Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    zafer5959 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 13" Estoril Blue
    arkadaşlar jant ve lastiklerde değişiklik yapmak istiyorum şu resimlerdeki gibi yapma şansımız var mı buralarda yani görüntü çok hoş duruyo kanatımca tabi yol tutuş sürüş performansı nasıl bilmiyorum sadece geniş tel jant nasıl uydyrabiliriz ve lastikler orjinal ebatta mı acaba çünkü lastik yanakları dışa doğru esnemiş bilgisi ve deneyimi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum tabi maliyet ne çıkar bize acaba ? cevaplarıınınız için şimdiden teşekkürler YBR ailesi..

buyrun fotoğraflar..

kırmızı fena duruyo gerçekten..

Mz 150 ( 1991 ), Mobylette bionik 52 (1992 ), Honda Titan 125 ( 1997 ),
    Yamaha ybr 125 ESD ( 2013 ) ESTORIL BLUE.. Fotograf galerim.. http://zoroix.deviantart.com - 500px.com/zafer_ertem/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bsongoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Arkadaslar merhaba,
    Bayramdan once ben de bir ybr 125 sahibi oldum ve yagini degistirmek istiyorum. Elimde castrol power1 scooter yagi mevcut. Bunu kullanmam bir sakinca dogurur mu acaba? Tesekkurler

cm_strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Gts 250i Evo
    Alıntı bsongoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba,
    Bayramdan once ben de bir ybr 125 sahibi oldum ve yagini degistirmek istiyorum. Elimde castrol power1 scooter yagi mevcut. Bunu kullanmam bir sakinca dogurur mu acaba? Tesekkurler
    Öncelikle; daha önce xciting'iniz varmış sanırım. Benim beğendiğim ve merak ettiğim bir maxi scooter'dır. Özel bir sebebiniz yoksa neden değiştirip ybr'ye geçtiğinizi öğrenebilir miyim?

Sorunuza cevaben ise kısaca 'ybr'ye zeytinyağı bile koysanız gider' tarzında sağlamlığı ve dertsizliğine dair bir çok espri vardır. Sorun çıkarcağını hiç sanmıyorum. Ama öbür taraftan ideali uygun yağı koymanız olur...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Ybr'yi alalı 4 ayı geçmiş. Toplam 6200 km yol yapmışım. Günde ortalama 50 km yani. Bu süre zarfında yağ değişimi,zincir yağı ve benzin dışında masraf açtırmadı ybr. Tabi bunlara masraf denirse

Motor 7 senelik. Yani 2006'da trafiğe çıkmış. Ben zamanında tereddüt etmeden 2750'yi verdim bu motora. Şimdi iyi ki vermişim diyorum. Çünkü kafam rahat bir şekilde istediğim her yere gidiyorum. Çoğu zaman 8000-9000 devir arasında seyrediyorum uzun yolda. Gıkını çıkarmıyor motor. Yağ falan eksiltmiyor bu sıcaklarda.

Bunları neden yazdım,çünkü hala ybr ile çinlileri kıyaslıyorlar. Tamam bende zamanında çinliye bindim. Belki yarın yine bineceğim. Bundan da hiç gocunmam,maksat o rüzgarın hazzını,özgürlüğünü hissetmek. Ancak arada dağlar kadar kalite farkı olmasına rağmen hala saçma sapan yorumlar okuyorum.

Misal x marka 125 cc'lik motorun gelir gelmez zinciri değişim istiyor. Sürekli gevşiyor. Benim zincir 21.350 km'dir aynı. Ne paslanma,ne sık sık gevşeme var. Karbüratörün üzerindeki ince plastik hortumlar hala diri. Çatlak vs yok. Ybr ile birkez 20-25 km hızda düştüm,yerde sürüklendim biraz. Motorda çizik yok,sadece sürücü ayak peginde hafif bir yamukluk oldu.

Göz var nizam var arkadaşlar. Basit sorunlar için hiç canınızı sıkmayın. Altımızdaki alet performans acısından biraz güdük olsada 125 cc'den beklentileri kesinlikle karsılayacak cinsten.

Bu arada facebook üzerinden bir grup açıp oradan devam edelim derim ben. Her gün siyasi başlıklar,polemikler,saçma sapan konulardan gına geldi. Sadece ybr baslıgına bakıp çıkıyorum. Açalım bir grup. Ayarları kapalı yapalım. Seviyeli,sadece motosiklet konusacagımız bir sanal platform olusturalım derim ben. Whatsapp grubu da çok güzel fikir ancak 50 kişi sınırı var diye biliyorum ben.

Velhasıl ybr iyidir

Alıntı bsongoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba,
    Doğru kalınlıkta yağ olduğu müddetçe herhangi bir sorun olmaz..
    zafer5959 bunu beğendi.

onuRRtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr'yi alalı 4 ayı geçmiş. Toplam 6200 km yol yapmışım. Günde ortalama 50 km yani. Bu süre zarfında yağ değişimi,zincir yağı ve benzin dışında masraf açtırmadı ybr. Tabi bunlara masraf denirse

Motor 7 senelik. Yani 2006'da trafiğe çıkmış. Ben zamanında tereddüt etmeden 2750'yi verdim bu motora. Şimdi iyi ki vermişim diyorum. Çünkü kafam rahat bir şekilde istediğim her yere gidiyorum. Çoğu zaman 8000-9000 devir arasında seyrediyorum uzun yolda. Gıkını çıkarmıyor motor. Yağ falan eksiltmiyor bu sıcaklarda.

Bunları neden yazdım,çünkü hala ybr ile çinlileri kıyaslıyorlar. Tamam bende zamanında çinliye bindim. Belki yarın yine bineceğim. Bundan da hiç gocunmam,maksat o rüzgarın hazzını,özgürlüğünü hissetmek. Ancak arada dağlar kadar kalite farkı olmasına rağmen hala saçma sapan yorumlar okuyorum.

Misal x marka 125 cc'lik motorun gelir gelmez zinciri değişim istiyor. Sürekli gevşiyor. Benim zincir 21.350 km'dir aynı. Ne paslanma,ne sık sık gevşeme var. Karbüratörün üzerindeki ince plastik hortumlar hala diri. Çatlak vs yok. Ybr ile birkez 20-25 km hızda düştüm,yerde sürüklendim biraz. Motorda çizik yok,sadece sürücü ayak peginde hafif bir yamukluk oldu.

Göz var nizam var arkadaşlar. Basit sorunlar için hiç canınızı sıkmayın. Altımızdaki alet performans acısından biraz güdük olsada 125 cc'den beklentileri kesinlikle karsılayacak cinsten.

Bu arada facebook üzerinden bir grup açıp oradan devam edelim derim ben. Her gün siyasi başlıklar,polemikler,saçma sapan konulardan gına geldi. Sadece ybr baslıgına bakıp çıkıyorum. Açalım bir grup. Ayarları kapalı yapalım. Seviyeli,sadece motosiklet konusacagımız bir sanal platform olusturalım derim ben. Whatsapp grubu da çok güzel fikir ancak 50 kişi sınırı var diye biliyorum ben.

Velhasıl ybr iyidir

Doğru kalınlıkta yağ olduğu müddetçe herhangi bir sorun olmaz..
    grup işini sizden önce düşündüm hocam =)))

https://www.facebook.com/yamahaybr125esdTR
    Motorculuk insanın içinde hiç yayılmamış bir tohum gibidir. Ama üzerine su dökerseniz, bir motorun tepesine çıkarsanız tamamdır, O tohum büyüyecek ve fidan olacaktır. Fidan artık yayılmıştır ve son nefesinizi alana kadar asla sizi terketmez.

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Uğurun dediği özel grup sanırım.
    Davetiye ile üye olunuyor .Faceebooktan anlayan varsa yapabilir aslında

onuRRtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uğurun dediği özel grup sanırım.
    Davetiye ile üye olunuyor .Faceebooktan anlayan varsa yapabilir aslında
    sıkıntı yok özele çevirebilirim sanırım.
    Motorculuk insanın içinde hiç yayılmamış bir tohum gibidir. Ama üzerine su dökerseniz, bir motorun tepesine çıkarsanız tamamdır, O tohum büyüyecek ve fidan olacaktır. Fidan artık yayılmıştır ve son nefesinizi alana kadar asla sizi terketmez.

Merhaba seneye yaza 2014 ybr 125 almayi dusunuyorum yeni modeli bir kac beygir yukselirmi ve enjeksiyonlu olurmu

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf

Motor 7 senelik. Yani 2006'da trafiğe çıkmış. Ben zamanında tereddüt etmeden 2750'yi verdim bu motora. Şimdi iyi ki vermişim diyorum.

Ben yılda ortalama 4.000 km yapıyorum. Çok zorlasam 5.000 km.
    Iyi de benim gibi facebook'u olmayanlar ne yapacak?

cm_strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Gts 250i Evo
    Alıntı ByDogukan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba seneye yaza 2014 ybr 125 almayi dusunuyorum yeni modeli bir kac beygir yukselirmi ve enjeksiyonlu olurmu
    Motor bloğu değişmeyeceği için kayda değer bir fark olamaz bence...

dogrusukru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250cc +toyota yaris
    Arkadaşlar ybr satılıktır haberiniz ola. İlan numarası 135383842 şimdilik onay sürecinde haberiniz ola.

mtasdel60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Arkadaşlar ybrde nasıl bir debriyaj sistemi var ya öyle , manet bi baskı uyguluyo filan? sıvı basıncıyla mı çalışıyor bu japon icadı? cevaplarsanız sevinirim

TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    İlanım günceldir arkadaşlar . Düşünen olursa yardımcı olurum .... http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3468159/detay/

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı mtasdel60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ybrde nasıl bir debriyaj sistemi var ya öyle , manet bi baskı uyguluyo filan? sıvı basıncıyla mı çalışıyor bu japon icadı? cevaplarsanız sevinirim
    Sıvı basıncıyla değil senin basıncınla çalışıyor Doğru manet bir baskı uyguluyor manetide sıkarak sen manete bi baskı uyguluyorsun bu uygulanan baskı sonucundada manete bağlı olan tel yardımıyla debriyaj balataları motorun krank miliyle şanzumanın arasına girerek ikisinin birlikte dönmesini engelliyor debriyajı bıraktığındada aradan çıkarak krankla şanzumanın birlikte dönmesini sağlıyor
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

mtasdel60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Heheh yok ben onu demiyordum, bazı motorlarda debriyaj manetine basınca tel geriliyor balatalar tel ile işleve geçiyor, ama ybrde manet bi plastiğe değiyor ya onun sistemini sormuştum

Arkadaşlar merhaba, uzun zamandır var olan motosiklet sevdamdan dolayı ikinci el, muhtemelen 1 ya da 2 yaşında bir YBR125 alarak motosiklete başlamak istiyorum. Güvenli sürüş eğitimlerimi aldım, ehliyetim 1 hafta içinde çıkacak inşallah, güvenlik ekipmanlarımı da yavaş yavaş tamamlamaktayım. Motosikletimi alarmlı disk kilidi ve halatla koruyacağım, ne yazık ki sokakta kalacak başka koyabileceğim bir yer yok. Sizlere şunu sormak istiyorum, linkteki disk kilidini YBR125'in diskine takabilir miyim? Sanki fazla kalınmış gibi duruyor: http://www.youtube.com/watch?v=sc938w7bHd4&t=1m26s

Bir de ikinci el YBR125 alırken dikkat etmem gereken bir husus var mı? İkinci el motor alırken dikkat edilmesi gerekenleri araştırdım ancak YBR'lerin özel bir sorunu, kronik rahatsızlığı filan var mıdır?

Motosikleti
    YBR 125 ESD 2013
    Whatsapp grubu da çok güzel fikir ancak 50 kişi sınırı var diye biliyorum ben.
    Whatsappta anlik foto paylasimi cok isimize yariyor, telefon uzerinden olmasi ve mesajlasma usulü çalışması çok daha hizli cevap almamizi sağlıyor. Suan 4 kişiyiz katılan arkadaşlar olursa bekleriz. 50kisiyi bulmaz diye dusunuyorum. Katılmak isteyen arkadaşlar cep numaralarini ne zaman isterlerse mesaj atabilirler
    rs_guven ve cm_strider bunu beğendiler.

Alıntı Hyperian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Whatsappta anlik foto paylasimi cok isimize yariyor, telefon uzerinden olmasi ve mesajlasma usulü çalışması çok daha hizli cevap almamizi sağlıyor. Suan 4 kişiyiz katılan arkadaşlar olursa bekleriz. 50kisiyi bulmaz diye dusunuyorum. Katılmak isteyen arkadaşlar cep numaralarini ne zaman isterlerse mesaj atabilirler
    whatsappı guncelleştiremeDIM bı sure yokum ben

ilhan007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 '08
    arkadaşlar ybr'nin devir göstergesinin ışığı bazen yanmıyor , üzerine birkaç kez tıklattıktan sonra yanmaya başlıyor, galiba temassızlık var. göstergeyi açıp halletmemiz mümkün mü?

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı ilhan007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ybr'nin devir göstergesinin ışığı bazen yanmıyor , üzerine birkaç kez tıklattıktan sonra yanmaya başlıyor, galiba temassızlık var. göstergeyi açıp halletmemiz mümkün mü?

Farı söktükten sonra göstergenin arkasında üç vida var onları sök, göstergenin arkasını çıkar üç lamba var zaten yerlerinden söküp yeniden tak.
    Led olanlarla değiştirirsen daha iyi olur ama smd led olsun içi sarı gibi olan ledlerden. Yanlaradaki T10 oratadakide T5 tir.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler