Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    Alıntı cm_strider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    24'ünden sonra rahatsız ederim o zaman sizi
    Bakalım nerden eserse o zaman, vaziyete bakarız...
    Estağfurullah ! Şu sıralar sert rüzgarlar çıkıyor uzun yolda ara ara,motoru baya sarsıyor.Eylül'e doğru hava şurup gibi oluyor.
    Daha keyifli gezi olur.
    Sermayesi din olanın rehberi şeytan olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd gitti cbr 250r beklemektee
    arkadaşlar size bir ssorum var ben motoruma 40 tl benzin aldım daha 100 km anca yaptım ve motor yedeğe düştü düşecek bunun sebebi nedir cok yakıyo diye düşünüyorum motorumun egzoz koruması kırık ve ses geliyor ondan mı yoksa egzozdan mı geliyor anlamadım bu kadar çok yakmasının sebebi nedir bir yerinde sorun mu var siizce

canntsn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 Esd
    Arkadaslar iki yamaha bayisi ile konustum.
    1. 4200 pesin + eger istersen ruhsat plaka ve sigorta islemlerini biz yapariz 600 ytl dediler.
    2. 4350 pesin + eger istersen ruhsat plaka ve sigorta islemlerini yapalim toplam 4900 dediler. Fakat bu bayii garantiyi 2+2 yil yapiyor ve yilda 1 defa olmasi kaydi ile 4 garanti yili suresince yol yardimi sagliyor. 30km ye kadar ucretsiz oluyormus bu yardim.
    Fikirlerinizi alabilirmiyim

cm_strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Gts 250i Evo
    Alıntı canntsn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar iki yamaha bayisi ile konustum.
    1. 4200 pesin + eger istersen ruhsat plaka ve sigorta islemlerini biz yapariz 600 ytl dediler.
    2. 4350 pesin + eger istersen ruhsat plaka ve sigorta islemlerini yapalim toplam 4900 dediler. Fakat bu bayii garantiyi 2+2 yil yapiyor ve yilda 1 defa olmasi kaydi ile 4 garanti yili suresince yol yardimi sagliyor. 30km ye kadar ucretsiz oluyormus bu yardim.
    Fikirlerinizi alabilirmiyim
    100 tl farkla 2. seçeneği yaptırırdım ben olsam... Plaka ve sigorta işlemleriyle ben uğraşmıştım ve 4750 mal olmuştu toplam geçen mayısta... 4200 dediğin 2012 model fiyatıydı.. Neticede 4 yıl için toplamda 100 tl farka yol yardımı iyi alışveriş, ihtiyaç duyma ihtimalin çok az bile olsa...

Ne renk almaya karar verdiniz bu arada?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:46 ----------

Alıntı buroo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar size bir ssorum var ben motoruma 40 tl benzin aldım daha 100 km anca yaptım ve motor yedeğe düştü düşecek bunun sebebi nedir cok yakıyo diye düşünüyorum motorumun egzoz koruması kırık ve ses geliyor ondan mı yoksa egzozdan mı geliyor anlamadım bu kadar çok yakmasının sebebi nedir bir yerinde sorun mu var siizce
    Sağlıklı bir sarfiyat ölçümü için depoyu tam doldurup 100 ya da 200 km sonra tekrar kaç litre ile dolduğuna bakmak en doğru sonucu verir. Bu yöntemden sonra en fazla 2.8 yakıyor diyorlar ama yuvarlak 100 km'de 3 litreden fazlaysa iyi bir servise baktırmak daha mantıklı bence.

Motosikleti
    Ybr 125 Esd
    Siyah ve kirmizi arasinda karrsiz kaldim gidip yakindan bakip karr vermeyi dusunuyorum. Sizce?

cm_strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Gts 250i Evo
    Siyah ve kirmizi arasinda karrsiz kaldim gidip yakindan bakip karr vermeyi dusunuyorum. Sizce?
    Tamamen zevk meselesi tabi... Trafiğin içinde tam korumalı sadece siyah giymiş siyah bir ybr 125'li 2 saniyede beni ikna etmişti önümden geçip giderken.
    Buna karşın görünürlük için ben beyaz kask aldım... Kırmızı ve mavideki karenaj ile yaptığı parçalı yapı, siyah renge göre deponun daha iri gözükmesini önlemiş bence. Siyahta daha bir naked havası var. Ama dediğiniz gibi gidip görün, ben öyle emin olmuştum. Bir de gözlerinizi kapayın, hangi renk ile hayal ediyorsunuz motorunuzu sürerken? ;)

Motosikleti
    Ybr 125 Esd
    Sadece siyah hayal ettigim o tamamen siyah olmali. Ama on yargi ile gtmk istemiyorum o yuzden

Motosikleti
    YBR 125 ESD 2013
    Ybr nin uzerinde gelen sakura lastikler için herkes aynı fikirde, çok kötü diyorlar. Yenilerde cst geliyor galiba. Peki cst lastik nasil? Bende cst var belli bi modelden sonra buna mi geçtiler acaba? Bunun kotu oldugunu varsayarak yeni lastik almak istiyorum ama bunun kalitesini bilmiyorum, karsilastirma imkanim olmadi hic

onuRRtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Ufaklığa 1-2 değişiklik yaptım, fena olmadı gibi =))

lastik konusuna gelince Pirelli Dura Traction kullanıyorum. Mükemmel diyebilirim. Kayma çabuk eskıme sıkıntısı yok. Soğuk performansı bile yeterli seti de çok pahalı değil 170 - 180 tl arası.
    xVaLeNx ve cm_strider bunu beğendiler.

xVaLeNx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı Hyperian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin ybrler de kalkarken yuksek devirde mi kalkmak istiyor? Duz yolda dusuk devirle kalkarken veya herhangi bir viteste devir 1500-2000 lere dustugunde yumusakca gaz verip hizlanmak istediginizde tak tak tak yapiyor mu? -Rodajdayim 450km-

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:02 ----------

Tak tak tak derken derinden bi sarsinti yapiyor, tak tak diye ses cikariyor :D tek silindir motor dusuk devir normaldir dedim, ustune dusmedim, gecen arkadaslarla bulustuk cbf de ve cb125 de denedim o ses-sarsinti olmuyor ya gidiyor ya stop ediyor
    Selamun aleykum aynı dert bende de var ilk 8000 kmlerde başladı ve galiba kaldırırken motoru yığdırıp istop ettirince oluyor. İlk başlarda hafif sarsılıp takırdıyordu sonra iyice ilerledi 1. vitesde hep yapıyor 2. vitestede normal devirde yapınca dayanılmaz oldu gittim debriyaj balatasını değiştirdim 1-2 ay falan hiç ses gelmedi. Sonra gecen haftalarda arkadasım benim motoru kaldırırken yıgdırmasıyla yine başladı o ses uyuz ediyor adamı ve bugun komşunun 2013 ybrsini denedim 5000 kmlerde o motordanda aynı ses geliyordu. Bu soruna derman olacak biri yok mu ?

Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Alıntı xVaLeNx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamun aleykum aynı dert bende de var ilk 8000 kmlerde başladı ve galiba kaldırırken motoru yığdırıp istop ettirince oluyor. İlk başlarda hafif sarsılıp takırdıyordu sonra iyice ilerledi 1. vitesde hep yapıyor 2. vitestede normal devirde yapınca dayanılmaz oldu gittim debriyaj balatasını değiştirdim 1-2 ay falan hiç ses gelmedi. Sonra gecen haftalarda arkadasım benim motoru kaldırırken yıgdırmasıyla yine başladı o ses uyuz ediyor adamı ve bugun komşunun 2013 ybrsini denedim 5000 kmlerde o motordanda aynı ses geliyordu. Bu soruna derman olacak biri yok mu ?
    AYNI sorundan muzdaribim !!!!!

Debriyajı tam bırakma anında tak diye bi ileri atma var, çok yavaş bırakırsam mekanik bi tak sesi geliyor motordan.
    Motorculuk insanın içinde hiç yayılmamış bir tohum gibidir. Ama üzerine su dökerseniz, bir motorun tepesine çıkarsanız tamamdır, O tohum büyüyecek ve fidan olacaktır. Fidan artık yayılmıştır ve son nefesinizi alana kadar asla sizi terketmez.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Arkadaşlar yağ boşaltma vidası, vites kolunun altındaki vida mı? Değilse hangisi?

zozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MoNDiaL 150 Zc& ybr125
    ewet o civata
    rs_guven bunu beğendi.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı zozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ewet o civata
    Çok sağolun.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

1.ve 2. vitesteki ileri atılma normal kafanıza takmayın. Esd ve eski kasada aynı durum söz konusu. Kavramayı ayarlayın manetten,birde yavaşça bırakın,minimum sarsıntı ile kalkışlarınızı yaparsınız...

Rs_güven,yağ değiştirme vidası vites pedalının hemen oradaki. 17 no anahtar ile açılıyor. Tam 1 lt yağ alıyor...
    cm_strider, xVaLeNx ve F54 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.ve 2. vitesteki ileri atılma normal kafanıza takmayın. Esd ve eski kasada aynı durum söz konusu. Kavramayı ayarlayın manetten,birde yavaşça bırakın,minimum sarsıntı ile kalkışlarınızı yaparsınız...

Rs_güven,yağ değiştirme vidası vites pedalının hemen oradaki. 17 no anahtar ile açılıyor. Tam 1 lt yağ alıyor...
    hocam ben 3 tane 2012 ybrde denedım. atma etme yoktu ya
    Motorculuk insanın içinde hiç yayılmamış bir tohum gibidir. Ama üzerine su dökerseniz, bir motorun tepesine çıkarsanız tamamdır, O tohum büyüyecek ve fidan olacaktır. Fidan artık yayılmıştır ve son nefesinizi alana kadar asla sizi terketmez.

Motosikleti
    YBR 125 ESD 2013
    Bugün tekrar dikkat ettim o tak tak olayina, ugrastim ugrastim yapmadi, kendiliginden duzelmis olamaz heralde, motorun sicakligi ile ilgili olabilir diye düşünüyorum

Motosikleti
    Ybr 125 Esd
    Arkadaslar tesekkur ederim onerileriniz ve yardimlariniz icin su an itibariyle motoru satin aldm ruhsat plaka islemlerini ypacaklar onu bekliyorum. Umarim ekleyebilirim resim.

cm_strider bunu beğendi.

Motosikleti
    YBR 125 ESD 2013
    Bide bugun ilk calismada bosta gaz yemiyordu, 5bin devire kadar ikinarak yukseliyordu, isininca duzeliyor tabi ama simdiye kadar oyle olmamisti sogukken de hemen devirleniyordu, biraz kilim ben bu konularda cok kafayi takiyorum da motor yeni ya daha ondandir :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:04 ----------

Arkadaslar tesekkur ederim onerileriniz ve yardimlariniz icin su an itibariyle motoru satin aldm ruhsat plaka islemlerini ypacaklar onu bekliyorum. Umarim ekleyebilirim resim.

http://www.bidepo.com/di/GT0R/image.jpg
    Hayırlı olsun, aynı renk aynı model, 500km civarindayim ben de :D

CygnusBursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 2013
    [QUOTE=Hyperian;3123391]Bide bugun ilk calismada bosta gaz yemiyordu, 5bin devire kadar ikinarak yukseliyordu, isininca duzeliyor tabi ama simdiye kadar oyle olmamisti sogukken de hemen devirleniyordu, biraz kilim ben bu konularda cok kafayi takiyorum da motor yeni ya daha ondandir :D

takıcak birsey yok dostum sogukken yapabilir bendede oluyor

bu arada arkadaşlar uzunca bi dönem farklı motosiklet markalarından sonra aranıza ger geldim sıfır ayarında 2013 bir ybr aldım beni tekrar aranıza alırmısınız :D
    Düş peşindeysen Düş peşime

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 34 kullanıcı var. (0 üye ve 34 misafir)

Bu Konudaki Etiketler