Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Alıntı hayat2teker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haojin2005 kardeşim jet yanıtın için teşekkür ederim önce
    Gücü hissedilir derecede arttı ama 12.5 bg'ye çıkar mı bilinmez. Çok araştırdım 2004 modellerle sonrakilerin arasındaki farkı;
    bulgular:
    1- katalitik konvertör
    2- eksantrik dişli sayısı arasındaki fark
    (kaynak: internet)
    Bu bilgiler doğru ise sadece katalitik konvertör iptali ile 12.5 bg'ye çıkması mümkün mü?
    Bir de benim gözlemlediğim kadarıyla yakıt da oldukça arttı, 2004 Ybr kullanan arkadaşlar varsa yakıt sarfiyatını yazabilirler mi rica etsem?
    İyi bir özellik daha; sabahları (şu sıralarda gece sıcaklığı 5,7 °C ) ilk çalıştırmada jiklesiz çalışması...
    Bence konvertör iptali 12.5 bg e çıkarır büyük ihtimalle,eksantrik dişlisinin etkileyeceğini sanmıyorum. Yamaha eksantrik dişli sayısıyla belki motor ömrü vs.nedenlerden oynamış olabilir.
    Düz mantıkla performans eksozunun performansı arttırdığını düşünürsek eksoz mantıklı geliyor.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bu durumda senin dediğine göre 1. resimdeki gibi mi oluyor durum?
    1 resimin arası bi yerde yedeğe geçer sona doğru
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

komançi1478 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni leopart 150
    selam arkadaşlar ,10 yıllık çinli kullanımımdan sonra japona geçiş yaptım allahın izni ile ,motor rodajda deneyemiyorum en çok merak ettiğim dişli v.s oynamadan 100 km hızla rahat yol alıyormu esd ler,zorlamadan yani,yada ön dişliyi 15 yapsam ranpada çeki çok düşermi

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Arkadaşlar, katalitik konvertör iptali yapan var mı aranızda?
    Faydaları / zararları nelerdir?
    ben yaptım hiç bi b.ka yaramıyor. çünkü tekrar hava ayarı istiyor. onuda yapabilecek adam yok. motor dengesizleşti . yakıt arttı. hız düştü. bi türlü tutmadı ayar. bende tekrar konvertorü açıp orjinal hava ayarını yaptırdım. ilk günkü gibi olmasada idare eder. haybiye orjinal hava ayarını bozdurma arkadaş.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Twin kardeşim dün yedeğe geçmek nasıl bişey diye deneyip geçtim sırf mreaktan benzin koymamıştım 2. resimde gösterdiğin gibi taa sona dayanınca öyle geçiyor bnmki
    ReiZzZ bunu beğendi.
    Alan O Veren O, Nedir Senden Gidecek, Görende Can Senin Zannedecek...

Motosikleti
    Almak üzere
    YBR alcam ama 2013 model mart nisan ayı gibi gelecekmiş. Acaba beklemeye değer mi?
    2012 ile 2013 modeller arasındaki farkları bilen var mı?

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Can bende de E çizgisinin tam dışına çıkınca geçiyor, alttaki resimden biraz daha solda.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Motosikleti
    kanuni leopart 150
    Alıntı slooth335 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YBR alcam ama 2013 model mart nisan ayı gibi gelecekmiş. Acaba beklemeye değer mi?
    2012 ile 2013 modeller arasındaki farkları bilen var mı?
    bende 2 hafta oldu ybr mi alalı bayi 150 tl lik fiyat farkından başka hiçbir şey yok dedi

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Can bende de E çizgisinin tam dışına çıkınca geçiyor, alttaki resimden biraz daha solda.
    Aynen abi benim 2011 model ybr'de de öyleydi. Bu 2012 bir anormal geldi. Müşür mü bozuk, şamandıramı anlamadım.
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

Seyyahrasim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tenere xtza 660
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2012 ybr esd sahibi olan kimler var? Bu arada benzin göstergesi üzerindeki gösterge çubuğu göstergenin hangi kısmına ya da bölmesine geldiği zaman yedeğe geçiyorsunuz? Benim 2012 model ybr esd'de aşağıdaki resimde gösterge üzerinde gösterdiğim kırmızı ok işaretinin olduğu yerde yedeğe geçiyor. Akıl sır erdiremedim. 2011 model ybr'de böyle değildi. Onuda aşağıda resimde göstereceğim. Müşür bozuksa, yada şamandıra servise gideceğim bunun için ve değişim talebinde bulunacağım. Yardımlarınızı rica ediyorum.

Bu 2012 model ybr esd'nin göstergesi. Gösterge çubuğu buraya geldiğinde motosiklet düz yolda yada hafif yokuş yukarı teklemeye başlıyor ve stop ediyor.
    http://img694.imageshack.us/img694/1221/sdadasm.png

Buda 2011 model sattığım motosikletimin göstergesi. Resim temsili fakat gösterge çubuğu bu noktaya kadar geliyordu ve ben o motosikletimde yedeğe bile hiç geçmedim şimdiye kadar. Bu arada ben yedek depoyu ayrı bir hazne olarak biliyorum yanlış mı biliyorum acaba? Bana serviste deponun içinde bir uzun boru birde kısa boru olduğunu söylediler. Benzin seviyesi uzun borunun altına inince depoda 2 litre civarında benzin kalıyormuş ve yedeğe geçmemiz gerekiyormuş. Yedeğe geçtiğimizde kısa borudan benzin çekiyormuş. Yanlış bildiğim birşey varsa mutlaka düzeltin.

http://img19.imageshack.us/img19/5453/27193335.png

Bende de 2012 var E nin altına düşünce yedege geciyor

hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben yaptım hiç bi b.ka yaramıyor. çünkü tekrar hava ayarı istiyor. onuda yapabilecek adam yok. motor dengesizleşti . yakıt arttı. hız düştü. bi türlü tutmadı ayar. bende tekrar konvertorü açıp orjinal hava ayarını yaptırdım. ilk günkü gibi olmasada idare eder. haybiye orjinal hava ayarını bozdurma arkadaş.
    Hocam sadece silindir üst kapaktaki çıkışı mı iptal ettiniz, karbüratör manifoldundaki girişi de iptal etmediniz mi?
    Hava ayarı bozuluyor doğru, hava ayarını da yaptım güzelce, ama dediğiniz gibi yakıt artmasından başka bir olumsuzluk göremedim ben motor gayet stabil çalışıyor bende

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı Seyyahrasim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de 2012 var E nin altına düşünce yedege geciyor
    Bendeki bozuk o zaman anlaşıldı. Acaba müşür mü bozuk, göstergemi bozuk, yoksa şamandıra mı? Nasıl anlayabilirim?
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Hocam sadece silindir üst kapaktaki çıkışı mı iptal ettiniz, karbüratör manifoldundaki girişi de iptal etmediniz mi?
    Hava ayarı bozuluyor doğru, hava ayarını da yaptım güzelce, ama dediğiniz gibi yakıt artmasından başka bir olumsuzluk göremedim ben motor gayet stabil çalışıyor bende
    bu bakımda ben de orayı iptal ettireceğim. yeni bi usta geldi. elektrik işinden pek anlamıyor ama geçen fren balatasını çok güzel taktı valla. bi götüreyim. zaten yağ alınca standart bakımı beleşe yapma ihtimali yüksek. geçen bakımı kendim yapayım dedim; e dükkan bişey yok bitarafım dondu.

Motosikleti
    YBR 125 ESD 2012 KIRMIZI
    Herkese merhaba
    Bende inşallah yarın ybr 125 alıyorum. Benim bulunduğum ilde peşin fiyatına kredi kartına taksit yapan yok. bende telefonla konuştum 2012 modeli 12 taksitle 4400 TL ye vereceğini söyledi, fiyat hakkında falan ne dersiniz iyimidir

gk070 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    kesinlikle ucuk bi fiyat bana göre kesinlikle 2013 almanı önerrim bi arkadaşımız vardı 2012 modeli 150 lira farkla almıştı bence büyük hata yaptı sonucta satarken bile 1 yıl cok fark ediyor kesinlikle 2013 al diger sana yakın illeri araştırdınmı? ben öyle yapmıştım mesela antalyada kafama göre kredi kartına taksitle yapan yer bulamadım cok ucuk ffiyatlar cekmişlerdi bende gittim antalyanın hiç beklenmedik bi ilçesinden almıştım motoru 0 faiz ile peşin fiyatına hemde 12 taksit 3 ay erteleme ile bence bulundugun şehir ilçelerini ve yakın illeri araştır öyle al
    Hayat bir tesbih gibidir ya SALLLARSINNN yada cekersin!!!

ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    Alıntı komançi1478 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar ,10 yıllık çinli kullanımımdan sonra japona geçiş yaptım allahın izni ile ,motor rodajda deneyemiyorum en çok merak ettiğim dişli v.s oynamadan 100 km hızla rahat yol alıyormu esd ler,zorlamadan yani,yada ön dişliyi 15 yapsam ranpada çeki çok düşermi
    eh bizde eskidik galiba arkadaşım deneyimlerim şunlar motorumu 2011 mayısta aldım ve 1000 lik rodajdan sonra 1200 Km de altın oluğa yola çıktım dönüşümde ilk işim motorcuma gidip 15T dişli sormak oldu fakat elinde yoktu. 16T bulabildik ve deneme için taktım iki kişi kullanımda çok dik bayırlarda sorun çıkarıyordu epey kullandıktan sonra 15T dişli alarak önü 15 diş yaptım motor kendine geldi .19000 i devirdiğim için zincirde sorun çıkmaya başladı zincir değişiminde parçacım dişliyide değiş zincir O Ringli olduğu için yazık edersin dedi bende arkadaki 45T den sıkıntılı olduğum için daha küçüğünüde maalesef bulamadığım için varmı dedim yok bulamazsın dedi ama süpriz arka tekeri söktüm dişliyi söktüm yenisini takacağım odane pakatin üzerinde 41T yazıyor acaba vida delikleri tutacakmı diye endişeye kapıldım ama odane birebir aynı
    hemen taktım motorun ön 15 dişli arka 41 dişli oldu fakat ilk önü 16 diş yaptığımda yaşadığım sıkıntıyı yaşayınca önü tekrar orjinale yani 14 dişe çevirdim şuan önde 14 dişli arkada 41 dişli kullanıyorum motor 120Km de 8200 devir çeviriyor mtorun sesi dahi değişti sonderece memnunum yakıt sarfiyatı epeydüştü ama havalardan dolayı uzun yol yapamadım şöyle söyleyeyim ön15T arka 45T iken bir depo ile yaklaşık 610 Km yapıyordu ... yani tavsiyen motorun bağırmasını sanki 6 vites istermiş gibi yırtınmasını istemiyorsanız ilk işiniz öne15T dişli takın kolay gelsin .

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:42 ----------

ben eksozun oradan bir boru ile geri dönüş varya oraya bir şişe mantarı tıpadım komple iptal oldu hava ayarı falanda gerekmiyor CBF tokatlıyorum )
    -Motor eroin gibidir, satsan bile, bıraktım desen bile, inleyen her Racing sesinde krize girersin...! ;))

Motosikleti
    kanuni leopart 150
    Alıntı ghostcorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eh bizde eskidik galiba arkadaşım deneyimlerim şunlar motorumu 2011 mayısta aldım ve 1000 lik rodajdan sonra 1200 Km de altın oluğa yola çıktım dönüşümde ilk işim motorcuma gidip 15T dişli sormak oldu fakat elinde yoktu. 16T bulabildik ve deneme için taktım iki kişi kullanımda çok dik bayırlarda sorun çıkarıyordu epey kullandıktan sonra 15T dişli alarak önü 15 diş yaptım motor kendine geldi .19000 i devirdiğim için zincirde sorun çıkmaya başladı zincir değişiminde parçacım dişliyide değiş zincir O Ringli olduğu için yazık edersin dedi bende arkadaki 45T den sıkıntılı olduğum için daha küçüğünüde maalesef bulamadığım için varmı dedim yok bulamazsın dedi ama süpriz arka tekeri söktüm dişliyi söktüm yenisini takacağım odane pakatin üzerinde 41T yazıyor acaba vida delikleri tutacakmı diye endişeye kapıldım ama odane birebir aynı
    hemen taktım motorun ön 15 dişli arka 41 dişli oldu fakat ilk önü 16 diş yaptığımda yaşadığım sıkıntıyı yaşayınca önü tekrar orjinale yani 14 dişe çevirdim şuan önde 14 dişli arkada 41 dişli kullanıyorum motor 120Km de 8200 devir çeviriyor mtorun sesi dahi değişti sonderece memnunum yakıt sarfiyatı epeydüştü ama havalardan dolayı uzun yol yapamadım şöyle söyleyeyim ön15T arka 45T iken bir depo ile yaklaşık 610 Km yapıyordu ... yani tavsiyen motorun bağırmasını sanki 6 vites istermiş gibi yırtınmasını istemiyorsanız ilk işiniz öne15T dişli takın kolay gelsin .

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:42 ----------

ben eksozun oradan bir boru ile geri dönüş varya oraya bir şişe mantarı tıpadım komple iptal oldu hava ayarı falanda gerekmiyor CBF tokatlıyorum )
    120 km hızı 15 t dişliyemi bağlıyorsun yoksa eğzoza tıpa atmışın katalitik konvetörü ital etmişin onamı bağlıyorsun,birde 120 km düzde görebliyormusun

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı komançi1478 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    120 km hızı 15 t dişliyemi bağlıyorsun yoksa eğzoza tıpa atmışın katalitik konvetörü ital etmişin onamı bağlıyorsun,birde 120 km düzde görebliyormusun
    İkisininde faydası vardır
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    kanuni leopart 150
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkisininde faydası vardır
    dişil değişimini eyvallah bende önceki motorlarımda dener faydasını görürüdüm fakat katalitik olayı motorun öründen yer diye düşünüyorum

gk070 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    arkadaşlar aşşagıda linki atıcagım kaskı almayı düşünüyorum yorumlarını alabilir myim? kullanana gören deneyen bakan varmı? acaba hiç

http://www.gungormotor.com/FF-396-Beyaz,PR-2443.html

özellikli bi kaska benziyor satıcının dedigine göre full carbon fiber miş dışı air bag denilen sistem varmış biliyorsunuzdur yanak kısımları hava ile şiişiyor içerisinden Dıştan açılıp kapanabilen iç Güneş Vizörü

ve bunun gibi özellikleri var nasıldır ? sizce fiyatı 275 lira ls 2 kask yoruımları bekliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:52 ----------

bide alıcagım kaska bakarsanız full beyaz sade yani üstüne ismimi ve kan grubunu yazdırmak istiyorum ama arkadaşlarımın hepsi ayrı bişey söylüyor ? nasıl bişeyler yazdırmalıyım
    bana kalsa türk bayragı Gökhan K. A RH (+) yazdırmayı düşünüyorum siz neyi tavsiye edersiniz? arkadaşlar asllında 2 ismim var soy ad ile 3 oluyor cok uzun hepsini yazdırmaya kalksam ve tam olarak ismimi yazmak istemiyorum soy adımı da yazmak istemiyorum böyle bişeyler yapsaam nasıl olur ?
    Hayat bir tesbih gibidir ya SALLLARSINNN yada cekersin!!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 21 kullanıcı var. (0 üye ve 21 misafir)

Bu Konudaki Etiketler