Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

bu gun sordum 206 tl dedı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

irc lastik 300-18 le 90-90-18 aynı acil cevaplarsanız sevinirim

asuvara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2005/Bajaj Pulsar 200 NS
    irc tavsiye ederim 909018 olacak arka
    lastik
    YBR SÜVARİSİ

yamaha ybr 125 için en iyi zincir yağı hangisi arkadaşlar bana arkadasın biri Gulf multiauto al dedi nasıl sizce o sizin tavsiyeniz nedir ?

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Alıntı thefather-42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yamaha ybr 125 için en iyi zincir yağı hangisi arkadaşlar bana arkadasın biri Gulf multiauto al dedi nasıl sizce o sizin tavsiyeniz nedir ?
    Sıfır km aldığım ybr de sırf elde var diye 90 numara şanzuman yağı kullandım 900km boyunca.Yağlama özelliğine bir şey diyemem ama zincire özenle dikkatli ve az az sürdüğüm yağı merkez kaç kuvvetininde etkisiyle orta sehpaya yapışmış ve kirli bir curuf tabakası halinde buluyorum.Hoş bir durum değil,kötü bir görüntü bence.

Sprey yağların içinde en iddalı yağlardan biri castrol chain lube. 35 tl biraz pahalı.Bu parayı vermeye değer mi değmez mi bilmiyorum.Belki daha ucuza orta kalitede bir sprey yağ da vardır.

Motosikleti
    BAJAJ BOXER BM 150
    Hayatimda kullandigim gerek malzeme gerekse iscilik acisindan en adi motosiklet ( esd icin konusuyorum)

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı haldun_86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayatimda kullandigim gerek malzeme gerekse iscilik acisindan en adi motosiklet ( esd icin konusuyorum)
    ama commuterde bütün yollar ybr ye çıkıyor.
    hondanın yağ yakması. apachenin titremesi ve parça pahalılığı. gene en uzun kmler ybr ile yapılıyor. ybr sınıfında tek. tek eksiği motor gücünün düşüklüğü ve kalıbının biraz minyon olması. ben başka bir eksik göremedim ybr de.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayatımda gördüğüm en boş ve en gereksiz yorum her açıdan
    immortall ve sgurdal bunu beğendiler.

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Polemik olsun diye atılmış bi laf bu itibar etmeyiniz.

zafer5959 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 13" Estoril Blue
    Hayırdır arkadaşım ne çektirdi sana bu kadar bu marka ? Kanuni mondial cart curt bi marka desende anlıcam da yamahadan bahsediyosun bu söylediklerinde inan burdaki insanlarda senin bu söylediklerini boş ve gereksiz buluyorlardır emin ol..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:27 ----------

Alıntı Efsane58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yasim 17 ybr almayi dusunuyorum ama 2013-14 modellerde problemler varmis karburator amortisor gibi dogrumu
    Yok öle bişi aldırış etme düşünüyosan doğru yerdesin..

ARKADAŞLAR Gulf multiauto ve castrol chain lube zincir yağı ben daha yeni aldım ybryi yağladıgımda kaç km sonra yağlıcaz tekrar biraz bilgi ltfen

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Alıntı thefather-42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR Gulf multiauto ve castrol chain lube zincir yağı ben daha yeni aldım ybryi yağladıgımda kaç km sonra yağlıcaz tekrar biraz bilgi ltfen
    300km de bir elinizle kontrol edin kurumuşsa tekrar yağlayın.Önemli olan 1000km de bir gaz yağı ve fırca ile güzelce yıkayın zinciri ve tekrar yağlayın.Ybr nin zinciri d.i.d marka oringli zincirdir,iyi bakıldığı taktirde uzun km ler gider.

Motosikleti
    Honda today yamaha ybr125esd
    arkadaşlar bir sorum olacak.yeni ybr me branda almak istiyorum.ancak aklıma takılan bişey var.antalyada yaşıyorum burada yağmur rüzgar oldumu normal olmaz bilen bilir.motorumu koyabileceğim kapalı bir mekanım yok.fırtınalı zamanlarda branda motor üzerinde paraşüt etkisi yapıp motorun devrilmesine sebep olmaz mı?

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    Alıntı the_mask adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bir sorum olacak.yeni ybr me branda almak istiyorum.ancak aklıma takılan bişey var.antalyada yaşıyorum burada yağmur rüzgar oldumu normal olmaz bilen bilir.motorumu koyabileceğim kapalı bir mekanım yok.fırtınalı zamanlarda branda motor üzerinde paraşüt etkisi yapıp motorun devrilmesine sebep olmaz mı?
    Motosiklet brandalarında branda uçmasın diye alttan bağlantılar mevcuttur. 2 veya 3 noktadan karşılıklı olarak bağladığınız zaman hiçbirşey olmaz. Ama altta bağlaması olmayan bir branda alırsanız (benim brandam öyle) ara sıra uçuyor tabi
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Rüzgara fazla dayanmaz bu brandalar zamanla böyle lif lif ayrılır bıranda sonra rüzgarı yiye yiye yırtılır kalın tenteye benzer brandalar bulabilirsen onlardan al ayrıca bagaj lastigi al ön ve arka lastigin dısından bagaj lastigini sarmalarsan rüzgardan felan etkilenmez brandan hatta hic etkilenmez daha garanti olur

Motosikleti
    Honda today yamaha ybr125esd
    teşekkür ederim bunları uygulayacağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:54 ----------

cevabınız için teşekkürler yalnız yanlış anlaşılma olmuş sanırım benim sorum brandanın uçması değil motorun uçması yönündeşaka bir yana burdaki rüzgar yerinde öylece duran motorları bile deviriyor.kendim şahit oldum.branda paraşüt gibi rüzgarı alıp motorun devrilmesine yardımcı olmazmı gibiydi sorum

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    işte brandayı alttan güzelce bağlarsan hatta bir kaç bagaj lastiği ile sele çevresinden falan sararsan brandanın içine rüzgar girmiyor ve şişme yapmıyor. o zaman hiç bir şey olmaz. bunları yapmazsan branda alttan giren rüzgar ile balon gibi şişer ve motoru bile devirme riski tabiki var.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    teşekkür ederim bunları uygulayacağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:54 ----------

cevabınız için teşekkürler yalnız yanlış anlaşılma olmuş sanırım benim sorum brandanın uçması değil motorun uçması yönündeşaka bir yana burdaki rüzgar yerinde öylece duran motorları bile deviriyor.kendim şahit oldum.branda paraşüt gibi rüzgarı alıp motorun devrilmesine yardımcı olmazmı gibiydi sorum
    Brandanın icine rüzgar girerse brandan yırtılır rüzgar yüzünden 2 tane brandam yırtıldı kamyon cadırına benzer kalın tenteye benzeyen brandan yoksa her ay branda alırsın

Motosikleti
    ybr 125 esd 2012
    Herkese selam bende ybr alarak aranıza katılmış bulunmaktayım herkese kazasız belasız zevkli sürüşler dilerim saygılarımla..

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı ttimes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam bende ybr alarak aranıza katılmış bulunmaktayım herkese kazasız belasız zevkli sürüşler dilerim saygılarımla..
    Hayırlı olsun. Büyük ihtimalle problemin olmaz. Çünkü Ybr pek problem çıkarmıyor. Ama merak ettiğin birşey olursa, biz burada olacağız. Kazasız sürmen dileğiyle.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler