Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sukıtır alacağım
    ya aprilla scarebo
    yada yamaha xenter
    Hayırlısı olsun abi. Benim konu hakkında bir yorumun varmı?
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    yok güzel kardeşim yeni kasa racona ters
    delikanlı adam renk ybr ye binmez

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    beyler an itibari ile ybr yi satmış bulunuyorum yarın sabah satış ı yapıp yeni sahibine teslim edeceğim
    seni çok özleyeceğim ybr
    Hayırlı olsun abi.Bence Scarabeo daha önde gibi duruyor.Neredeyse 20 hp ve 200 cc.Ancak parçaları kötü.Tek kötü yanı da o
    F54 bunu beğendi.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

Motosikleti
    yok güzel kardeşim yeni kasa racona ters
    delikanlı adam renk ybr ye binmez
    Abi öyle değil dişli değişimi hakkında bir şey yazdım yukarıda
    F54 bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

beyler an itibari ile ybr yi satmış bulunuyorum yarın sabah satış ı yapıp yeni sahibine teslim edeceğim
    seni çok özleyeceğim ybr
    Fatih abi hayırlı olsun,alan arkadaş çok şanslı vesselam.

Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cümleten Selamın Aleyküm. Herkese hayırlı ramazanlar dilerim. Bir sorum olucaktı sizlere.

12 kasa ybr kullanıyorum. Hız meraklısı değilim. Motor ne kadar kuvvetli olursa olsun 120-130 kadar yapsın fazlasını istemem. 131 bile yapmasın yani. Benim sevdiğim, istediğim şey tork. Yani gazı çektiğim zaman birden o hıza çıksın ama fazlasına gitmesin. Bu sebeble Ybr'min ön dişlisini 14'ten 13 dişliye düşürmeyi istiyorum. Şuanda 5. vites 6.500 devirde 80 km hız yapıyor tam olarak. O zaman da 7.000 gibi bir devirde o hızı yapar diye tahmin ediyorum. Motorun ömrüne çok bir etkisi olur mu? Motordan tek istediğim Tvs Apache gibi seri olması. Hız yapması önemli değil. Bu arada Ybr'nin orijinal dişlisi 14 dimi? Ben o şekilde biliyorum sizlerin fikirlerini alıp dişli değişimi yapıcak olursam yanlışlık olmasın.

Bu arada full depo ile max kaç km yol gidiyorsunuz? Benim motorum anormal derece de az yakıyor. Güzel bir şey ama sizlere de bir sormak istedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:23 ----------

Fatih abi hayırlısı olur inşallah. Gönlünün de olan yeni aslan parçası nedir
    Ben bu konuyu araştırırken, eğer dişli büyütülürse motor biraz daha zorlanacağı için motor ömrü daha çabuk biter diye bi kaç yorum okumuştum. Hatta ustama danışınca dişli büyütünce motor bariz zorlanır,gerek yok demişti.

Bu düşüncelerin tam tersi düşününce torkun artması motorun ömrüne bi zarar vermez diye çıkarım yapabiliriz. Önemli olan red line'a sokmamak.

Tabi bunlar kesin doğrudur demiyorum. Sadece okuduklarımdan,sorduklarımdan çıkarımlar. Yanlışsa doğrusunu bende öğrenmek isterim.

Yalnız scooter kullandığım dönemlerde baga ağırlıklarını arttırarak,viteslideki ön dişli değişimine benzer bir durum ortaya cıkartmıstık.

Misal 80 km/h'da 7000 devir çeviren motor,baga agırlıgı arttırıldıktan sonra 6000 devir çeviriyordu.

Bunun tek katkısı uzun yolda benzin ekonomisi oldu. Eksisi ise daha çabuk yıpranan kayış ve debriyaj balatası oldu.
    F54 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu konuyu araştırırken, eğer dişli büyütülürse motor biraz daha zorlanacağı için motor ömrü daha çabuk biter diye bi kaç yorum okumuştum. Hatta ustama danışınca dişli büyütünce motor bariz zorlanır,gerek yok demişti.

Bu düşüncelerin tam tersi düşününce torkun artması motorun ömrüne bi zarar vermez diye çıkarım yapabiliriz. Önemli olan red line'a sokmamak.

Tabi bunlar kesin doğrudur demiyorum. Sadece okuduklarımdan,sorduklarımdan çıkarımlar. Yanlışsa doğrusunu bende öğrenmek isterim.

Yalnız scooter kullandığım dönemlerde baga ağırlıklarını arttırarak,viteslideki ön dişli değişimine benzer bir durum ortaya cıkartmıstık.

Misal 80 km/h'da 7000 devir çeviren motor,baga agırlıgı arttırıldıktan sonra 6000 devir çeviriyordu.

Bunun tek katkısı uzun yolda benzin ekonomisi oldu. Eksisi ise daha çabuk yıpranan kayış ve debriyaj balatası oldu.
    Böyle bir şey düşünüyorum. Motoru kullanması daha zevkli olur hem. Birde arkadaşım ya da babamla beraber binersem motora resmen ölüyor motor. Hiç bir zevk almıyorum.

Bu arada sizde ybr mi var? Bir depo ile kaç km yol yapıyorsunuz?

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    seni çok özleyeceğim ybr
    hayırlı olsun inşallah daha güzel bir motora sahip olurda ybr ni aramazsın
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Böyle bir şey düşünüyorum. Motoru kullanması daha zevkli olur hem. Birde arkadaşım ya da babamla beraber binersem motora resmen ölüyor motor. Hiç bir zevk almıyorum.

Bu arada sizde ybr mi var? Bir depo ile kaç km yol yapıyorsunuz?
    Evet bende de eski kasa ybr var. Çok sıkıstırınca 2.9 civarı yakıyor. Onun üstüne çok şükür çıkmadı daha. Sıkıstırmadan kastımda uzun yolda 105-115 km sürekli gidiş,şehir içi 8500 devir civarı vites değişimi, orjinal dişli ile.

Motosikleti
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bende de eski kasa ybr var. Çok sıkıstırınca 2.9 civarı yakıyor. Onun üstüne çok şükür çıkmadı daha. Sıkıstırmadan kastımda uzun yolda 105-115 km sürekli gidiş,şehir içi 8500 devir civarı vites değişimi, orjinal dişli ile.
    Vites değişimlerini yol durumuna göre 7.500-8.500 devir gibi yapıyorum. Şimdi yazacağım benzin sarfiyatı 2 kişi 185 küsür kilo ile uzun yolda 90-120 hızları arasında yaptım. Benzin sarfiyatını tam 3 kere ölçtüm yanlışlık olmaması için. Toplam benzin olarak 12,5 litre yazdım çünkü İst'a evime geldiğimde hala yarım litreden fazla benzin vardı. Motoru yedeğe aldım 1 litre benzin ile 30-35 km yapıyor. Yani bir 30 km'si daha var. Bu durumda 706 km gibi bir yol yapıyorum 13 lt benzin ile. Motorum tamamen orijinal.

cm_strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Gts 250i Evo
    Vites değişimlerini yol durumuna göre 7.500-8.500 devir gibi yapıyorum. Şimdi yazacağım benzin sarfiyatı 2 kişi 185 küsür kilo ile uzun yolda 90-120 hızları arasında yaptım. Benzin sarfiyatını tam 3 kere ölçtüm yanlışlık olmaması için. Toplam benzin olarak 12,5 litre yazdım çünkü İst'a evime geldiğimde hala yarım litreden fazla benzin vardı. Motoru yedeğe aldım 1 litre benzin ile 30-35 km yapıyor. Yani bir 30 km'si daha var. Bu durumda 706 km gibi bir yol yapıyorum 13 lt benzin ile. Motorum tamamen orijinal.

http://n1307.hizliresim.com/1c/d/q59tz.png
    Hesabınıza göre çok iyi yakıyor... Rodajınızla falan mı alakalı acaba?

Motosikleti
    Alıntı cm_strider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hesabınıza göre çok iyi yakıyor... Rodajınızla falan mı alakalı acaba?
    Ben rodajı 3.000 km olarak yaptım. Bu km'ye kadar motoru 10 kere bile sıkıştırmamışımdır belki. Motorum 2.900 gibi bir km'deyken uzun yol yaptım. Giderken yine sıkıştırmadım. Dönüşte yola çıktıktan 150 km sonra yavaş yavaş sıkıştırmaya başladım. 2 kişiydik birde o şekilde sadece yokuş aşağı sıkıştırdım hafif eğimli yolda bile zorlamamak adına gerekirse 1. vitese kadar düştüm. Sonrası durum böyle.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun inşallah daha güzel bir motora sahip olurda ybr ni aramazsın
    aga kısmet diyelim biraz daha güçlü birşeyler bakacağım
    en az 20 25 beygir olursa daha güzel olur
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    aga kısmet diyelim biraz daha güçlü birşeyler bakacağım
    en az 20 25 beygir olursa daha güzel olur
    ybr ye bi motor daha taksaydın 20 hp olurdu inşallah istediğin motora kavuşursun.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    adem bakarsın salako cu olurum
    2000 tl civarı 2.el alırım bi tane 2 sene gezerim gene satarımm

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    adem bakarsın salako cu olurum
    2000 tl civarı 2.el alırım bi tane 2 sene gezerim gene satarımm
    olur niye olmasın? 250 cc daha iyi olur ama. Bende bi ihtimal önümüzdeki aya inazuma düşünüyorum

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    aga 250cc iyi güzelde ev aldık borç harç çok yani almasına bende alırım ama ...
    ama sı var biraz daha küçük cc ile devam edeyim birkaç yıl sonra alayım diyorum kafa karışık yanii...

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ybr iyiydi. Keşke satmasaydın.

Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün Motul 15 -50 yağ kattırdım serviste Yamalube ile aynı fiyatmış 45 tl
    Sübab sesi oluyormuş gibime gedi
    yagın parası 25 tl. .45 tl ışçılıkle çok ya. Bende 10bın bakımına gdıcem kım bılır ne kadar tutucak

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr iyiydi. Keşke satmasaydın.
    aga yapacak birşey yok biraz değişik takılmak istiyorum
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Abi şu benim dişli küçültme işine bir yorum yapmadınız valla :(

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler