Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    eksik yağın üst çizgiye yakın olmalı

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:12 ----------

Arkadaşlar eskiden burada çok şeyler yazdık çizdik paylaştık ama bi gezi sırasında yaşadığımız tatsızlık ve yönetici kadronun tutumu dolayısıyle yazılarımıza ara vermiştik ama ara ara yine girip sizlere yardımcı olmaya çalışacağım .ama burada resim paylaşmak zor oluyor o yüzden biz bu işi facebook ta yapıyoruz bilginize ..kemik tayfa olarak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:19 ----------

benim motorun eski hali https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151443310398257&set=pb.609573256.-2207520000.1365791032&type=3&theater

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:24 ----------

buda IRC lastik taktıktan sonraki bir resim https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151374216588257&set=pb.609573256.-2207520000.1365791127&type=3&theater

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:27 ----------

son halide böyle https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151237425118257&set=pb.609573256.-2207520000.1365791348&type=3&theater
    Sepetçioğlu bunu beğendi.
    -Motor eroin gibidir, satsan bile, bıraktım desen bile, inleyen her Racing sesinde krize girersin...! ;))

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    semih39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    arkadaşlar bakıyorum çoğu kişi motorun bujisini değiştiriyor daha kmler azken.acaba neden değiştiriyorlar ngk bujı kullanılıyor devamlı performansta bi etkisi olur mu ki orjınalıne gore ?

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Alıntı semih39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bakıyorum çoğu kişi motorun bujisini değiştiriyor daha kmler azken.acaba neden değiştiriyorlar ngk bujı kullanılıyor devamlı performansta bi etkisi olur mu ki orjınalıne gore ?
    10.000 km'de değiştiriyorum, ngk zaten ybr nin orijinal bujisi.

nexcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr esd 2012
    Arkadaşlar 25 tl ye iridyum buji aldım motorumun çalışması çekişi değişti gerçekten ayrıca geri dönüşümü iptal ettim boğazını tıkadım egzos bağlantı yerinden sesi ve çekişi harika oldu tavsiye ederim antalyadan arkadaşlar varsa görüşebiliriz her zaman ayrıca mottorum ybr esd 2012

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    ya arkadaşım niye uyandırıyorsun milleti sen antalyada ybr rakibin fazla yoktur burada istanbulda çok var uyanırlarsa nasıl paket edeceğim milleti.
    hahahahaa şaka şaka aynısını ben alır almaz uyguladım o sistem 2 beygir düşürüyor motoru iptal edince düzeliyor .

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:05 ----------

kitapta 9 binde bir değişim söz konusu ama daha sağlıklı ve ekonomik çalışması için NGK CR7HRS kullanılıyor CR7HIX iridyum olanı ve normalin fiyatı 7,5 tl iridyum istanbulda 30 tl. normal kullanıyorsanız ve 7,5 tl sizce fazla değilse özellikle kışa girerken değiştirin derim .

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:09 ----------

sen rodajı bir bitirde hayırlısıyla ben daha seninle birşey paylaşmış değilim bendeki bilgiyi bir bilsen .........
    Sepetçioğlu ve ReiZzZ bunu beğendiler.
    -Motor eroin gibidir, satsan bile, bıraktım desen bile, inleyen her Racing sesinde krize girersin...! ;))

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı ghostcorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster

[/COLOR]sen rodajı bir bitirde hayırlısıyla ben daha seninle birşey paylaşmış değilim bendeki bilgiyi bir bilsen .........
    Aydınlat bizi Şenol abi

Bende bugün ön cam siparişi verdim, gelsin bakalım nasıl olacak?
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Motosikleti
    yamaha ybr esd 2012
    Motorun sesi ve gidişi değişiyo değilmi ben ilk defa zevk alır oldum motorumdan yani umarım zararı olmaz motora ama mantıklı düşünürsen olmaz gibime geliyo yani

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı nexcom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun sesi ve gidişi değişiyo değilmi ben ilk defa zevk alır oldum motorumdan yani umarım zararı olmaz motora ama mantıklı düşünürsen olmaz gibime geliyo yani
    Düzde eskiden ne yapıyordu şimdi ne yapıyor?
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Motosikleti
    yamaha ybr esd 2012
    120 yi zorla girerdi şimdi 130 garanti hiç zorlamadan

gk070 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    nexcom bende antalyadayım görüşmek ve denemek isterim eger faydalıysa yakıtta cok artıma gibi olay yoksa bende motoruma yapmak isterim
    Hayat bir tesbih gibidir ya SALLLARSINNN yada cekersin!!!

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Bende bir ara yapmıştım ama bir faydasını görememiştim.Üstteki katalizörün ordan sürekli bir hava geliyor ben ilk zamanlarda silindirden çıkan egzoz gazımı gidiyor demiştim.Mantık olarak katalizörün biraz gücü düşürmesi lazım yanma esnasında basıncın bir kısmı katalizörün orada kayboluyor gibi.
    HONDA

ticotorres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY QM 200
    Alıntı ticotorres adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,
    Elimde 3-4 aylık ve az kullanılmış YBR jant ve IRC NR-47 Tubeless lastik var, Fren diski ve dişli dahil vereceğim. İhtiyacı olan varsa benimle irtibata geçsin. Sahibinden ilan no : 119895010
    yazmayı unutmuşum MT üyelerine %20 indirimlidir. Takım olarak vereceğim lütfen tek tek istemeyiniz.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene"

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ

Burdaki resimde 2 subapın altındaki delik görülüyor.Yanma sırasında basıncın bir kısmını alır gibime geliyor Dün yeni bujimi söktüm okadarda gezmemiştim bembeyazdı buji.Hava filtresindeki sünger takılı değil birde katalizörün ordan hava geliyor sanırım ondan fakir karışım yapıyor.Birde sanırım bizim egzozlarda biraz tutuyor gibi.

---------- Post added at 18:32 ---------- Previous post was at 17:46 ----------

Birde bunu buldum

http://aa.bosch.de/aa-tr/tr/static/p...unde/tipps.htm

Beyaz olursa normal yazıyor.Resimin üzerinden devam et basın.
    HONDA

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Arkadaşlar size bi sorum olacak motrum daha 1.500 kmde dıger motorumda öyledydı buda böyle cıktı dıgerı 6 bindeydi. tek kişi yada iki kişi seri bi sekilde 100km/h buluyor ama 100 den snrası gelmıyor tek kişi yokus asagı basıyorum 110 zorla göruyor acaba sorun nerede bende mi motorda mı :(
    ' jawen..

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı jawen_123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar size bi sorum olacak motrum daha 1.500 kmde dıger motorumda öyledydı buda böyle cıktı dıgerı 6 bindeydi. tek kişi yada iki kişi seri bi sekilde 100km/h buluyor ama 100 den snrası gelmıyor tek kişi yokus asagı basıyorum 110 zorla göruyor acaba sorun nerede bende mi motorda mı :(
    Normal. 125cc den fazla bişey beklemeyin.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal. 125cc den fazla bişey beklemeyin.
    Kime sorsam 110 rahat görüyorum diyor kuryeciler falan hepsi öyle diyor ama ?
    ' jawen..

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.rialli.com/static/images/...-200574774.jpg

Burdaki resimde 2 subapın altındaki delik görülüyor.Yanma sırasında basıncın bir kısmını alır gibime geliyor Dün yeni bujimi söktüm okadarda gezmemiştim bembeyazdı buji.Hava filtresindeki sünger takılı değil birde katalizörün ordan hava geliyor sanırım ondan fakir karışım yapıyor.Birde sanırım bizim egzozlarda biraz tutuyor gibi.

Birde bunu buldum

http://aa.bosch.de/aa-tr/tr/static/p...unde/tipps.htm

Beyaz olursa normal yazıyor.Resimin üzerinden devam et basın.
    O delik buji deliği olabilir mi aceba . Sünger neden takılı değil amacın motoru bitirmek galiba.

Subap ayarı, rüzgar, yakıt kalitesi, sürücü ağırlığı, hava filtresi, motorun kmsi ve durumu, rodajının nasıl yapıldığı gibi bir çok etken var.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ybr nin yapacağı hız istisnalar hariç 100 110 dur
    arada bir kaç tanesi de çıkar 125 yapar oda her motor değil
    bende bu şanslı kişilerden biriyim
    ama motoruma nazar değdi ufak bi kaza yaptım satıp satmamak arasında gidip geliyorum
    motorda sıkıntı yok sadece manet sinyal ve koruma demiri değişti
    ne yapacağımı bilmiyorum
    motorda sıkıntı yok
    esas sıkıntı bende çok kılçık biriyim de
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

ben 120 gördüm rahat. üzerine eğilince 125'e kadar çıktı daha da çıkacaktı ama basmadım daha rodajdayım diye.

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    yazmıyayım yazmıyayım diyorum dayanamıyorum sen kalkıp subapların altındaki deliği kastedip milletin aklını karıştırıyorsun peki be akıllı kardeşim BUJİ nerede o delikte BUJİ bulunmuyormu yoksa gaipten gelipmi ateşleme yapıyor hiçmi eline alıp incelemedin be mubarek biraz dikkat biraz dikkat ...bilmiyorsanız bir bilene sorun ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:11 ----------

yol bitiyor değilmi henüz 120 basabileceğin bir yokuş aşağı icat edilmedi ) şimdi aklıma gelenler şunlar birincisi yamaha ybr 125 serisi motorların tam açılması 10000 kilometreyi buluyor tecrübeyle sabittir. ikincisi acaba rodajı tam istenilen şekilde yaptınmı "bir önceki sayfaydı zannedersem izah etmiştim".motorun daha çok yeni parçalar tam birbirine daha alışamadığından dolayı basamazsın .kilolu birimisin kilonun da çok önemi var çünkü altındaki 125cc bir motor etine budu ne .motorunda arka çanta ve ön cam varsa onlarında etkisi çok büyük. ama bide şunu sorayım sen bayır aşağı 110 bastığında devir saati kaç gösteriyordu eğer motor bağırıp sanki 6. vites istiyormuş gibiyse ilk işin hemen bir yedek parçacıya git ve öndeki 14t dişliyi çıkarıp 15t dişli taktır .motor ne kadar açılırsa açılsın iki kişi biniyorsan 110dan yukarısını göremezsin bilgine .

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:25 ----------

hemde nasıl bir gıcıklık nasılbir gıcıklık bilen bilir adamı illallah dedirtir .))

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:28 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr nin yapacağı hız istisnalar hariç 100 110 dur
    arada bir kaç tanesi de çıkar 125 yapar oda her motor değil
    bende bu şanslı kişilerden biriyim
    ama motoruma nazar değdi ufak bi kaza yaptım satıp satmamak arasında gidip geliyorum
    motorda sıkıntı yok sadece manet sinyal ve koruma demiri değişti
    ne yapacağımı bilmiyorum
    motorda sıkıntı yok
    esas sıkıntı bende çok kılçık biriyim de
    sen yaşıyormusun ya ha doğru bercestede görüşmüştük değilmi )) napıyorsun iyisindir inşallah büyük geçmiş olsun iki teker üzerindeyiz herzaman risk var cana geleceğine mala gelsin boşverde gel şimdi delikanlı gibi itiraf et millet sym wolf aldı ben alamadım bahane arıyorumde bizde sesimizi çıkarmayalım ))))

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler