Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı onuRRtas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam motorun anahtarıyla sol taraftakı kapak açılıyor. Aküyü vidalarından sök, su seviyesini kontrol et eksik varsa şayet saf su ile tamamla. Orta seviyeye kadar. Yazar orda zaten.
    Aküde problem yok. Bakımını oto elektrikçide yeni yaptırdım. Problem biraz karışık. Şöyle ki:
    İlk çalıştırmada marş basıyor ama motosiklet çalışmıyor.
    Ayakla çalıştırıp biraz ısıttıktan sonra stop ederseniz, bu sefer el ile çalışıyor.
    Ancak debriyaj basılı iken, el ile tek seferde çalışıyor. Burada bulmamız gereken problem;
    neden motosiklet soğukken, debriyaj basılı değilse (marş basıyor ama) motosiklet çalışmıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YBR 125 ESD 2013
    Alıntı paketci03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2 yıl kuryede cbf kullandım hantal gibi geldiği için kendi şahsıma ybr aldım sıfır size sorum olcak 200 km 80 le gittim sonra ara sira gazı kökledim şuan 700 km de 80 le gitmeye özen gösteriyorum sizce motora zarar vermiş olabilirmiyim hiç redlinede yapmadim bu arada ?
    Dediginiz seyi rodajda yapmadiysaniz zaten sorun olmaz, rodajda ve ilk 150km icinde yaptiysaniz silindir ve piston yuzeyince cizikler olusmus olabilir, dandik bi motorda yapmis olsaniz ileride yag yakma gibi sorunlar cikarabilirdi ama ybr de sikinti olmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:33 ----------

Rodajda motoru zorlamaktan çok uzun sure aynı hızda gitmemek önemli

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:36 ----------

Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamun aleykum arkadaşlar ismim Burak foruma yeni üye oldum üye olmadan önce sık sık bir çok motorun yorumlarını okuyordum . Kısmet olursa bende vitesli motor almak istiyorum yalnız kafam çok karışık kimisi ybr 125 kimisi cbf 150 al diyor bende size hem danışmak hemde tanışmak için üye oldum . elimde kanuni bobcat 150 motorum vardı yaklaşık 600 700 km kadar kullandım ve sattım . eylül ayında inş. vitesli motor almayı düşünüyorum aklımda ybr 125 var . sizin tavsiyeleriniz nelerdir kardeşim ilk vitesli motorum olucak kullanmakta zorlanır mıyım . üstün tecrübelerinize ihtiyacım var kardeşimlerim
    Ybr cevik, basit, parcasi servisi uygun. Cbf daha konforlu biraz hantal ve parca fiyatlari biraz daha pahali. Ben de yeni baslayan biri olarak ybr sectim ve arkadasimin cbf sini kullandigimda dogru motoru aldigimi anladim. Uzun yola gitmek icin cbf daha ideal ama sehir ici agirlikli kullanimda ybr derim

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamun aleykum arkadaşlar ismim Burak foruma yeni üye oldum üye olmadan önce sık sık bir çok motorun yorumlarını okuyordum . Kısmet olursa bende vitesli motor almak istiyorum yalnız kafam çok karışık kimisi ybr 125 kimisi cbf 150 al diyor bende size hem danışmak hemde tanışmak için üye oldum . elimde kanuni bobcat 150 motorum vardı yaklaşık 600 700 km kadar kullandım ve sattım . eylül ayında inş. vitesli motor almayı düşünüyorum aklımda ybr 125 var . sizin tavsiyeleriniz nelerdir kardeşim ilk vitesli motorum olucak kullanmakta zorlanır mıyım . üstün tecrübelerinize ihtiyacım var kardeşimlerim
    İkiside pişman etmez,kullanım ise yarım saatte çözülecek bir konu,sorun etmeyin.

Alıntı paketci03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2 yıl kuryede cbf kullandım hantal gibi geldiği için kendi şahsıma ybr aldım sıfır size sorum olcak 200 km 80 le gittim sonra ara sira gazı kökledim şuan 700 km de 80 le gitmeye özen gösteriyorum sizce motora zarar vermiş olabilirmiyim hiç redlinede yapmadim bu arada ?
    Sorun olacağını düşünmüyorum ama biraz daha dikkat gerekli rodajda.

Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aküde problem yok. Bakımını oto elektrikçide yeni yaptırdım. Problem biraz karışık. Şöyle ki:
    Ayakla çalıştırıp biraz ısıttıktan sonra stop ederseniz, bu sefer el ile çalışıyor.
    Ancak debriyaj basılı iken, el ile tek seferde çalışıyor. Burada bulmamız gereken problem;
    neden motosiklet soğukken, debriyaj basılı değilse (marş basıyor ama) motosiklet çalışmıyor.
    Sorununuz ilginç gerçekten. İlk kez böyle bir sorun okuyorum. İnsallah basit bir çözümü vardır.

314 km'de yedege düstü depo. Ne yaparsam yapayım düşmüyor yakıt 14 kurusun altına. Esd karbüratörü mu taksak ne yapsak

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    debriyajın müşüründe bir sorun olabilir yada vites müşüründe motor bir şekilde kendine viteste sanıyorsa debriyaja basmadan çlışmıyordur

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:23 ----------

Ben bütün viteslerimi 9.000 10.000 atıyorum, dert etme hiçbişicik olmaz ybrye

Hocam motorun anahtarıyla sol taraftakı kapak açılıyor. Aküyü vidalarından sök, su seviyesini kontrol et eksik varsa şayet saf su ile tamamla. Orta seviyeye kadar. Yazar orda zaten.
    bence sen yinede dert et bizim arkadaşta 9000 ve üzeri vites atıyor 21000 km den beri krank baya ses yapıyor şu an 27000 km ye geldi ve takırtı iyice arttı sürekli yüksek devir motora zarar verir

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    debriyajın müşüründe bir sorun olabilir yada vites müşüründe motor bir şekilde kendine viteste sanıyorsa debriyaja basmadan çlışmıyordur
    Ama o zaman da marş başmaması gerekmez miydi?

---------- Post added at 09:25 ---------- Previous post was at 08:33 ----------

Alıntı Alisilin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rs_guven, kontak deliğine bi miktar WD-40 sık, biraz bekle tekrar sık, kontak yuvasının alt tarafından damlasın bişey olmaz,
    5-10 defa kontağı aç kapat, sonra bas marşa, sonucu bana bildirirsen sevinirim.
    Onu da denedim. Olmadı. Sanırım problem çok daha basit. Depodaki benzin dibe gelmiş. Bence problem bu.
    Sabah hiç çalışmadı. Depoyu yedeğe alınca bir seferde çalıştı. Aldığımdan beri (yedek hariç) 9 litre benzin kattım.
    Daha 250 km yol yapamadım. O yüzden benzinden hiç şüphelenmedim. Akşam depoyu doludurup, yarın sabah tekrar deneyeyim.

arkadaslar motor yagına benzın karısmıssa bı zararı olurmu yagı degıstırırken farkettm

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı muhammet55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar motor yagına benzın karısmıssa bı zararı olurmu yagı degıstırırken farkettm
    aksi bir durum söz konusu değilse, segmanların görevini yerine getirmiyor demektir. yağını sürekli kontrol et..hiç olmadık yerde yağın bitip motorunu kitleyebilir..
    TRANSALP XL700

Ama o zaman da marş başmaması gerekmez miydi?

---------- Post added at 09:25 ---------- Previous post was at 08:33 ----------

Onu da denedim. Olmadı. Sanırım problem çok daha basit. Depodaki benzin dibe gelmiş. Bence problem bu.
    Sabah hiç çalışmadı. Depoyu yedeğe alınca bir seferde çalıştı. Aldığımdan beri (yedek hariç) 9 litre benzin kattım.
    Daha 250 km yol yapamadım. O yüzden benzinden hiç şüphelenmedim. Akşam depoyu doludurup, yarın sabah tekrar deneyeyim.
    ya tam olarak hatırlamıyorumda benimkide bi ara vitesteyken debriyaja bassam bile çalışmıyordu debriyaj müşürü biraz yerinden oynamıştı oturtunca düzeldi

zafer5959 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 13" Estoril Blue
    arkadaşım makina hoş olmuş piyasadaki apachilere benzemiyo ( bu arada burda TVS sahipleri alınmasın marka olarak değil modifiye şekli olarak tabir edilen bir telaffuz varya ondan deyip düzeltmesini yapalım yoksa hepmiz 2 teker hepimiz kardeşiz.. ;) ) bide sorum olucak bu kickstart olayı nedir ? çamurluk kısalması hoş olmuş kazasız belasız arkadaşım tekerler hep düz bassın dileğiyle.. ;)
    Mz 150 ( 1991 ), Mobylette bionik 52 (1992 ), Honda Titan 125 ( 1997 ),
    Yamaha ybr 125 ESD ( 2013 ) ESTORIL BLUE.. Fotograf galerim.. http://zoroix.deviantart.com - 500px.com/zafer_ertem/

Alıntı zafer5959 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım makina hoş olmuş piyasadaki apachilere benzemiyo ( bu arada burda TVS sahipleri alınmasın marka olarak değil modifiye şekli olarak tabir edilen bir telaffuz varya ondan deyip düzeltmesini yapalım yoksa hepmiz 2 teker hepimiz kardeşiz.. ;) ) bide sorum olucak bu kickstart olayı nedir ? çamurluk kısalması hoş olmuş kazasız belasız arkadaşım tekerler hep düz bassın dileğiyle.. ;)
    kickstart denilen ayak marşı

zafer5959 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 13" Estoril Blue
    Alıntı emircanizmir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20/40 castrol yağ koydum .ses mes gelmıyo benım motordan.

emircan arkadaşım bende 15 50 düşünüyodum nasıl olur die araştırıyorum +'ları -'leri neler olur acaba.. canımı sıkan sadece hafif şırıltı şeklinde ses yoksa 10 numara alet.. yüksek devirlerde zaten ses o kadar gelmiyo 5000 ile 6000 arasında hissediyorum sesi sadece bakalım deneyip görücez deneme yanılma yöntemiyle.. tavsiyen için teşekkürler yinede arkadaşım kazasız belasız.. !

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:05 ----------

Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kickstart denilen ayak marşı

pardon ayak marşı iptal olayı görememişim.. ;)
    Mz 150 ( 1991 ), Mobylette bionik 52 (1992 ), Honda Titan 125 ( 1997 ),
    Yamaha ybr 125 ESD ( 2013 ) ESTORIL BLUE.. Fotograf galerim.. http://zoroix.deviantart.com - 500px.com/zafer_ertem/

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Bence ilk çalıştırırken buji ateşleme yapıyor mu diye bir kontrol et, belki ateşlemeyi kesen bir şey vardır, müşürlerden biri ateşlemeyi kesiyor olabilir.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

paketci03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 125ESD
    Teşekkürler arkadaşlar içim rahatladı bali

gk070 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence ilk çalıştırırken buji ateşleme yapıyor mu diye bir kontrol et, belki ateşlemeyi kesen bir şey vardır, müşürlerden biri ateşlemeyi kesiyor olabilir.

usta benim aklıma sey geldi onla bi alakası olablir mi ? yan ayaklıkta vites müşürü varya onla bi arızası olablir mi ? acaba debriaja basarak calışıyor dedigine göre onda bi sıkıntı olmasın ? benim iilk aklıma gelen o oldu
    Hayat bir tesbih gibidir ya SALLLARSINNN yada cekersin!!!

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı gk070 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    usta benim aklıma sey geldi onla bi alakası olablir mi ? yan ayaklıkta vites müşürü varya onla bi arızası olablir mi ? acaba debriaja basarak calışıyor dedigine göre onda bi sıkıntı olmasın ? benim iilk aklıma gelen o oldu
    Ben yan ayaklıgı neredeyse hiç kullanmıyorum.

Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bujinin ateşleme yaptığını nasıl kontrol edebilirim?

galiba esd de elektronik sıkıntılar mevcut benimkinin gösterge lambaları bir gün yanıyordu birgün yanmıyor birgün boş lambası gidiyordu bir gün uzun devre ampulleri değiştirdim kabloları kontrol ettirdim ama düzelmedi

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:49 ----------

buji piposunu çıkar sonra pipoyu kablodan ayır ve marşa bas eğer kablonun ucunda elektrik görürsen ateşleme yapıyordur görmezsen sıkıntı vardır

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı gk070 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi kontrol ettim de sanırım alakası yok çünkü debriyaj müşürü ve ayaklık müşürü sadece marşa basmayı kontrol ediyor, vitesteyse debriyaj müşürüne bakıyor, viteste ve yan ayak açıksa hiç marş basmıyor.
    Yani arkadaş marş basıyor demiş yani ateşleme yapıyor mu kontrol edilmesi gerek ona göre bir yol izlenmeli.

canntsn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 Esd
    Arkadaslar abiler hepinize cok tesekkur ederim aldim kullanmaya basladim gercekten cok guzel cok kolaylik ybr canmis hakkatten

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı canntsn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar abiler hepinize cok tesekkur ederim aldim kullanmaya basladim gercekten cok guzel cok kolaylik ybr canmis hakkatten
    Hayırlı olsun güle güle kullan

Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aksi bir durum söz konusu değilse, segmanların görevini yerine getirmiyor demektir. yağını sürekli kontrol et..hiç olmadık yerde yağın bitip motorunu kitleyebilir..
    cvbn ıcın tesekkur ederm segmanların gorevını yerıne getırmedıgını nasıl anlarm bırde yag degıstırdıkten sonra calısmasında ve gıdısınde anlamadgım sekılde bı degısıklık oldu canmı sıkıyor bu durm

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler