Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı sgurdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklete araba yağı mı koydunuz?
    o an yokluktan yola gidicem diye araba yağı koydum.ses yapıyodu işte 1 hafta sonra değiştirdim şimdilik gözle görülür bişey garip bi ses yok ama çok derinden gelen bi çıt çıt sesi var motordan, daha önceden de varmıydı dersen hiç dikkat etmedim hepsinde var heralde o çıt çıt.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MrMaydec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR250r
    Alıntı 17muhammed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2013 model esd akü kapağı depo süt sağ siyah kapak kafa granajı cam dahil ihtiyacım var istanbul dan birkaç yere sordum fiyatlar aşırı pahalı geldi uygun fiyatlı nerede bulabilirim ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:06 ----------

kusura bakmayın yanlış yazmışım depo üstü sağ siyah kapak olacak
    birde far camına ihtiyacım var
    depo üstü sağ siyah kapak derken sağ grenajımı kastettiniz ?

buyrun buda siperlik camı http://www.rialli.com/urunler/yamaha...cc-2010-model/

17muhammed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 2013
    olabilir 2013 lerde siyah oluyor kafa far hariç komple lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:45 ----------

kalite olarak rialli ile yamaha arasında çok fark varmı dır

Motosikleti
    HONDA CBR250r
    Alıntı 17muhammed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olabilir 2013 lerde siyah oluyor kafa far hariç komple lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:45 ----------

kalite olarak rialli ile yamaha arasında çok fark varmı dır
    sağ sol birlikte satılıyor ama 73 tl riallide gördüm temin. siperlik camı ikiside kalite oalrak aynı yani kırılgan tek fark yamaha amblemi

17muhammed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 2013
    yedek parça fiyatlarını duyduktan sonra yamaha dan soğudum tek bir far camı 270 TL mi olur
    Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler

Motosikleti
    HONDA CBR250r
    bizim burada 80 tl, çok fazla şişirmişler fiyatı

TimCage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Roadwin 250
    Selamlar, bir YBR beğendik, gidip bakmaya adam bulamıyoruz. Malesef ben pek anlamadığımdan bilen biriyle gitmem lazım. Eş dost sağolsun pek yardımcı olan yok. Varsa müsait olan, yardımcı olabilirim diyen çok makbule geçer. (istanbul içi)
    Either you die a hero, or you live long enough to see yourself become the villain...

xVaLeNx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Bajaj Pulsar 200 NS
    Hayırlı olsun bugunden itibaren bende trafik canavarı maduru olmus bulunmakdayım. Motorcuları insandan saymadıklarının altını bir kere daha çiziyorum.
    yaklasık 40 km hızla giderken önümdeki traktör birden durdu bende sollayayım dedim demez olaydım tam römorkun dibine vardım derken birden direksiyonu sola kırdı kırmasıyla frenleri asıldım ama motorun durmayacagı belliydi yerler ıslak, ya römorka girecektim ya arka tekere. bende gaza yüklendim solundan gecer kurtarırm belki diye ama nafile egzosa sag taraftan darbe alınca dengem bozuldu saga yattım o an sag ayagım artcı demirine sıkısmıs galiba cunku kendimi atamadım. 15 metre kadar suruklenmisim. Herkes izliyor en son kadının biri elini uzattı ama millette tık yok. ayagımn ustune basamıyordum zaten gittim sekerek yol kenarına oturdum sonunda biri geldi ama ne dese iyi. ''motora binebileceksen hastaneye git'' hayretler icinde kaldım. calısmaz motor bogulmustur yan yatınca dedim. traktorle goturelim hastaneye dedigini de tekliften saymıyorum bile. neyse aradan biri cıktı allahtan arabasıya acile goturdu ayagım zedelenmıs bacakda kırık olabilir pazartesi ortopediye git dedi alcıya aldı.

Bereket elbiselerim kaskım vardı ayakkabının da ucu demirliydi yoksa ne olurdum ben tahmin edemiyorum, ki ayakkabının yırtılmasını gec demiri bile yamulmus pantolonun dizndeki korumalar paramparca. Zaten kaza anını gorenlerde oglan pek saglammıs o kadar uctu sonra kalktı gitti burnu bile kanamadı diye. neyse sonuc direksiyon yamuk diye yazmısdım dun simdi direksiyon depoyla ask yasıyor hic tanımadıgım birkac adam biri muhtar biri kaza yapanın kardesi gelip bana yalvarıyolardi sikayetcı olma ne masrafın varsa karsılarız falan.. Tabi ilk kazam ne yapıcamı da bilmiyorum suc bende de olabilirdi o arada biri kulagıma arkadan vuran herzaman sucludur diye fısıldadı ya ondan olsa gerek ama yinede sikayetciyim uzlasmak istiyorm dedim. ama sonra bana carpan adamı gornce dayanamadım zaten adam yaslı kendinden gecmis onunu gormuyordur bu dedim acıdım motorun masraflarını kasrılamaları icin anlastım. Neyse lafı cok uzattım hayırlısı.
    demem o ki ARKADASLAR KENDİNİZE DİKKAT EDİN buda yetmiyor BAŞKASINA DA DİKKAT EDİN çünkü kimse dikkat etmiyor motorcuya bunun birgun olacagından emindim kac kez karsıma atladılar saga sinyal verip sola donduler her seferınde yırtmıstım ama sonunda 40 la giderken bile ne kadar tehlikeli olabilecegini 6 saat once yasadım gordum. iyi geceler.
    sgurdal bunu beğendi.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    @XvalenX;
    Öncelikle geçmiş olsun. Ne yazık ki sadece bizim dikkatli olmamız yetmiyor.
    Bir önceki mesajınızda 7.000 devirden sonraki titreşimden bahsetmişsiniz. Benim motosiklet de 2011 model, 18.200 de ve yüksek devirlerde hafif de olsa titriyor.
    Bildiğim kadarıyla yüksek devirde hafif bir titreşim bütün ybr lerde var. Benzin gösterge işine gelince, bütün elektronik aksamlar çalışıyorsa, muhtemelen problem şamandıradadır.
    Ancak verdiğiniz linkteki şamandıranın uyumu konusunda bir fikrim yok. Rialliyi telefonla arayıp yeni kasa ybr yle uyumlu olup olmadığını öğrenmek en iyisi.
    Sert bir darbe almadığı sürece, yan yatmanın maşaya zarar vereceğini sanmıyorum. Kazadan sonra birden fazla parçası değişmek zorunda sanırım. Tesellimiz, size birşey olmaması.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı xVaLeNx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun bugunden itibaren bende trafik canavarı maduru olmus bulunmakdayım. Motorcuları insandan saymadıklarının altını bir kere daha çiziyorum.
    yaklasık 40 km hızla giderken önümdeki traktör birden durdu bende sollayayım dedim demez olaydım tam römorkun dibine vardım derken birden direksiyonu sola kırdı kırmasıyla frenleri asıldım ama motorun durmayacagı belliydi yerler ıslak, ya römorka girecektim ya arka tekere. bende gaza yüklendim solundan gecer kurtarırm belki diye ama nafile egzosa sag taraftan darbe alınca dengem bozuldu saga yattım o an sag ayagım artcı demirine sıkısmıs galiba cunku kendimi atamadım. 15 metre kadar suruklenmisim. Herkes izliyor en son kadının biri elini uzattı ama millette tık yok. ayagımn ustune basamıyordum zaten gittim sekerek yol kenarına oturdum sonunda biri geldi ama ne dese iyi. ''motora binebileceksen hastaneye git'' hayretler icinde kaldım. calısmaz motor bogulmustur yan yatınca dedim. traktorle goturelim hastaneye dedigini de tekliften saymıyorum bile. neyse aradan biri cıktı allahtan arabasıya acile goturdu ayagım zedelenmıs bacakda kırık olabilir pazartesi ortopediye git dedi alcıya aldı.

Bereket elbiselerim kaskım vardı ayakkabının da ucu demirliydi yoksa ne olurdum ben tahmin edemiyorum, ki ayakkabının yırtılmasını gec demiri bile yamulmus pantolonun dizndeki korumalar paramparca. Zaten kaza anını gorenlerde oglan pek saglammıs o kadar uctu sonra kalktı gitti burnu bile kanamadı diye. neyse sonuc direksiyon yamuk diye yazmısdım dun simdi direksiyon depoyla ask yasıyor hic tanımadıgım birkac adam biri muhtar biri kaza yapanın kardesi gelip bana yalvarıyolardi sikayetcı olma ne masrafın varsa karsılarız falan.. Tabi ilk kazam ne yapıcamı da bilmiyorum suc bende de olabilirdi o arada biri kulagıma arkadan vuran herzaman sucludur diye fısıldadı ya ondan olsa gerek ama yinede sikayetciyim uzlasmak istiyorm dedim. ama sonra bana carpan adamı gornce dayanamadım zaten adam yaslı kendinden gecmis onunu gormuyordur bu dedim acıdım motorun masraflarını kasrılamaları icin anlastım. Neyse lafı cok uzattım hayırlısı.
    demem o ki ARKADASLAR KENDİNİZE DİKKAT EDİN buda yetmiyor BAŞKASINA DA DİKKAT EDİN çünkü kimse dikkat etmiyor motorcuya bunun birgun olacagından emindim kac kez karsıma atladılar saga sinyal verip sola donduler her seferınde yırtmıstım ama sonunda 40 la giderken bile ne kadar tehlikeli olabilecegini 6 saat once yasadım gordum. iyi geceler.

geçmiş olsun
    aslında yaşadığınız her ne kadar haklı da olsanız önlenebilecek bir kazaymış. gerekli takip mesafesinden biraz daha mesafe bırakınca bu tür durumlar daha az başa geliyor. yolda aniden duran bir araçtan her an herşey beklenir. bir korna ile uyarıp sizi farkettiğini anladıktan sonra ya da onun ne yapacağını anladıktan sonra harekete geçince kaza riski azalıyor.
    traktörcüler ile parayı peşin almadan anlaşma bence ve anlaşmaya da yalnız gitme insanoğlu bu herşey beklenir.

hititarslanı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar 2013 ESD lerde jikleyi yukarı çekince açılıyor aşağı indirince kapanıyor değil mi? Yanlışım varsa düzeltin lütfen

xVaLeNx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @XvalenX;
    Öncelikle geçmiş olsun. Ne yazık ki sadece bizim dikkatli olmamız yetmiyor.
    Bir önceki mesajınızda 7.000 devirden sonraki titreşimden bahsetmişsiniz. Benim motosiklet de 2011 model, 18.200 de ve yüksek devirlerde hafif de olsa titriyor.
    Bildiğim kadarıyla yüksek devirde hafif bir titreşim bütün ybr lerde var. Benzin gösterge işine gelince, bütün elektronik aksamlar çalışıyorsa, muhtemelen problem şamandıradadır.
    Ancak verdiğiniz linkteki şamandıranın uyumu konusunda bir fikrim yok. Rialliyi telefonla arayıp yeni kasa ybr yle uyumlu olup olmadığını öğrenmek en iyisi.
    Sert bir darbe almadığı sürece, yan yatmanın maşaya zarar vereceğini sanmıyorum. Kazadan sonra birden fazla parçası değişmek zorunda sanırım. Tesellimiz, size birşey olmaması.
    Saolasın kardeş ilk motorum olduğu için pek bilmiyorum tamircilere sordugumda hep sibop ayarı dediler ama evet benimkide 17 binlerde titremeye başlamıştı dediğiniz gibi birşey olabilir. Kendim de elektrikci oldugum için elektrik sisteminde bir sorun oldugunu düşünmemiştim ama belli de olmaz diye danışayım dedim
    Yürüyemediğim için daha motoru görebilmiş değilim ayağa kalkınca bakıcaz artık eksik kusurlarına.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:52 ----------

Alıntı hititarslanı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2013 ESD lerde jikleyi yukarı çekince açılıyor aşağı indirince kapanıyor değil mi? Yanlışım varsa düzeltin lütfen
    doğrusun yukarı cekince acılır asagı itince kapanır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:54 ----------

Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun
    aslında yaşadığınız her ne kadar haklı da olsanız önlenebilecek bir kazaymış. gerekli takip mesafesinden biraz daha mesafe bırakınca bu tür durumlar daha az başa geliyor. yolda aniden duran bir araçtan her an herşey beklenir. bir korna ile uyarıp sizi farkettiğini anladıktan sonra ya da onun ne yapacağını anladıktan sonra harekete geçince kaza riski azalıyor.
    traktörcüler ile parayı peşin almadan anlaşma bence ve anlaşmaya da yalnız gitme insanoğlu bu herşey beklenir.
    Saolasın allah razı olsun
    Evet haklısınız dediğiniz gibi aslında korna çalabilirdim o sekilde belki önlenebilirdi ama takip mesafesinden daha fazlaydı aramız o yolun sagında durdugunda. Römork hizasına gelene kadar hiç hareket etmedi arkayada bakmıyordu ben düşündüm ki orda duracak öylelikle sollamaya kalktım ve korna çalma gereğide duymadım ama başarılı olamadım

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:08 ----------

Alıntı hititarslanı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pardon bende yanılmışım kafam karışık tabi.
    aşagı itince acılıyo yukarı cekince kapanıyormus.

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    bende de 2013 var, aşağı itince açılıyor, yukarıda kapalı.
    hititarslanı bunu beğendi.

kene35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 - Suzuki İnazuma 250
    bende de 2011 var, aşağı itince açılıyor...
    hititarslanı bunu beğendi.

Motosikleti
    2012 YBR YAMAHA ESD
    Arkadaşlar.Herkese selamlar,
    Bende yeni YBR sahibiyim (2012) ve motorda gençlik yıllarımızdakileri saymazsam yeni sayılırım. Şu Cikle konusuna takıldım bende.Motoru alalı 1 ay oldu ancak kapalıya koydum duruyor. haftada bir 10 dk. çalıştırıyorum. Jikle konusuna gelince hala nasıl çalışmış olduğunu anlamış değilim. Jikle kolu yukarıda oluncamı devrede yani ilk çalıştırma konumunda, ısındıktan sonra aşağımı indirmek gerekiyor. Yoksa tam tersimi olması gerekiyor. yerdımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Motosikleti
    Ybr 125(satıldı) yamaha xmax ABS
    benzin deposu anahtarını dikeye getir
    jigleyi biraz aşağı indir kontağı kısa süre bas çek
    motor çalıştığı anda hafif gaz ver 2000 devire getir kısa süre
    sol elinlede jigleyi biraz daha aşağı indir
    biraz çalışsın ısınınca
    motor sesi değiştiğinde jigleyi yukarı kaldır yani jigle kapalı
    cennetkizi bunu beğendi.

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    arkadaşlar merhaba nasılsınız.motorum 2011 model ve muayenesi şu an bitmiş durumda, nasipse yarın motoru muayeneye götürmek istiyorum fakat ruhsatta koltuk sayısı 1 yazıyor diğer motorda 2 yazıyordu 1 yazması muayeneye engelmidir. yada muayeneden geçtik diyelim 2 kişi gidiyoruz polis durdurdu hadi bakalım sende 1 yazıyor ceza yazacaz dedi.şindi netcez.başına böyle bir olay gelmiş olan varmı.

okanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250
    Bir arkadaşım da aynı durumda muayeneye gitti, ağır kusur olarak geri göndermişler, 65TL kadar bir fiyata emniyet müdürlüğünden ruhsatı değiştirmeniz gerekiyor ne yazık ki :( Yeni ruhsatta "koltuk sayısı (sürücü dahil)" ibaresi olduğu için motosikletlerde 2 yazması gerekiyor.

kopan çocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Ramzey 125 Q- 2012 YBR 125 ESD
    arkadaşlar,2012 model motoru yağmurda çamurda kullanmam,ama egsozda,direksiyon demirlerinde ve bir kaç yerinde ufak tefek paslanmalar başladı,çokda yıkatmam,egsozun ise kaynak yerlerinde var bu paslanma,VD40 sıktım olmadı,pas sçkücü engelleyici sıktım olmadı,yağladım,mazotladım bakalım devam edecekmi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Herkese kazasız sürüşler arkadaşlar bende kısmet olursa yakında sizin aranıza katılmayı düşünüyorum ama aşırı derece çok kararsızım lütfen yardım edin elimde şuan 4400 tl nakit param var vitesli motor almak istiyorum ama ybr ve cbf arasında volta atıp duruyorum hangisini alacağıma bir türlü karar veremiyorum yakında delirebilirim karar veremediğim için sizce ne yapmayalım ? 2. el bi cbf mi alayım yoksa biraz daha bekleyip sıfır ybr mi alayım arkadaşlar lütfen yardım edin :(

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler