Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    motorum bgn 700km sine girdi bu sabah şehre gelirken arka frenden feci bi şekilde sürtünme sesi geldi zaten vıyk vıyk cınlıyodu servis sozde 1000km bakımında zımparalayacak ses gitcek derken birde bugun bu cıktı arka fren sanki betona sürtüyo hafif zorlayınca nedenini bilen varmı ben mi fazla güç kullanıyorum acaba yada cok sık arka fren kullanmaktan bişiler mi oldu yardımlarınızı bekliyorum
    Ride your way

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EMO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki bandit sa 650 s abs,Yamaha ybr125,Bajaj chetak classic
    Alıntı hedowich adlı üyeden alıntı
    motorum bgn 700km sine girdi bu sabah şehre gelirken arka frenden feci bi şekilde sürtünme sesi geldi zaten vıyk vıyk cınlıyodu servis sozde 1000km bakımında zımparalayacak ses gitcek derken birde bugun bu cıktı arka fren sanki betona sürtüyo hafif zorlayınca nedenini bilen varmı ben mi fazla güç kullanıyorum acaba yada cok sık arka fren kullanmaktan bişiler mi oldu yardımlarınızı bekliyorum
    arkadaş benm arka fren de wıynnklıoo..ama şimdi1020 km deyim biraz azaldı gibi o arka fren diskini güzelce yıka dediler..biriken toz kirden veya boya kırıntısından olabilrmiş.olmassa zımpalananır orası dediler..ama sadece vıynnklıo benm fren oda giderek azalıo sanırm 1500 km yi geçene kadar geçmesse tekrar gidip göstereceğim..

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    emocum walla ben motoru aldığım ilk dakikadan beri ötüyo benim arka fren azalmayada pek niyeti yok gibi servise gidiyoz 1000de 1000de hay 1000ninize sizin kafam patladı sesten,birde bugunki garip sürtünme sesi kafayı yedim valla resmen duvara sürtermiş gibi ses geliyor
    Ride your way

hakpek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 2006.11
    Alıntı EMO adlı üyeden alıntı
    arkadaş benm arka fren de wıynnklıoo..ama şimdi1020 km deyim biraz azaldı gibi o arka fren diskini güzelce yıka dediler..biriken toz kirden veya boya kırıntısından olabilrmiş.olmassa zımpalananır orası dediler..ama sadece vıynnklıo benm fren oda giderek azalıo sanırm 1500 km yi geçene kadar geçmesse tekrar gidip göstereceğim..

arakadaşlar bendede var ama sanırım normal havalarda kampananın içine toz giriyor biree motoru yıkar iken su giriyor..Ben motoru takip ettim hemen her yıkamadan sonraki (tabiki kuruduktan sonra) 1-2 devam ediyor.. Arka kampanayı açtırmadım açtırmıcamda bu ustalarla motor oldugundan daha kötü oluyor.. Varsın vıyk'leyerek gitsin motor.. ben razıyım..
    [B][COLOR="DarkOrange"]CBF 150 ADANA[/COLOR][/B]

Motosikleti
    YBR 125
    Emo servis olarak kime gidiyorsun gürel e mi adalıyamı bu arada kafalıklar gelmiş galiba ben bu gün alıcam sen aldınmı

gotti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Slam arkadaşlar uzun bir aradan sonra tekra aranızdayım
    Sınavlar falan derken koptuk buradan özlemişim fallaa forumu
    Arkadaşlar benimde arka kampanadan ses geliyor fren düzgün çalışıyorsa fazla takmayın ben alıştım artık vıyk vıyk sesi gelmeyince bi anormallik var zannediyom
    Benimde ybr dede benmi yeni farkettim yoksa daha öncedendemi öyleydi ÖN DİSK fren sürtüyo sizdede varmı bu?Servise sordum normal hepsinde öyle buna sizde bi bakabilirmisiniz.Bana ön diskin sürtmesi çok garip geldi

Herkeze kazasız belasız sürüşler

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Arka frenden ses gelmemesi için..Bulunduğunuz yerde feren balataları çakan bi yer varsa ..sökün ve o balataların yerine yumuşak balata çaktırın..ses yapmasının tek sebebi..balatanın sert olmasıdır..Benim makina 2004 model ....balatalar çok mükemmel bu güne kadar hiç ses duymadım.ve mükemmel fren tutuyor....

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Çok öncelerde aldığım ama saçma bir nedenden ötürü bir türlü takamadığım ön camımı bugün taktım

işte böyle birşey odu....Daha test sürüşü yapmadım, rüzgara etkisini yarın görücem...

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    rüzgar etkisini normal binişte çok farkedemezsin.ancak başını kafa granaja hizalarsan etki eder.

@ bi yan ayaklık taktırsan daha çok rahat edersin

Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Sonix, 15000km'dir walla yan ayaklığın eksikliğini hiç hissetmedim...
    Rüzgara etkisi içinse zaten büyük umutlarm yok, göğsüme gelen rüzgarı azaltsa bana yeter şimdilik...

Kavram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Siyah YBR125 Arkada Fosforlu Yeşil Kilit :)
    Merhaba arkadaşlar,
    Motoru satmaktan vazgeçtim. Yazın tadını iyice çıkarayım diye düşündüm. Bir de şu link bayağı etkili oldu http://www.tavooo.com/index-eng.htm . Adam YBR ile dünyayı dolaşıyor. 50000 km yapmış en son. Sayfayı çok güzel hazırlamışlar. Bir çok teknik veriyi, her malzeme değiştirişini not almış. Yalnız Meksika'da bir hatun takılmış peşine başka bir YBR ile, sonra haberler kesilmiş

Motosikleti
    Yamaha XT660R
    O arkadaşlar şu sıralar ispanyada sanırım, yollarının üzerinde Türkiye de var...

hayati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    roadracer
    sonunda aldım ve zevkle biniyorum. bi kaç haftadır tanışma topic inde vakit geçirdikten sonra artık kendi topic ime geldim hepinize selamlar.Baştan sona okudum katkılarınız ve bilgileriniz için çok teşekkürler.Şu an 650 km.deyim ilk bakımı tamam.Başlangıçta bazı hatalarım vardı fakat şimdi herşey halloldu.Tanışma topic inde nerdeyse vazgeçecekken,engelleyici ve gayret verici arkadaşların sayesinde ybr nin vazgeçilmeyecek bi makine olduğunu farkettim.İlgilenen arkadaşlara tek bir sorum olacak;benim motor benzin kokuyor sebebini henüz araştıramadım ama önbilgi baabından yardımcı olursanız sevinirim

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(

Düşük devirde sürmek neden olabilir !

Alıntı hayati adlı üyeden alıntı
    sonunda aldım ve zevkle biniyorum. bi kaç haftadır tanışma topic inde vakit geçirdikten sonra artık kendi topic ime geldim hepinize selamlar.Baştan sona okudum katkılarınız ve bilgileriniz için çok teşekkürler.Şu an 650 km.deyim ilk bakımı tamam.Başlangıçta bazı hatalarım vardı fakat şimdi herşey halloldu.Tanışma topic inde nerdeyse vazgeçecekken,engelleyici ve gayret verici arkadaşların sayesinde ybr nin vazgeçilmeyecek bi makine olduğunu farkettim.İlgilenen arkadaşlara tek bir sorum olacak;benim motor benzin kokuyor sebebini henüz araştıramadım ama önbilgi baabından yardımcı olursanız sevinirim
    Öncelikle hayırlı olsun. Kazasız belasız sürüşler.

Bende 125 Zn var aynı şeyden şikayetciydim sordum soruşturdum düşük devirde çalıştırmaktan oluyormuş. Motorlarımız tamamen bambaşka ama problemimiz ortak olabilir.

Bu arada rekrar hayırlı olsun. Bakalım sonbahar gibi bende YBR düşünmüyor değilim. Kısmet işte. O yüzden bu başlığıda takibe aldım.

EMO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki bandit sa 650 s abs,Yamaha ybr125,Bajaj chetak classic
    arkadaşlar arka lastiğim artık daha kalın duro marka..ayrıca arka fren artık wiynnkklemio!! zımparallattım geçti! arkadaşlar motorun yol tutuşu acayip arttı!! parçaları adalıya taktırdım.kafa grenajına henüz bakmadım.şimdi gidip bakayım...

vedo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6
    lastik için fiyat nedir.
    Less is more...

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    Şimdi tembellik hakkımı kullansam ve YBR 125 kullanıcısı olarak ne gibi sorunlarınız var onu sormam ayıp mı olur? 55 sayfa var oku oku bitmez.

Benim şu anki motorumla en büyük problemim rüzgarda kuş misali uçuşa geçiyoruz. Yazın böyle olunca kışın nasıl binecem Allah bilir. Sonbahara doğru bir tanede YBR alsam kış için diyorum. Tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum.

voldemort - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şu an yok
    arkadaslar ben de aranıza transfer olmak uzere olan bır mondıal 151rs kullanıcısıyım. sımdı sıze akıl danısmak sıtıyorum. Su an dedıgım gıbı 2006 model 3000 km de trafıde cıkalı 3 ay olmus bir 151 rs kullanıcısıyım. ama degıstırmek ıstıyorum cunku kalıtesıne guvenmıyorum gerce bana bır sorun cıkarmadı ama heran cıkaracakmıs gıbı gelıyor gerek çin olusu gerek takıpcısı oldugum buranın cın mallarına kotu bakısı. Sözun özu calıstıgım kurumda 2004 YBR 125 I OLAN DAHA 5000 kmde bır abım var motorunu sanırım 2300 cıvarına alacagım sız olaya ne dersınız 2006 motorda ınip daha pahalı olan 2004 bır motora bınmek akıllıcamı. yanı ne bılıyım bu aletlede aramda duygusal bag olustu. ilk motorum olması fılan o konuda. ybr yı tavsıye edermısınız sızler . lutfen bana bır akıl verın dostlarım. saygılarla
    Dört duvar arası kapanmazki sendeki özgür ruh. Ölünce parçalanmazki bendeki özgür ruh. Sevişe sevişe azalmazki tendeki özgür ruh. Kopyalayarak çoğalmazki gendeki özgür ruh... BABAZULA

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    EMO mümkünse fiyat ve ölçü hakkında bilgi verirmisin lütfen.
    murat hayırlı olsun. ben almayayım ama
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    YBR 125
    arkadaşlar bir ölçüm vereyim motoru alalı tam 1 ay oldu aldığımdan beri 106 milyonluk benzin aldım 0-1300 km yol oldu yani rodajda 106 YTL lik benzinle 1300 km yaptım her halde bundan sonra daha az mı yakar bilmiyom ama bu halinle bile yeter ayrıca yedek depo ilede 85 km gittim bu bana biraz az geldi ama böyle kolay gelsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler