Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    Alıntı ilhan007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ybr'nin devir göstergesinin ışığı bazen yanmıyor , üzerine birkaç kez tıklattıktan sonra yanmaya başlıyor, galiba temassızlık var. göstergeyi açıp halletmemiz mümkün mü?
    Evet mümkün, hatta açmadan yapamazsın Bunu sorduğuna göre belirteyim; gösterge ampullerine alt kısımdaki vidaları sökerek ulaşabilirsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ilhan007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 '08
    Alıntı hayat2teker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet mümkün, hatta açmadan yapamazsın Bunu sorduğuna göre belirteyim; gösterge ampullerine alt kısımdaki vidaları sökerek ulaşabilirsin
    genellikle toz girmesin diye vakumludur , ondan öyle söyledim

Motosikleti
    2011 YBR 125 ESD
    selam arkadaslar, castrol power 1 15w 50 yari sentetik yag 2000 km gordu ve zarildama basladi motorda, yag degisim vaktini motor sesinden anlamaya basladim artik bir oncekini 3000 de degistirmistim, bu kez erken gitti sanirim yag... ard arda yaptigim bursa (750km) ve datca,fethiye(800km) gezileri sanirim yagi bozdu havalar da cok sicakti, bu hafta bir datca daha yapmam gerekiyor bu sefer 20 40 actevo almak istiyorum sicaklarla bas etsin diye, motoru ilk aldigimda actevo kullanmis, fethiyeye gitmistim, tecrubesizlik tabi performansina dikkat etmemistim, bakalim nasil gelecek, donuste yazarim sonuclarini...

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    incelemeni bekliyoruz.

Rüzgarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SİYAH YAMAHA YBR 125
    Slm arkadaşlar. Uzun zamandır tatil geziler pek mesaj atamadım. Ybr 125 esd motorumu nisan başında almış kullanmaktayım. 3000 km yol yaptım. 1000 km de bir bakıma götürdüm kastamonu bayiine bir daha nezaman götürmem lazım onuda bilmiyorum açıkcası fakat şu an herhangi bir sorun yok. Yakıt genelde bir depo ile 550 çok rahat görüp yedeğe geçip 650 oluyor nasıl 400 de biter hayret ediyorum bazı arkadaşlara.Yani bence mükemmel gez gez bitmez.
    Bu arada whats up a kaydolma fikri güzel beni de yazın numaram 0 507 866 26 33 görüşmek üzere ....
    Sepetçioğlu bunu beğendi.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alper, yedeğe geçip depoyu doldurunca kaç litre alıyorsun çünkü tam doldurmak çok fark ettiriyor?

Motosikleti
    SİYAH YAMAHA YBR 125
    mesela 2 gün önce km 554 ü gösteriyordu doldurdum 60 tl verdim depoyu depo kapağını açınca görünen demir silindirin orta kısmındaki çember - kat izine kadar doldurtuyorum yani bakınca benzini görüyorum orda.Ve daha yadeğe geçmemiştim.Nazarım değecek böyle bahsedince belki millet benim dediğim gibi doldurmuyor pompa attığı yerde bırakıyordur

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Ortalama 2.5 litre yaksa, 1 litre ile 40 km, tüm depo ile (13 lt), 520 km yol gider.
    Sizin hesabınıza göre, ortalama 2 litre yakması lazım. O da ancak uzun yolda ve tapa gaz yapmadan olabilir.

---------- Post added at 13:57 ---------- Previous post was at 13:51 ----------

Şimdi depo 13 litre, 2 litresi yedek, geriye kalır 11 litre.
    Bu durumda yedeğe düşmeden deponun alacağı maksimum benzin 11 litreden az olmalı. O da 60 lira etmez.
    Benimki biraz parmak hesabı gibi oldu ama benim kafa bu kadar çalışıyor. Varsa başka bir hesap şekli biz de öğrenelim.
    varan22 ve cm_strider bunu beğendiler.

Motosikleti
    SİYAH YAMAHA YBR 125
    Gerçekten şehir içi dışı karışık kullanarak ve tabi 60-70-80 aralığında böyle sonuçlar alıyorum en az yaptığım ilk depomdu onu da paylaşmıştım oda 570 diyip yolda kalmıştım yedek te biterek sonra bu boğaza kadar doldurmayı yaparak rodajda bitince sanırım 650 li rakamlar geldi.Ve bir değil 3 değil.. velhasılı ybr hele bu benzin fiyatları varken bile candır cannnn...

boğaza kadar benim gibi doldurunca 13 ten fazla alıyormu onuda bilmiyorum.Ayrıntılı açıklayabilen varsa iyi olur.10 krş yaksa 13 litre olsa litresi 5 tl benzin desem 13 litre 65 tl ye dolar 650 km yol yapar 10 krş tan az yakarsa 670 680 i görür sanki neden olmasın...

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alper Hocam, sizin numaranızı whatsapp'tan yönetici ile paylaştım. Ilk fırsatta ekleyecektir. Oradan daha sık görüşürüz.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı Rüzgarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mesela 2 gün önce km 554 ü gösteriyordu doldurdum 60 tl verdim depoyu depo kapağını açınca görünen demir silindirin orta kısmındaki çember - kat izine kadar doldurtuyorum yani bakınca benzini görüyorum orda.Ve daha yadeğe geçmemiştim.Nazarım değecek böyle bahsedince belki millet benim dediğim gibi doldurmuyor pompa attığı yerde bırakıyordur
    Ben yedeğe düşünce dolduruyorum 10,5 civarı alıyor genelde, borunun ağzından yukarı doldurtmuyorum, doldurcam diye taşırıyorlar bir şey yapıyorlar.

Benim yedek hariç (10.5 lt) gördüğüm 455 km, 2.3lt /100 km yapıyor, tam depo ile de 565 km ye denk geliyor. Bu yakıtı da Gulf ten benzin alığımda gördüm tabi haliyle perofrmansta biraz düşüklük vardı.
    Kullanım tarzım ise 6-8 bin devir aralığı.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Motosikleti
    SİYAH YAMAHA YBR 125
    Teşekkür ederim rs_güven. Galiba işin tılsımı o boğaza kadar dolmasında o zaman 13 geçiyor gibime geliyor...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Esd'ler eski kasadan az yakıyor. Buna paralel olarakta gaz tepkisi daha zayıf. Ancak 125'cc'den performans beklemekte saçmalık,amaç ekonomi. Ben 13 kuruşun altına düşemiyorum. Uzun yolda sağ şeritten 75-80 gideyim diyorum,motosikleti sıkıştırmayayım diyorum ancak öküzün biri sağ şeritte taciz edince mecbur gazlıyorum. Sonra dayanamayıp stabil 100 km/h ile 8000-8500 devir kullanınca da 2.8-3.0 oluyor yakıt.

Bu performansa iyi bile. 150 cc çinli scootera 4 litre yaktırdıgım zamanlar oluyordu

---------- Post added at 14:57 ---------- Previous post was at 14:46 ----------

Alıntı Hyperian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Whatsappta anlik foto paylasimi cok isimize yariyor, telefon uzerinden olmasi ve mesajlasma usulü çalışması çok daha hizli cevap almamizi sağlıyor. Suan 4 kişiyiz katılan arkadaşlar olursa bekleriz. 50kisiyi bulmaz diye dusunuyorum. Katılmak isteyen arkadaşlar cep numaralarini ne zaman isterlerse mesaj atabilirler
    Benim için farketmez yeter ki bilgi paylasımı yapabileceğimiz samimi ve seviyeli bir platform olsun.

Beni de ekleyebilirseniz memnun olurum. Numaramı pm olarak size gönderdim. Teşekkürler.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı oktayisci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar, castrol power 1 15w 50 yari sentetik yag 2000 km gordu ve zarildama basladi motorda, yag degisim vaktini motor sesinden anlamaya basladim artik bir oncekini 3000 de degistirmistim, bu kez erken gitti sanirim yag... ard arda yaptigim bursa (750km) ve datca,fethiye(800km) gezileri sanirim yagi bozdu havalar da cok sicakti, bu hafta bir datca daha yapmam gerekiyor bu sefer 20 40 actevo almak istiyorum sicaklarla bas etsin diye, motoru ilk aldigimda actevo kullanmis, fethiyeye gitmistim, tecrubesizlik tabi performansina dikkat etmemistim, bakalim nasil gelecek, donuste yazarim sonuclarini...
    Actevo kullanıpta memnun kalan kimseye rastlamadım ben henüz Tam sentetik Castrol power 1 racing (sarı kutu) 10/50 tavsiye ederim
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Slm arkadaşlar. Uzun zamandır tatil geziler pek mesaj atamadım. Ybr 125 esd motorumu nisan başında almış kullanmaktayım. 3000 km yol yaptım. 1000 km de bir bakıma götürdüm kastamonu bayiine bir daha nezaman götürmem lazım onuda bilmiyorum açıkcası fakat şu an herhangi bir sorun yok. Yakıt genelde bir depo ile 550 çok rahat görüp yedeğe geçip 650 oluyor nasıl 400 de biter hayret ediyorum bazı arkadaşlara.Yani bence mükemmel gez gez bitmez.
    Bu arada whats up a kaydolma fikri güzel beni de yazın numaram 0 507 866 26 33 görüşmek üzere ....
    Ya Allah askına benm motor 450 km gecmıyr bı depoyla yedekle beraber asıl sen nasıl gıdıyrsun o kadar

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:29 ----------

60 lıralık benzın en az 12 ltre yapar bu da yedege gecmıs demektır motorda motorun kapasıtesı zaten 13 lıtre

xVaLeNx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Bajaj Pulsar 200 NS
    s.a arkadaşlar hayırlı akşamlar. Benim motor şu an 18bin km de ve alalı 12 ay oldu ilk zamanlar biraz tekere kalkma arka kaldırma falan yaptım ama fazla değildi zaten ilk vitesli motorum olduğu için acemi olmama rağmen debriyaj balatasını 12 binlerde sıyırdığını hissetmeye başladım. Sonra gidip serviste değiştirttim ama yeni balata 5 bin km bile gitmeden 1. ve 2. viteslerde acayip sıyırma yapmaya başladı hava filtresini ve yağı 2bin kmde bir değiştirmeme rağmen yakıtda belirgin bir artış oldu.
    İnternette araştırdım bir türlü orijinal ybr balatası bulamıyorum bu konuda yardımcı olabilir misiniz ? hangi marka önerirsiniz ?

bsongoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Alıntı cm_strider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle; daha önce xciting'iniz varmış sanırım. Benim beğendiğim ve merak ettiğim bir maxi scooter'dır. Özel bir sebebiniz yoksa neden değiştirip ybr'ye geçtiğinizi öğrenebilir miyim?

Sorunuza cevaben ise kısaca 'ybr'ye zeytinyağı bile koysanız gider' tarzında sağlamlığı ve dertsizliğine dair bir çok espri vardır. Sorun çıkarcağını hiç sanmıyorum. Ama öbür taraftan ideali uygun yağı koymanız olur...
    Çok tesekkur ederim. Daha onceki motorumu caldirdim maalesef :(

Ve bunu da vitesliye baslangic icin ideal diye dusundugum icin aldim

varan22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2004 ybr 125
    Alıntı xVaLeNx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a arkadaşlar hayırlı akşamlar. Benim motor şu an 18bin km de ve alalı 12 ay oldu ilk zamanlar biraz tekere kalkma arka kaldırma falan yaptım ama fazla değildi zaten ilk vitesli motorum olduğu için acemi olmama rağmen debriyaj balatasını 12 binlerde sıyırdığını hissetmeye başladım. Sonra gidip serviste değiştirttim ama yeni balata 5 bin km bile gitmeden 1. ve 2. viteslerde acayip sıyırma yapmaya başladı hava filtresini ve yağı 2bin kmde bir değiştirmeme rağmen yakıtda belirgin bir artış oldu.
    İnternette araştırdım bir türlü orijinal ybr balatası bulamıyorum bu konuda yardımcı olabilir misiniz ? hangi marka önerirsiniz ?
    http://www.motoliz.com/Ybr-125-Debri...t_23845.html#0

http://www.yildizticaret.com/pro/238...LATASI-SET-ORJ

Orjinal balata fiyatı 60 tl ve 4 tanedir, 5 adet 20 tl yamaha bandrollüler var birde servislerin kullandığı yani bunlar kesinlikle orjinal balata değil yan sanayidir.
    60 tl değermi dersen bence değmez bunu tavsiye ederim aynısını kendim kullanıyorum.
    http://www.rialli.com/urunler/yamaha...lu-ybr-125-cc/

xVaLeNx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı varan22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motoliz.com/Ybr-125-Debri...t_23845.html#0

http://www.yildizticaret.com/pro/238...LATASI-SET-ORJ

Orjinal balata fiyatı 60 tl ve 4 tanedir, 5 adet 20 tl yamaha bandrollüler var birde servislerin kullandığı yani bunlar kesinlikle orjinal balata değil yan sanayidir.
    60 tl değermi dersen bence değmez bunu tavsiye ederim aynısını kendim kullanıyorum.
    http://www.rialli.com/urunler/yamaha...lu-ybr-125-cc/
    Çok teşekkür ederim kardeş.

cm_strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Gts 250i Evo
    Alıntı bsongoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok tesekkur ederim. Daha onceki motorumu caldirdim maalesef :(

Ve bunu da vitesliye baslangic icin ideal diye dusundugum icin aldim
    Geçmiş olsun, üzüldüm gerçekten adınıza...
    Benim de ilk motorum otomatikti ve maxi scooter düşünüyordum ikinci motorum ybr'yi almadan önce... Ama sonra eğer viteslilere geçmezsem çok kısıtlı modeller içinde devam etmek zorunda kalacağımı düşünerek vitesli tercih ettim ve araştırınca her açıdan en uygununun ybr olduğunu gördüm... Bence çok doğru bir seçim yaptınız...
    Hayırlı olsun, tekeriniz hep düz bassın... Kazasız, belasız ve çalıntısız...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler