Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı bekir.altin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaşlar merak ediyorum burada okuduğum kadarıyla ybr ye bi sürü modifikasyonlar yapılmış, tur camı, öne 15t dişli takılması gibi.... madem bunlar faydali yamaha neden fabrika üretimi olarak bu şekilde çıkarmamış? Koca marka koca mühendisler çalışıyorlar acaba onlarda bizim türk aklı yokmu :D
    Tur camının herkese faydası olur o kesin.
    15 dişli ise genellikle tek kullanan kişi için idealdir (kişiden kişiye değişir tabi), çünkü motor iki kişilik olduğu için dişli ona göre konmuş, ben dişliden ve camdan çok memnunum

---------- Post added at 17:13 ---------- Previous post was at 17:00 ----------

Alıntı ybalci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saçma sapan ön camlar var. böyle güzeli yok yeni model ybr ye.
    1. Çok güzel ama pahalı diye alamadım, 3. ilandakine benzeeyen aldım, 50 TL ye.
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-yamaha-ybr-125-on-cam-fume-uzun-tur-cami-119401099/detay

2.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-motosiklet-ybr-125-on-cam-fume-2011-91485389/detay

3.
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-yamaha-ybr-125-tur-cami-uzun-cam-fume-ybr125-90163985/detay

---------- Post added at 17:15 ---------- Previous post was at 17:13 ----------

yok ya boş olması bile etkiliyor dün akşam test ettim biraz rüzgar warsa sıçtın
    Tur camının faydası olduğu gibi, çantanın da zararı kesin olur.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    yok ya boş olması bile etkiliyor dün akşam test ettim biraz rüzgar warsa sıçtın
    Tesbitin doğru.Çantanın boyu büyük olunca çok rüzgar tutar.Hiç çanta takmasan o da olmuyor;takım taklavat,kıvır zıvırı koyacak bir yer lazım.Bence bu motorlara en uygunu
    Kappa Action 35 (Benim kullandığım).Benzin tüketimi de neredeyse çantasızla aynı.Tabi 40 lt.lik gibi dolduramazsın ama seni üzmez.

Sepetçioğlunun camı çok güzelmiş gerçekten.Fiyatı da uygun.İzmir bayi orjinal küçük camına 65 TL fiyat çekmişti.Ben de gittim aynisi yan sanayi 10 Tl.küçük wiwi alıp taktım.
    Bu camlar,motor her düstüğünde kırılıyor,titreşimden.Camın yere değmesi gerekmiyor.Çocuklar,sehpadayken oynayıp düşürüyor,çat cam gitti !
    İstanbul'a gittiğimde ben de alacağım.

Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tur camının herkese faydası olur o kesin.
    15 dişli ise genellikle tek kullanan kişi için idealdir (kişiden kişiye değişir tabi), çünkü motor iki kişilik olduğu için dişli ona göre konmuş, ben dişliden ve camdan çok memnunum

---------- Post added at 17:13 ---------- Previous post was at 17:00 ----------

1. Çok güzel ama pahalı diye alamadım, 3. ilandakine benzeeyen aldım, 50 TL ye.
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-yamaha-ybr-125-on-cam-fume-uzun-tur-cami-119401099/detay

2.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-motosiklet-ybr-125-on-cam-fume-2011-91485389/detay

3.
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-yamaha-ybr-125-tur-cami-uzun-cam-fume-ybr125-90163985/detay

---------- Post added at 17:15 ---------- Previous post was at 17:13 ----------

Tur camının faydası olduğu gibi, çantanın da zararı kesin olur.
    3. sıradaki baya güzel görünüyor. rüzgarı engelliyor mu yeterince? almayı düşünüyorum şu an izmirde aradım kahramanlara gittim bugün ama yok hiçbiyerde.

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Rüzgarı engellemesi bakımından iyi.
    Monte etmesi biraz uğraştırdı vida ve yapışkan sünger filan kullanarak monte ettim, sallanmasını da destekle engelledim, şimdi gayet güzel
    4 5 sayfa önde fotoğraf eklemiştim.

Ben karizma motordan aldım.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...4943883/detay/

resimde destek dediğin şeyi anlamadım. araya mı sıkıştırdın destek?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Yeni kasaların tur camları daha uygun. Ben araştırıyorum eski kasaların tur camları 100 tl civarı hep. Güvenipte hala sipariş veremedim. Ama çok lazım bence ybrye,scooterdan sonra rüzgar manyağı oldum resmen bu motorla.

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı ybalci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resimde destek dediğin şeyi anlamadım. araya mı sıkıştırdın destek?

http://imageshack.us/photo/my-images/826/cimg2602q.jpg/

Orijinal plastik vidaları kısa geldiği için demir vida kullanmak zorunda kaldım, birde camın şekli tam orijinali gibi değil daha yuvarlak o nedenlerle destek için
    canım önüne arkasına ve içteki somunun önünede bu destekten koydum. Çünkü demir vida sallanmada camı kırabilirdi.

Camı böyle güzel monte ettim ama rüzgarda kafa ile beraber sallanıyordu yine bende o desteklerden göstergenin arkasına üçer tane daha yapıştırdım, gösterge ile kafa karenajının arasına, şimdi gayet güzel, he birde somunları gevşemeyen plastikli somunlardan takarsanız daha iyi olur çünkü gevşeyebiliyor.
    ybalci ve maxi97 bunu beğendiler.

nereden buldun bu kadar malzemeyi çok güzel olmuş ama

ben daha ziyade pratik olarak çıkartılıp takılabilen birşey düşünmüştüm. uzun yol öncesi takıp normal günlerde çıkartmak için. bu kadar zahmetli olursa dediğim iş zor olur biraz

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Hocam malzeme neki, 4 tane somunlu vida, sandalye masa ayaklarına yapıştırılan yapışkanlardan, 4 tanede pul o kadar.
    Onu komple söküp takman 10 dakikanı almaz. Üç tane kafada ve dört tane camda vida var o kadar.

ugurbilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 2004
    selamun aleyküm arkadaşlar ben 2012 model ybr kullanıcısıyım dün motorun bazı problemlerinden dolayı servise götürdüm problemi zorla da olsa yaptırdım ama motoru onarırlarken depoda parmak kadar uzunlukta ve 2 milim genişliğinde bir çizik meydana gelmiş akşam teslim aldığım için görmedim ve diğer gün aradım itiraz ettiler ben ümidi kestim
    neyse size sorum bu çiziği ben nasıl giderebilirim ne yaparsam bu çiziği tamamen giderebilirim rutuş mu yapmam gerekir bilemiyorum
    bide benim motor 100 km geçmiyor bide bunun için ne gibi teknikler uygulamam gerekiyor km 4300 km de

verecek olduğunuz cevaplardan dolayı şimdiden teşekkür ederim
    iyi akşamlar ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:39 ----------

Alıntı ugurbilgen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamun aleyküm arkadaşlar ben 2012 model ybr kullanıcısıyım dün motorun bazı problemlerinden dolayı servise götürdüm problemi zorla da olsa yaptırdım ama motoru onarırlarken depoda parmak kadar uzunlukta ve 2 milim genişliğinde bir çizik meydana gelmiş akşam teslim aldığım için görmedim ve diğer gün aradım itiraz ettiler ben ümidi kestim
    neyse size sorum bu çiziği ben nasıl giderebilirim ne yaparsam bu çiziği tamamen giderebilirim rutuş mu yapmam gerekir bilemiyorum
    bide benim motor 100 km geçmiyor bide bunun için ne gibi teknikler uygulamam gerekiyor km 4300 km de

iyi akşamlar ..
    arkadaşlar yardım edecek olan yok mu

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    çıkartma yapıştırabilirsin,
    benim motor da 100 km hız yapıyor, sorun yapmıyorum.
    ugurbilgen bunu beğendi.

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650

iyi akşamlar ..
    Derin olmayan çizikleri pasta cila ile filan hallediyorlar ama fazla derinse zor, forumda araştırırsan mutlaka işine yarayan bir şeyler bulursun.
    ugurbilgen bunu beğendi.

Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam malzeme neki, 4 tane somunlu vida, sandalye masa ayaklarına yapıştırılan yapışkanlardan, 4 tanede pul o kadar.
    Onu komple söküp takman 10 dakikanı almaz. Üç tane kafada ve dört tane camda vida var o kadar.
    bu tarz şeylerle uğraşmayan birisi için zor geliyor tabi söküp takılır dediğin gibi uzaktan bakınca zor geldi biraz.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

iyi akşamlar ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:39 ----------

arkadaşlar yardım edecek olan yok mu
    Aleykümselam.

Pasta cila çiziğin derinliğine göre işe yarabilir. Hız konusunda ise zamanla biraz daha iyi olabilir motor. +10 km falan. Ama gideceği sağlıklı hız 80-90 bence. Fazlası zarar
    ugurbilgen bunu beğendi.

bekir.altin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 13
    o sandalyenin altına sağa sola yapıştırılan zavazingodan bahsettinizya bende war ewde... onu dizliğimin yan kısmındaki vida kısmının üstüne yapıştırmay düşünüyorum. lanet dizlik depo nun sağını we solunu biraz çizmiş delirdim :S o pasta cila işini araştırmak lazım

GS'Lİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aranıyor
    arkadaşlar uzun süredir kırmızı yamaha aruoyrum fakat bugün çok temiz sıfır gibi 2006 gri renk satılık buldum fiyat 2700 istiyor km 40000 de fikirlerinizi alabilirmiyim nasıl alınır mı.. renginin gri olması hoşuma gitmiyor ama sıfır gibi maşallah.

mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    o sandalyenin altına sağa sola yapıştırılan zavazingodan bahsettinizya bende war ewde... onu dizliğimin yan kısmındaki vida kısmının üstüne yapıştırmay düşünüyorum. lanet dizlik depo nun sağını we solunu biraz çizmiş delirdim :S o pasta cila işini araştırmak lazım
    Ayni sorunu ben de yaşadım.Dizliğe o o şeyden yapıştırdım.Sıcak ve rüzgardan,birkaç saat içinde düştü.Sorunu tanıdık bir tamircinin elindeki artmış, yapışkanlı karbon parçaları
    çözdü.Deponun sadece diz oyuğu olan her iki tarafına,simetrik olarak düzgün bir şekilde karbonları yapıştırdı.Hem görüntüsü güzel,hem dedepo çizilmiyor.

Yukarıda bir arkadaş servisin yaptığı depo çiziği için öneri istemiş.Oto parçacılarında bu iş için çizik kalemleri satılıyor,tebeşir gibi.Motora uygun rengini alıp o çiziği kapatabilir.
    ugurbilgen ve bekir.altin bunu beğendiler.

ugurbilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 2004
    çok teşekkür ederim arkadaşlar verdiginiz önerilerden dolayı ..
    iyi geceler ..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı GS'Lİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar uzun süredir kırmızı yamaha aruoyrum fakat bugün çok temiz sıfır gibi 2006 gri renk satılık buldum fiyat 2700 istiyor km 40000 de fikirlerinizi alabilirmiyim nasıl alınır mı.. renginin gri olması hoşuma gitmiyor ama sıfır gibi maşallah.
    2006 model için fiyat 200 tl fazla gibi
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

S.Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2006 model için fiyat 200 tl fazla gibi
    Ganga ben 9000 km 99 model motoru 2600 e bedava vermişim demek.(Satışı üstüme alma sıkıntısı olmasaydı o paraya vermezdim.)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler