Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı onuRRtas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanki devirlenme rahatladı gibi, belki psikolojiktir hocam.
    Bir ağabeyimiz katalitik konvertör mü nedir,(tam bilmiyorum ) iptal edip,16 ön dişli ile çok iyi performans elde etmisti. Gecmis yazılarda okumustum. Aslında benım istediğim stabil 110 gitsin ama devirde 7000-7500 arası olsun Acaba cok mu sey bekliyorum,belki bu vesileyle böyle bir yol yordam varsa ogrenebiliriz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    pulsar 200ns
    Alıntı EnesBeyter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba
    http://imageshack.us/a/img32/131/jer4.jpg

Önceki sayfalarda bahsettiğim YAMALUBE marka zincir yağını almış bulunmaktayım hatta 2.uygulamasını bugün yaptım. WD40 ve basınçlı yıkama ile zinciri temizleyip 2 tur zincire uygulayıp kurumaya bıraktım.
    http://imageshack.us/a/img829/4822/2pu2.jpg
    http://imageshack.us/a/img18/791/sp54.jpg
    Zincir yağını ben beyendim şahsen. Jantlar, orta ayak,yan ayak, zincir koruma vs. yağ içinde kalmıyor ve gayet iyi de yağlama yapıyor tavsiye ederim.
    toz da tutmuyor ayrıca gres yağı gibi.
    Slm kardesim bende senin kulandigin yamalube zincir spreyini kullandim fakat hic memnun kalmadim her yere sicratiyodu simdi wurt diye bi marka var ondan aldim cok memnunum yagi siktigin bile belli olmuyo..
    engindmn bunu beğendi.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    beyler uzun zamandır forumdan uzaktım, belki beni hatırlarsınız.

2009 ybr city vardı. hani şu 100 kmde sabit 3.5 litre benzin yakan

yakıtı hala aynı. son hızı ise kafasına göre; bazen 80de takılı kalıyor, bazen hafif bir yokuşta 110 görüyor. çözemedim.

yalnız geçen bişey farkettim. 4. vites 9 bin küsür devirde 5e attım. sonra devir 5. viteste 9 bine kadar arttı ama hızım 80den 82ye falan çıktı.

zincir ölü durumda. ilk fırsatta değişmem gerek.

10 agustosta Malatya'da 11 agustosta ise Elazığ'da olan varsa düğünüme beklerim. gelmeyi düşünenler, iletişim için 0532 796 31 73

zincir spreyi en güzel castrol. ama en güzel ve en ucuzu ne derseniz sıvı gres spreyleri var. şişesi 5 tl.

yağ olarak en berbat yağ yamalubedir. aynı özellikte yarı sentetik 10w40 yamalube ile castrolden; yamalube 2600 kmde su gibi olup yarısı buhar olmuşken hava filtremi mahvetmişti. oysa castrolle 3300 km yaptım, 2500 civarı kontrol ettiğim yere göre yağ çubuğunda bir diş azalmışken yağın özelliği gayet güzeldi. gene de yağı değiştim. şimdi ise ipone yarı sentetik 10w40 var 35 tllik. 3-4 kere vitesten çıktı, vitesler çatır çutur oldu. seviyesini 2000 kmdir hiç kontrol etmedim. yarın bakayım bi.

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Bir kaç sayfa önce yazdım ama ...neyse tekrar yazayım modül 15 50 koydum çok çok iyi diyemiyorum sübab sesi geliyor
    Burada genelde savunulmadan bir yağ var ama 20 40 Castrol önceki motorumda çok iyidi sıcak iklimli yerler için bence sübab sesi duymuyordum ...

cbf kullandım bugün ne rahattı ya.bızım ybr ye göre. ..koltugunu cbf gbı yapsalar ybr tadından yenmezdı. . . .

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yakıtı hala aynı. son hızı ise kafasına göre; bazen 80de takılı kalıyor, bazen hafif bir yokuşta 110 görüyor. çözemedim.

yalnız geçen bişey farkettim. 4. vites 9 bin küsür devirde 5e attım. sonra devir 5. viteste 9 bine kadar arttı ama hızım 80den 82ye falan çıktı.

10 agustosta Malatya'da 11 agustosta ise Elazığ'da olan varsa düğünüme beklerim. gelmeyi düşünenler, iletişim için 0532 796 31 73

zincir spreyi en güzel castrol. ama en güzel ve en ucuzu ne derseniz sıvı gres spreyleri var. şişesi 5 tl.

yağ olarak en berbat yağ yamalubedir. aynı özellikte yarı sentetik 10w40 yamalube ile castrolden; yamalube 2600 kmde su gibi olup yarısı buhar olmuşken hava filtremi mahvetmişti. oysa castrolle 3300 km yaptım, 2500 civarı kontrol ettiğim yere göre yağ çubuğunda bir diş azalmışken yağın özelliği gayet güzeldi. gene de yağı değiştim. şimdi ise ipone yarı sentetik 10w40 var 35 tllik. 3-4 kere vitesten çıktı, vitesler çatır çutur oldu. seviyesini 2000 kmdir hiç kontrol etmedim. yarın bakayım bi.
    Sana bir silindir piston şart bence.Motoru kendin açmış olursun sağır açılmış olabilir.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

onuRRtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir ağabeyimiz katalitik konvertör mü nedir,(tam bilmiyorum ) iptal edip,16 ön dişli ile çok iyi performans elde etmisti. Gecmis yazılarda okumustum. Aslında benım istediğim stabil 110 gitsin ama devirde 7000-7500 arası olsun Acaba cok mu sey bekliyorum,belki bu vesileyle böyle bir yol yordam varsa ogrenebiliriz
    Vallahi bende gıcığım o katalitiğe. Söktürüp tamamen o katalitik kısmını çıkartıp benimde bir dişli atasım yok değil motora hocam... )
    Motorculuk insanın içinde hiç yayılmamış bir tohum gibidir. Ama üzerine su dökerseniz, bir motorun tepesine çıkarsanız tamamdır, O tohum büyüyecek ve fidan olacaktır. Fidan artık yayılmıştır ve son nefesinizi alana kadar asla sizi terketmez.

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Cümleten Selamın Aleyküm. Herkese hayırlı ramazanlar dilerim.

Arkadaşlar motorumun yağ değişim zamanı geldi. Castrol Power 10-40 yağ alacağım fakat yarı sentetik mi koyuyoruz bizim motorlara yoksa tam sentetik mi? Şu olayı bir türlü çözemedim. Birde sizce yaz aylarındayız diye acaba 15W-50 mi alsam yağı? Yoksa 10W-40 mı? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Sağlıcakla kalmanız dileğiyle...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    can 1040 koyarsan sanki sübablardan şıkırtı geliyor gibi ses yapar istersen 15 40 veya 15 50 koy ses olmaz motor sadece sabah zor ısınır
    he ben olsam 10 40 koyar devam ederdim neden dersen 10 40 başka yağ koyduğun zaman motor kasma yapıyor

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    can 1040 koyarsan sanki sübablardan şıkırtı geliyor gibi ses yapar istersen 15 40 veya 15 50 koy ses olmaz motor sadece sabah zor ısınır
    he ben olsam 10 40 koyar devam ederdim neden dersen 10 40 başka yağ koyduğun zaman motor kasma yapıyor
    Abi bahsettiğin şıkırtı şuanda da var zaten. O zaman en güzeli yine 10w40 koymak. Bu arada yarı sentetik koyucam. Doğrudur dimi Fatih abi?
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

Motosikleti
    YBR 125 ESD 2013
    Bizim klavuzda orayı burayi sıkarken farkli farkli tork değerleri verilmiş ya onların önemi nedir? Elimizin ayarına gore yapsak ne olur? Buji için 13nm yazıyor mesela..

Yağ konusunda da kılavuzda yarı sentetik yazıyor

norda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 ESD
    Selamlar arkadaşlar. Forumda yeniyim, izmirden, adım şafak .
    Doğru yete mi yazdım bilmiyorum ama sıfır ybr almak istiyorum ve fiyat heryerde aynı. Afyonda bir firmayla görüştüm 4350/10 taksit ve 3 ay ertelemeli. İzmire daha yakın olabilecek alabileceğim bayi var mıdır . Bilgisi olanlar lütfen. Teşekkürler.

mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    Alıntı norda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru yete mi yazdım bilmiyorum ama sıfır ybr almak istiyorum ve fiyat heryerde aynı. Afyonda bir firmayla görüştüm 4350/10 taksit ve 3 ay ertelemeli. İzmire daha yakın olabilecek alabileceğim bayi var mıdır . Bilgisi olanlar lütfen. Teşekkürler.

İzmir'de İzmoto var Bayraklı'da.Tel.0232 372 73 72.Bir de Menemen'de var.Kızılkayalar galiba.
    Sermayesi din olanın rehberi şeytan olur.

onuRRtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Merhaba.

YBR125'im yokuşlarda kompresöre bıraktığımda eksozundan "pıtır pıtır topur topur" sesler çıkartıyor.

Sanırım sorunum hava ayarı..

Nasıl yapılır bu hava ayarı yahu bilen birisi lütfen bilgi versin bana...
    Motorculuk insanın içinde hiç yayılmamış bir tohum gibidir. Ama üzerine su dökerseniz, bir motorun tepesine çıkarsanız tamamdır, O tohum büyüyecek ve fidan olacaktır. Fidan artık yayılmıştır ve son nefesinizi alana kadar asla sizi terketmez.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

O ybr gercekten ilginc. Hani yan cantalar vs diyeceğim ama o kadar da etki eder mi bilmiyorum. Ancak su var ki ybr gibi en hafif rüzgardan etkilenen bi motor için hız konusu değişkenlik gösterebiliyor. Mesela ön siperliksiz hali 10 km hızı düşürüyor uzun yolda.
    Neticede 10 hp'lik motor yetmiyor ama hiç yoktan iyidir.

Bu arada yakın olsam düğününüze katılmayı çok isterdim. Simdiden mutluluklar diliyorum,Allah ömür boyu huzurlu,mutlu,güzel bir yuva nasip etsin size..

Alıntı onuRRtas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallahi bende gıcığım o katalitiğe. Söktürüp tamamen o katalitik kısmını çıkartıp benimde bir dişli atasım yok değil motora hocam... )
    Süper olur ama net bilgiye ulasamadım... Herkes farklı yorumlar yapıyor. Benim ybr 110 stabil gidiyor rüzgar durumuna göre ama 9000 devir ceviriyor. Disli büyültsek bu sefer tork düsecek,zaten tork fakiri bi motor ybr. Yukarı tukursen bıyık,asagı tukursen sakal.
    Sanırım cc yükseltmemiz lazım :p

asuvara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2005/Bajaj Pulsar 200 NS
    maxi iyi gunler Malatyalimisiniz bilmiyorum.Ben Malatyada 6 yil kaldim memeleketim gibi severim.Sayet orali isen Aliekbere git guzel bir sibob ayari yaptir.buji degisti-cr7hsa ngk hava filtresi degisti kabul ediyoruz.sibop ayari cok incelik gerektirir,herkes ayarlayamaz.Bu arada evliligin hayirlara vesile olsun insaallah.Mutluluklar dilerim.Sibop ayari yaparken eksantrik sente ayarini da yaptirin.bilahare karburatorun hava ayari degisecektir bu nedenle yeniden yapilmasi gereklidir.Bu arada karburator hava aliyorsa motor komprasore dusmeyecektir,rolanti ayar tutmayacaktir.Karburator Gaz pistonunu ayardan once degistirmeni tavsiye ederim.Hava alan karburator kondisyon dusuklugu ve yakit sebebidir.bunlari yazdigim siraya gore uygularsaniz sorununuzun hallolacagini dusunuyorum.Selamlar saygilar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:05 ----------

Yag konusu yillardir tartisilir.Bu konuda da kendi tecrubemi musadenizle aktaracagim.İzmir ve uzeri sicakliklarda shell 1550 tam sentetik tavsiye ediyorum.Performans ve koruma dengelidir.İzmirin sicaklik degeri ve uzerinde 15 numaranin alti ince kalmaktadir.son fiyati 26 tl idi.pierzig hocam sizinde bildiginiz gibi yazin siboplarin gavsekligi arzu edilen bir durumdur.Bundan rahatsiz olmayin yalniz 1000 kmde sibop ayari yapilmaliydi,o yapilmadiysa sente eksantrik ayariyla beraber yapilmali selamlar.sorun halolacaktir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:16 ----------

Lastikler konusu 8 yildir bindigim ybr uzerinde sakura lastiklerle geldi bu lastikler enduro idi.kuru yol tutusu iyi islak zemin cok kotuydu.metzeller taktik bitti prelli demon taktik,bitti mishlen plot taktik ve arkadaslarla hep taristik.metzeller ve mishlen kavcuk orani yuksek bilhassa mishlen soguk lastik oldugundan 10km de isinmiyor fakat biz daha cok riskleri o 10kilometrede aliyorduk.Dolayisiyla uzun yolda iyi sehir ici kotuydu.prelli demon daha stabildi.iki yil once irc Nf serisi tubeless lastiklerini cikartti on arka ayni desen bunlar ybr icin en uygun emniyetli lastikler diye her hava sartinda dusunuyorum.Yine kisin. arka tekerlek olarak irc nin yeni bir antigrip lastigi var siddetle yaz kis icin tavsiye ederim.Sonuc olarak hepsini denedim İrc diyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:26 ----------

Buyuk disli konusu.Bu konuda oncelikle su bilinmelidir.Disliler on arka ve zincir olarak degisir.Sadece on disli degisimi kaliteli orjinal zincirinizi bozma sonucunu dogurabilir.Zincir disli takim oringli 40 tl dir.boyle bir takim alip komple denemenizi tavsiye ederim.Dislinin nekadar buyutulebilecegi motorunuzun motor kondisyonu vedebriyaj performansiniza baglidir.Normal bir duz yolda motorunuz 10000 devire 5.viteste ulasabiliyorsa 16 disli,9000 devire ulasa biliyorsa 15 disli takabilirsiniz.Debriyaj performansiniz mukemmel kabul edilmistir.Yukaridaki durumlarda 5. vites uzama,ekonomi ve hiz vitesi olabilecektir.Motorsikletiniz yukaridaki sartlara haiz degilse yapilan degisiklik sizi uzecektir.selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:37 ----------

lastikler dort mevsim nf28 275_18tl 42p arka90_90_18 tl 57p kis icin Nr50 ayni ebatlarda antigrip serisi tavsiye ederimdenenmistir.Saydigim .tum lastik markalarina tercih ederim.emniyetli surusler dilerim.
    cm_strider bunu beğendi.
    YBR SÜVARİSİ

sarikemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 750 x
    Hayırlı ramazanlar arkadaşlar 2011 veya üstü ybr arıyoruz.temiz bildiğiniz bir motor varsa haber verirseniz sevinirim...

cm_strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Gts 250i Evo
    Alıntı norda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Norda; İzmir'deyim ben de. Ben Aydın'dan aldım, taksidi en uzun ve faizi en uygun orasıydı.
    Mesafe Konak'a kadar 125km. Afyon çok uzak. Menemen bayisini tavsiye etmediler,
    birkaç montaj hatasına dair mesajlara rastladım forumlarda onlara dair. Küçük sinek mide
    bulandırır hesabı vazgeçtim ordan. Aydın'dan axess'e 36 taksitle ve üzerindeki lastikleri 80 liraya saydırarak
    Michelin ile değiştirdim. Koruma demirini hediye etti. 4350 tekel fiyatı gibi her yerde aynı.
    Sanırım gerçekten dedikleri gibi ybr'de kar marjları çok az ki bir kuruş aşağıya
    satmıyor hiçbiri. Yamaha'nın internet sitesinden bulmuştum ben telefonlarını.
    Şahsen ben memnun kaldım bayiden, tavsiye edebilirim o yüzden...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı asuvara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maxi iyi gunler Malatyalimisiniz bilmiyorum.Ben Malatyada 6 yil kaldim memeleketim gibi severim.Sayet orali isen Aliekbere git guzel bir sibob ayari yaptir.buji degisti-cr7hsa ngk hava filtresi degisti kabul ediyoruz.sibop ayari cok incelik gerektirir,herkes ayarlayamaz.Bu arada evliligin hayirlara vesile olsun insaallah.Mutluluklar dilerim.Sibop ayari yaparken eksantrik sente ayarini da yaptirin.bilahare karburatorun hava ayari degisecektir bu nedenle yeniden yapilmasi gereklidir.Bu arada karburator hava aliyorsa motor komprasore dusmeyecektir,rolanti ayar tutmayacaktir.Karburator Gaz pistonunu ayardan once degistirmeni tavsiye ederim.Hava alan karburator kondisyon dusuklugu ve yakit sebebidir.bunlari yazdigim siraya gore uygularsaniz sorununuzun hallolacagini dusunuyorum.Selamlar saygilar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:05 ----------

Yag konusu yillardir tartisilir.Bu konuda da kendi tecrubemi musadenizle aktaracagim.İzmir ve uzeri sicakliklarda shell 1550 tam sentetik tavsiye ediyorum.Performans ve koruma dengelidir.İzmirin sicaklik degeri ve uzerinde 15 numaranin alti ince kalmaktadir.son fiyati 26 tl idi.pierzig hocam sizinde bildiginiz gibi yazin siboplarin gavsekligi arzu edilen bir durumdur.Bundan rahatsiz olmayin yalniz 1000 kmde sibop ayari yapilmaliydi,o yapilmadiysa sente eksantrik ayariyla beraber yapilmali selamlar.sorun halolacaktir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:16 ----------

Lastikler konusu 8 yildir bindigim ybr uzerinde sakura lastiklerle geldi bu lastikler enduro idi.kuru yol tutusu iyi islak zemin cok kotuydu.metzeller taktik bitti prelli demon taktik,bitti mishlen plot taktik ve arkadaslarla hep taristik.metzeller ve mishlen kavcuk orani yuksek bilhassa mishlen soguk lastik oldugundan 10km de isinmiyor fakat biz daha cok riskleri o 10kilometrede aliyorduk.Dolayisiyla uzun yolda iyi sehir ici kotuydu.prelli demon daha stabildi.iki yil once irc Nf serisi tubeless lastiklerini cikartti on arka ayni desen bunlar ybr icin en uygun emniyetli lastikler diye her hava sartinda dusunuyorum.Yine kisin. arka tekerlek olarak irc nin yeni bir antigrip lastigi var siddetle yaz kis icin tavsiye ederim.Sonuc olarak hepsini denedim İrc diyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:26 ----------

Buyuk disli konusu.Bu konuda oncelikle su bilinmelidir.Disliler on arka ve zincir olarak degisir.Sadece on disli degisimi kaliteli orjinal zincirinizi bozma sonucunu dogurabilir.Zincir disli takim oringli 40 tl dir.boyle bir takim alip komple denemenizi tavsiye ederim.Dislinin nekadar buyutulebilecegi motorunuzun motor kondisyonu vedebriyaj performansiniza baglidir.Normal bir duz yolda motorunuz 10000 devire 5.viteste ulasabiliyorsa 16 disli,9000 devire ulasa biliyorsa 15 disli takabilirsiniz.Debriyaj performansiniz mukemmel kabul edilmistir.Yukaridaki durumlarda 5. vites uzama,ekonomi ve hiz vitesi olabilecektir.Motorsikletiniz yukaridaki sartlara haiz degilse yapilan degisiklik sizi uzecektir.selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:37 ----------

lastikler dort mevsim nf28 275_18tl 42p arka90_90_18 tl 57p kis icin Nr50 ayni ebatlarda antigrip serisi tavsiye ederimdenenmistir.Saydigim .tum lastik markalarina tercih ederim.emniyetli surusler dilerim.
    Bilgilendirme için çok tesekkürler,emeğinize sağlık. Herkesin muallakta kaldıgı konular hakkında güzel bilgiler,tavsiyeler...

Motosikleti
    Bugün Daytona motora uğradım. Orada çalışan elaman bana yağ olarak Yamalube 10W40 yarı sentetik mineral yağ kullanmam gerektiğini söyledi. Ben yok abi hiç memnun değilim vitesler çakır çukur çok sesli bazende kemiklik geçiyor dedim. Ne koydular dedi valla ne biliyim servis sizsiniz siz biliyorsunuz dedim. Öyle değil işte dedi, bana 50-60.000 km'de ybr kullanan adam da geliyor. Koyduğum yağdan hiç bir şikayet gelmedi dedi.

Şimdi sizce ne yapayım? Tavsiye'ye uyup Yamalube 10W40 Yarı Sentetik Mineral yağ mı alıyım? Yoksa Castrol Power 1 yarı sentetik mi alıyım?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler