Görünce Dedim Yeni Kasa Bakayım.

CBR'i Parça Fiyatlarından Eledim, Titanic Pek Hoşuma Gitmedi, Ybr Eski Kasayıda Eledim.

Geriye Kaldı Yeni Kasa YBR - Apache ve Drift.

Apache ve Drift Hakkında Bilgim Var, Ama YBR ESD Hakkında Pek Yok.

YBR ESD Hakkında Bildiklerim: Az Yaktığı - Konforlu Olduğu - Tireşimin Minimum Seviyede Olduğu - Parça Fiyatklarının Uygunluğu - Yamaha Kalitesi ve Biraz Güçsüz Olduğu.

Bana Bu Motosiklet Hakkında Biraz Daha Detaylı Bilgi Verirseniz Sevinirim.

Motosikleti Kullanma Amacım: Genelde Şehir İçi Olacak ve Senede 3 - 4 Defa Uzun Yola ve Gezilere Gideceğim 8 Tur Başı 300 - 500 Km Arası )

Aklımda'ki En Önemli Sorulardan Birisi YBR ESD'yi 100 Km Hıza Sabitleyip Yolculuk Yapabilirmiyim ? Yani İdeal ve Stabil Seyir Hızı Nedir.

Cevaplarınız İçin Şimdiden Teşekkürler

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhabalar.

Öncelikle Debriyajlı Motosiklet Tecrübem Yok Ama Çabuk Öğreneceğimi Düşünüyorum.

Kışın Yani Ölü Sezonda Motosikletimi Değiştirmek İstiyorum, Malum Öğrenciyim Alacağım Motosiklet 2. El Olacak Eski Kasa CBR 125R - RKS Titanic - Eski Kasa TVS Apache - Mondial Drift - Eski Kasa Ybr Arasında Çok Defa Git Gel Yaptım.

Eski Kasa YBR Düşünüyordum Ama 3 - 3.5'a Yeni Kasa Ybr Bulunduğunu Görünce Dedim Yeni Kasa Bakayım.

CBR'i Parça Fiyatlarından Eledim, Titanic Pek Hoşuma Gitmedi, Ybr Eski Kasayıda Eledim.

YBR ESD Hakkında Bildiklerim: Az Yaktığı - Konforlu Olduğu - Tireşimin Minimum Seviyede Olduğu - Parça Fiyatklarının Uygunluğu - Yamaha Kalitesi ve Biraz Güçsüz Olduğu.

Motosikleti Kullanma Amacım: Genelde Şehir İçi Olacak ve Senede 3 - 4 Defa Uzun Yola ve Gezilere Gideceğim 8 Tur Başı 300 - 500 Km Arası )

Aklımda'ki En Önemli Sorulardan Birisi YBR ESD'yi 100 Km Hıza Sabitleyip Yolculuk Yapabilirmiyim ? Yani İdeal ve Stabil Seyir Hızı Nedir.

ybr tavsiye ederim 5. vites 6500dd 80km yapar.yine 5de 8000dd 100kmh hız yapar.100kmh hızda seyir yapabilir fakat bu + yada - olabilir.senin için az yaksın sorun çıkarmasın satarkende pek zarar etmezsin al bin hayırlı olsun..
    C.Kaan bunu beğendi.
    BİR DÜŞMANI AFFETMEK ,BİR DOSTU AFFETMEKTEN DAHA KOLAYDIR.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Merak edenler için Yakıt ölçümüm. Motor 4400 kmde. Devamlı artçılı şehir içi kullanıldı. 80-90 arası kullanıldı . çok nadirde olsa 100e cıktım ama 100 ile fazla gitmedim cünkü motoru yormak istemedim.405 km den sonra depoyu doldurttum. 50 tl benzin aldım ağzına kadar doldurttum.
    50 tl = 405 km.
    1 km de 0,123 kuruş yaktım.
    100 kmde 12,3 tl.
    100 km de 2,3 litre.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Alıntı COMTAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr tavsiye ederim 5. vites 6500dd 80km yapar.yine 5de 8000dd 100kmh hız yapar.100kmh hızda seyir yapabilir fakat bu + yada - olabilir.senin için az yaksın sorun çıkarmasın satarkende pek zarar etmezsin al bin hayırlı olsun..
    Yorumunuz İçin Teşekkürler 8000 Devirde Sesi Nasıl Canı Alınıyormuşçasına Bağırıyor'mu ?

Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak edenler için Yakıt ölçümüm. Motor 4400 kmde. Devamlı artçılı şehir içi kullanıldı. 80-90 arası kullanıldı . çok nadirde olsa 100e cıktım ama 100 ile fazla gitmedim cünkü motoru yormak istemedim.405 km den sonra depoyu doldurttum. 50 tl benzin aldım ağzına kadar doldurttum.
    50 tl = 405 km.
    100 kmde 12,3 tl.
    100 km de 2,3 litre.
    Benim Cup 2.8 - 3 Litre Yakıyor 100 Km'de Valla Muazzam, Diyorlardı'da YBR Az Yakıyor Diye Bu Kadarını Beklemiyordum
    Her Şey Bir Gün Hayabusa İçin

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhabalar.

Ybr'yi 9000-10000 devirde sürekli kullan uzun yolda yine motor bloğu en ufak problem vermez. Stabil 80-85 arası keyif verir ama 100-110 gitsen de yine birşey olmaz. Yakıt olarak 2.0-3.0 arası yakar kullanıma bağlı.

Ayrıca şu konuda detaylı olarak anlatmaya çalıştım ybr ile ilgili. Belki faydası olur.

http://www.motosiklet.net/forum/test...-inceleme.html
    Mikuni bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda pcx125
    Ybr zincir seti 389 tl olduğunu görünce takipten vazgeçtim. Yan sanayi parça kullanmam. Cbf zincir seti bile 190 lira. Ybr neden pahalı.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Ybr zincir seti 389 tl olduğunu görünce takipten vazgeçtim. Yan sanayi parça kullanmam. Cbf zincir seti bile 190 lira. Ybr neden pahalı.
    5 senede bir değişcen aga zincir dişliyi benim ybr 250 59 binde orjinal zincir dişlisi daha oda 500 lira takımı korkma lazım olmuyor..Motordan vaz geçmek için yeterli bi sebep değil Senin gönlünde cbf 150 varsa ben sana ybr yi altın kaplatıp versem gene para etmez
    sgurdal ve audioslave bunu beğendiler.
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

270 lira orjinali,geçen servise sordum. Cbf'ten pahalı olmasının sebebi zincir o ringli ve did marka. Cbf'in zincir o ringsiz.

Ha bu demek olmuyor ki fiyatı tasvip ediyorum. Bence de pahalı. 270 liraya çinli scooterların motoru yapılıyor baştan aşağı

Motosikleti
    Honda pcx125
    https://www.yildizticaret.com/pro/2436/169/YAMAHA-YBR-125-2004-2012-ZINCIR-DISLI-KITI-ORINGLI

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 tl = 405 km.
    100 kmde 12,3 tl.
    100 km de 2,3 litre.
    yakıt gayet güzel.düzgün devrinde 70kmh pek geçmeden sıkıştırmadan kullanırsan baya az yakıyor.en son pazar günü ölçümümde 150kmsi 2 kişi 200 kmde tek kişi tapa gaz ne gidiyorsa (100-120kmh) toplamda 350km de 50tl benzin aldı.yalnız depoyu kapağa kadar doldurma deponun içindeki metal max seviyesidir.ben hep bu şekilde orta ayaktayken doldurup ölçüyorum..
    BİR DÜŞMANI AFFETMEK ,BİR DOSTU AFFETMEKTEN DAHA KOLAYDIR.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı COMTAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakıt gayet güzel.düzgün devrinde 70kmh pek geçmeden sıkıştırmadan kullanırsan baya az yakıyor.en son pazar günü ölçümümde 150kmsi 2 kişi 200 kmde tek kişi tapa gaz ne gidiyorsa (100-120kmh) toplamda 350km de 50tl benzin aldı.yalnız depoyu kapağa kadar doldurma deponun içindeki metal max seviyesidir.ben hep bu şekilde orta ayaktayken doldurup ölçüyorum..
    Pompacı benzini bastıkça doluyor. bi yerden filanda atmıyor hani bakıyorum. Hava kalmasın diye ince ince ince yavas yavas bastırıyorum. Her 6 günde 1 depoyu fuluyorum maaşı benzine yatırıyorum motorun üzerinden inmiyorum. Tuvalete bile motorla gidiyorum
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Samet Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Beştir yakıt ölçümü yapıyorum yakaladığım değerler ortalama
    100 KM = 1.9 Litre benzin
    100 KM'de 10.5- 11 Kuruş.

Tekrar tekrar ölçümlere devam edicem. Şehir içi kullanımı ortalama hız 60-70 km arası. Devir maximum 6000 oda nadir, gerekli sollamalarda v.s yerlerde.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler