Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Şu yeni kasaları hiç sevemedim ya, hayırlı olsun yukardaki alan arkadaşa,

Yuvarlak kafa far lazım öneri bi site vs var mı alabileceğim, birde kask önerisi ? yaz geliyor bi süre binerim motora, 8.100 kmde takılı kaldı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bugün sigorta + ruhsat + ek1 + plaka hepsini hallettim. sigorta ucuz bulamadım çok aradım ama yok. herkes 200 den açıyor kesenin ağzını. aksigortadan 215 TL ye geldi. ek1 formu 25 TL, plaka 15 TL, ruhsat 160 TL toplam 415 TL ye patladı. Beklediğimden yüksek ama napalım yapacak birşey yok.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Alıntı ybalci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün sigorta + ruhsat + ek1 + plaka hepsini hallettim. sigorta ucuz bulamadım çok aradım ama yok. herkes 200 den açıyor kesenin ağzını. aksigortadan 215 TL ye geldi. ek1 formu 25 TL, plaka 15 TL, ruhsat 160 TL toplam 415 TL ye patladı. Beklediğimden yüksek ama napalım yapacak birşey yok.

2011 10. ayında bitmiş sigortam kaç tl masraf cıkar yaptırıcamda ?

değişiyor ama normal ücreti 2 yıllık sigorta olmalı. cezası var mıdır bilmiyorum. 113 TL den başlıyormuş yıllığı ki 113 TL ye bulabilirsen helal olsun derim.

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Merhaba Arkadaşlar

bu topiği uzun zamandır takip ediyorum, ybr için böyle bi sayfa olması çok iyi, sorunlarımızı paylaşır çözebiliriz.
    Ben de bikaç bişey söylemek istiyorum, 2006 model siyah 22.000 de ybr'm var, jigle sorunu diye baya konuşulmuş, şimdiye kadar bir kere bile jigle kullanmadım ve rolantide stop etme gibi bi sorunum da yok, yaz kış castrol 10-40 yağ kullanıyorum hiç bir şikayetim olmadı.

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Benim motora bugün bir boklar oldu. 1. vitesten 2. vitese atamıyorum motoru. O kadar sert çekiyorum ki vites ayaklığı kırılıcak. 1. vitesten 2. vitese çok zor geçiyor. 3'e geçerkende biraz daha kolay ama sesli geçiyor. Neden böyle yapar??
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motora bugün bir boklar oldu. 1. vitesten 2. vitese atamıyorum motoru. O kadar sert çekiyorum ki vites ayaklığı kırılıcak. 1. vitesten 2. vitese çok zor geçiyor. 3'e geçerkende biraz daha kolay ama sesli geçiyor. Neden böyle yapar??
    Debriyağ telin ayarsız değilse eğer Temiz bi kaba yağını boşalt ve süz, bak içinde metal parçacıkları var mı diye? sonra aynı yağı tekrar koyarsın,
    olmaz ama yine de vites kutusunda bi arıza var mı kopma çatlama v.b. bakmak için.

Motosikleti
    cbr 125 r
    artık benim de mavi bir ybr m var çok mutluyum motora ilk bindiğimde biraz büyük geldi . aslında gönlümde cbr 125 vardı babam araştırmış o sana büyük dedi alcaksan ybr alalım dedi tamam dedim biraz şüphe vardı içimde acaba çok mu küçük olur diye ama gerçekten müthiş ya motora bu kadar aşık olacağımı bilmiyordum ehliyetim ruhsatım plakam yeni çıktı artık rahat rahat geziyorum. 91 km de motor daha :D en ufak bir çamur sıçrasa hemen siliyorum . tek kötü yönü sele açılmıyormuş ya da vidayla mı ne açılıyormuş o kötü oldu . 5 bin deviri geçmiyorum en fazla 60 yapıyo 5. vites 5 bin devirde. ama 5 bin devirde bile motor sesi çok güzel hele 7 binlerde müthiş, kükrüyor motor resmen ama daha 1 kere 7 bin devire çıkardım o da sesini merak ettiğim için ) ha bi de kask ve mont aldık burlarda kaskla montla dolaşıyorum, mesela kahvenin önünden geçerken herkesin kafa benle bir geliyor :D. önce güvenlik. herkese kazasız belasız sürüşler dilerim tekeriniz düz bassın . .

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı Recaİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2011 10. ayında bitmiş sigortam kaç tl masraf cıkar yaptırıcamda ?
    Adamın dibi geldin mi lan Nasılsın iyi misin naptın yıbırı :D
    HONDA

komançi1478 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni leopart 150
    selam arkadaşlar bu gün yıbrımın motorundan sibob sesi değilde garip bir ses gelmeye başladı fakat bu ses motor bayabi ısındıktan sonra başlıyor çıt çıt diye tiz bir ses sibob olsa sibob şakırtısını az çok bilirim ,sizce ne olabilir ,birde rolent ayarını tam sabitleyemedim motor soğukken yapmıştım bu gün bayabi 30 km devirli kullandım ,duruduğumda gösterge 2 den aşağı düşmedi 1,5 ten yukarı çıkmazdı,sonra hazır motorda sıcakken 1,5 tekrar ayarladım umarım tekrar kendi kendine tekrar rolent bozulmaz,sizlerde motordan gelen o tiz sesten başınıza geldimi ,rolent ayarı konusunda bana neler aktarabilirsiniz bilgi verirseniz sevinirim,motorum 900 kmde yeni olmasından dolayı olabilirmi.
    cesaretin yoksa!!!!!seyret

Motosikleti
    Alıntı komançi1478 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar bu gün yıbrımın motorundan sibob sesi değilde garip bir ses gelmeye başladı fakat bu ses motor bayabi ısındıktan sonra başlıyor çıt çıt diye tiz bir ses sibob olsa sibob şakırtısını az çok bilirim ,sizce ne olabilir ,birde rolent ayarını tam sabitleyemedim motor soğukken yapmıştım bu gün bayabi 30 km devirli kullandım ,duruduğumda gösterge 2 den aşağı düşmedi 1,5 ten yukarı çıkmazdı,sonra hazır motorda sıcakken 1,5 tekrar ayarladım umarım tekrar kendi kendine tekrar rolent bozulmaz,sizlerde motordan gelen o tiz sesten başınıza geldimi ,rolent ayarı konusunda bana neler aktarabilirsiniz bilgi verirseniz sevinirim,motorum 900 kmde yeni olmasından dolayı olabilirmi.
    Canını sıkma dostum ybr'ler öyle sesli çalışıyor. Bundan bende nefret ediyorum. Motoru satarsam büyük ihtimal cbf yada apache alıcam. Ybr eski ybr değil. Kendini bozmuş.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Canını sıkma dostum ybr'ler öyle sesli çalışıyor. Bundan bende nefret ediyorum. Motoru satarsam büyük ihtimal cbf yada apache alıcam. Ybr eski ybr değil. Kendini bozmuş.
    Bende bunu düşünüyordum..Böyle giderse biter..
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    bazen motorumu sırf modeli düşük diye satıp yenilemek istiyodum, fakat yeni modellerdeki sorunları duydukça vazgeçtim,

semih39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Alıntı komançi1478 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o çıt çıt diye tabir ettiğin ses egsozdan geliyor olabilir yeni motorlarda hep yapıyor bunu ısındığında çok egsoz içinden sanki bişeyler kopuyormus gıbı geliyor sesler çıt çıt diye.sonra zamanla düzeliyor.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Sizdede ne kulak varmış arkadaş ya ben senelerdir biniyorum bu motor sizin gibi böyle ince sesleri duyabilmiş değilim...kontağı kapattıktan sonra eksozdan genleşme sesi gelebilir..Korkulacak bişey yok..Vites olayına gelincede doğru yağ kullanılmışsa viteslerde sorun olmaz şu viteslerede kız gibi basmayın.. Korkmayın içerdeki dişlileri kırmazsınız yada başka bi yeri..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

xVaLeNx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Bajaj Pulsar 200 NS
    selam arkadaşlar.
    iyisinizdir inşallah. değilseniz de allah iyilik versin.
    ailemin soguk endişesi nedeniyle motorumu 3 ay garajda yatırdıkdan sonra sonunda havaların ısındıgını anlayabildiler ve bu hafta sonu evden getirecegim allahın izniyle.
    ama getirmeden önce motorumda bir kaç eksiklik vardı koydugumda 11bin km de idi. son zamanlarda frenlerde hafifleme oldugunu hissediyordum galiba balatalar değişecek.
    buji hiç değişmedi, zaten tamircim bidaha gelişinde bujiyi değiştirelim diyordu acaba performans icin iridyum buji nasıl olur diye düşünüyorum.
    okula gelirken servise ugrayıp baktıracagım eh fiyat konusu hakkında ve eksiklerim varsa bi yardım ederseniz cok makbule geçer çünkü peder beyden o miktarda para isteyeceğim malum öğrencilik hali

Motosikleti
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizdede ne kulak varmış arkadaş ya ben senelerdir biniyorum bu motor sizin gibi böyle ince sesleri duyabilmiş değilim...kontağı kapattıktan sonra eksozdan genleşme sesi gelebilir..Korkulacak bişey yok..Vites olayına gelincede doğru yağ kullanılmışsa viteslerde sorun olmaz şu viteslerede kız gibi basmayın.. Korkmayın içerdeki dişlileri kırmazsınız yada başka bi yeri..
    Valla Sedat abi motorun ilk 1.000 bakımı serviste yapılmış içinde ne marka yağ vardır bilmiyorum ama kalın yağ olduğunu biliyorum. Trafikte beni öyle delirtiyorki inip tekmeliyesim geliyor motoru. Ayağım yerinden kopucak ayakkabı yırtıldı vites pedalını çekmekten ama vitesi zorla anca geçirdim. Aksi gibi bugün servise gidicektim sabah aradım randevu aldım. Sonra biraz işlerim vardı çıktım gezdim 50 km felan yaptım. Anasını sattımı motoru tık demedi ya. Vitesler şıkır şıkır olmuş. Dokunca geçiyor. Ulan şerefsiz motor bana gıcıklığınamı yapıyorsun bilmiyorum ki diye söylendim durdum.

Bu arada eski kasa ybr'si olupta memnun olan arkadaş hiç satmasın yazık eder. Gereği yok.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Valla Sedat abi motorun ilk 1.000 bakımı serviste yapılmış içinde ne marka yağ vardır bilmiyorum ama kalın yağ olduğunu biliyorum. Trafikte beni öyle delirtiyorki inip tekmeliyesim geliyor motoru. Ayağım yerinden kopucak ayakkabı yırtıldı vites pedalını çekmekten ama vitesi zorla anca geçirdim. Aksi gibi bugün servise gidicektim sabah aradım randevu aldım. Sonra biraz işlerim vardı çıktım gezdim 50 km felan yaptım. Anasını sattımı motoru tık demedi ya. Vitesler şıkır şıkır olmuş. Dokunca geçiyor. Ulan şerefsiz motor bana gıcıklığınamı yapıyorsun bilmiyorum ki diye söylendim durdum.

Bu arada eski kasa ybr'si olupta memnun olan arkadaş hiç satmasın yazık eder. Gereği yok.
    Eski kasa motorumla takas edebilriiz 2008 16 bin km
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski kasa motorumla takas edebilriiz 2008 16 bin km
    2012 2.200km'de abi ne verirsin 2008'in üstüne

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamın dibi geldin mi lan Nasılsın iyi misin naptın yıbırı :D
    Vay vay, napıyosun iyiyim allaha şükür, sen nasılsın motor duruyor satmadım 8.100 kmde hala Sen sattın mı

birde ramazan abi burlardaysan hangi yağ'ı alayım, 10 40 mı alıyım, 8-12 ay oldu yağ değişmiyeli, 1000km yapmadı fakat değiştirmek lazım değil mi ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler