Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı aksoyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün motorda elektrik sıkıntısı çıktı ansızın,

kontağı açıyorum elektrik yok marş rolesine dokunduğum zaman elektrik geliyor, marş rolesinin üzerinde sigortanın olduğu yerde soket var ondan da kaynaklanıyor olabilir. soketi söktüm kabloları sağlam bi yerde bi temazsızlık var ama çözemedim sizce rölede mi sıkıntı vardır yoksa sokettemi.
    benzer çalışmama durumu bende de oldu. ön farı vs komple söküp bağlantı yerlerine wd 40 sıktım, temassız kalan yerleri kontrol ettim soket gevşemişti arasına kağıt sıkıştırıp yerine taktım. 1 aya yakın süredir sıkıntı yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Tüm YBR kullananlara selam olsun ilk vitesli motosiklet icin bende uzun sure YBR mi cbf mi almaliyim diye arastirmaktan bikmisken bi anda hic hesapta yokken bajaj discover 125 St aldim Rabbim hepimize motosikletlerimizi kazasiz belasiz günlerde kullanmayı nasip etsin.amin.
    kralaslan_21 bunu beğendi.

uzman***** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 ESD
    dostlar 2013 model, 2013 ağustos çıkışlı, mavi, 1700 km de, koruma demiri, 40 lt çantası, michelin yeni lastikleri olan 125 esd buldum.
    fiyat 4500. daha pazarlık etmedik. sizce mantıklı mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:51 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-ybr-17oo-kmde-sifir-170528284/detay/

ilanı burda. daha hala araştırmalarım devam ediyor bi karar veremedim. arada 2013 temiz cbf 150 lerde denk geliyor kafam karışıyor.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı uzman***** adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostlar 2013 model, 2013 ağustos çıkışlı, mavi, 1700 km de, koruma demiri, 40 lt çantası, michelin yeni lastikleri olan 125 esd buldum.
    fiyat 4500. daha pazarlık etmedik. sizce mantıklı mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:51 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-ybr-17oo-kmde-sifir-170528284/detay/

ilanı burda. daha hala araştırmalarım devam ediyor bi karar veremedim. arada 2013 temiz cbf 150 lerde denk geliyor kafam karışıyor.

Aksesuarlar sadece 500 liraya yakın.

Biraz da indirim yaparsa güzel fırsat.

Sıfır alınca akseuarları kendiniz almaya kalksanız evraklar vs ile zaten fiyat 5.500-6.000'e gelecek. Hiç gerek yok o kadar fark ödemeye.

kralaslan_21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Özgür 16 Motorsikletin hayırlı olsun.

Motosikleti
    YBR 125 ESD
    evet aksesuarlarıyla tam hazır makine. içime sindi zaten daha motoru görmedim. sahibi şehir dışında cuma günü gelecekmiş.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...70516793/detay

bunuda yeni buldum. 2014 model 2 aylık motor. koruma demirinden başka ekstrası yok. en son 4500 fiyat verdi sahibi. 1 yıl fark olduğu için bu daha mantıklı geliyor sanki.

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzer çalışmama durumu bende de oldu. ön farı vs komple söküp bağlantı yerlerine wd 40 sıktım, temassız kalan yerleri kontrol ettim soket gevşemişti arasına kağıt sıkıştırıp yerine taktım. 1 aya yakın süredir sıkıntı yok.
    Her yeri wd40'ladım ama hala aynı bi yerde temazsızlık yapıyor artık hafta sonu bi şekil yapacaz oraya.

Bu arada gidon yükseltme aparatı alan var mı yada gidon yükselten var mı ben bu aralar gidonu biraz yükseltmeyi düşünüyorum.

aparatların fiyatları çok pahalı gelince aklıma gidonun kendi kelepçesinden almak geldi gidonu söküp altına kelepçeleri koyup üstüne de yine aynı kelepçeyi koyarak bu olayı çözdüm lakin vida boylarını hesaplayamadım. Vidalar kısa geldi uzun vida alacamda nasıl alacam civatacıya ne diyip de alacam bilmiyorum.
    Herkesten hızlı sürmek,yalnız süreceğinin garantisidir Zonguldak-MT

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2014 ybrm tam gaz giderken hafif bir patırtı yapıyor ayrıca çok nadir tekleme var 2011 ybrmde 1 kere bile yaşamadım bunu sebebi nedir acaba

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    selam ybr kullanıcıları,çanta ve koruma demiri tavsiyenize ihtiyacım var,ileride 3 lü çanta alacam,öncelik arka çanta,motosikletim ybr esd

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

evet aksesuarlarıyla tam hazır makine. içime sindi zaten daha motoru görmedim. sahibi şehir dışında cuma günü gelecekmiş.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...70516793/detay

bunuda yeni buldum. 2014 model 2 aylık motor. koruma demirinden başka ekstrası yok. en son 4500 fiyat verdi sahibi. 1 yıl fark olduğu için bu daha mantıklı geliyor sanki.
    Yıla hiç takılmayın. Temiz olduktan sonra 10 yıllık ybr bile gönül rahatlığı ile alınabilir. İlk ilan daha dolu. Onu düşünün derim nacizane.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:50 ----------

Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam ybr kullanıcıları,çanta ve koruma demiri tavsiyenize ihtiyacım var,ileride 3 lü çanta alacam,öncelik arka çanta,motosikletim ybr esd
    Koruma demirleri standart genelde. Şekil olarak farklılıklar olabiliyor. Ben şu ilandaki modelin daha yakıştığını düşünüyorum.

Çanta konusunda kappa,shad bütçeniz uygunsa alınabilir. Ben maxemin 32 litrelik çantasını aldım deneme maksatlı 40 liraya

Şimdiye dek kırılmadı,sıkıntı çıkarmadı. Ama kilit mekanizması yok gibi.

35 litreden büyük çantalarda motorun aerodinamiğini yüksek hızda etkiliyor. Max 35 litre iyidir bence.
    fz6_fazer bunu beğendi.

Motosikleti
    ybr125

selam

Arkadaşlar herkese merebalar 2014 odel 300 km de bir ybr aldım . Çok acemiyim sürmeyi biliyorum ama bazen istop ediyor.
    1. Sorum bugün vitesi 5 e attım ama motor 80-90 arası hıza yetişti daha hızlanır gibiydi ama devir yükseltmemek içi daha basmadım.
    Aklıma takılan soru otor 5-6 bin devir arasında vites iatiyor acaba daha yüksek devirde vites attırsam 5. Viteste 100 ü bulurmu.
    Bide devri kaç olmalı.
    2. Side kırmz ışıkta durunca vites 4 yada 3 teyse vites aşşağı atmıyor . Acaba yavaşlarken vitesmi düşürmeliyim kural bumudur. Yoksa motorda sorunmu var

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı ahmet0021 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese merebalar 2014 odel 300 km de bir ybr aldım . Çok acemiyim sürmeyi biliyorum ama bazen istop ediyor.
    1. Sorum bugün vitesi 5 e attım ama motor 80-90 arası hıza yetişti daha hızlanır gibiydi ama devir yükseltmemek içi daha basmadım.
    Aklıma takılan soru otor 5-6 bin devir arasında vites iatiyor acaba daha yüksek devirde vites attırsam 5. Viteste 100 ü bulurmu.
    Bide devri kaç olmalı.
    2. Side kırmz ışıkta durunca vites 4 yada 3 teyse vites aşşağı atmıyor . Acaba yavaşlarken vitesmi düşürmeliyim kural bumudur. Yoksa motorda sorunmu var
    11.000 devirde bile vites değiştirebilirsin Ama tavsiye edilmez bunu yapmak,anca çok mecbur kalırsan.

5000-7000 arası ideal olur. Hem motor zorlanmaz,hem ekonomik olur.

Motor durduğu yerde vitesleri düşüremezsin. Biraz ileri geri hareket edersen viteslerin düştüğünü göreceksin.

Motosikleti
    YBR 125 ESD
    hayırlısıyla 2014 YBR 125 esd yi aldım arkadaşlar. epeyde bi yol kat ettim. sigorta konusunda fiyatlar çok yüksek çıkıyor. yaşım 29 35 Plaka ve hiç kazam yok daha önceden. 240-270 çıkıyor.
    İzmir için sigorta konusunda yardımcı olabilecek olan var mı?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

hayırlısıyla 2014 YBR 125 esd yi aldım arkadaşlar. epeyde bi yol kat ettim. sigorta konusunda fiyatlar çok yüksek çıkıyor. yaşım 29 35 Plaka ve hiç kazam yok daha önceden. 240-270 çıkıyor.
    Hayırlı olsun inşallah. Sigorta acentalarını tek tek dolaşın derim. Ben Nisan ayında 154 Tl'ye yaptırmıştım en uygun. Fiyatlar çok uçuk gerçekten.

Motosikleti
    2014 ybr esd
    selamınaleyküm arkadaşlar.giderken elimi bıraktığımda gidon sağa sola çırpıyor-sallıyor-titriyor.neden olabilir...

Samet Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    İyi günler arkadaşlar, ortalama yakıt ölçüm değerleriniz nedir acaba sizlerin ? Ben kurye işine başladım kendi motosikletim ile Bursa'dan bir buçuk aylık kadar devam edicem kendi motosikletim ile. Ybr 2006 model var bende. Geçenlerde;
    Hava filtresi yeni takıldı.
    Yağ Fitresi temizlendi.
    Yağ değiştirildi.
    Zincir spreylendi.
    Bu bakımlardan sonra motosikletim de iki kere şehir içi kilometrede kaç kuruş yakar diye bir ölçüm yaptım.
    Depoyu fulledim, 248. kilometrede benzinliğe girdim tekrar fulledim 4.70 litre benzin aldı. TL hesbaı olarak 24 TL verdim. Tekrar fullendikten sonra 100 km daha çevirdim geldim 95. kilometrede benzinliğe girdiğimde bu sefer 1.96 litre benzin aldım. TL olarak ise 10 TL. Şehir içi kullanım bu 60-65 kilometre hızlarda yol alıyorum devir olarak 5000 devirden yukarıda çıkmıyorum. Çok nadir sollamalarda ani hızlanmam gereken yerlerde 5000 deviri geçip 7000'e kadar çıktığım oluyor. Çok nadir ise günde bir defaya mahsus 100 km hıza çıkıp bırakıyorum şehirler arası yolda. Kendi yakıt tüketiminiz ile karşılaştırdığınızda sizce yakıt değeri nasıldır yorumlarını almak isterim siz değerleri arkadaşlarımın. Cevaplarınız bekliyoru olucam. Kalın sağlıcakla, tekeriniz her daim düz basması dileğim ile hayırlı ramazanlar

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125

İstanbulda 2008 Ybr 125 Kazasız Trafik Sigortasını

2013 : Anadolu Sigorta :120 Tl ödedim
    2014 : Anadolu sigorta(en ucuz onu bulmuştum):170 Tl istedi.
    2014 : Ergo Sigorta :82,25 TL ye yaptırdım

Ergo yada HDI : Sigorta acentalarından araştırma yaparsanız Motosikletlere uygun fiyat istiyor.
    Trafik Sigorta Fiyatı : Şehir-Kullanıcının yaşı ve yaptığı kazalar-Motosiklet modeli gibi değişik nedenlerle fiyat değişiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:15 ----------

http://www.sbm.org.tr/tr/OnlineIslemler/Sayfalar/TrafikSigortasiPrimBilgilendirme.aspx

Sigorta şirketleri; araç modeline, şehire, ruhsat sahibine, ..... göre çok uçuk fiyatlar çıkartıyorlar. Sigorta yaptırmadan önce Bu siteden ön araştırma yapar sonra acentalardan fiyat alırsanız hatrı sayılır kar edersiniz. (Özellikle Trafik Sigoratası İçin)

Motosikleti
    2011 YBR 125
    acvtros1
    üzülerek söylüyorum motor ön tekeri bir yerde bir şekilde yandan darbe alıp balansı bozulmuş ki yolda özellikle yokuş aşağı giderken gidonu saldığında bu sebepten ötürü kendini sağa sola titretiyor jant balansa girecek. az bi ihtimal süspansiyonlarda bi eğrilme de olabilir, en net teşhis için tanıdık ustanın bi bakmasında fayda var. baktırmazsan islak yada buzlu yolda virajda -Allah Korusun- doktor bakar. gidonun salınımı hep aynı mı yoksa giderek artıyor mu bir de o var

İyi akşamlar bende geçenlerde sıfır ybr 125 aldım.Motor şuan rodajda ara ara her viteste devirleri yükseltip bırakarak ve ara ara artçılı kullanıyorum,depoyu fulledim ve sayacı sıfırladım 430 km'de rezerveye geçti.Motor gerçektende yakıtı kokluyor.Rodajdan sonra 1 miktar daha düşer diye tahmin ediyorum.Gerçi bu haliyle bile yakıtı kokluyor.

Motosikleti
    2014 ybr esd
    valla şefim ben 2 senedir biniyom.yeni farkettim.2.el almıştım.dediğin gibi hemen bi baktırıyım...lastikten olabilirmi?michelin var ama 15000km oldu...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler