Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    arka sinyallerin boyunu kısalltım nasıl olmuş?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    yamahayasin
    gördüğüm kadarıyla çok basit bir iş. anlattığım yöntemle 10 dakikada hallederler. eskisinden bi farkı kalmaz. 10 milyondan fazla para isteyeceklerinide sanmıyorum.

sonix
    bence çok güzel olmuş böyle. nasıl yaptığını anlatırsan seviniriz. birde sinyallerin daha yakından çekilmiş resmi lütfen. birde plakanın altını kıvırmanın mantığı nedir bi türlü çözemedim cahilliğime verin. birçok motorda gördüm bunu ama bi anlam veremedim. çamur sıçratmasın diye falanmı acaba?

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    sinyaller iyi olmuş...bide arka lastik değişmeli bende değiştirecem....

Motosikleti
    Lifan Glint 100

ilk önce sinyalleri komple çıkartıyoruz.sinyal kapağınıda çıkartıyoruz.sinyalin içinde bi vida daha var onuda çıkartıyoruz.böylece sinyal takımı 2 parça oluyor.Sinyal kutusunda somun sıkma yeri var.somunu normal yerinden biraz daha içine diş açarak sona kadar götürüyoruz.sonra montajını yapıyoruz hepsi bu toplam 5 dk filan sürer.

plaka kıvırmanın herhangi bir sebebi yok sadece görüntü güzel oluyor o kadar

Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    teşekkürler sonix. böyle daha güzel olmuş. ilk fırsatta bende kısaltacağım arka sinyalleri.

bu arada bu cumartesi 1500km lik bir geziye çıkıyorum. Antalya-Nevşehir-Ankara-Antalya olacak güzergah. döndüğümde resimleri paylaşırım. bakalım ybr pişman edecekmi beni yola çıktığıma.

MEGAN66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR250R Gelincik
    Alıntı yamahayasin adlı üyeden alıntı
    megan66 kardeş msneyi açsana
    Babacan ben seni listeme ekledim, ama sende aktif değildin. Gün içinde ara sıra açıyorum, ama akşamları devamlı açıktır, bilgine. Birde hayırdır bişimi var.
    Kimse emin degil ki şafaktan tekrar,
    İste gelsin gül renkli şaraptan tekrar,
    Sen altınmısın hey! aptal herif, Gömüpte çıkarsınlar topraktan tekrar.Ömer Hayyam

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    evet ön panelim mavi yanıyor artık

semih20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya arkadaşlar beinim arkadaşın ybr sinin ön lambsı yuvarlak bu resimde ön lamba daha bi değşik geldi bana acaba kafa granajı takılıncamı değişik oluyo yoksa model farkımı he birde o gsterge lambalarını nasıl mavi yaptınız ...???
    neber

kanunisultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KaNuNi PoPcOrN & YaMaHa YbR
    sonunda ybr topicinde resimler görmeye başladık sıra emo da koyucakdedi koymadı takipdeyim

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    Alıntı semih20 adlı üyeden alıntı
    ya arkadaşlar beinim arkadaşın ybr sinin ön lambsı yuvarlak bu resimde ön lamba daha bi değşik geldi bana acaba kafa granajı takılıncamı değişik oluyo yoksa model farkımı he birde o gsterge lambalarını nasıl mavi yaptınız ...???
    2003-2005-2006 modellerin farları yuvarlak

2004 modelinkide resimde görüldüğü gibidir.

Gösterge lambalarını nasıl mavi yaptım:gösterge kutusunun altında 4 somun var onları çıkartıyoruz.kapağı çıkartıyoruz.şimdi devir saatinin olduğu yerde 1 km de 2 lambamız var.lambalar mavi ledli lambalardan kullanıyoruz.lambaları çıkarmak için lamba yuvalarını kendimize doğru çekerek çıkartıp yeni mavi ledlerimiz takıyoruz.yanlız ters yönlere gelmemesine dikkat edin yoksa yanmaz
    --------------------------
    yarın kobay bir ybr de ağırlığı düşürülmüş bir piston denicez bakalım nasıl olacak

-------------------------

yetkili servise ybr için performans egsoz sorduk takarsak daha deparlı ve hız 10 km kadar artacağını söylediler.fiyatıda 130 ytl gibi birşeydi

EMO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki bandit sa 650 s abs,Yamaha ybr125,Bajaj chetak classic
    Alıntı kanunisultan adlı üyeden alıntı
    sonunda ybr topicinde resimler görmeye başladık sıra emo da koyucakdedi koymadı takipdeyim
    yaw abi koyucaktım resim çekildikte..formatlarıyla alakalı bi sorun yaşıom yükleyemedim nete.ayarlaryınce hemen aktarıacam sözz!!

kanunisultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KaNuNi PoPcOrN & YaMaHa YbR
    bu arada benım popcorn satıyorum satıyım alıcam fakat burda 3000 ytl ydı ybr 3200 olmuş acaba bursada ankaradada aynımıkı ben getırsem ordan fiyat konusunda bı yardım bi tarafımda 2.el cbr dıo ama ybr daha mantıklı geliyo ama az kaldı satılsın popcorn gri ybr mi çekicem heralde bi yanılgıya düşüpde cbr almam ınsallah

Motosikleti
    yaw arkadaşlar ben tamamladım rodajımı bakımımıda yaptırdım..ancak motor biraz hantallaşmış gibi gelio bana böle değişik ya daha ii gidio ya daha kötü gidio çözemedim henüz ama farklı yani önceki halinden bide benm bu arka fren çok ötüyo?? napcam ben bunu??

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    biraz daha ybr resimleri

ben ve kara ceylanım

fakir ama gururlu antalya yollarında beni görürsen korna çal

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Alıntı EMO adlı üyeden alıntı
    yaw arkadaşlar ben tamamladım rodajımı bakımımıda yaptırdım..ancak motor biraz hantallaşmış gibi gelio bana böle değişik ya daha ii gidio ya daha kötü gidio çözemedim henüz ama farklı yani önceki halinden bide benm bu arka fren çok ötüyo?? napcam ben bunu??

Motora bırakdıkları yağ çok önemli..bu 1..Şayet usta iyi değilse Karbüratör ayarlarıyla kesinlikle oynatmayın çünkü karbüratörün hava ve benzin ayarı bozulursa makina kararsız çalışır..bu 2..Özellikle aman aman sıbap ayarı yapacaz diye makinayı açtırmayın..bu 3..Bazı bilgisizler bujiyi söküp zımparalamaya kalkarsa asla müsade etmeyin ..bu 4...Arka frene gelince ötmesinin sebebi balata sertleşmiş olma ihtimali çok yüksek..söküp balata zımparasıyla zımparalayıp takabilirsin.veya yenisini alıp takarsan ses seda kalmaz...

hakpek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 2006.11
    Alıntı ozaktasi adlı üyeden alıntı
    Motora bırakdıkları yağ çok önemli..bu 1..Şayet usta iyi değilse Karbüratör ayarlarıyla kesinlikle oynatmayın çünkü karbüratörün hava ve benzin ayarı bozulursa makina kararsız çalışır..bu 2..Özellikle aman aman sıbap ayarı yapacaz diye makinayı açtırmayın..bu 3..Bazı bilgisizler bujiyi söküp zımparalamaya kalkarsa asla müsade etmeyin ..bu 4...Arka frene gelince ötmesinin sebebi balata sertleşmiş olma ihtimali çok yüksek..söküp balata zımparasıyla zımparalayıp takabilirsin.veya yenisini alıp takarsan ses seda kalmaz...

yAVVVVVVVVVVVVVVVVVV.........
    nedendir bilinmez sorun önce cikıyor boguşuyoruz/um..sonra uyarı geliyor..2..Özellikle aman aman sıbap ayarı yapacaz diye makinayı açtırmayın..] ben aynen bu dediğini yaptırdım..Makinanın kapagını açtı ayar yapacagım..motorun daha rahat çalışır..dedi ve af edersiniz motorun içine etti..

Şimdi motorumun sübapları şıkır şıkır ötüyor..buda beni sinir ediyor..usta bunun normal olduğunu bübap mekanizmasının zincirli oldugu için bu sesi yaptığını söledi...bakımdan önce neden bu ses yoktu ? bakıma gitmeden önce motor sadece ciklesiz çalışmıyordu,sonradan anladım rölenti ayar vidası ile biraz oynayınca rahatlayacagını..ama şimdi çok geç..Motor rahat çalışıyor...Bakıma gitmeden önce 50+70 kg agırlıkla 85-95km arasında hız yapabilirken artık 70-75 km yapıyor..önce motor ilk kalkışlarda ben istemesemde şahlanarak öne atılırken şimdi istesemde öne atılmıyor..performans düştü, canım sıkıldığı için nekar yaktığı merakta etmiyorum artık.. 2 hafta önce sırf yukarıda yazdıgım sebeplerden dolayı nerdeyse motoru satıp adana gizerlerden yeni birtane daha YBR almaya niyetim var..
    özaktasi:===> sübaplardan halen şıkır şıkır ses geliyor nasıl kesebilirim..ben yüksek okul otomotiv bölümü mezunuyum motor ve sübap ayarlarında anlarım...Sübaplarda olması gereken boşluk nekadar olmalı... Sübap ayarı için kaçlık sentiller kullanılmalı.

Motorum eski performanslı günlerine nasıl döner...yoksa satıp yenisini alacagım.. lütfen bir yardımcı olurmusun..
    [B][COLOR="DarkOrange"]CBF 150 ADANA[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    Alıntı sonix adlı üyeden alıntı
    fakir ama gururlu antalya yollarında beni görürsen korna çal
    tabi çalarım. motoru nerde görürsem tanırım zaten. yarın nevşhire bi geziye katılıyorum ybr ile. döndüğümde konyaltı turlarınıza bende katılmak isterim

Motosikleti
    Alıntı ozaktasi adlı üyeden alıntı
    sağolasın hocam. motorumu bi kaç gündür kullanıom sürekli şu an gayet ii durumda.ancak bana nazar değdi gaba arkadaşlar bu gün motorumla yola çıkarken ayağım kaydı ve daha yni kalkarken nası yere yapıştım kendimde anlamadım bu arka lastik canıma yetti 2 dir kaydırıyom aynı şekilde. km saatim ve far nikelajım darbe aldı. hemen gidip yeniledim nikelajı 45 milyon yan ayak pedalı darbe almış 10 milyonda o 55 milyon bayıldık yani.. arka lastiğimi de değiştircem.duro lastik sipariş ettim.normal lastiklerden daha büyük ve kalın.başka bi ybr de gördüm aynı lastiği çok fena gitmiş doğrusu.bakalm canıma taketti kurtulcam bu lastiklerden ...

sonix arkadasim gondermis oldugun resimde 07 ag 547 plakalı mavi ybr'nin eksozunda bulunan yanlıs bilmiyorsam (abarth) aparatı nerden aldıgı ve fiyatı hakkında bilgi verebilirmisin, butun gordugum modifiye ybr lerde bu model var en iyisinin o oldugunu dusunuyorum.

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    Alıntı fakir ama gururlu adlı üyeden alıntı
    tabi çalarım. motoru nerde görürsem tanırım zaten. yarın nevşhire bi geziye katılıyorum ybr ile. döndüğümde konyaltı turlarınıza bende katılmak isterim
    bundan sonraki pazar günü Burdur a gidiyoruz.yaklaşık 4-5 ybr ile.Festival mi ne varmış oraya gidicez.

denize de bekleriz

@ rascal

apart egsozları herhangi bir egsozcudan alıp taktırabilirsin.oksijen kağnağı ile kaynatılıyor
    fiyatı 7-10 ytl gibi birşeydi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler