Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı voljtrann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar dun yamaha ybr 125 2013 mavi renk motosikletimi aldım 1 kac sorum var
    1. si dun tahmini 80 km yol yaptım yanlız km sayacı 52 km gosterio sankim mil uzerinden sayım yapıo 52mil =83 km yapıo hesap denk cıkıo ama sayac kısmında km yazıo yamaha ybr 125 esd 2013 modeli km cinsindenmi mil cinsindenmi sayım yapıyor
    2. motor 2. viteste dusuk hızda istop ediyor viraj alırken ozellikle orjinali boylemidir. daha once kadırga kd 125 kullanmıstım 2. viteste yuruyus kararı suruyordum
    3 motoru yavas viraj alırken dusurdum on far camı biraz cizildi ve far kafası sallanmaya basladı nerden sıkacagım gece olunca bakamadım yarın ilk iş onu sıkacagım nereden sıkamm gerekio far giderken su sallanıo tıtrıo
    4 birde motor su anda 83 km motor ortalama 7000 devirde calısıo yani 40 la gidiyorum 2. vites devir 7000 3. vites 60 la gidiyorum devir 7000 4 vites 80 yapıyorum devir yine 7000 de bi tuhaflık var sanki motor calısınca 2000 devirde kalıo ibre hareket etmesi icin 3000 deviri gormesi gerekio yoksa istop edio 1. viteste sonuc olarak duduk devirde kullananmıyorum tavsiyeleriniz nedir ?
    1. Km cinsinden gösteriyor, mil cinsinden değil. Senin motorda bir tuhaflık var mı onu bilemem.
    2. Motor yeni olduğu için düşük devirlerde ölü gibi olur. Bu normal bir durum.
    3. Far ve gösterge kısmı hafiften titriyorsa, bu da normal bir durumdur. Sıkmak için, farın altında ve farın sağ ve solunda ikişer olmak üzere dört tane vidası var.
    4. 7.000 devir sıfır bir motosiklet için yüksek bir devir. Daha düşük devirlerde kullanman motosikletin ömrü için daha iyi olacaktır. Çok da düşük devir değil tabi ki, 4~6 bin devir arası idealdir.
    Rolanti ayarını da, motor sıcakken 1.500 civarına getir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RruDeBoyY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r6
    Alıntı memer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar! bugün; aynanın gevşeyen vidasını sıkmak için, alet setini çıkartmaya çalışırken, plastik yan kapağın tırnağını kırdım. Onu neyle yapıştırma mı tavsiye edersiniz.

interbond hızlı yapıştırıcıları var onun küçüğünden alıp kullanmanı tavsiye ederim çok güzel yapıştırıyor

Samet Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Hayırlı günler herkese, güzel bir pazar günü geçirmeniz dileğiyle

2006 model ybr'mdeki yuvarlak kafa farı değiştirmek istiyorum. İnternet üzerinden alıcam. Orjinal olup olmadını nerden anlayabilirim, birde orjinal ile ithal farın arasında ki fark nedir ?

Bu orjinal olanı 35.40 TL.
    http://www.rialli.com/urunler/yamaha...l-ybr-1kalite/

Bu ise ithal olanı 21 TL.
    http://www.rialli.com/urunler/yamaha...k-2005-ms1625/

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    dün kısa bir gezi(130km) yaptık eve geldiğimde akşam saat 22:30 du geç kalmamız münasebetiyle biraz üşüdük ama değdi.telefonun şarjı bittiği için malesef fazla fotoğraf çekemedik

Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    2006 Model yuvarlak kafa tabir ettiğimiz far alıcam da sizce hangisini tavsiye edersiniz ?

Orjinal
    http://www.rialli.com/urunler/yamaha...l-ybr-1kalite/

İthal
    http://www.rialli.com/urunler/yamaha...k-2005-ms1625/

Arasındaki ne gibi farklılıklar olabilir - yönlerinini söylerseniz sevinirim )

Forumdan Uzaklaştırıldı
    iyi aksamlar arkadaşlarım,
    ilginizi çekerse şöyle bir konu açtım
    http://www.motosiklet.net/forum/calinti-motor-duyurulari/127564-aranizda-ybr-125-caldiran-var-mi.html#post3276940
    audioslave bunu beğendi.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/calinti-motor-duyurulari/127564-aranizda-ybr-125-caldiran-var-mi.html#post3276940
    duyarlılığınız için teşekkürler , inşallah sahibini bulur..

zozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MoNDiaL 150 Zc& ybr125
    samet ilk göze takılan far camı oldu.Orjinal farı almanı tavsiye edrim.internetten almadan önce bursa da ki motor parcası satan yerlerden fiyat alsana genelde fark olmuyor hem görerek almıs olursun.Bu arada bende de 2006 ybr var.
    Samet Özkan bunu beğendi.

Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/cali...ml#post3276940

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:51 ----------

Alıntı zozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    samet ilk göze takılan far camı oldu.Orjinal farı almanı tavsiye edrim.internetten almadan önce bursa da ki motor parcası satan yerlerden fiyat alsana genelde fark olmuyor hem görerek almıs olursun.Bu arada bende de 2006 ybr var.
    Birkaç yere gidicem bir vakit bulup beşyolda, etibankta felan. Orjinalde kesin karar kıldım o zaman teşekkür ederim. Senin ybr nasıl memnun musun ? her hangi bir sorunu varmı modeline göre ?
    Kaza Anında Seni Korur !

Motosikleti
    MoNDiaL 150 Zc& ybr125
    samet gencosman ayakkabıcılar carsısının orda ısıklar motosıklet var orayada sorarsın havalar ısınsın bir ara senle gezintiye cıkarız o zaman
    Samet Özkan bunu beğendi.

Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    samet gencosman ayakkabıcılar carsısının orda ısıklar motosıklet var orayada sorarsın havalar ısınsın bir ara senle gezintiye cıkarız o zaman
    Orayı bilmiyordum orayada uğrarım o zaman sağoalsın Baktım haritadan şimdi yerine tamamdır. Güzel bir haftasonu turlaması yapabiliriz Bursa MT ile birlikte, bu vesileyle diğer arkadaşlarla da tanışmız oluruz.
    Kaza Anında Seni Korur !

Motosikleti
    YBR 125 ESD
    Arkadaşlar ancak bugün fırsat bulup gidip motosikletimi alabildim sonunda. İlk deneyimim şehirler arası yolda 65 km bir mesafe oldu şu an sorun yok ve beklediğimden daha iyi çıktı daha önce binmediğim bi motosikletti en azından cup tan sonra Mercedes gibi geldi bana
    zozturk bunu beğendi.

Motosikleti
    MoNDiaL 150 Zc& ybr125
    hayırlı olsun

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı imza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    215 dostum. ama artık bırak beni diyor aslında ben bırakıyorum da O bırakmıyor.
    215 bin orjinal silindir krank ile mi?

Motosikleti
    YBR 125 ESD
    teşekkürler zozturk

Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Uzun zamandır düşündüğün ön cam turu fikri var aklımda. 2006 Model yuvarlak far modelinde kullanan var mı arkadaşlar bu rüzgar sperliklerinden arkadaşlar ? Taktırmayı düşünüyorumda bende baya bi etkisi var mı bunun yoksa gereksiz midir ?

Örnek birkaç resim atayım görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim...

Motosikleti
    dealim daystar 250
    gaz telim sanki sertlesti neden olur ve çözümü nedir arkadaslar bilen yardimci olursa sevinirim.

Motosikleti
    MoNDiaL 150 Zc& ybr125
    samet benimde aklımda var.fiyat nasıl bu arada far aldın mı?

Motosikleti
    2008 ybr 125
    s.a depo üzerindeki 4 renli sticker arıyorum ama bulamadım önerisi olan var mı ???

Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    samet benimde aklımda var.fiyat nasıl bu arada far aldın mı?
    Vaktim olmadı hala beşyol taraflarına gitmek için malesef en kısa zamanda halledicem onu. Fiyatlara baktığımda 90-110 arası değişmekte tur camları. motorlar çıplak olduğundan çok rüzgar vuruyor göğüs bölgeme iyi geleceğini umuyorum bunun ben. Hızda 10-15 km düşüş olabilir haliyle fakat kullanış açısısında rüzgarla tam bir baş edebilcek bir parça gibime geliyor Bursada satanı görmedim genelde istanbul v.s yerlerde.
    Kaza Anında Seni Korur !

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 22 kullanıcı var. (0 üye ve 22 misafir)

Bu Konudaki Etiketler