Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gotti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    EMO kardeş senın taktırdıgın duro nun boyutlarını yazarmısın sendenn rıca etsem.bide ön lastik bulursan banada bildir 2 haftadır on lastık beklıyorum gelmedı hala lastıgım

Arkadaslar ybr ye sıyah depo kılıfı alanınız yada satan yer bılen varmı acaba?Ben bulamadım.Bıde bılen varsa fıyat yazsınlar bana ok.

herkezlere kazasız belasız sürüşler...
    [FONT="Courier New"][SIZE="2"][COLOR="DeepSkyBlue"]YOL GİTMEK;BEYİN VE BEDEN YETENEĞİ GEREKTİRİR[/COLOR][/SIZE][/FONT]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EMO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki bandit sa 650 s abs,Yamaha ybr125,Bajaj chetak classic
    Alıntı voldemort adlı üyeden alıntı
    ok arkadaslar sagolun ben cevabımı aldım. ya bı danısıyım ıstedım yok yok yok bı allahın kulu cevap yazmadı yıne dıyorum saygılarımla esenkalın
    abicim bunu sölemeye gerekmi var?tabiiki yamaha her şeyde,her yolda kendini kanıtlamış bi makina.boşver duygusal bağı filan.benm vespam vardı önceden benmde duygusal bağım olan bi motor ve ilk motorumdu..sattım geçen gün artık sadece yamaha var..kafam rahat.mondial ı sat fiyatını ayarlayabilirsen uygun(2004 e biraz pahalı geldi ama..bakımı değişen parçaları filan önemli..) al bi ybr keyfine bak derim.

Alıntı gotti adlı üyeden alıntı
    EMO kardeş senın taktırdıgın duro nun boyutlarını yazarmısın sendenn rıca etsem.bide ön lastik bulursan banada bildir 2 haftadır on lastık beklıyorum gelmedı hala lastıgım

Arkadaslar ybr ye sıyah depo kılıfı alanınız yada satan yer bılen varmı acaba?Ben bulamadım.Bıde bılen varsa fıyat yazsınlar bana ok.

herkezlere kazasız belasız sürüşler...
    100/90-18 yazıyo lastiğin üstünde.şimdi inip baktım ön lastik te alıcam duronun ama o orjinal lastikle aynı boyutta olacak.benm motorumda siyah depo kılıfımda var.onuda 40 milyona almıştım.orjinalmiş yamahanın.

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs

slmlr

degerli arkadaslar oncelikle hepinize selamlar diyorum. adım emre yas 26. bende ilk motor olarak ybr yi pazartesi gunu alarak aranıza katıldım. ben camlıca ist. tarafında oturuyorum once buradaki bayiye gittim 3200 fiyat cektiler. (plaka ruhsat hariç) artı yarısını pesin verince kredi kartı 6 taksite 150 ytl vade farkı koyuyolardı. bende yazlıgın orda buldum bi tane (şile-agva) adamların elinde bi tane kırmızı vardı. 3000 ytl den bıraktılar bide 1500 ytl pesinat verince kredi kartına vade farkı koymadılar. üstelik bonus card la 3 ay sonra odeme baslıyo ve 8 taksit. sagolsunlar bide plaka ruhsat masrafını da taksitlere ekledik. ama esas olay daha sonra. pztsi motoru aldık salı akşam dı teslimat ben salı gunu aksamı beklerken basket oynayıp ayak liflerini sakatladım. berbat bi durum ya su an motorla kardes kardes oturuyoruz bu havalarda. umarım en kısa zamanda iyileşip aranıza katılırım.
    inşallah kazasız belasız bineriz. birde tecrubelerinizi yazıp ta karar asamasında cok yardımcı oldugunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkurler.

selam beyler:

aranızdan uzak kaldım uzunca bir süredir giremiyorum bu gün fırsat buldum gi
    rmeye bi selam edeyim dostlara dedim

belki kızanlar olur ama hondanın sürüş eğitimine katıldım 23 ağustosta 2 full gün sürüyor yemesi içmesi motoru ıvırı zıvırı herşey onlardan 220 lira ödedim tabi önce yarısını ödedim kalan yarısı oraya gittiğim gün olucak eğitim cg lerle veriliyormuş bakarsınız ybrden cayıyomuşum hehehe ama döneklik yok ybr yi seviyorum

neyse sağlıcakla kalın kazasız belasız günler dilerim
    Kask tak!

**YaNkEe** - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

güzel

güzel fiyat hem iyi motor hemde hızlı aynı zamanda fiyatıdsa uygun hic kacırma derim:

Motosikleti
    işte bende ona bakiyorum

ybr ciler uzun yol da nasıldır?

arkadaşlar ybr hakkında yorumları saatlerdir okuyorum ama hala uzun yoldaki performansı hakkında karar veremedim
    iki kişi uzun yol yapabilecek bi motor almak istiyorum bu hafta içinde...

ybr ile uzun yol yapan arkadaşlar izlenimlerini iletirlerse çok mutlu olurum ..
    açıkçası çok bilgim yok yok ama 125 cc olması biraz kuşkuya düşürdü beni
    ybr olmassa çin işi 250 lik cruiserlardan birini alacağım (muhtemelen regal raptor yada masai)

cevap yazarsanız sevinirim teşekkürler..

kanunisultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KaNuNi PoPcOrN & YaMaHa YbR
    ybr125 sizce 17 yaşındaki birinin(yani benim) kullana bilecek boyutlarda kullanılması kolay bir alet deyilmi yani 1senelık scooter dan sonra elbete viteslide alışması gerekir ayrı bi çapa gerekir ama ılk başlayan için iyimidir?

EMO kardes depo kılıfı işini gorselım ben balıkesırdeyım bulamadım burlarda
    jırmızı var mavı var.Sen alıp gonderebılırmısınkı bana nası yaparız?depo cok
    cızılıyo hıcbısey olmazsa bıle kot pantolon cızıyo sıyah renk bulamac gıbı bı sıyah oluyo cevabını beklıyorum saglıcakla kal...

Herkezlere kazasız belasız sürüşler...
    [FONT="Courier New"][SIZE="2"][COLOR="DeepSkyBlue"]YOL GİTMEK;BEYİN VE BEDEN YETENEĞİ GEREKTİRİR[/COLOR][/SIZE][/FONT]

kanunisultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KaNuNi PoPcOrN & YaMaHa YbR
    bende hala cewap beklıyorum!

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    lütfen biri şu başlığı düzeltsin,'yeni' kısmı silinse yeter.hayır yanlış anlaşılmalara yol açıyo(enazından ben her gördüğümde sanki ybr yi yenilemişler zannediyorum )

xmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    selam arkadaşlar

Bende ybr kullanıcisi olarak size bir sorum olacak.Benim egzos borusu 4-5 ay
    gibi kısa bir sürede paslandı.Bu sizce normalmi. bu sorunu gidermen için ne yapmam gerekiyor.Değiştirsem kaça mal olur bilgisi olan varsa bana yardımcı olursa sevinirim.

Motosikleti
    Yamaha FZ6 FAZER
    Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı
    lütfen biri şu başlığı düzeltsin,'yeni' kısmı silinse yeter.hayır yanlış anlaşılmalara yol açıyo(enazından ben her gördüğümde sanki ybr yi yenilemişler zannediyorum )
    Dostum ben o başlığı açtığımda YBR yenilenmişti. O zmanlar motor alma durumum vardı. Hatun YBR'yi beğenmedi. Ben de CBR 125 aldım. Bütün bunlar 1 sene önce oldu
    Life is for my own to live my own way - Metallica
    (Yaşam benim için, istediğim gibi yaşamam için)

Alıntı gaffar adlı üyeden alıntı
    Dostum ben o başlığı açtığımda YBR yenilenmişti. O zmanlar motor alma durumum vardı. Hatun YBR'yi beğenmedi. Ben de CBR 125 aldım. Bütün bunlar 1 sene önce oldu

hehehehehe abi ne gusell yazısmalarr cıkıyo bu forumda yahuu
    cokk guluyomm hem bılgılenıyom hem eylenıyom yanı bu forum
    hem eylendırıcı hem bılgılendırıcı

Yaa gercektene degıstırelım bu baslıgı ama degıstırmesekte olur
    yenı ybr kalsın motorlarımızda hep yenı kalır belkı

yamaha 125? honda 125?

12cc motor da tecrubeli arkadaşların göruşü nedir?

Motosikleti
    sevgili dostlar bir izlenimimi size danışmak ve sizinle paylaşmak istiyorum yeni ybr 120km hıza ulaşmıyor.max.km si 100 km ne yapıp ne kadar performanslı kullanırsam kullanayım düz yolda 100km yi geçmiyor.hararette yapmıyor.motorda herhangi bir zorlanma yok.hemde hiç?100 km hızla yol alırken.hararet 9000deviri geçmiyor. çok rahat ve kontrollü ilerliyerum.en ufak titreme yok.mükemmel bir yol tutuşu ve rahat bir yolculuk.sadece 1 defa 2 kişi çanakkaleden dardanosa giderken 110 gördüm bayır aşa basarken ancak düz yolda yapamadım şuan 1400km de daha açılırmı motor yoksa bu 120 km hız olayı eski ybr lerdemi?? depo işini filan yardımcı olmaya çalışırım dostum.kırmızı rengi var bildiğim kadarıyla. emre_esen17100@hotmail.com

hakpek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 2006.11
    Alıntı hayati adlı üyeden alıntı
    yeni rüzgarlıklı grenajım

arkadaşlar,ybr nin şuanki karbüratörünün çalışma sistemi sizce uygunmu?önceki günlerde jikle,rölanti devri gibi sorunlarla ilgili yazılarınızı okudum fakat,kavramayı düşük devirlerde yaparsanız stoplama sorunu yaşanıyor,ya da yüksek devirlerde yarım debriyaj ile normalden uzun mesafe kaydetmeniz sonra debriyajı bırakmanız gerekiyor,yüksek devirde debriyajı erken bırakırsam tek teker riski oluyor.Bu sorun ya kendi acemiliğimden,ya da benim motorun sorunu, olmadı genel bi sorun.daha önce kısa bir süre honda nın 78 mod.125 lik bi motorunu kullandığımda bu sorunları yaşamıyordum.Tanıdığım ustalara sordum;Kapışlı karbüratör diye bi çeşidinden bahsettiler.Düşük gaz vermelerde bile bayılmadan motoru kaldırabilmenin nedeni oymuş(125 honda da) benim ybr den de bu performansı yanılgıya düşüp beklerken arada stop ettiriyorum.Bazende aksine ışıklarda kalkarken tek veya birbuçuk teker durumuna düşüyorum. Şimdi aklınıza geldiği gibi öyle acemi falan da değilim ama ya adaptasyon zorluğu ya da benim aklıma geldiği gibi karbüratör sorunu.Honda karbüratörlerinin fiyatı 40-45 ytl civarındaymış gördüğüm kadarıyla adapte edilebilecek ne dersiniz?denemeye değermi?
    rüzğarlıklı grenajınız hakıkaten güz durmuş bunu bende nasıl edinebilirim ve montajını nasıl yaptınız..? bir fikir fütfen.....
    [B][COLOR="DarkOrange"]CBF 150 ADANA[/COLOR][/B]

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    hayati, biraz olsun yardımcı olabildiysem ne mutlu bana, "bilgi paylaştıkça çoğalır" herkes doğru bildiğini yazdığı sürece bu forum yeni veya eski tüm ybr kullanıcıları için çok yararlı olacaktır eminim... Sizin camınız oldukça uzun olmuş, sanıyorum artık rüzgar sorununuz kalmamıştır.
    Ben yeni proje olarak şöyle birşey düşündüm, İstanbul'da bir plexi atölyesinde motosiklet camı üretiyorlarmış, orada benim camın aynısının 5 cm daha uzunundan kestirmeyi düşünüyorum böylece kaska gelen rüzgarı da kesebilirim sanırım.... eğer proje hayata geçerse burada yayınlarım yine...
    Ben maden müh. son sınıftayım, aslında stajlarım tam ama yeraltı stajım yok belki bir eraltı stajı yapma durumum olabilir...
    Karbüratör sorunuza gelince, benim sizin bashsettiğiniz türde bir sorunum hiç olmadı acaba karbüratörden ziyade rölanti ve debriyaj ayarlarınızda bi sorununuz olabilir mi? Belki de ben probleminizi tam anlayamadım...

not: cevap biraz geç geldi ama EMOK festivaline gittim geldim, ondan yani...

bud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL150 34 EH 2231 Kara Ejderha
    arkadaşlar selamlar!

çok yakında motor alacağım, ve her ne kadar gönlümden çinli bir cruiser almak geçiyorsa da, sağduyum bana ybr125 almamı söylüyor (içimin rahat etmesi açısından).

yukarıda bir arkadaş, yeni ybr'si ile 100km/s ile gidip hiç titreşim hissetmediğini söylemiş. halbuki benim almak istediğim çinli için (superlight150) 70-90 arasında (söyleyene göre değişiyor) bir yerlerde titreşimin hissedilmeye başladığı söyleniyor. :(

neyse, sizden superlight ile ybr'yi karşılaştırmanızı istemeyeceğim, çünkü cevabınızı tahmin edebiliyorum. onun yerine ybr ile ilgili bir iki sorum olacak:

1) ybr ne kadar bakım isteyen bir makine? her gün motorumla işe gidip geleceğimi (bostancı-maslak) düşünürsek, motora ne kadar sıklıkla bakım yapmam gerekir (servise götürmeyi kastetmiyorum, kendi yapacağım yağına bakma/ilave etme, fren/debriyaj tellerini kontrol, zinciri kontrol, vs)? yoksa araba gibi, hiç bakım makım düşünmeden kullanabilir miyim?

2) şu topcase'ler motorun görünümünü bence çok bozuyor. mesela yan çanta/heybe takan var mı ybr'sine? varsa fotoğraflarını koyabilir mi?

hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    hakpek;yeni rüzgarlığı beğendiğine sevindim.İnsanın yaptıklarından hoşlanılması mutlu ediyor.Nasıl yaptığıma gelince;Yedek parça aksesuar satılan bi servisten,sıradan bir rüzgarlık aldım.Ben esnek ve ince olanı tercih ettim.Orjinal grenajın üstüne,yaklaşık 10 cm üst üste gelecek şekilde yerleştirip vida yerlerini işaretledim.Daha sonra 5 mm lik matkapla fazla yüklenmeden alt alta olmak kaydı ile 2 sağ 2 sol taraftan deldim.Aralara kauçuk conta koymak kaydı ile 4 civata ve somunla sabitledim.Haydi hayırlı işler kolay gelsin.
    Yanlız şunu da belirteyim,Murat'ın yöntemi daha mantıklı.Rüzgarlığın açısını ve yüksekliğini istediğin gibi ayarlama şansın olur. sevgiyle kal.

Motosikleti
    Alıntı bud adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar selamlar!

çok yakında motor alacağım, ve her ne kadar gönlümden çinli bir cruiser almak geçiyorsa da, sağduyum bana ybr125 almamı söylüyor (içimin rahat etmesi açısından).

yukarıda bir arkadaş, yeni ybr'si ile 100km/s ile gidip hiç titreşim hissetmediğini söylemiş. halbuki benim almak istediğim çinli için (superlight150) 70-90 arasında (söyleyene göre değişiyor) bir yerlerde titreşimin hissedilmeye başladığı söyleniyor. :(

neyse, sizden superlight ile ybr'yi karşılaştırmanızı istemeyeceğim, çünkü cevabınızı tahmin edebiliyorum. onun yerine ybr ile ilgili bir iki sorum olacak:

1) ybr ne kadar bakım isteyen bir makine? her gün motorumla işe gidip geleceğimi (bostancı-maslak) düşünürsek, motora ne kadar sıklıkla bakım yapmam gerekir (servise götürmeyi kastetmiyorum, kendi yapacağım yağına bakma/ilave etme, fren/debriyaj tellerini kontrol, zinciri kontrol, vs)? yoksa araba gibi, hiç bakım makım düşünmeden kullanabilir miyim?

2) şu topcase'ler motorun görünümünü bence çok bozuyor. mesela yan çanta/heybe takan var mı ybr'sine? varsa fotoğraflarını koyabilir mi?
    Dostum ben yeni bir ybr kullanıcısıyım ama sana yardım olmaya çalışcam.
    1) ybr servis bakımları dışında bir bakım istemez.arada bir yıka 500 km de bir zincirini yağla yeter.

2)topcase görüntüyü bozuyor doğru her türlü motora takabileceğin yan ve arka spor çantalar var ancak fiyatları bir okadar yüksek.ve ne kadar kullanışlılar bilmiyorum.ben kappa marka topcase almaya karar verdim.istediğin zaman çıkarıp monte edebilirsin.ben sadece yük taşımam gerektiğinde takıyorum.onun dışında evde

100km de giderken gayet rahat en ufak bir titreşim rahatsızlık duymuyorum. arka lastiğimi filan da genişlettim biraz duro marka taktım.Yeni alan herkeze önerim aldığınız gibi lastiklerinizi değiştirin orjinal lastikleri çok sert hamurlu fena kayıyo ıslak yolda filan.onu hallettinizmi başka hiç bir sorun yok benm gözlemlememle...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler