Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Samet Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Motosikletimin sol aynasını kırmış biri bilerek, ve sağ aynayı sökmeye çalışmış. Ne istediyse artık ön fren maneti ise siyah elektrik bandı ile bantlıydı. Onuda çekiştirmiş ve koparmaya çalışmış aklı sıra. Öğrenciyiz be insafsız yapılır mı bu şimdi işin yoksa git ayna takımı al. Tavsiye edebilcek varmı ayna takımı tavsiyesinde buluncak birileri ? Şehir Bursa aksesuarcı vb dükkan tarzı şeylerin isimleride olabilir gidip bakmak için.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı Samet Özkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletimin sol aynasını kırmış biri bilerek, ve sağ aynayı sökmeye çalışmış. Ne istediyse artık ön fren maneti ise siyah elektrik bandı ile bantlıydı. Onuda çekiştirmiş ve koparmaya çalışmış aklı sıra. Öğrenciyiz be insafsız yapılır mı bu şimdi işin yoksa git ayna takımı al. Tavsiye edebilcek varmı ayna takımı tavsiyesinde buluncak birileri ? Şehir Bursa aksesuarcı vb dükkan tarzı şeylerin isimleride olabilir gidip bakmak için.
    Geçmiş olsun. Ne yazık ki böyle insanlar var.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı dilaracan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sagol hocam. videoyu yakin zamanda becerebilirsem cekip yuklerim. onceki yaptırdımda grank falan olabjlir dediler ama sekman piston atip rulmanlarini degistiriyorlar. bence asil sorunu bulamayip yapabildilerini yapiyorlar haliyle motor biraz rahatliyor. ama bir sure sonra ses artmaya basliyor. gerek ybr gerek diger markalarda bir com motor kullandim. benim motorun titresimi cin mali motorlar gibi degil tabi ama ybr tadini da vermiyor.
    Anladım hocam. İnsallah en kısa sürede net bir çözüm bulabilirsiniz.

Alıntı Samet Özkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. 15-20 Tl'ye internette ybr için aynalar vardı sanırım. İşinizi görür onlar.

Motosikleti
    Yamaha Ybr
    Mrb arkadaslar forumda yeniyim
    ben ehliyet alıyorum direksiyon sınavım var alınca kısmetse yamaha ybr 125 alıcam trabzonda sordum bayisi var ilk defa motor alıcam ve kullanıcam
    neler onerirsiniz kask alıcam koruma demiri canta ve lastikleride alınca degişmeyi dusunuyom
    bilmem ve yapmam gereken seyler nedir acaba ?

mustafa.buda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 YBR 125 ESD
    Alıntı voljtrann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mrb arkadaslar forumda yeniyim
    ben ehliyet alıyorum direksiyon sınavım var alınca kısmetse yamaha ybr 125 alıcam trabzonda sordum bayisi var ilk defa motor alıcam ve kullanıcam
    neler onerirsiniz kask alıcam koruma demiri canta ve lastikleride alınca degişmeyi dusunuyom
    bilmem ve yapmam gereken seyler nedir acaba ?
    az çok nelere ihtiyacın olduğunu biliyorsun kardeş.Ama gidipte ucuza kaçma kask alıcam deyip baret takma kafana.ve imkanın varsa mont gibi kesinlikle giymen gereken ekipmanlarıda hemen al.motor koruma demirine ihtiyacın olacaktır yeni yeni alışıyorsan ;).hayırlı olsun şimdiden.tekerin düz bassın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:51 ----------

arkadaşlar bu arada motoruma kaba olmayan ve yakışacak ekonomik bir arka çanta önerebilir misiniz?

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    sagol hocam. videoyu yakin zamanda becerebilirsem cekip yuklerim. onceki yaptırdımda grank falan olabjlir dediler ama sekman piston atip rulmanlarini degistiriyorlar. bence asil sorunu bulamayip yapabildilerini yapiyorlar haliyle motor biraz rahatliyor. ama bir sure sonra ses artmaya basliyor. gerek ybr gerek diger markalarda bir com motor kullandim. benim motorun titresimi cin mali motorlar gibi degil tabi ama ybr tadini da vermiyor.
    eğer motor çok uzun süreler düşük rolenti ile çalıştıysa 1200 d/d düşük yani grank rulmanlarını bozar grank a fazla yük bindiği için vuruntulu çalışmaya başlar
    motor yarılması lazım piston sekman atmaya gerek yokmuş bence boşuna motoru açmışlar
    titreşim çinli kadar yok hele apache kadar bile yok ömrü hayatında birkaç yüz km çinli artçısı olana ybr bmw gibi konforlu gelir..
    asuvara bunu beğendi.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı fatih_54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer motor çok uzun süreler düşük rolenti ile çalıştıysa 1200 d/d düşük yani grank rulmanlarını bozar grank a fazla yük bindiği için vuruntulu çalışmaya başlar
    motor yarılması lazım piston sekman atmaya gerek yokmuş bence boşuna motoru açmışlar
    titreşim çinli kadar yok hele apache kadar bile yok ömrü hayatında birkaç yüz km çinli artçısı olana ybr bmw gibi konforlu gelir..
    1200 devir düşükmü yani kaç olması lazım..düzeltelim

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1200dd bence düşük devir.1500 + veya - duruma göre 100dd olabilir.ayrıca çok düşük rolantide uzun süre çalışan motor yağlama basıncıda düşeceğinden uzun vadede motora zararı olur.hava soğutmalı motorlar uzun süre rolandide veya gaza basılarak boştayken kesinlikle çalıştırılmamalıdır.

taglis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Simson + Boxer + CB250R
    Sedatım , avatarı değiştirme zamanımız gelmedi mi?
    Haberin olsun , garaja bir YBR ESD aldım.
    Karadeniz bizi bekler , gerçi Ankara geceleri kadar atraksiyonlu olr mu bilinmez

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:05 ----------

Hocam vieo nasil yuklenir anlatabilir misiniz

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Arkadaşlar herkeze merhaba.Bende 2 gün önce sıfır km mavi renk 2013 model ybr 125 aldım.Hemen koruma demiri ve kappa 35lt çanta taktım.Plakalarım bugün çıktı yarın takıp gezmeye başlayacağım.Herkeze kazasız belasız sürüşler...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Hocam vieo nasil yuklenir anlatabilir misiniz
    Videoyu youtube'a yükleyip linkini burada paylaşabilirsiniz.

Taglis ve E-Tekin, motosikletleriniz hayırlı olsun. Allah kazasız,belasız hep iyi günlerde kullanmayı nasip etsin.
    taglis bunu beğendi.

taglis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Simson + Boxer + CB250R
    Alıntı E-TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkeze merhaba.Bende 2 gün önce sıfır km mavi renk 2013 model ybr 125 aldım.Hemen koruma demiri ve kappa 35lt çanta taktım.Plakalarım bugün çıktı yarın takıp gezmeye başlayacağım.Herkeze kazasız belasız sürüşler...
    Hayırlı olsun. Güle güle kullan.

Motosikleti
    KTM Duke200
    Saol Nurhan abi.Senin ybr de hayırlı olsun

Dun sanayiye gitrim iscilik 100 lira istediler. Bu sefer grank biyel kolu ne gerekiyorsa ozellikle değiştirmesini söyleyeceğim.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    benim eski ybr 1000 devirde çok güzel çalışıyordu. devir saati titremiyordu o derece düzgün çalışıyordu.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı taglis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sedatım , avatarı değiştirme zamanımız gelmedi mi?
    Haberin olsun , garaja bir YBR ESD aldım.
    Karadeniz bizi bekler , gerçi Ankara geceleri kadar atraksiyonlu olr mu bilinmez

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:05 ----------

http://i.hizliresim.com/em7Lm8.jpg
    Nurhan abi hayırlı uğurlu olsun tekerin düz bassın ağam paşam..Ankara dediğin neki elimi uzatsam yetişirim..Mayıs ayı yaklaşıyor artık gideriz

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olması gereken en düşük devir 1200 dür ondan gayrisi motora zarar...

Motosikleti
    KTM Duke200
    Bugün biraz kullandım 80km oldu bile.Rodaja çok dikkat ediyorum 60-70km hızı hiç geçmedim.Rodajı şehir içi değilde ana yollarda yapıyorum.

Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    Arkadaşlar motorun sıfır fiyatı nedir ? Yamaha' nın sitesine girdim fiyat bölümünü göremedim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 18 kullanıcı var. (0 üye ve 18 misafir)

Bu Konudaki Etiketler