Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbulda 2008 Ybr 125 Kazasız Trafik Sigortasını

2013 : Anadolu Sigorta :120 Tl ödedim
    2014 : Anadolu sigorta(en ucuz onu bulmuştum):170 Tl istedi.
    2014 : Ergo Sigorta :82,25 TL ye yaptırdım

Ergo yada HDI : Sigorta acentalarından araştırma yaparsanız Motosikletlere uygun fiyat istiyor.
    Trafik Sigorta Fiyatı : Şehir-Kullanıcının yaşı ve yaptığı kazalar-Motosiklet modeli gibi değişik nedenlerle fiyat değişiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:15 ----------

http://www.sbm.org.tr/tr/OnlineIslemler/Sayfalar/TrafikSigortasiPrimBilgilendirme.aspx

Sigorta şirketleri; araç modeline, şehire, ruhsat sahibine, ..... göre çok uçuk fiyatlar çıkartıyorlar. Sigorta yaptırmadan önce Bu siteden ön araştırma yapar sonra acentalardan fiyat alırsanız hatrı sayılır kar edersiniz. (Özellikle Trafik Sigoratası İçin)
    Aynen en ucuz ergo ben bide motoru annemın üzerine aldım. 39 tlcik ödedim siğortaya
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

2008-2008 ybr 125 alsak 40-50bin km'de, bize masraf açar mı? Yoksa yüksek modelli çinlileremi yönelmeliyiz.

Samet Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Alıntı xylitol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2008-2008 ybr 125 alsak 40-50bin km'de, bize masraf açar mı? Yoksa yüksek modelli çinlileremi yönelmeliyiz.
    Bakımlı olması yeterli bence. Güvenilir ve işini iyi yapan bir ustaya gösterin. Onay verirse neden olmasın.
    Kaza Anında Seni Korur !

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı xylitol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun önceki sahipleri apaçi gibi kullanmamışsa 40-50bin birşey değil ybr için.

Alıntı Samet Özkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler arkadaşlar, ortalama yakıt ölçüm değerleriniz nedir acaba sizlerin ? Ben kurye işine başladım kendi motosikletim ile Bursa'dan bir buçuk aylık kadar devam edicem kendi motosikletim ile. Ybr 2006 model var bende. Geçenlerde;
    Hava filtresi yeni takıldı.
    Yağ Fitresi temizlendi.
    Yağ değiştirildi.
    Zincir spreylendi.
    Bu bakımlardan sonra motosikletim de iki kere şehir içi kilometrede kaç kuruş yakar diye bir ölçüm yaptım.
    Depoyu fulledim, 248. kilometrede benzinliğe girdim tekrar fulledim 4.70 litre benzin aldı. TL hesbaı olarak 24 TL verdim. Tekrar fullendikten sonra 100 km daha çevirdim geldim 95. kilometrede benzinliğe girdiğimde bu sefer 1.96 litre benzin aldım. TL olarak ise 10 TL. Şehir içi kullanım bu 60-65 kilometre hızlarda yol alıyorum devir olarak 5000 devirden yukarıda çıkmıyorum. Çok nadir sollamalarda ani hızlanmam gereken yerlerde 5000 deviri geçip 7000'e kadar çıktığım oluyor. Çok nadir ise günde bir defaya mahsus 100 km hıza çıkıp bırakıyorum şehirler arası yolda. Kendi yakıt tüketiminiz ile karşılaştırdığınızda sizce yakıt değeri nasıldır yorumlarını almak isterim siz değerleri arkadaşlarımın. Cevaplarınız bekliyoru olucam. Kalın sağlıcakla, tekeriniz her daim düz basması dileğim ile hayırlı ramazanlar
    Eski kasa 2.0-3.4 litre arası. Kullanıma bağlı
    Esd 1.8-3.0 litre arası.

Tabi 1,8 ve 2,0 yaktırmak için çok çok sakin sürmek lazım.

Alıntı actros1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamınaleyküm arkadaşlar.giderken elimi bıraktığımda gidon sağa sola çırpıyor-sallıyor-titriyor.neden olabilir...
    Lastik havasına bakın.

Sonra ön tekerleği elinizle çevirin. Yalpalama,simetri bozukluğu var mı ona bakın. Jantta problem olabilir.

Amörtisör keçelerinde patlak varsa yağ eksiltmiş olabilir. O da etkiler. Bakıp incelemek lazım. Ama ihmal etmeyin.

uzman***** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 ESD
    Motorun ilk sahibi benden bir yaş ufak ve geçmiş kazaları var. poliçesi 137 tl. Hdi sigortadan.
    aynı sigorta şirketi aynı plaka ile hiç kazam olmamasına rağmen 240 tl fiyat verdi. hala yaptırmadım araştırmaya devam ediyorum.

teşekkürler cevabınız için.

Motosikleti
    2014 ybr esd
    sagol hocaMhemen dediklerine bi bakıyım

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Eski sayfalarda Hyperian nikli arkadaşımzın bahsettiği katalitik konvertörü iptal ettirebileceğim İstanbul'da tavsiye edebileceğiniz bir motorcu yada egzozcu varmı?

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Ybr esd ile rodajda ilk 500 kmde 5000 devirde 9.7 litre benzin tüketti,50 tl benzin rodajda 2 aşama 500 km-1000km arası 7500 devirde nekadar benzin yakacak

Motosikleti
    2012 YBR YAMAHA ESD
    Değerli Arkadaşlar, Bende aranıza yeni katıldım.2012 YBR'm var.5000 km de Bugün yağını değiştireyim dedim ancak yağcının da azizliğine uğradım sanıyorum 2 t yağ alıp koymuşum.Yağ su gibi olunca kuşkulandım forum'a bir bakayım dedim ve hata yaptığımı anladım.Daha motoruma hiç binmedim yağı değiştirdikten sonra. Sizce hiç binmeden hemen yağı tekrar değiştireyim mi yoksa 10 km lik sanayiye kadar götürüp getiriri mi beni...Önerilerinizi bekliyorum Şimdiden çok teşekkür ederim...

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Alıntı harika32 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli Arkadaşlar, Bende aranıza yeni katıldım.2012 YBR'm var.5000 km de Bugün yağını değiştireyim dedim ancak yağcının da azizliğine uğradım sanıyorum 2 t yağ alıp koymuşum.Yağ su gibi olunca kuşkulandım forum'a bir bakayım dedim ve hata yaptığımı anladım.Daha motoruma hiç binmedim yağı değiştirdikten sonra. Sizce hiç binmeden hemen yağı tekrar değiştireyim mi yoksa 10 km lik sanayiye kadar götürüp getiriri mi beni...Önerilerinizi bekliyorum Şimdiden çok teşekkür ederim...
    Benzincilerde Castrol Power 1 10w-40 yağ oluyor. 1lt lik olandan alıp kendin de değiştirebilirsin. Alt tapayı açmak için sanıyorum 18 anahtar yeterli.2t yağ 10 km yolda zarar verirmi vermez mi birşey diyemeyeceğim fakat ne olur ne olmaz.Hiç sürmemekte fayda var.

Dün artçımla beraber Manisa Akhisar'dan başlayan yolculuğumuz Soma-Bergama-Kozak Yaylası-Ayvalık-Burhaniye-İvrindi-Balıkesir ve tekrar Akhisar'a dönerek muhteşem doğa,güzel virajlarla 400 km'lik günübirlik rotamızı keyifli bir şekilde tamamladık. Bugün ilk 1000 km lik bakımına sokacağız motoru,biliyorsunuz bizim motorların yağ süzgeci silindir yan kapağının içinde onuda söküp güzelce bir çapaklarından arındıracağım daha önce sahip olduğum cbf 150 de yaptığım gibi.Tabi bu iş bizim motorlarda biraz daha zahmetli çünkü yan kapağı sökmek için ayak marşını ve marş dinamosunu sökmemiz gerecek ;-) Hepimize kazasız ve eğlenceli sürüşler.

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    sakın 2T (2 zamanlı yağ) ile motorunuzu sürmeyin, riske girmeye değmez. Hemen 1 litrelik 4 zamanlı 10-40 motosiklet yağı alın ve alt tapayı açıp eski yağı boşaltıp yenisini koyun.
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

uzman***** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 ESD
    Sigortayı az önce yaptırdım sizinle de paylaşayım istedim. 156 TL bayıldım mecburen. İzmir plaka 2014 model. tüm sigorta şirketlerinden teklif aldım. 235-290 arası çıktı genelde. sadece Ergo sigorta 156 tl teklif verdi. mecburen yaptırdık. başımın gözümün sadakası olsun dedim içimden Ramazan mübarek gün

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Bu motoru almayi düşündüm ama yetkili servis evime uzak olduğu için vazgecmistim. Şimdi tekrar arastiriyoyorum. Benim için en önemli husus son hız. Yakıt önemli değil. 140 yapsın isterse 5 litre yaksin. Ama ben 5000 liranın üzerine çıkamıyorum. Bajaj konusunda ise kafam karışık. Kararsızlık var. Yamaha da ufak tefek te olsa sorun hiç yok.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motoru almayi düşündüm ama yetkili servis evime uzak olduğu için vazgecmistim. Şimdi tekrar arastiriyoyorum. Benim için en önemli husus son hız. Yakıt önemli değil. 140 yapsın isterse 5 litre yaksin. Ama ben 5000 liranın üzerine çıkamıyorum. Bajaj konusunda ise kafam karışık. Kararsızlık var. Yamaha da ufak tefek te olsa sorun hiç yok.
    100-110 stabil gider uzun yolda rodaja bağlı olarak. Tabi ağırlığın da önemi var. Maksimum hız olarak eğimli,rüzgarlı yolda 120-130 arası görür.
    Mikuni bunu beğendi.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Mikuni kardeşim hayırdır bi kaza falan mı geçirdin eskiden sende zaten ybr 125 bi çok kez kullandın sen burdaki

herkesten daha iyi biliyorsun senin kırmızı 2006 model ybr en olduğunu ben bile biliyorum..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Honda pcx125
    Evet ama bu esd modelini hiç kullanmadım. O 2006 ybr ile rüzgarlı boğaz Köprüsü havasında rampayi 100 le çıkışını hatirladikca bunlar da motormu diyorum. Ama almak icin tek imkan yüksek limitli kredi kartı olduğu icin 2. El alamıyorum. Sadece bayiden sıfır alabilirim.

Motosikleti
    2000 ford
    Evet ama bu esd modelini hiç kullanmadım. O 2006 ybr ile rüzgarlı boğaz Köprüsü havasında rampayi 100 le çıkışını hatirladikca bunlar da motormu diyorum. Ama almak icin tek imkan yüksek limitli kredi kartı olduğu icin 2. El alamıyorum. Sadece bayiden sıfır alabilirim.
    o neyse buda aynısı hiç merak etme sadece biraz daha az yakıyor 300 gram kadar 6-7 bin tl ye 250 cc alabilirsin seni ancak 250 cc paklar ben diyim..

Motosikleti
    Honda pcx125
    Bu ybr esd için devir kesici yok diyorlar. Doğru mu acep. 140 yapan gördüm ama inanamadım. Olabikir mi böyle birşey. Ben cbf ile 80 bin yaptım. O kadar zorladim en fazla 135.

Motosikleti
    2000 ford
    Bu ybr esd için devir kesici yok diyorlar. Doğru mu acep. 140 yapan gördüm ama inanamadım. Olabikir mi böyle birşey. Ben cbf ile 80 bin yaptım. O kadar zorladim en fazla 135.
    eski ybr ile aynı bünyamin sadece makyajlanmış hali bu karbüratör modifiyesi far ne bilem depo grenajları vs..albeni mevcut motor namına herşey aynı..Kendi motorum diye övmüyorum sen ybr 250 lere bak senin ilacın orda

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler