Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Hocam valla çok sağol, tek tek açıklamışsın Allah razı olsun. Benim gönlüm ilk başlarda YBRden yanaydı, ilk gördüğümde resmen aşık oldum motora. CBRı düşünmemim nedeni ise super sport olması, daha gösterişli durmasıydı. Sanırım YBR alıcam. Daha çok araştırmam lazım. çok sağol ilgilendiğin için.
    @egelim 43 sen de çok sağol, teşekkür ederim. dediğiniz gibi tüm yollar YBRye çıkıyor sanırım

Alıntı Hyperian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr selesi daha rahat olabilir ancak ybr de oturus pozisyonunuz daha rahat olacaktir. Cbr de uzun yolda daha az ruzgar yemenizi saglar.

Ybr ile cbr arasinda;
    Ybr de rahat oturulur, cbr de daha az ruzgar yenir
    ybr parcalari uygun fiyatlidir, ulasim amacli kullanacaksaniz en ekonomik yollardan biridir. (balata, yag degisimi, motorun verebilecegi bi ariza, motorun yatmasinda cikabilecek masraf.. aldiginizda ikisinin de lastiklerini degistirmek isteyeceksiniz cunku ikisinin de fabrika cikisli lastikleri idare edilebilecek gibi degil internetten lastik ve parca fiyatlarina bakabilirsiniz, ciddi farklar var)
    Cbr daha gosterisli ihtisamli bir motordur, ybr ye gore yaklasik 3bg daha guclur. ybr ise ekonomik sade bir motordur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:38 ----------

1. ulaşım aracı olarak sık kullanacaksınız ve periyodik bakım aralıkları daralmış olacak, cebinizi yakmaması açısından ybr yi tavsiye ederim
    2. hız yapmak tutkunuz değilse cbr nin +3bg lik avantajı sizin için fazla bi önem taşımıyor
    3. şehirler arası giderken ortalama 90 la gitseniz ciddi bi rüzgara maruz kalırsınız, cbr oturuş pozisyonundan dolayı sizi daha az ruzgara maruz bırakacaktır
    4. gösteriş istiyorsanız cbr ile ybr yi kıyaslamayalım, kırmızıda dururken altında sizin ybrnin aynısı olan bi dürümcüyle yanyana kalabiliyorsunuz :D
    5. ikiside uzun yıllar kullanabileceğiniz motorlar, motoru uzun süre kullandıkça uzun süre de bakım yapmanız gerekir. ybr yıne ekonomikliği ile ön planda
    6. 6000tl ye 0km bi ybr+lastik+kask+mont+eldiven+koruma demiri+kilit+çanta alabilirsiniz ancak cbr alırsanız 2-3 sene kullanılmış temiz bi cbr bulma ihtimaliniz var.
    7. yakıt olarak ybr daha az yakıyor diye biliyorum, elimde test edilmiş veri yok, cbr nin az biraz daha fazla yakması normaldir zaten, bu çok hissedilebilir bi fark olmayacaktır tabi.

Hiç vitesli motor kullanmayan biri olarak bende ybr ile başladım, bayii önünde bi tur attıktan sonra vites olayına alışmıştım. yeter ki debriyaj kavramına uzak olmayın, düz vites otomobil kullanıyorsanız sıkıntı yaşamazsınız. İleride 600luk veya 1000lik bi supersport alma hayaliniz yoksa kesinlikle ybr almalısınız, eğer supersport bi motosiklet almayı düşünüyorsanız cbr ile başlamanız daha uygun olacaktır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bekir.altin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 13
    Selamlar, ben sizi bir yerde gördüm ama acaba nerede?... bende gaziemir tarafında oturuyorum pierzig falan anladığım kadarıyla forumdaki değerli arkadaşlara yakınım. yine bahsettiğiniz toplantılar turlar falan oluyormu bende sizlerle tanışmak turlamak isterim. iyi günler

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:48 ----------

Uzun zamandır foruma bakamıyordum kaldığım yerden şöyle bir göz gezdirdim de, kısaca bende tartışılan konulara yorum yapayım.

* Bende de nadiren boşta olarak gösterdiği halde viteste kaldığı oluyor zamanında servise söylemiştim normal o falan demişti.
    * Benzin kokusu olayına bende katılıyorum, motorumu bırakıyorum sabah bi geliyorum koku var.
    * Benzin sarfiyatı konusunda ise en fazla 470km yaptım 10lt benzin ile, onun dışında 420 ye kadar düştüğünü gördüm kullanıma göre o aralarda gidiyor.
    * Yine benzin konusunda bu ara bir sorunum var. Shell Gaziemir' den alırım sürekli bugüne kadar marka değiştirmedim ama 2 kere farklı istasyondan aldığım olmuştu. Ama son 3 depoda acayip dalgalanma gördüm motor durduğu yerde benzin yakıyor sanki akşam bırakıyorum sabah geldiğimde ibrede hafif düşme oluyor (normalde olmaz), daha sonra işe gidip geliyorum 20 km mesafede ibre düşmezdi ama bakıyorum hafif düşme oluyor. Servise götürdüm çalıştırdı bir iki tur attı çalışır bi şekilde bir süre bekledi anormal bir şey göremedi (tabi o kadar kısa sürede görülmez) bakıma getirdiğinde hatırlat bu sorunu dedi. Acaba yakıt aldığım istasyonda veya markada mı sorun var? Ondan sonraki dolumda ise hiç sorun yoktu gayet de güzeldi 434 km falan gittim.
    * Yağ konusunda bende kararsızım 1000 km bakıma gittiğinde 10 40 koymuşlar subap sesi vardi sinirimi bozmuştu servise götürmüştüm sebebini falan açıklamışlardı bahsettiğiniz gibi ama orjinalinin içinde hangi yağ var bilemiyorum ama hoşuma gitmişti zırıltı ses falan yapmıyordu ve rodajda olmama rağmen 6500dd da yine 80 km hızı rahat görüyordum.
    * Bazen örneğin 6500dd da 80 deilde 75 km ve altı bi hız olduğunu görüyorum ya da gaz tepkisi bazen farklı oluyor.
    * Gidonda da boşluk var sarsıntılarda tık tık ses yapıyo boşluğu hissediyorum.

Neyse burda bunca zamanın birikimlerini paylaşmış oldum ) 4000 km ye gelmek üzereyim servise götürünce tüm bu sorunları aktaracağım. Merak ettiğim konu 1000 km bakımında 60 tl almışlardı acaba bu bakımda ne kadar ücret isterler...

Sağlıklı, mutlu sürüşler.

17muhammed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 2013
    ilk mtv yi bayinin ödemesi gerekmiyor
    dün motorumu temizlerken jant ve ayaklık kısımlarındaki boyanın hafiften kalktığını gördüm bu fabrikasyon bir hata mıdır normal bir şey mi Motoruma daha hiç su tutmadım

selamlar. .arkadaşlar elimde vd40 ve zincir yağı sprey var .. .zincıri temızlemek için vd40 ı sıktıktan sonra. .suyla mı yıkamam gerekiyor..yıkarsam paslanmaz mı .vd40 tan snra direk yağ sıksam olmaz mı . .arkadaşlar. .

engindmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 500
    Alıntı emircanizmir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar. .arkadaşlar elimde vd40 ve zincir yağı sprey var .. .zincıri temızlemek için vd40 ı sıktıktan sonra. .suyla mı yıkamam gerekiyor..yıkarsam paslanmaz mı .vd40 tan snra direk yağ sıksam olmaz mı . .arkadaşlar. .
    WD 40 ZİNCİR TEMZİLĞİNDE KULLANILIRMI Kİ.YANİ KORUYUCU OLARAK BELKİ AMA KİRLERİ OZELLİĞİNİ KAYBETMİŞ YAĞI ÇIKARMAZ.EN GÜZELİ GAZYAGI VE FIRÇA.GÜZELCE KURULADIKTAN SONRA BİRAZ TURLAYIP ZİNCİRİ ISITIN.SPREYİ SIKIN TAMAMDIR. WD 40 İLE İLK DEFA DUYUYORUM TEMZİLİK YAPILDIĞINI
    engin

gıdon dakı bosluk bendede var kaldırmdan ınerken yada cıkarken bendede yapıyr o tık sesı sınırımı bozuyr tamırcıye gıttım yok bı sey dıyr cozum yolu varmı bunun bırde arkadaslar benm motorun arka tarafından bı gacırtı sesı gelıyor sızce ne olabılır canımı sıkıyor
    bekir.altin bunu beğendi.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı bekir.altin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    * Benzin sarfiyatı konusunda ise en fazla 470km yaptım 10lt benzin ile, onun dışında 420 ye kadar düştüğünü gördüm kullanıma göre o aralarda gidiyor.
    * Yine benzin konusunda bu ara bir sorunum var. Shell Gaziemir' den alırım sürekli bugüne kadar marka değiştirmedim ama 2 kere farklı istasyondan aldığım olmuştu. Ama son 3 depoda acayip dalgalanma gördüm motor durduğu yerde benzin yakıyor sanki akşam bırakıyorum sabah geldiğimde ibrede hafif düşme oluyor (normalde olmaz), daha sonra işe gidip geliyorum 20 km mesafede ibre düşmezdi ama bakıyorum hafif düşme oluyor. Servise götürdüm çalıştırdı bir iki tur attı çalışır bi şekilde bir süre bekledi anormal bir şey göremedi (tabi o kadar kısa sürede görülmez) bakıma getirdiğinde hatırlat bu sorunu dedi. Acaba yakıt aldığım istasyonda veya markada mı sorun var? Ondan sonraki dolumda ise hiç sorun yoktu gayet de güzeldi 434 km falan gittim.
    * Yağ konusunda bende kararsızım 1000 km bakıma gittiğinde 10 40 koymuşlar subap sesi vardi sinirimi bozmuştu servise götürmüştüm sebebini falan açıklamışlardı bahsettiğiniz gibi ama orjinalinin içinde hangi yağ var bilemiyorum ama hoşuma gitmişti zırıltı ses falan yapmıyordu ve rodajda olmama rağmen 6500dd da yine 80 km hızı rahat görüyordum.
    * Bazen örneğin 6500dd da 80 deilde 75 km ve altı bi hız olduğunu görüyorum ya da gaz tepkisi bazen farklı oluyor.
    * Gidonda da boşluk var sarsıntılarda tık tık ses yapıyo boşluğu hissediyorum.

Neyse burda bunca zamanın birikimlerini paylaşmış oldum ) 4000 km ye gelmek üzereyim servise götürünce tüm bu sorunları aktaracağım. Merak ettiğim konu 1000 km bakımında 60 tl almışlardı acaba bu bakımda ne kadar ücret isterler...

Sağlıklı, mutlu sürüşler.
    Benzin konusunda firmalar arasında çok büyük fark var, ben hep opet veya total den alırdım bir kere gulf ten aldım, motorun gücü sanki 2 beygir düştü, gaza tepkisi bayağı azaldı çok sinir olmuştum ama yedek hariç 455 km yaptım, opete devam
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

bekir.altin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 13
    bende o boşluk sonradan oldu bi ara servise götürmüştüm ön takımla ilgili sonra bi aldım boşluk olduğunu farkettim. büyük ihtimalle bakımda götürdüğümde bana dicek bunda sorun yok normal.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:53 ----------

Shell bana güven veriyordu kaliteli bir marka diye biliyorum ama sanırım bi kaç marka daha denemek lazım.

Alıntı engindmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    WD 40 ZİNCİR TEMZİLĞİNDE KULLANILIRMI Kİ.YANİ KORUYUCU OLARAK BELKİ AMA KİRLERİ OZELLİĞİNİ KAYBETMİŞ YAĞI ÇIKARMAZ.EN GÜZELİ GAZYAGI VE FIRÇA.GÜZELCE KURULADIKTAN SONRA BİRAZ TURLAYIP ZİNCİRİ ISITIN.SPREYİ SIKIN TAMAMDIR. WD 40 İLE İLK DEFA DUYUYORUM TEMZİLİK YAPILDIĞINI
    selam bu sabah zinciri temızledim .vd40 sıktım snrada gaz yağı bulamadım BENZin aldım fırcayla temızledim. .son aşamada spreyle yağladım. .biraz fazla yağlamışım. .zararı olmaz heraldE tekere falan sıçratmadım. .yağ . .ama hareket ederken sıçrar mı bilmem . . .kontak anahtarına fren telıne falanda wd.40 sıktım guzel oldu 10 litre de benZIN aldım.45 tl .depoya 5.tl.de sışeye aldım. Toplam 50 tl

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:52 ----------

izmir.de uyeler varsa toplanalım gezelım haberleşelim ortam kuralım tanışalım.arkadaşlar. .ya çok guzel olur. .

ybr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YBR 2013
    S.A YENİ ÜYE OLDUM ARKADAŞLAR MOTOR ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM TABİ Kİ YBR 125 ESD 0 (SIFIR) KARAR KESİN... ŞİMDİ MOTORU ALDIK SİGORTACIYA GİTTİK EMNİYET PLAKA DERKEN V.S ONLARI BİLİYORUM YALNIZ ONDAN SONRA NE YAPACAĞIZ YANİ VERGİSİ NE KADAR YILLIK ? VİZE FALAN NE OLUYOR ONLARIDA YAPTIRACAZ MI YAPTIRACAKSAK NE ZAMAN YAPTIRACAZ ? YANİ BANA YASAL YAPILMASI GEREKENLER NELEDİR ? DAHA YENİ Bİ ARACIM OLUYOR O YÜZDEN BİLGİLENDİRMENİZİ BEKLİYORUM HAYIRLI FORUMLAR ...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Dün 20.000'i geçtik. 15.150 km'de aldıgım ybrye sadece 2 yağ değişimi ve bir ön amörtisör keçe masrafım oldu. Tabi bunlara masraf denirse.

Bu arada esd'lerin yakıt tüketimlerini okuyorum da aklıma takıldı. Eski kasalar ile yeni kasalar arasında karbüratör farkı mı var ? Arada litre basına 5-10 km fazla yol yapıyor esd'ler sizlerin verdiği değerlere gore. Gerçi ben hep sert kullanırım ama uzun yolda bile sakin kullanımda 35-37 km gidiyor litre basına...

Şöyle 100 km'de 2.2-2.5 yakanları görünce haliyle insan öyle yaksın istiyor..Malum benzin pahalı

---------- Post added at 14:09 ---------- Previous post was at 14:04 ----------

Alıntı ybr42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.A YENİ ÜYE OLDUM ARKADAŞLAR MOTOR ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM TABİ Kİ YBR 125 ESD 0 (SIFIR) KARAR KESİN... ŞİMDİ MOTORU ALDIK SİGORTACIYA GİTTİK EMNİYET PLAKA DERKEN V.S ONLARI BİLİYORUM YALNIZ ONDAN SONRA NE YAPACAĞIZ YANİ VERGİSİ NE KADAR YILLIK ? VİZE FALAN NE OLUYOR ONLARIDA YAPTIRACAZ MI YAPTIRACAKSAK NE ZAMAN YAPTIRACAZ ? YANİ BANA YASAL YAPILMASI GEREKENLER NELEDİR ? DAHA YENİ Bİ ARACIM OLUYOR O YÜZDEN BİLGİLENDİRMENİZİ BEKLİYORUM HAYIRLI FORUMLAR ...
    Hayırlı olsun Kerim,Allah kazasız,belasız,güzel günlerde binmeyi nasip etsin...

Vergi olayını bilmiyorum sıfır motorlarda. Ama senelik 96 tl gibi birşey. Ben hep toptan ödediğim için vergileri çok takip etmiyorum.

Vize,muayene demek. 3 sene muayene derdin yok,sıfır motorların muayene gecerlilik süreleri trafige cıktıktan sonra 3 yıl..

Birde üzerindeki lastikler biraz kötü. İmkanın varsa değiştirirsen daha güvenli yol tutuşu olur.
    ybr42 bunu beğendi.

ybr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YBR 2013
    hızlı cevap alaka ve temennileriniz için teşekkürler inşallah bayram sonrası alacağım motorumu sağ-olun.Bu dediğiniz lastik olayı beni de düşündürdü forumda daha önce görmüştüm. Değerlendireceğim inşallah

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hızlı cevap alaka ve temennileriniz için teşekkürler inşallah bayram sonrası alacağım motorumu sağ-olun.Bu dediğiniz lastik olayı beni de düşündürdü forumda daha önce görmüştüm. Değerlendireceğim inşallah
    alır almaz bir takım michelin takın üzerinden çıkan lastikleride satarsınız böylece baya ucuza gelir size

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Abiler kardeşler herkese selamlar. iki üç gün içinde İzmir'den Mersin istikametinde yolculuk yapacak olan var mı veya ortalarda katılmak isteyen? Birlikte gitmek daha keyifli olacaktır. Bunu takıldığım diğer konulara da yazacağım...

asuvara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2005/Bajaj Pulsar 200 NS
    Merhabalar arkadaşlar,
    Ybr kullanan lastik değiştirecek olanlara IRC 'nin lastiklerini tavsiye ederim.Michlen plot sporty tavsiye etmiyorum.Sebebini 3 sayfa önce yazdım.Bugün Suzuki inazumalarda da IRC kullanıldığını gördüm.YBR çapındaki motorlarda oldukça başarılılar. bilinen lastiklerin hemen hepsini denemiş biri olarak yazıyorum
    Pierzig hocam atamalardan ne haber.Benim eşimde meslektaşın.Gaziemir'de.muhakkak gel görüşelim.bir arada toplanalım derim.Sibop ayarını serviste kontrol ettirin bilahare hava ayarını(her sibop ayarından sonra hava ayarı yapılmalı.) yağı Shell 15-50 tam sentetik koyun farkı görüceksiniz. selamlar.
    Yeni YBR lerde gaz yememe,gaz kesmesi yaşayan arkadaşlar motorunuzu iyi bir serviste yada YBR ile çok uğraşmış bir ustada sibop ve hava ayarınızı yaptırın sorununuz halolacaktır.performans için egzos girişlerini falan iptal etmeyin sorun sibop ve karbüratör hava ayarında.
    Zincir temizliği VD40 yada gaz yağıyla yapılabilinir ikiside zararsızdır oringler için.Gaz yağını camsil kutularına doldurun tekerleği elle boşta olmak kaydıyla 20cm çevirerek püskürtmek suretiyle yıkayın (gaz yağıyla),diş fırçasıyla temizleyin sonra üstübüyle yada temiz bezle kurulayın.Yine aynı yöntemle sıvı gres yada zincirspreyi kullanabilirsiniz.Sanayierde Mass marka 12tl sıvı gres var ben onu kullanıyorum tavsiye ederim.

Uğur bey bizim karbüratörler gaz pistonlu yeniler körüklü,bizimkiler verdiğiniz gaza göre yakıt veriyor.yeni karbüratörler motorun yakabileceği kadar yakıtı motora pompalıyor.bundan dolayı yeni motorlar daha kontrollü yakıyor.Fakat bu motorlarda sibop ve hava ayarı daha hassas şayet ufak bir bozukluk varsa performans bizimkilere göre görece daha çok düşüyor.Bu düşüklükten ve ustaların iyi ayar yapamamasından dolayı eski karbüratörlerden takanlar bile oldu.selamlar.
    Yağ olarak hiç tereddütsüz izmir ve daha sıcak bölgelerde hem performans hende koruma açısından Shell 4T 15-50 tam sentetik kesinlikle tavsiye ederim.Tüm motorcu arkadaşlarıma emniyetli sürüşler dilerim
    cm_strider bunu beğendi.
    YBR SÜVARİSİ

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Zincir sprey'i olarak ne tavsiye edersiniz? Zincire sıkıldığı zaman zincir üzerinde donup kalan spreyler var ama bunların bazıları boya gibi zinciri beyaz renk yapıyor. Ben bu spreylerden istemiyorum şeffaf olarak bulamadım ama varmı acaba? Diğer sprey beyaz renk yapıyor zinciri çok kirli duruyor.

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı bekir.altin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, ben sizi bir yerde gördüm ama acaba nerede?... bende gaziemir tarafında oturuyorum pierzig falan anladığım kadarıyla forumdaki değerli arkadaşlara yakınım. yine bahsettiğiniz toplantılar turlar falan oluyormu bende sizlerle tanışmak turlamak isterim. iyi günler[COLOR="Silver"]
    Selamlar kimi beni mi bi yerde gördün..
    Bu arada yok ya ne değeri forumdan askerlik atama bazı kişiliksiz insanlar yüzünden biraz uzak kalmıştım ama motordan uzaklaşmamıştım .
    Ama yine de değerli arkadaşların olması beni sevindirdi .
    Bu arada ben de bisikletçiyim günlük tur torbalı kısık arası yapıp geliyorum çerezlik niyetine ya da bisikleti arabanın bagajına atıp doğru kordona ordan inciraltı yaparım
    Vala ben de çok istiyodum toplantı ilk bakışta pek ilgilenen olmaz diye düşünürken vala sevindim
    Alıntı asuvara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pierzig hocam atamalardan ne haber.Benim eşimde meslektaşın.Gaziemir'de.muhakkak gel görüşelim.bir arada toplanalım derim.
    Ayrancılara çıktı hocam il içi .
    Biraz karışıklık falan meb yine yapacagını yaptı bize ama olsun 2. tercihim oldu sizin eşiniz hangi okulda ?

Bu arada müsait olunursa haftaya cumartesi ya da pazar gaziemir taraflarında toplanalım bu kadar talep varken

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Rica ederim,tekrar hayırlı olsun

Alıntı asuvara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaşlar,
    Ybr kullanan lastik değiştirecek olanlara IRC 'nin lastiklerini tavsiye ederim.Michlen plot sporty tavsiye etmiyorum.Sebebini 3 sayfa önce yazdım.Bugün Suzuki inazumalarda da IRC kullanıldığını gördüm.YBR çapındaki motorlarda oldukça başarılılar. bilinen lastiklerin hemen hepsini denemiş biri olarak yazıyorum
    Pierzig hocam atamalardan ne haber.Benim eşimde meslektaşın.Gaziemir'de.muhakkak gel görüşelim.bir arada toplanalım derim.Sibop ayarını serviste kontrol ettirin bilahare hava ayarını(her sibop ayarından sonra hava ayarı yapılmalı.) yağı Shell 15-50 tam sentetik koyun farkı görüceksiniz. selamlar.
    Yeni YBR lerde gaz yememe,gaz kesmesi yaşayan arkadaşlar motorunuzu iyi bir serviste yada YBR ile çok uğraşmış bir ustada sibop ve hava ayarınızı yaptırın sorununuz halolacaktır.performans için egzos girişlerini falan iptal etmeyin sorun sibop ve karbüratör hava ayarında.
    Zincir temizliği VD40 yada gaz yağıyla yapılabilinir ikiside zararsızdır oringler için.Gaz yağını camsil kutularına doldurun tekerleği elle boşta olmak kaydıyla 20cm çevirerek püskürtmek suretiyle yıkayın (gaz yağıyla),diş fırçasıyla temizleyin sonra üstübüyle yada temiz bezle kurulayın.Yine aynı yöntemle sıvı gres yada zincirspreyi kullanabilirsiniz.Sanayierde Mass marka 12tl sıvı gres var ben onu kullanıyorum tavsiye ederim.

Uğur bey bizim karbüratörler gaz pistonlu yeniler körüklü,bizimkiler verdiğiniz gaza göre yakıt veriyor.yeni karbüratörler motorun yakabileceği kadar yakıtı motora pompalıyor.bundan dolayı yeni motorlar daha kontrollü yakıyor.Fakat bu motorlarda sibop ve hava ayarı daha hassas şayet ufak bir bozukluk varsa performans bizimkilere göre görece daha çok düşüyor.Bu düşüklükten ve ustaların iyi ayar yapamamasından dolayı eski karbüratörlerden takanlar bile oldu.selamlar.
    Yağ olarak hiç tereddütsüz izmir ve daha sıcak bölgelerde hem performans hende koruma açısından Shell 4T 15-50 tam sentetik kesinlikle tavsiye ederim.Tüm motorcu arkadaşlarıma emniyetli sürüşler dilerim
    Sn. Asuvara,cevaplarınız için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi esd'lerin gaz tepkisi biraz daha zayıf,yakıt farkı sanırım buradan ortaya çıkıyor. Gerçi ben gaz elciğine nazikte davranmıyorum. Net bir ölçüm yapayım bir daha... Yağ konusunda da 10 40'tan memnun kalmıstım ancak subap sesi fazlalaşınca yağı biraz daha kalın seçmeyi düşünüyorum bir sonraki değişimde.

Bu arada arkadaşlar,ön freni sıkınca bir cızırtı sesi geliyor. Balata yeni sayılır,diski,balatayı sık sık temizliyorum. Hidrolik yağı seviyesi normal.
    Frenajda bir kusur yok ancak hala çözümü buladım. Genel bir durum mu ?

engindmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 500
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir sprey'i olarak ne tavsiye edersiniz? Zincire sıkıldığı zaman zincir üzerinde donup kalan spreyler var ama bunların bazıları boya gibi zinciri beyaz renk yapıyor. Ben bu spreylerden istemiyorum şeffaf olarak bulamadım ama varmı acaba? Diğer sprey beyaz renk yapıyor zinciri çok kirli duruyor.
    würth marka alın ben aldım çok memnunum.sıçratma yok.renksiz ayrıca
    engin

Motosikleti
    YBR 125 ESD 2013
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de wurth oneririm, temizlik için de gazyagi iyi temizler ve zararsızdır. Kılavuzda da temizlik için gazyağı kullanın yazıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler