Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    valla linkini verdiğim ürün mercekli xenon.. kötü olacağını sanmıyorum. bir de ben aydınlatma performansından değil, tipi daha hoşuma gittiğinden dedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Bu arada ön camı değiştirdim.Eski küçük cama göre biraz sallantı yapıyordu fakat birşeyi fark ettim.Farı tutan demirden kaynaklı bir salınım yapıyordu.Biraz inceledim ve amortisöre cırt çekerek ön farın titreşimini biraz kestim.Yinede biraz titriyor fakat bu titreşim ön camın vidalandığı parçanın esnemesinden dolayı oluyor.Büyük cam takıp titreşinimi azaltmak isteyen olursa şunu deneyebilirler;
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Motosikleti
    YBR 125 ESD 2013
    Alıntı COMTAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hyperian paylaşımın için teşekkürler.aklımda şöyle bir soru işareti var.burada performansa esas olan katalitik konvektörün içini boşaltıp rahat bir gaz çıkışı sağlamakmı+kat borusunu orjinali ile aynı şekilde toplandımı yoksa kat borusu tıkalımı+iptalden sonra hava ayarına ihtiyaç oldumu.
    Evet buradaki hedefim gaz çıkışını rahatlatmaktı, egzoza ağzımı dayayıp üflediğimde bile farkı hissettim
    Katalitik borusu olduğu gibi duruyor sadece eriterek içini boşalttık.
    Hava ayarı yapmadım, yapmayı düşünüyorum. Şuanki hava ayarı fabrika çıkış ayarı. Vida konumunu işaretleyip deneyeceğim, daha iyi sonuç alamazsam eski haline getireceğim.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:18 ----------

Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katalitik ile ilgili yazı ve deneyimleriniz için çok teşekkürler.Birde birkaç depo sonra yakıt sarfiyatı ile ilgili de yorumlarınızı bekliyoruz.
    Yukarıda sesin değişmediğini belirtmişsiniz,acaba işlem yapılan yerler kaynaklanmazsa işlem sonunda nasıl bir egzoz sesi elde edilebilir merak ediyorum.

Ölçüm yapacağım,buraya da yazarım. Normalde 2.6 civarı yakıyordum (kullanım itibari ile) aynı şekilde kullanarak deneyeceğim.
    Egzozu geri takabilmek için dış boruda kesilen yerler kaynaklanmalı, iç boruda kaynak olmazsa iki borunun ucu birbirine sürterek egzoz içinde demir parçalar titriyormuş gibi bozuk para sesi çıkarabilir.
    İç boru olduğu gibi iptal edilirse muhtemelen daha tok ve açık egzoza yakın bir ses çıkar, yokuş aşağı gaz vermediğinizde nazik nazik patırdayan egzoz daha hırçın patlamalar yapar

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Egzosa işlem yaparak iptal oluyorsa riallideki egzoslardan alıp denemek lazım. Zira bizim öz,hakiki egzos 500 küsür lira imiş En azından işi bilmeyen bi tamirci bu işe kalkışırsa,başarısız olması halinde orjinal egzos heba olmuş olmaz.

Bu arada çözemediğim bi sıkıntım var.

1.viteste 3000-5000 devir arası dişliden kaynaklandığını düşündüğüm tak tak sesi var.

Zincir ayarı tam,dişlilerde fazla bir aşınma yok gibi,zincirde deforme yok,zincir yağlı....

33.250 km'de motor ve dişli zincir seti orjinal.

Her ne kadar bizim bölgedeki tamirciler birşey olmaz devam et deselerde uzun yolda,dağın başında kopup maskara olma durumu söz konusu olabilir,Allah muhafaza !

Zincir dişli setimiz orjinal hali ile 350-400 Tl. Bizim bölgedeki motorculardaki zincir dişliler dandik,üstelik tamirci üstüne en az yüzde yüz kar koyuyor.

Son zamanlarda internet üzerinden zincir dişli seti alıp,memnun kalan varsa link,adres bilumum bilgi kabul edilir

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzosa işlem yaparak iptal oluyorsa riallideki egzoslardan alıp denemek lazım. Zira bizim öz,hakiki egzos 500 küsür lira imiş En azından işi bilmeyen bi tamirci bu işe kalkışırsa,başarısız olması halinde orjinal egzos heba olmuş olmaz.

Bu arada çözemediğim bi sıkıntım var.

1.viteste 3000-5000 devir arası dişliden kaynaklandığını düşündüğüm tak tak sesi var.

Zincir ayarı tam,dişlilerde fazla bir aşınma yok gibi,zincirde deforme yok,zincir yağlı....

33.250 km'de motor ve dişli zincir seti orjinal.

Her ne kadar bizim bölgedeki tamirciler birşey olmaz devam et deselerde uzun yolda,dağın başında kopup maskara olma durumu söz konusu olabilir,Allah muhafaza !

Zincir dişli setimiz orjinal hali ile 350-400 Tl. Bizim bölgedeki motorculardaki zincir dişliler dandik,üstelik tamirci üstüne en az yüzde yüz kar koyuyor.

Son zamanlarda internet üzerinden zincir dişli seti alıp,memnun kalan varsa link,adres bilumum bilgi kabul edilir
    Tak tak sesi düzenli aralıklarla mı geliyor? Sanırım motor yüke bindiğinde yapıyordur, doğru mu?. Ona göre sorununuzu çözeceğim muhtemelen.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Alisilin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tak tak sesi düzenli aralıklarla mı geliyor? Sanırım motor yüke bindiğinde yapıyordur, doğru mu?. Ona göre sorununuzu çözeceğim muhtemelen.
    Evet tam dediğiniz gibi. Artçı aldığımda ya da rampa çıkarken yapıyor bu ses.

motorunuz hayırlı olsun, lastikleri ne kadara aldınız ve üzerinde street radial mi yazıyor söyleyebilir misiniz?
    Alıntı celilcetiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2014 model ybr esd ile aranıza dönüş yaptım . Michelin pilot street lastik taktırdım. kilo 85 ideal lastik basınçları ne olmalı

https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/...52991887_n.jpg

Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet tam dediğiniz gibi. Artçı aldığımda ya da rampa çıkarken yapıyor bu ses.
    Ben o sesten çok çektim, heryerini inceledim bulamamıştım sinir oluyodum,
    Genelde zincirde dişliye oturan yuvarlak parlak parça düşer, iki o-ringin arasındaki dönen metal. önce onları tek tek kontrol et.
    Benim başıma gelen daha uzmanlık gerektiren bişeydi, inat ettim buldum Zincir kilidi (bakla da derler) aşınmış. Aşınınca ara mesafesi öbürkülerden uzun geliyor ve bi tur dönüp ön dişliye gelince tak vuruyor, dikkat ederseniz tam bi turda ön dişliden gelir ses. Ben o-ringli zincir kilidi bulamadım serikte, netten de 3 liralık şeye 5 lira kargo vermek istemedim ucuz bi zincir alıp kullanıyorum. Fakat eski zincir 2005 model ve 25.000 km.de hala yepyeni duruyor.
    Söylediklerimi kontrol et kesin sorunun bu.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Ben o sesten çok çektim, heryerini inceledim bulamamıştım sinir oluyodum,
    Genelde zincirde dişliye oturan yuvarlak parlak parça düşer, iki o-ringin arasındaki dönen metal. önce onları tek tek kontrol et.
    Benim başıma gelen daha uzmanlık gerektiren bişeydi, inat ettim buldum Zincir kilidi (bakla da derler) aşınmış. Aşınınca ara mesafesi öbürkülerden uzun geliyor ve bi tur dönüp ön dişliye gelince tak vuruyor, dikkat ederseniz tam bi turda ön dişliden gelir ses. Ben o-ringli zincir kilidi bulamadım serikte, netten de 3 liralık şeye 5 lira kargo vermek istemedim ucuz bi zincir alıp kullanıyorum. Fakat eski zincir 2005 model ve 25.000 km.de hala yepyeni duruyor.
    Söylediklerimi kontrol et kesin sorunun bu.
    Tamamdır çok çok teşekkür ederim,yarın gündüz gözüyle tekrar inceleyeyim. Peki sorun dediğiniz gibiyse seti değiştirmeye gerek var mı ? Problem çıkarır mı,zincir kopması vs...

Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Rica ederim, umarım çözeriz sorununu. Zincir kilidiyse sorun o-ringli bi kilitle değiştir, sapasağlam devam et. Kilidi sök zincire giren yerlerini kontrol et zaten aşınma gözüküyor.
    Yok o sesten başka hiçbi sorun çıkarmıyor.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Zincir kilidiyse sorun o-ringli bi kilitle değiştir, sapasağlam devam et.
    Yok o sesten başka hiçbi sorun çıkarmıyor.
    Tekrar çok teşekkür ederim,çok iyi oldu bu cevap

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    2012 model. 2013 trafiğe çıkışlı. Şu anda 3200 Kmdeyim yeni aldım Maşallah deyin

liberty16 bunu beğendi.

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Çanta bağlama demirinde bulunan siyah tapa düşmüş yada çalmış biri, servise sordum 10 tl dedi,almadan geldim 10krs luk şeye 10 tl çok pahalı

F10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 ESD
    Alıntı E-TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çanta bağlama demirinde bulunan siyah tapa düşmüş yada çalmış biri, servise sordum 10 tl dedi,almadan geldim 10krs luk şeye 10 tl çok pahalı
    Bendeki tapalar da aynı şekilde düştü ya da söküldü. Ufacık basit bir şeye 10 TL çok fazla hakikaten

audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Alıntı F10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bendeki tapalar da aynı şekilde düştü ya da söküldü. Ufacık basit bir şeye 10 TL çok fazla hakikaten
    İstanbul'da Karaköy'de kauçuk parçalar satan yerlerde ufak tapalar var,biraz zor giriyor ama iş görüyor.Ancak tapaların olduğu yeri boş bırakmak daha kullanışlı çünkü arkaya birşey gerdirince bir ucunu tapanın olduğu deliğe tutturduğum oluyor.Diğer yerlerden bazen kayıyor.Böyle daha kullanışlı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:27 ----------

Alıntı Hyperian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu işlemden sonra motorumuz 10.3bg den 12bg e yükselmiş oluyor, son hızı atmıyor (kesiciye kadar hızlanıyor) ama ara hizlanmalarda %20 artış hissediliyor, motor sesinde bi değişiklik yok, yakıt tüketimi şuan biraz daha az gibi gözüküyor ama ölçüm yapmadım henüz. Apache ve cbf de bu işlemi yapanlar mevcut, ybrde yapan bulamadım ben. Onların yorumlarına da bakabilirsiniz, motora etkisi aynı olacaktır.
    Peki şu videodaki tarzda performans egzozlardan taksak,katalitik konvektörü otomatikman iptal etmiş olurmuyuz?Anladığım kadarıyla orjinal stok egzosun içinde bulunan bir parça.Daha sonradan takılan egzosların içinde k.konvektör bulunmuyor değil mi?

http://www.youtube.com/watch?v=vWlTQKWDI-c
    F10 bunu beğendi.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı E-TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    antin kuntin parçaların bile aşırı pahalı olması bence bilinçli yapılan bir şey.
    bu sayede 1000lerce kalem parçadan stoklama maliyetini düşürüyorlar.

celilcetiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 2012 & 2014
    Alıntı ManOnFire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorunuz hayırlı olsun, lastikleri ne kadara aldınız ve üzerinde street radial mi yazıyor söyleyebilir misiniz?
    Teşekkür ederim. Lastikleri motoru aldığım bayiden orjinal lastiklerinin üzerine 140 tl vererek aldım. . Lastiklerin üzerinde sadece pilot street yazıyor.
    Born to ride, Ride to born

bluebird64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 '07,YBR125 ESD '11,Agility City 125 '11
    Çok sevdiğim motosikletimi satıyorum arkadaşlar...
    İlgilenenler beni 0533 3468688 den arayabilirler...
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8804930/detay/

Motosikleti
    YBR 125 ESD 2013
    Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki şu videodaki tarzda performans egzozlardan taksak,katalitik konvektörü otomatikman iptal etmiş olurmuyuz?Anladığım kadarıyla orjinal stok egzosun içinde bulunan bir parça.Daha sonradan takılan egzosların içinde k.konvektör bulunmuyor değil mi?

http://www.youtube.com/watch?v=vWlTQKWDI-c
    Evet performans egzozlarda katalitik bulunmaz, aynı sonucu verir, sadece daha maliyetli olur
    audioslave bunu beğendi.

xVaLeNx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Bajaj Pulsar 200 NS
    hayırlı günler arkadaşlar
    bugün yağ değiştirme esnasında alt yağ tapa vidasının bulunduğu kısım yalama oldu. Daha hiç zorlanmadan boşta donmeye başladı.
    çıkardım vidayi kendirle sarıp sıkıca kapattım iyi tuttu gibi ama yinede güvenemiyorm bu konuda ne yapabilirm başına gelen var mı ? yada motoru komple söküp tornacıya mı götürmek gerekir ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler