Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    zozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MoNDiaL 150 Zc& ybr125
    parasıda iyimis degermi bilemiyorum sanırım benim ilk önce lastikleri degişmem lazım. daha orjinal lastikleri duruyor sanırım. bu arada senin motor kac km de?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Samet Özkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun zamandır düşündüğün ön cam turu fikri var aklımda. 2006 Model yuvarlak far modelinde kullanan var mı arkadaşlar bu rüzgar sperliklerinden arkadaşlar ? Taktırmayı düşünüyorumda bende baya bi etkisi var mı bunun yoksa gereksiz midir ?

Örnek birkaç resim atayım görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim...

http://www.hizliresimyukle.com/image...n_tur_camı.jpg

http://www.hizliresimyukle.com/image.../01/on_cam.jpg

http://www.hizliresimyukle.com/image...rhat017pj2.jpg

http://www.hizliresimyukle.com/image...orresimmy1.jpg

http://www.hizliresimyukle.com/image...3/01/nvhq2.jpg

http://www.hizliresimyukle.com/image...doelcamino.jpg
    Ybr facebook grubunda bi arkadas 25-30 Tl'ye almıştı siperlik. Ama linkini bulamadım. Ben 1.resimdekini kullanıyorum. Zeus motor diye bi firmadan almıştım. Ama çok sallanıyor. Gidondan cama destek çubugu lazım.
    En iyisi givi marka cam almak,en kalitelisi o.

Eğer orjinal siperlik varsa oradaki siyah kısmı çıkartıp,cbf turcamını da monte edebilirsin. O biraz el becerisi istiyor. Ama yaparım dersen ucuz alternatiflerden biri.

Facebook grubu bu. Arkadaslara sorabilirsin oradan.

https://www.facebook.com/groups/yamahaybr125TR/

Diğer facebook kullanan arkadasları da bekleriz...

Samet Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Alıntı zozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    parasıda iyimis degermi bilemiyorum sanırım benim ilk önce lastikleri degişmem lazım. daha orjinal lastikleri duruyor sanırım. bu arada senin motor kac km de?
    16.000 KM'de.
    Kaza Anında Seni Korur !

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Beyler motosikletinizin beyazını fuarda gördüm çok beğendim bu renk çok tutar diycem ama Ybr zaten fazlasıyla tutuluyor

Ufak grenajıda aynı renk yapıp birde yuvarlak far... bayaga bi tok duruşu var bence

Motosikleti
    2014 KIRMIZI BAJAJ BOXER BM 150
    Mavi olanı hiçbirine değişmem

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    bi atasözü aklıma geldi;

katranı kaynatsan olur mu şeker, cinsine tükürdüğüm cinsine çeker.

Motosikleti
    2014 yamaha ybr 125 esd

ybr fiyat

0 ybr 4750tl olmuş 10 gün önce 4450 tl'ye almıştım. motor henüz elime geçmedi,3te1 kadar kaparo verdim. şimdi motoru aldığım bayi 4750 mi ister 4450 mi ister. ellerinde motor yoktu onlarda talep ettiler, plaka ruhsat falan biraz uzun sürdü. fiyat artışını benden talep ederler mi acaba.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:20 ----------

4750 tl olmuş

holopter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Merhaba arkadaşlar bu ybrlerde bagaj bölmesi var mı ? Yamahanın sitesinde (Bagaj bölmeli geniş, çift kişilik sele),yazıyor ama arkadaşımın ybrsinde bir türlü bagaj bölmesini bulamadık :D Var mıdır yok mudur sele altı bagaj ?

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD (2013)
    Merhabalar arkadaşlar...Bende artık bir YBR 125 esd(2013) sahibiyim...Motorumu 2.el ve 5 BİN km'de aldım.Rizede polis memuruyum aynı zamanda.

Madem motosiklet camiasına ve bu forum sitesine giriş yaptık ilk sorumuzu soralım ve siz değerli ve tecrübeli arkadaşlardan önerilerimizi alalım ???

Soru:Dediğim gibi motorum 2013 5.000 de ve malum Rize küçük bir şehir.Dedim ki madem motoru aldık bakımını yapalım.İlk olarak neleri yapmamı önerirsiniz ve periyodik bakım olarak hangi km'lerde hangi işlemleri yapmamı önerirsiniz.Yardımcı olan tüm arkadaşlara şimdiden teşekkürler.Keyifli forum'lar ;)
    dogrusukru bunu beğendi.

hrctbn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Alıntı holopter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bu ybrlerde bagaj bölmesi var mı ? Yamahanın sitesinde (Bagaj bölmeli geniş, çift kişilik sele),yazıyor ama arkadaşımın ybrsinde bir türlü bagaj bölmesini bulamadık :D Var mıdır yok mudur sele altı bagaj ?
    motorun solunda selenin altında kontak anahtarıyla açılan bi kapak var onu aç, orda lastikle sabitlenmiş takım çantası var onuda çıkart al sana bagaj

Motosikleti
    2014 KUBA CR1,KUBA 125XR PLUS 2013 - Opel Astra
    bagaj diye birşey aramayın arkadaşlar ruhsat koycak bile yer yok ybr de

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:09 ----------

takım çantasını niye çıkarıyonuz işinize yarayacakki oraya koymuşlar değilmi?

holopter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Alıntı hrctbn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun solunda selenin altında kontak anahtarıyla açılan bi kapak var onu aç, orda lastikle sabitlenmiş takım çantası var onuda çıkart al sana bagaj

Teşekkür ederim yarın arkadaşa göstereceğim o kapağı
    Koluna Taktığın Kask Kafanı Korumaz...
    İlker ALTUNTAŞ

Motosikleti
    Arkadaşlar yokmu benim sorularıma yardımcı olmak isteyen ?

Motosikleti
    2014 yamaha ybr 125 esd
    arkadaşlar ybr için en iyi yağ hangisi olur siz hangi yağı kullanıyorsunuz? yamalube mi castrol magnatek mi daha iyidir.

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Castroll magnatek otomobil yağı ama yakın arkadaşım kullanıyor bir sorun yok diyor ama ben kendi motoruma koymam.Benimki daha 350km de doğrusu bende tam karar veremedim hangi yağı kullanacağıma.Önceden castrol 10w50 tam sentetik koyardım eski 2011 ybr me memnundum.

Bende tam sentetik mi yarı sentetikmi ybr için daha mantıklı onu merak ediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:12 ----------

Alıntı onurkurnaz61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaşlar...Bende artık bir YBR 125 esd(2013) sahibiyim...Motorumu 2.el ve 5 BİN km'de aldım.Rizede polis memuruyum aynı zamanda.

Madem motosiklet camiasına ve bu forum sitesine giriş yaptık ilk sorumuzu soralım ve siz değerli ve tecrübeli arkadaşlardan önerilerimizi alalım ???

Soru:Dediğim gibi motorum 2013 5.000 de ve malum Rize küçük bir şehir.Dedim ki madem motoru aldık bakımını yapalım.İlk olarak neleri yapmamı önerirsiniz ve periyodik bakım olarak hangi km'lerde hangi işlemleri yapmamı önerirsiniz.Yardımcı olan tüm arkadaşlara şimdiden teşekkürler.Keyifli forum'lar ;)
    En son yağın hangi km de değiştirildiğini bilmiyorsunuz bence hemen değiştirin kafanız rahat olsun.Yağ değişim aralığınız 3000km dir.5000km de olan bir ybr nin başkada bir bakımı olmaz.Zincirini mazot veya gaz yağı ile fırca ile yıkayıp düzgün bir zincir yağı ile yağlayın.
    taglis bunu beğendi.

dogrusukru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250cc +toyota yaris

Öncelikle hoş geldiniz aramıza hayırlı olsun motorunuz. Kitapçıkta 6000Km de değiştir yazıyor, servis 3000Km de değiştiriyor. Ben de kafama göre değişiyorum yağı :-)

solo__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xcity
    selamlar arkadaşlar,
    Yamaha Türkiye'den, ybr125'in türkçe kullanma kılavuzunu pdf halinde aldım. isteyene gönderebilirim
    taglis ve nıkko bunu beğendiler.

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    sgurdal@yahoo.com a yollarsan sevinirim, arşivde olsun.

Motosikleti
    onurkurnaz6161@hotmail.com

yollarsanız çok memnun olurum

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650

Öncelikle hoşgeldin.
    Arkadaşların dediği gibi ilk önce yağı değiştşrirsen iyi olur. İyi bir marka 10w40 yağ ile değiştirebilirsin. En iyisi 40 küsür lira zaten.
    El beceriniz varsa her şeyini kendiniz yapabilirsiniz. Kılavuzu incelerseniz çok bilgi sahibi olursunuz zaten
    Kolay gelsin.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler