Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    Alıntı Rüzgarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydınlar herkese. Tavsiyelerin için teşekkür ederim Behçet ilk etapta otobüsle gideceğim ve aldığım bayide güvenlik ekipmanları var ve orada inceleyip üzerimde deneyip alacağım motosiklete de koruma demirlerini taktıracağım. Üzerindeki lastikler o kadar mı kötü hiç mi binileceği yok bana evraklarla beraber gelen kargoda kullanma kılavuzu göndermiş bayi ve okumaya başladım. Kılavuzda aynen 'The tires and rims that came with your motorcycle were designed to match the performance capabilities and to provide the best combination of handling, braking,and comfort'. 'Motosikletinizle birlikte gelen lastikler ve jantlar performans yeteneklerine uyması ve en iyi tutuş fren ve konforu sağlaması için tasarlanmıştır' yazıyor hemen teker masrafı yapmalımıyız gerçekten?
    Arkadaşım öncelikle yeni motorun hayırlı olsun ben uzun zamandır siteye girmiyordum. yazıları okuyayım dedim bu gün ne olmuş neler oluyor diye yazına rastladım maddi sıkıntın yoksa ilk işin lastikleri değiştirmek olsun derim çünkü üzerinde gelen CTS yani bizim istanbulda ceset diye tabir ettiğimiz lastikler mevcut biliyorsun . yerde tükürük görse kayıyor.ben şuan üzerinde IRC kullanıyorum birincisi yerli malı yani adapazarında üretiliyor ikincisi rekabet için iyi lastik üretiyor .michelin ne yakın .fiyat olarak ta uygun .ben maddi sorunlardan ötürü 18bin civarında değiştim lastikleri ha bu süre zarfında sıkıntı yaşadımmı yaşamadım dersem yalan olur ama tecrübe edinme konusunda çok büyük yardımı oldu bana bir virajlara 60~80 km den hızlı girmeyeceksin uzun ve geniş virajlar 80 Km kısa ve dar virajlar 60Km ve altı . 90 Km den hızlı gitmeyeceksin ve motorun üzerindeki lastiklerle nerede durabileceğini boş bir yolda deneyeceksin ki fren mesafeni ona göre ayarlaya bilesin .motoru aldıktan sonra cimri motor insanı cimriliğe alıştırıyor nasıl daha az benzin yaktıra bilirim demeye başlayacaksın.bunun iki yolu var :1-yüksek vites düşük devir .ki 4000 devirin altına inme inersen vites küçült.,2- ön dişliyi hemen söktürüp yerine 15T dişli taktırmak (üzerinde orjinal 14T dişli geliyor)bu senin 5. viteste daha düşük devirle daha yüksek hızda gitmeni dolayısıyle daha düşük benzin sarfiyatı yapmanı sağlayacak örnek vermem gerekirse :5 viteste 120 Km hızda motor bağırır,titreşim başlar,6.vites istermiş gibi gelir,yaklaşık 10.000 devir civarlarında bir devir çevirir..ama 15T taktırdığında 120Km hızda zaten 8700 devirlerde olacağı için motor ne seni üzer ne titreşim yapar nede fazla benzin yakar .bunlar şimdilik sana verebileceğim tavsiyeler ama heralde motoru almışındır şuan aldıysan rodaj çok önemli kullanma kitapçığını mutlaka sonuna kadar oku .
    benim motor şuan 21430 Km de epey bir yol ve tecrübem oldu kendisiyle mavişimin .yazdıklarıma yorum yapılmazsa sevinirim diğer üyeler tarafından yazdıklarımı uygulayıp uygulamamak sizin sorumluluğunuzda ama yorumyapmak sizin yetkinize kalmış değildir.bilginize !!! motoru aldığınızda üretim kaynaklı çok küçük partüküller motorun içinde bulunup ve çalışma sürecinde de koparak motorun yağına karışma olasılığı yüksek olduğundan dolayı motoru yüksek devirlerde çalıştırmıyoruz 1000 bakıma kadar .!!!!bakın tekrar yazıyorum aslolan soldaki kilometre saati değil sağdaki devir saatidir . yanlış kanıyı düzeltmek adına işte 60 kilometre süratin üstüne çıkmayın derler YANLIŞ 4000 devirin üzerine çıkmayacaksınız hangi viteste olursanız olun sonra yani 500 Km yol yaptıktan sonra 5500 devirin üzerine çıkmayacaksınız bu arada motoru çok uzun kullanıp aşırı hararet yaptırmak yok sık sık çay molası verilecek .
    daha sonra 1000 Km dolduğunda doğru servise gidilecek motorun 1000 bakımı yapılacak ve sonra bu sefer motoru 4000 devirin altında kullanmıyoruz uzun bir yola çıkıp depoyu fulleyip kısa süreli sürat yapıyoruz 120Km ,125Km nereye kadar gidiyorsa gidip gördüğümüz anda hızımızı düşürüyoruz sabit kullanmak yok devamlı değişik hızlarda kullanıyoruz böylece motoru iyibir şekilde açmış bulunuyoruz bu 100Km kadar sürsün sonrada nasıl istiyorsanız öyle kullanın güle güle kullanın .bana soru sormak istiyorsanız Facebook tan ulaşabilirsiniz. Şenol Tetik olarak .
    ybalci ve Sepetçioğlu bunu beğendiler.
    -Motor eroin gibidir, satsan bile, bıraktım desen bile, inleyen her Racing sesinde krize girersin...! ;))

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Rüzgarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SİYAH YAMAHA YBR 125
    Selam herkese. Dün itibariyle plaka ve ruhsat işlemleri bitmiştir. Bir ay içinde ocak MTV sini yatırmam gerekiyormuş oda siteme bir hafta on gün içinde yüklenir ödersin dediler. Çok sağ olun engindmn, sepetçioğlu ybalci ve ghostcorc yol gösterici ve bilgilendirici mesajlarınızdan ötürü. Sigortamı 110 tl den yaptılar plaka ruhsat harç vesaire de 200 tl verdim. bide ocak Mtv si hepi topu 360 tl sıfır motor alma resmi işlemleri. Sigorta MTV herkese var ise 200 tl plaka ruhsat harç vb.Herkesi bilmem ama 0km alıp her şeyi ile adım adım yapıp zevkine varmanın bedeli olarak 200Tl - çoğunun 0 alma bir sürü masraf demesine bakarak- bana çok gelmedi. 0 km ye değer. Tekerleri kullanım yerine göre yazmışsınız ben şehir içi muhakkak olsa da dere tepe ova yayla gezmeyi düşünüyorum öyle ise pirelli dura traction ya da IRC alacağız. Bu lastiklerin fiyatı ne peki biliyor musunuz? bide yine yerli olan petlas motosiklet lastiği üretmiyormu ki?

Şenol bey - şenol abi çok teşekkür ederim uzun soluklu deneyimlerinizi paylaşmışsınız sağ olun. Bu bilgileriniz çok önemli benim için motorun m sini bilmezken sizin kadar yol ve yıl sonunda edinilicek bilgilerinizi bir çırpıda burda sizden dinlemek - öğretmen olduğum için - çok değerli buluyorum. Rodaj konusunda harika bir detay vermişsiniz önemli olan 50 yi atmışı geçmemk değil devir saatindeki km lere göre devirleri geçmemek. ilk 150 500 1000 gibi.

Sizleri bulmuşken şu deneyimlerinizin sefasını süreyim müsaadenizle sorularımı sorayım Mesela şimdi bir tanesi

Şimdi bu motosiklet karbüratörlü olmasından dolayı yokuş aşağı inişlerde gaz vermesem yakıt yine de harcar mı yani kompresöre binmişken. yoksa boşta rölanti kadar yakar kompresörde devir kadar yakar boşta daha ekonomik mi olur. enjeksiyonlu arabalar kompresörde hiç yakmaz da ordan aklıma geldi.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Selam herkese. Dün itibariyle plaka ve ruhsat işlemleri bitmiştir. Bir ay içinde ocak MTV sini yatırmam gerekiyormuş oda siteme bir hafta on gün içinde yüklenir ödersin dediler. Çok sağ olun engindmn, sepetçioğlu ybalci ve ghostcorc yol gösterici ve bilgilendirici mesajlarınızdan ötürü. Sigortamı 110 tl den yaptılar plaka ruhsat harç vesaire de 200 tl verdim. bide ocak Mtv si hepi topu 360 tl sıfır motor alma resmi işlemleri. Sigorta MTV herkese var ise 200 tl plaka ruhsat harç vb.Herkesi bilmem ama 0km alıp her şeyi ile adım adım yapıp zevkine varmanın bedeli olarak 200Tl - çoğunun 0 alma bir sürü masraf demesine bakarak- bana çok gelmedi. 0 km ye değer. Tekerleri kullanım yerine göre yazmışsınız ben şehir içi muhakkak olsa da dere tepe ova yayla gezmeyi düşünüyorum öyle ise pirelli dura traction ya da IRC alacağız. Bu lastiklerin fiyatı ne peki biliyor musunuz? bide yine yerli olan petlas motosiklet lastiği üretmiyormu ki?

Şenol bey - şenol abi çok teşekkür ederim uzun soluklu deneyimlerinizi paylaşmışsınız sağ olun. Bu bilgileriniz çok önemli benim için motorun m sini bilmezken sizin kadar yol ve yıl sonunda edinilicek bilgilerinizi bir çırpıda burda sizden dinlemek - öğretmen olduğum için - çok değerli buluyorum. Rodaj konusunda harika bir detay vermişsiniz önemli olan 50 yi atmışı geçmemk değil devir saatindeki km lere göre devirleri geçmemek. ilk 150 500 1000 gibi.

Sizleri bulmuşken şu deneyimlerinizin sefasını süreyim müsaadenizle sorularımı sorayım Mesela şimdi bir tanesi

Şimdi bu motosiklet karbüratörlü olmasından dolayı yokuş aşağı inişlerde gaz vermesem yakıt yine de harcar mı yani kompresöre binmişken. yoksa boşta rölanti kadar yakar kompresörde devir kadar yakar boşta daha ekonomik mi olur. enjeksiyonlu arabalar kompresörde hiç yakmaz da ordan aklıma geldi.
    irc lastikleride yerlidir hocam. bendeki tubeless irc lerde made in turkey ifadesi var. irc de emektar , iç güveysinden hallice bi lastik

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:11 ----------

cut-off dan bahsediyosunuz sanırım, sanmam motorlarda böyle bişey olacağını illa rolanti kadar yakar yokuş aşağı..
    hep yaksada az yakar ama bu meret
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı ybalci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kask çeneden açılır alma derken? ben yeni kask alıcam da ls2 düşünüyorum. elimdeki RSI diye birşey pek hoşuma gitmedi. hem güneş vizörlü hem çene açılır.
    Hocam benim kendi tercihimdir bu, bende çeneden açılır kullanıyorum ve memnun değilim markası Zeus, birincisi güvenlik açısında ikincisi de rüzgar ve ses yapması açısından çeneden açılır hoşuma gitmiyor.

Lastiktede irc, pirelli, michelin diye gider senin parana ve isteğine göre. Ben michelini Feyizoğlundan 200 tl ye almıştım geçen yaz sonu.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Merhabalar.

An itibari ile yağ çubuğum.

HONDA

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650

Şimdi bu motosiklet karbüratörlü olmasından dolayı yokuş aşağı inişlerde gaz vermesem yakıt yine de harcar mı yani kompresöre binmişken. yoksa boşta rölanti kadar yakar kompresörde devir kadar yakar boşta daha ekonomik mi olur. enjeksiyonlu arabalar kompresörde hiç yakmaz da oradan aklıma geldi.
    Hocam normal mikuni karbiratör var eskilerine göre biraz daha geliştirildi sadece o. Hocam boşta kullanmayın çünkü hem boşa atmak ve tekara vitese almak şanzıman için zararlı, ne kadar yavaşlasanız bile gazda verseniz ikiyede alayım deseniz yine çatur çutur sesler geliyor.

Yukarıda Şenol abi iki şeyden bahsetmiş, dişli değişimini bende yaptım ön 15 benimde, iki faydası oldu birincisi vites araları uzadı kısa mesafede filan çok vites değiştirmek gerekiyordu, ikinciside Şenol abinin dediği gibi aynı hız için biraz daha düşük devirde gidiyorsunuz.

Hocam meslektaşız, bıranşınız nedir?

---------- Post added at 18:49 ---------- Previous post was at 18:47 ----------

Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.

An itibari ile yağ çubuğum.

http://i1202.photobucket.com/albums/...ps854517ba.jpg
    Hayırlı olsun

Neden koydun bu fotoğrafı?

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Sence sorun yok mu
    HONDA

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Sence sorun yok mu
    Biraz düşük ama bence caiz

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    15800 de desem
    HONDA

Rüzgarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SİYAH YAMAHA YBR 125
    Selamlar.Hocam ben İngilizce öğretmeniyim.Meslektaş olmamız ayrı bir güzellik oldu. Zaten yazılarınızdan bir öğretmen edası mevcuttu.Biz öğretmenlerde anlatma becerisi süper gerçekten ve sabırla anlatıp yazabiliyoruz.

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    15800 de desem
    Yani? Bu kadar km dir değiştirmedin mi?

---------- Post added at 19:21 ---------- Previous post was at 19:17 ----------

Selamlar.Hocam ben İngilizce öğretmeniyim.Meslektaş olmamız ayrı bir güzellik oldu. Zaten yazılarınızdan bir öğretmen edası mevcuttu.Biz öğretmenlerde anlatma becerisi süper gerçekten ve sabırla anlatıp yazabiliyoruz.
    Eyvallah hocam

Aklımızın erdiği her konuda yardımcı olmaya çalışırız hocam

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    15800 motorumun toplam km si.Yağın kmsi 1500.
    HONDA

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    itiraf et, devirli kullanıyon demi motoru?

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650

Kaç model az kullanmışsın?

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    itiraf et, devirli kullanıyon demi motoru?
    Bazen

Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kaç model az kullanmışsın?
    2008 in son aylarına dogru almıştım 2009 ruhsatta.

Vites cubugunun dıbındekı kecedende biraz atmıştı onunda etkisi var sanırım.En son 350 km lik zonguldak ereglı falan gitmiştim.Ordada hızımız 60 70 80 civarı idi.
    HONDA

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Az kullanıyorsun herhalde, benim şimdiden 6000 oldu

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az kullanıyorsun herhalde, benim şimdiden 6000 oldu
    Yazdan yaza kullanıyorum.Kışın üşeniyorum soğukta
    HONDA

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    fren balatası
    rialli'de 5-6 liraya fren balataları var, nasıldır acaba, adi olur da diski bozar mıyız? orijinalleri ne kadardır, teşekkürler.

Motosikleti
    CBR 600F4İ

Motora bir bakım çektim.Zinciri ilk günkü gibi yapdım.Bujiyi değiştirdim.Castrol power 1 15 50 koydum birde.Ayrıca 850 gr yag çıktı motordan.Sanırım olmayan yağı vites mili keçesinde problem vardı ordan kaçırıyordu sıkıntıı yokk
    HONDA

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı Alisilin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fren balatası
    rialli'de 5-6 liraya fren balataları var, nasıldır acaba, adi olur da diski bozar mıyız? orijinalleri ne kadardır, teşekkürler.
    Rialli de orijinal yazanlarda vardı ama geçekten öyle mi bilemem.

---------- Post added at 20:25 ---------- Previous post was at 20:19 ----------

http://i1202.photobucket.com/albums/...ps0aaad9d0.jpg

Motora bir bakım çektim.Zinciri ilk günkü gibi yapdım.Bujiyi değiştirdim.Castrol power 1 15 50 koydum birde.Ayrıca 850 gr yag çıktı motordan.Sanırım olmayan yağı vites mili keçesinde problem vardı ordan kaçırıyordu sıkıntıı yokk
    Hayırlı olsun güle güle eskit

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)

Bu Konudaki Etiketler