Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    1 tane sorunu yokki? 100 km de 3.5 lt yakıyor, gitmiyor, 85-90 nı zor geçiyor, elektrik problemleri falan filan. Eline alan tamirci bile mesleğine küfür eder sat maxi şunu, düzgün bi ybr al. Bu sefer tecrübelisin. Üstüne bın, 100 ü geçmezse alma
    maxi97 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    İstersen takas edelim kaç binde
    maxi97 bunu beğendi.
    HONDA

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    valla bilmiyorum maxi ye sormak lazım.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    len hain domdom fatih. O motoru satma. Veya bikaç ay bekle ne demiştim ben sana?
    adem büyük kaza geçirmiş değilim fakat bence kaza kaza dır
    masraflar ise
    ön takım
    koruma demiri
    arka kuyruk
    direksiyon
    orta ayak pegleri
    debriaj maneti
    ön sol sinyal gibi masraflar var parçaların hepsi orj yedek parça ile serviste değişiyor
    önemli değil dersen anlaşırız
    senin için 1 yıl bile beklerim
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    1 yıl degil,2 ay bekle. Kayınco mayısta geliyor. Bi düşünelim. Senin motor yabana gitmesin.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    peki canım hay hay

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fatih abi geçmiş olsun demiştim görmemişsin sanırım. tekrar geçmiş olsun. motoru hurdaya vereceksen karbüratörüne talibim :D.

far rölesi ötüyor. özellikle rölantide çat çut ötüyor. made in japan yazıyor beyaz bi parça akünün yanında en üstte. o parçaya dokununca titreşim var anlamadım...

önde 55w lamba var. akü de şarj olmuyor bu arada. sorunlar devam.

aküyü bağladım motora elektrik gitmiyor. ayak marşıyla normal çalışıyor.

hatta bazen ön frene basınca kısa lambası daha çok aydınlatıyor.

ybr diye aldık hurda çıktı.

bu motoru bana satanın anasını avradını ....
    abi sen bu motoru çok aradın mı aldığın adam iflah olmaz zaten o motoru nasıl o hale getirdi bilmiyorum
    maxi97 bunu beğendi.

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Fatih abi geçmiş olsun demiştim görmemişsin sanırım. tekrar geçmiş olsun. motoru hurdaya vereceksen karbüratörüne talibim :D.

far rölesi ötüyor. özellikle rölantide çat çut ötüyor. made in japan yazıyor beyaz bi parça akünün yanında en üstte. o parçaya dokununca titreşim var anlamadım...

önde 55w lamba var. akü de şarj olmuyor bu arada. sorunlar devam.

aküyü bağladım motora elektrik gitmiyor. ayak marşıyla normal çalışıyor.

hatta bazen ön frene basınca kısa lambası daha çok aydınlatıyor.

ybr diye aldık hurda çıktı.

bu motoru bana satanın anasını avradını ....
    Usta maalesef bizim ybrlerin bir kısmında elektrik problemi var.Ama senin motorda birden fazla problem var.
    Bence sen sat o motoru yerine yeni kasa bir ybr al.
    Memnun kalacağına eminim.Hatta senin şimdiki ybrnin ne kadar problemi varsa unutturuverir.
    maxi97 bunu beğendi.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

Motosikleti
    YBR 125 ESD 2012 KIRMIZI
    Arkadaşlar merhaba ben kask ve dizlik için araştırıyorum ve en uygun motoperformans.com diye bir sitede buldum sanal pazar üzerindende satış yapan bir site ve ısparta toker ticaret yazıyor. Sizce alışveriş yapılırmı güvenilirmi?

eko29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    99' Hornet 600 04' KLE 500
    Arkadaşlar benim 2002 ybr 2litre benzinle 70 km yol gidiyor yakıtı sizce nasıl hız olarak 90 ı görüyor
    Hava ayarını nasıl yapmalıyım
    Ben 100 kiloyum motorda 12 beygirlik olanlardan

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    hava subap ayarı yaptır ve karbüratör ile hava filtresini temizlet derim
    DOST VURULUNCA DEGIL, UNUTULUNCA KAHRINDAN OLUR. BIZ SEVDIKLERIMIZI KIR CICEGI GIBI AVUCUMUZDA DEGIL, KURSUN YARASI GIBI GONLUMUZDE SAKLARIZ.

Motosikleti
    Honda CBR250R 2013
    iyi günler ybr kullanıcıları bende aranıza yeni katılmış bulunmaktan foruma 2. yazışım ve çok uzun zamandır takip etmekteyim kullanım tecrübelerinize dayarak lastik hakkında bir kaç sorum olucak motoru alalı 1 ay falan oldu henüz 1300 km lastikler biraz tehlikeli kaymaya yatkın bir yapıdalar üstündeki lastikler ybr ye en iyi ve uygun lastik sizce nasıl almalıyım ve michelin ve pirelli arasındayım pirelli daha hoş duruyor ve daha fazla yere yapışma yüzeyi var michelin'le göre sizce pirelli alsam pişman olurmuyum yol tutuşü konusunda yada ıslak zeminde kayma konusunda şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı ozkanuman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi günler ybr kullanıcıları bende aranıza yeni katılmış bulunmaktan foruma 2. yazışım ve çok uzun zamandır takip etmekteyim kullanım tecrübelerinize dayarak lastik hakkında bir kaç sorum olucak motoru alalı 1 ay falan oldu henüz 1300 km lastikler biraz tehlikeli kaymaya yatkın bir yapıdalar üstündeki lastikler ybr ye en iyi ve uygun lastik sizce nasıl almalıyım ve michelin ve pirelli arasındayım pirelli daha hoş duruyor ve daha fazla yere yapışma yüzeyi var michelin'le göre sizce pirelli alsam pişman olurmuyum yol tutuşü konusunda yada ıslak zeminde kayma konusunda şimdiden teşekkürler
    ben kullanıyorum prelli dura tractıon modelini. Kullanıcıyı her türlü yol şartlarında memnun ediyor. Asfalttada güzel, topraktada. Viraj kabiliyetide çok iyi. Kesinlikle tavsiye ederim.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    pirelli bence parasının hakkını veriyor
    mişlen den de herkez memnun

nexcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr esd 2012
    Pirelli al rahat et mükemmel yol tutuş var ama motoru kasıyo biraz hızında biraz düşüş oldu lastikler ağır biraz ben burdayım diyo ama harika ötesi tutuşu var lastiklerin önemli olanda o zaten

TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı ozkanuman adlı üyeden alıntı Mesajı göster

pirelli dura traction gayet güzel adem abinin dediği gibi toprakta asfaltta vs heryere uygun oması diğerlerinden daha kalın durması süper mişlen de alsan pirelli de alsan pişman olmazsın tavsiyem pirelli
    Bir meyhane buldum mezarlığın karşısında eğer beni bulmak istersen ya ordayım ya da karşısında...

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    @unique:

devir saati bi gösteriyor bi düşüyor. bazen 3-5 saniye devri gösteriyor bazen hiç kımıldamıyor. motor 22.500de falan. geçen sene şubatta aldığımda 9 bindeydi. yaz kış bindim.

@adem abi: bu halde satamam. aldığım adama bu halde veremem bana yakışmaz. sorunlarını giderdikten sonra satabilirim ama ev aldım borcum çok. büyük ihtimalle değişemem bu motosiklet bana kardeş oldu sanırım.

ha motor -10 derecede tek ayak marşında alıyor. gidişinde duruşunda başka bişeyinde sıkıntı yok.

tek sıkıntısı son hız ve şu akü şarjı meselesi. bi de sizin motorlar gibi 100-110 göremiyor ve 2 litre yakamıyor.

bu yazılanlara da pek inanmıyorum. en düşük 2.5 litre yaktırabildim ama resmen babaanne modunda sürdüm. ben motoru açar açmaz elciği sona dayıyorum. son hız olayında belki zincirin de bi etkisi vardır; artık gere gere ses çıakrmaya başladı. son bi diş kaldı zaten. belki de o izin vermiyor ne biliyim.

motorun sorununa gelince: konjüktör bozulmuştur. xenon düğmesi kısadevre yapmıştır. bu iki şeye bakarsam akü şarjı sorunu çözülecek eminim. çözülmese de sıkıntı yok. ayak marşıyla da gidiyor sonuçta.

yüksek hızı görememesi de karbüratör ve subap ayarıdır. belki de ateşleme yetişmiyor. iridyum buji yerine düz buji takmayı düşünüyorum. deneye yanıla bu motoru adam edeceğim.

kimleri adam ettik. sayemizde adam (!) olanlar hallerinden gayet memnunlar. bu motoru da adam ederim evelAllah .

mettoxin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250 (ona kırmızı çok yakışıyor ) :)
    satılık 2008 model komple motor yapılmış ybr 125 imi satıyorum ilgilenen olursa irtibat 0533 088 30 42 METİN
    1900 e verecem .

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    @unique:

devir saati bi gösteriyor bi düşüyor. bazen 3-5 saniye devri gösteriyor bazen hiç kımıldamıyor. motor 22.500de falan. geçen sene şubatta aldığımda 9 bindeydi. yaz kış bindim.

@adem abi: bu halde satamam. aldığım adama bu halde veremem bana yakışmaz. sorunlarını giderdikten sonra satabilirim ama ev aldım borcum çok. büyük ihtimalle değişemem bu motosiklet bana kardeş oldu sanırım.

ha motor -10 derecede tek ayak marşında alıyor. gidişinde duruşunda başka bişeyinde sıkıntı yok.

tek sıkıntısı son hız ve şu akü şarjı meselesi. bi de sizin motorlar gibi 100-110 göremiyor ve 2 litre yakamıyor.

bu yazılanlara da pek inanmıyorum. en düşük 2.5 litre yaktırabildim ama resmen babaanne modunda sürdüm. ben motoru açar açmaz elciği sona dayıyorum. son hız olayında belki zincirin de bi etkisi vardır; artık gere gere ses çıakrmaya başladı. son bi diş kaldı zaten. belki de o izin vermiyor ne biliyim.

motorun sorununa gelince: konjüktör bozulmuştur. xenon düğmesi kısadevre yapmıştır. bu iki şeye bakarsam akü şarjı sorunu çözülecek eminim. çözülmese de sıkıntı yok. ayak marşıyla da gidiyor sonuçta.

yüksek hızı görememesi de karbüratör ve subap ayarıdır. belki de ateşleme yetişmiyor. iridyum buji yerine düz buji takmayı düşünüyorum. deneye yanıla bu motoru adam edeceğim.

kimleri adam ettik. sayemizde adam (!) olanlar hallerinden gayet memnunlar. bu motoru da adam ederim evelAllah .
    Motor sağır açılmış olabilir mi?Belkide yeni silindir pistonla ve iyi bir rodajla 10 numara olur.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Lastik hakkında
    Ybr'nin ön lastiğine 3,00/18 yani bi numara büyük lastik takan oldu mu? zararı var mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler