Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı paketci03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bi kac sorum olcak motor 1800 km de rolantide stop etmiyor ama dur kalklarda stop ediyor 2000 binde servise gidesiye kadar bi sorun olurmu ? Ayrica ilerde 150 cc silindir takmayi dusunuyorum bi sorun olurmu yoksa ayriyeten oynanmis cg almayi dusunuyorum hiz icin .
    ybr pek 150 cc silindir hız ayar çekmek türü şeyleri seven bir motor değil. modifiye hevesi varsa ayrıyetten cg gibi parçası ucuz bir motor almak daha mantıklı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Alıntı cm_strider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yürümemek ve ybr ifadeleri çok zor yanyana gelir. Merak etmeyin
    Yeri gelmişken ve bu ihtimale binaen ybr sağlamlığı;

http://www.ikiteker.org/modules.php?...wtopic&t=15541

O konuda bir şüpem yok zaten,uzun yol ve konfor.Geçen mondial 150 mcx motosiklete bindim çukurlara vurdukça,Allah'ım ne zaman bitecek bu ızdırap ne zaman inicem bu motordan dedim giderken.Artçıyla sürekli dolaşacağım ve abartılı değil hafif yükte olcak.Çoğu kişi Ybr rampalarda bayılıyor,tıkanıyor vs gibi laflar dönüyor ortamlarda..
    Bahar Bulaştı Ya Hayata, Ağaca, Suya, İçimde Öyle Bir Seyahat Kımıldıyor Ki, Diren Direnebilirsen.Yüreğim Bavulunu Toplamış Çoktan .Ruhum Sırtlamış Çantasını.Uzaklar Çekiyor İçimdeki Seyyahın Tasmasını..

paketci03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 125ESD
    Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr pek 150 cc silindir hız ayar çekmek türü şeyleri seven bir motor değil. modifiye hevesi varsa ayrıyetten cg gibi parçası ucuz bir motor almak daha mantıklı.
    Yada dostum tvs apache mi alsam ybr den serimidir torku iyimidir ?

Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Yada dostum tvs apache mi alsam ybr den serimidir torku iyimidir ?
    Benim test etme imkanım oldu,Ybr'den daha seri ve kaslı ama vibrasyonu var.Ybr'ye alternatif olarak test etmiştim ama sürüş konforu ybr ile arasında dağlar kadar fark var.Konfor ve vibrasyon açısından..
    Bahar Bulaştı Ya Hayata, Ağaca, Suya, İçimde Öyle Bir Seyahat Kımıldıyor Ki, Diren Direnebilirsen.Yüreğim Bavulunu Toplamış Çoktan .Ruhum Sırtlamış Çantasını.Uzaklar Çekiyor İçimdeki Seyyahın Tasmasını..

Motosikleti
    Yamaha 125ESD
    http://m.sahibinden.com/classifiedDe...40523&rnd=5880 dostum bunla tks yapmayi dusunuyorum benim motor 1800 kmde 2 aylik motor alirsam pisman olurmuyum sizce ama gonlum apacheden yana tesekkurler simdiden.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:23 ----------

Ayrica yedek parca sıkıntisi olurmu ? Birde konfor demisin anlamadim ybr den iyimi konforu ?

Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Hayır Ybr'nin konforu daha iyi.Bende sizin gibi motosiklet alıcam ve bir çok modeli test ederek fikir sahibi oldum..Tvs apachi rtr 150 görünüş olarak güzel motor..Kaslı ve sportif bir yapıya sahip.Al benisi yüksek,lakin malzeme kalitesi Ybr'den iyi değil.Benim test ettikten sonraki görüşüm..Motor güzel kaçıyor,Ybr'ye göre.Tabi ki Apachi 150 cc Ybr 125 cc,olacak o kadar..Ybr uzun yolda çok rahat ve sıkıntısız gidiyor,ama apachi o kadar rahat değil.Hem vibrasyonu var,hem koltuğu rahat değil ve tabi ki amartisörler sert..Sİze tavsiyem bir Tvs bayine gidip kendi gözünüzle görüp incelemek.İmkanınız varsa binip test etmeniz,en doğru yöntem budur..)

Birde verdiğiniz link yönlendirme hatası var kontrol edin..)

---------- Post added at 23:42 ---------- Previous post was at 23:21 ----------

http://m.sahibinden.com/classifiedDe...40523&rnd=5880 dostum bunla tks yapmayi dusunuyorum benim motor 1800 kmde 2 aylik motor alirsam pisman olurmuyum sizce ama gonlum apacheden yana tesekkurler simdiden.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:23 ----------

Ayrica yedek parca sıkıntisi olurmu ? Birde konfor demisin anlamadim ybr den iyimi konforu ?

http://www.youtube.com/watch?v=24Y48YY36d8

Motosikleti
    Yamaha 125ESD
    Saol satmayim ozaman iyi geceler tesekkurler.

Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Ybr satılır mı ya.rica ederim..

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    S.A. motorumun kontağında bi sorun var, kontak açıyo fakat marşa basınca çalışmıyo, kontağı açıp kapatıyorum bazen tek marşta sorunsuz çalışıyo
    önce de olmuştu wd-40 sıktım düzelmişti, şimdi o da fayda etmiyo, rahatsız edici bi durum, kontağı değiştirmek oraları oynatmak falan istemiyorm, bidaha yağlayacam bakalım ne olacak.

Motosikleti
    pulsar 200ns
    merhaba arkadaslar dun motorun lastıklerını degıdtırdım mıchelın pılot street model lastık taktırdım arka on ve takma ucretıde aldılar hepsı 250 tl ye mal oldu lastıkler 230 tl 20 takma parası lastıkler degıstıkten sonra motorun yol tutusu ve vıraj kabılıyetı muthıs arttı degıstırmwk ısteyen varsa tavsıyemdır..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Alisilin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.A. motorumun kontağında bi sorun var, kontak açıyo fakat marşa basınca çalışmıyo, kontağı açıp kapatıyorum bazen tek marşta sorunsuz çalışıyo
    önce de olmuştu wd-40 sıktım düzelmişti, şimdi o da fayda etmiyo, rahatsız edici bi durum, kontağı değiştirmek oraları oynatmak falan istemiyorm, bidaha yağlayacam bakalım ne olacak.
    kontak değişmeden bu durum düzelmez ....
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Yamaha Ybr 125 Facebook Grubu;

https://www.facebook.com/groups/yamahaybr125TR/

zafer5959 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 13" Estoril Blue
    Alıntı suato21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır Ybr'nin konforu daha iyi.Bende sizin gibi motosiklet alıcam ve bir çok modeli test ederek fikir sahibi oldum..Tvs apachi rtr 150 görünüş olarak güzel motor..Kaslı ve sportif bir yapıya sahip.Al benisi yüksek,lakin malzeme kalitesi Ybr'den iyi değil.Benim test ettikten sonraki görüşüm..Motor güzel kaçıyor,Ybr'ye göre.Tabi ki Apachi 150 cc Ybr 125 cc,olacak o kadar..Ybr uzun yolda çok rahat ve sıkıntısız gidiyor,ama apachi o kadar rahat değil.Hem vibrasyonu var,hem koltuğu rahat değil ve tabi ki amartisörler sert..Sİze tavsiyem bir Tvs bayine gidip kendi gözünüzle görüp incelemek.İmkanınız varsa binip test etmeniz,en doğru yöntem budur..)

Birde verdiğiniz link yönlendirme hatası var kontrol edin..)

---------- Post added at 23:42 ---------- Previous post was at 23:21 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=24Y48YY36d8
    bu gün edirneden lüleburgaza gittim ve bi kere daha iyiki ybr diyorum o parayı boşuna vermediğimi bi kere daha ispatlıyoki millet neler yapıo ybr'ye km'ler gidiyo o yüzden hangi kasası olursa olsun YBR diyorum sağlam rahat konforlu dayanıklı ve bide yakışıklı.. ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:08 ----------

sayfamız şenlensin azıcık.. ;)

Urban Legend

Mz 150 ( 1991 ), Mobylette bionik 52 (1992 ), Honda Titan 125 ( 1997 ),
    Yamaha ybr 125 ESD ( 2013 ) ESTORIL BLUE.. Fotograf galerim.. http://zoroix.deviantart.com - 500px.com/zafer_ertem/

Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    2 gün içinde vites olayını çözdüm,göstergeli vitesleri kullana kullana motorda vites nasıl değişiyordu unutmuşuz gerçekten.Motor kullanmayı bilmeyen sorsa bize abi vites nasıl değişiyor yerleri felan,rezil olacaktık.Artık vites göstergesi probleminide çözdüğümüze göre Ybr almamak için bir neden kalmadı..Herkes 2014 modeli bekle diyor ama bakalım,o kadar sabredebilirsem 2014 alıcam ama zannetmiyorum..) Bir kaç yere sordum 2013 modeller daha uygun fiyatlı bayii kışa girmemizle motosiklet sezonu biteceğini ve eldeki 2013 modelleri çıkartmak satmak için fiyatların daha da düşeceğini söyledi.Beni durduran bu oldu,sabret dediler daha az para öde dediler.Bakalım kısmet,kafamdaki renkte mavi diğer renkleri beğenmedim..En kısa sürede aranıza dönmek umuduyla,cevaplar için teşekkürler..Yok mondial 150 mcx'ti yok cbf'ydi yok apach'di.İşten dönünce Yamaha bayisine uğradım Ybr'ye bindim.Eski bir dosta merhaba demek gibiydi.Nede çok özlemişim..)
    cm_strider bunu beğendi.

17muhammed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 2013
    Bakım için edremit arslan motora giden varmı memnun mu

Motosikleti
    GT 250 NAKED
    internette izlediğim videolarda, motosikletlerde kontak ilk açıldığında devir saati en sona kadar bi gidip geliyor. Benim ybr de böyle bir hareket yok. Ybr lerde mi yok, yoksa benim motorda mı sıkıntı?

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı 18891938 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    internette izlediğim videolarda, motosikletlerde kontak ilk açıldığında devir saati en sona kadar bi gidip geliyor. Benim ybr de böyle bir hareket yok. Ybr lerde mi yok, yoksa benim motorda mı sıkıntı?
    O genelde dijital olan göstergelerde oluyor. Ybr'de öyle olmuyor.
    18891938 bunu beğendi.

arkadaşlar şuan 0 km YBR 125ESD plaka ruhsat korumalık felan netbi fiyat söylermisiniz ne kadar tutar :D (araştırsaydın biraz yazmana gerek yoktu diyenler bu yazısı araştırmak için yazdım )

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı mmbnz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar şuan 0 km YBR 125ESD plaka ruhsat korumalık felan netbi fiyat söylermisiniz ne kadar tutar :D (araştırsaydın biraz yazmana gerek yoktu diyenler bu yazısı araştırmak için yazdım )
    Net rakamı ancak bayiden alabilirsiniz. Adana'da 4600 liraya yakın bir para tutar.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    4200 Motor 500 Plaka,Ruhsat Ekipman cart curt yoksa, 5000 i cok rahat gecer

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler