Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    motorun üstü 1 karış kar olmuş. zorunlu olarak motor yatıyor. işe gidecektim be ya :(.
    zozturk bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Herkese hayırlı pazarlar dilerim.

Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun üstü 1 karış kar olmuş. zorunlu olarak motor yatıyor. işe gidecektim be ya :(.
    Hocam motosikleti branda vs bir şekilde muhafaza edin. Kar suyu çabuk pas yapar.
    maxi97 bunu beğendi.
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

Motosikleti
    ENDURO
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi amerikada satılan motor ee doğal olarak çinli değil... fiyatına gelirsek ekonomik durumları iyi olduğu için 5750 TL onlar için çorba parası bunu fazla takmamak lazım..
    ben bir ay anamdan emdiğim süt burnumdan geliyor 1000 tl para kazanıyorum... o yüzden capon amcalar bunu bildiği için bize düşük maliyetli motorlar kakalıyorlar.. maksimum yeni kasa 2013 mod. ybrler 4,500 tl olur... kasa değişir mi bilmiyorum ama muhtemelen tuttuğu için değişmezler.yani mart ayında veya en erken fuarda karşımıza çıkar... efsane geri dönüyor bende tekrar ybr alacağım..
    Haklısın ağabi.. Bize 2.kalite, amerikaya da 1. kaliteli mal satılırsa elbette ki fiyat farkı olacaktır..Ha Japon'ya da üretsinler 5750 eder mi eder o motor ama Japonda değilde çinde üretince haliyle 2.kalite oluyor.. Kasayla ilgili de evet net bir bilgi henüz yok ama Şubat sonu veya mart başında az çok ne olup olmadığı meydana çıkar diye tahmin ediyorum..

Motorun hakkında hayırlısı olsunda herkesin bu konuya katılacağı gibi ybr'den şaşma.. Çünkü Suzuki bir bakarsın GW250 İnazuma'yı getirtmekten vazgeçer parça sıkıntısı olsun 2.el sıkıntısı olsun zahmetlide olur yani..Buna karşın şimdilik en ideali YBR olsa gerek..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:38 ----------

Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese hayırlı pazarlar dilerim.

Hocam motosikleti branda vs bir şekilde muhafaza edin. Kar suyu çabuk pas yapar.
    Haklısın Twin..Çünkü 2012'de ybr'nin 2.ellerine bakarsan sahibinden.com'da 2 motor fiyatı çok uygundu çünkü ikisi de çok hor kullanılıp, sürekli üstü açık bir şekilde bırakılmış olsa gerek gidon paslanmıştı.. Eski kasada ki gibi yeni kasanın gidonu Krom değil ve haliyle paslanabiliyor buna dikkat etmek lazım..
    ENDURO

mettoxin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250 (ona kırmızı çok yakışıyor ) :)
    s.a

yeni kasa ybr 125 i olan arkadaşlar elimde mavi orjinal depo üstü yan grenaj var kendı motorum için yedek olarak almıştım motoru sattım onlarda boşa çıktı ..

çiftini 100 tl ye vericem tek taraf için aramayın zaten ölü fiyatını yazdım 0533 088 30 42

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    2013 model ybr yuvarlak farlı gelmezse, riallideki mercekli xenon yuvarlak farı alacağım..
    aranızda kullanan var mı? bide üstüne givi ön cam fıstık gibi olur
    SİMSON bunu beğendi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    slm arkadaşlar nasılsınız...

arkadaşlar elimde ybr 12 in arka ve ön fren balataları debraj teli , gaz teli, km teli ön amortisör keçesi var isteyen olursa özelden pm atsın fiyat vereyim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:46 ----------

2004 far açma kapama düğmeli kutük de mevcut sıfır.... sıfır hava filitresi de var...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

varadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr gitti palio o da gitti yine ybr ;)
    arkadaşlar merhaba;
    benim ybr'nin benzin göstergesi çalışmıyor.göstergeyi denedim.o çalışıyor.rezistansı yani şamandırası bozuk tahminim.
    size sormak istediğim bu şamandırayı kendim söküp taksam diyorum olur mu?zor mudur?depodaki benzini komple boşaltmamız gerekli midir?bilgisi olan veya yapmış olan var ise yardımcı olursa sevinirim.
    saygılar...

Motosikleti
    CRF 250l
    Bende aynı sıkıntıyla karşılasıyordum bir hafta öncesine kadar Rolanti ayarı düşükmüş bu havalarda devir 1600 1700 lerde olması gerekiyormus ayarladıktan sora problem kalmadı...

Alıntı varadin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba;
    benim ybr'nin benzin göstergesi çalışmıyor.göstergeyi denedim.o çalışıyor.rezistansı yani şamandırası bozuk tahminim.
    size sormak istediğim bu şamandırayı kendim söküp taksam diyorum olur mu?zor mudur?depodaki benzini komple boşaltmamız gerekli midir?bilgisi olan veya yapmış olan var ise yardımcı olursa sevinirim.
    saygılar...
    YBR de nasıl bilmiyorum ama kendi motorumda değişmiştim çoğunlukla deponun benzin konan yerinde oluyor üstte olduğundan depoyu boşaltmaya gerek yok benzin konan yeri araştırıp bulursun zor değil değişimi kolay gelsin...(başka biryerindede olabilir)

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:47 ----------

Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acaba jigle mi bozuk? Yada arızalı mı?

Sabahları motosikleti çalıştırmadan önce jigleyi açıyorum gaz vermeden marşa basarsam çalışmıyor. Gaz vererek çalıştırıyorum, sonra gaz kolunu bırakıyorum jigle açıkken 1.000/1.200 devir aralığında çalışıyor motor. Ama çok kısa sürede stop ediyor. Öyle motosiklet ısınana kadar çalışır vaziyette kalmıyor. Marşa basıyorum arkamı dönmemle stop etmesi bir oluyor. Benim bildiğim jigle açılınca motosiklet yüksek devirde çalışır ama benim motosikletim öyle değil.

Jigleyi kapatıp normal olarak çalıştırırıyorum motosikleti yine 1.000/1.200 devir aralığında çalışıyor jigleye oranla daha geç stop ediyor jigle kapalı haldeyken çalıştırdığımda.

Jigle çalışmıyor desem, motosiklet sıcakken jigleyi açıyorum devir yükseliyor fakat motosiklet soğukken jigle hiçbir işe yaramıyor.
    Can arkadaşım rolanti ayarı,benzin hava karışım ayarın tamamsa jiklende bir sorun var değiştir jikleyi.(benim motor 1400 devir ayarlı çok rahat çalışıyor jikle)

Edip_17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Arkadaşlar kaç km/saat den sonra motor fazla benzin yakıyor ? Ben 80 e kitleyip giderim genelde fakat bunu 90-100 e çıkarttığımda 2 kat benzin sarfiyatı olur mu ? Bu konuda ve yakıt tasarrufu konusunda bilgisi olan arkadaşlar paylaşabilirler mi. Örneğin 3000-4000 devirde vites geçirmek daha az bir yakıt tüketimi sağlar mı ? 2012 ybr kullanıcıları 100 km deki benzin tüketimlerini yazabilirler mi lütfen. Cevaplarınızı ve görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar.
    Ne YaPaRsAn YaP , DiKKATLi oL !

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı mettoxin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a

yeni kasa ybr 125 i olan arkadaşlar elimde mavi orjinal depo üstü yan grenaj var kendı motorum için yedek olarak almıştım motoru sattım onlarda boşa çıktı ..

çiftini 100 tl ye vericem tek taraf için aramayın zaten ölü fiyatını yazdım 0533 088 30 42
    Lan metin zaaten ben sana 70 liraya sattım geri sat bana motoru satıcam para etmiyor millet kazalı diyoo 60 tl veriyom ölüsünü dirisini karıştırma ara beni tara beni
    Twin bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lan metin zaaten ben sana 70 liraya sattım geri sat bana motoru satıcam para etmiyor millet kazalı diyoo 60 tl veriyom ölüsünü dirisini karıştırma ara beni tara beni
    zuhahahahah...
    Twin bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

varadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr gitti palio o da gitti yine ybr ;)
    YBR de nasıl bilmiyorum ama kendi motorumda değişmiştim çoğunlukla deponun benzin konan yerinde oluyor üstte olduğundan depoyu boşaltmaya gerek yok benzin konan yeri araştırıp bulursun zor değil değişimi kolay gelsin...(başka biryerindede olabilir)
    yok kardeşim oradan benzin gösterge yeri sağlam.şamandıra direncini ölçtüğümde mega ohm değeri göteriyor.normalde service manuel'de yazan değer 4 ile 100 ohm yazıyor.yani kesin gibi bişey.deponun altında bulunuyor ve de 4 tane civatası var.bakalım zaman bulursak değiştireceğiz.
    saygılar...

free_eagles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    İTHAL MS2002 - GÖSTERGE PANOSU KOMPLE YBR 125cc 2004 Modelhttp://www.rialli.com/urunler/190_ya...cc-2004-model/ arkadaşlar motorum 2005 model Riallideki bu göstergeler benim motoruma uyarmı 2004 ile 2005 arasında bir farklılık varmı? bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim
    B rh +(pozitif)

Seyyahrasim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tenere xtza 660
    Bugün depoyu fulledim 55 lira aldı gözlerim acıldı zam mı geldi yada yanlısmı benzin koydular 12 litre filan aldı bide tamam soguk ilk calıstırma da jikle acıyorum ama daha sonra rölanti yukselip alcalıyor gezerken acayip bi durum

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Edip_17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kaç km/saat den sonra motor fazla benzin yakıyor ? Ben 80 e kitleyip giderim genelde fakat bunu 90-100 e çıkarttığımda 2 kat benzin sarfiyatı olur mu ? Bu konuda ve yakıt tasarrufu konusunda bilgisi olan arkadaşlar paylaşabilirler mi. Örneğin 3000-4000 devirde vites geçirmek daha az bir yakıt tüketimi sağlar mı ? 2012 ybr kullanıcıları 100 km deki benzin tüketimlerini yazabilirler mi lütfen. Cevaplarınızı ve görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar.
    eğer uzun yolda gazı 80 e dayayıp gidersen motorun 2 lt civarı yakar ama bu oran 2.2 yi geçmez
    90 veya 100 yaparsan 2.5 i geçer
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı ArslanSerdar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende aynı sıkıntıyla karşılasıyordum bir hafta öncesine kadar Rolanti ayarı düşükmüş bu havalarda devir 1600 1700 lerde olması gerekiyormus ayarladıktan sora problem kalmadı...
    benim rölanti 1100-1200 falan. aküm bile yok. tek ayak marşında alıyorç jikle açık 1-2 km gidince kapatıyorum. şu an şu saniye hissedilen hava sıcaklığı -18 (eksi on sekiz) derece. castrol power1 yağ kullanın.

---------- Post added at 05:50 ---------- Previous post was at 05:47 ----------

eski kasada yaklaşık 0.8 litre farkediyor. 70-elciği sona dayama. 3-4 binde motoru süremezsin. 5 bini devirince vites atarsam motor kasılıyor. elciği sona dayama. 6000-6500de vites değiş. gazı az az aç. ben böyle 2.5 litre yaktırıyordum. tapa gaz gidersem 3.5 litre yakıyordu. şu an tam arası 3 litre yakıyor.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer uzun yolda gazı 80 e dayayıp gidersen motorun 2 lt civarı yakar ama bu oran 2.2 yi geçmez
    90 veya 100 yaparsan 2.5 i geçer
    eski kasada yaklaşık 0.8 litre farkediyor. 70-elciği sona dayama. 3-4 binde motoru süremezsin. 5 bini devirince vites atarsam motor kasılıyor. elciği sona dayama. 6000-6500de vites değiş. gazı az az aç. ben böyle 2.5 litre yaktırıyordum. tapa gaz gidersem 3.5 litre yakıyordu. şu an tam arası 3 litre yakıyor.

Genelde 80 le gidiyorum fakat bu depoda 1 sefer 25 km 100-110 la gittim. Göstergede E ye 1-2 cm kaldı şuan 400 km de depo. (full depo değeri) . geçen gün benzincide depoyu fulleyin dediğimde 11 lt. aldı depo. klavuzda 15.77 yazıyor yedek dahil yani depomda 5 lt daha benzin varmış. Sizdede böyle mi arkadaşlar yoksa bende mi bi sıkıntı var bu benzin konusu epey kafamı kurcalar oldu bu aralar. bakalım depo bitince kaç km de olucam burdan yine paylaşırım değeri. cevaplar için teşekkürler.

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Genelde 80 le gidiyorum fakat bu depoda 1 sefer 25 km 100-110 la gittim. Göstergede E ye 1-2 cm kaldı şuan 400 km de depo. (full depo değeri) . geçen gün benzincide depoyu fulleyin dediğimde 11 lt. aldı depo. klavuzda 15.77 yazıyor yedek dahil yani depomda 5 lt daha benzin varmış. Sizdede böyle mi arkadaşlar yoksa bende mi bi sıkıntı var bu benzin konusu epey kafamı kurcalar oldu bu aralar. bakalım depo bitince kaç km de olucam burdan yine paylaşırım değeri. cevaplar için teşekkürler.
    yanlışın var 15 litre değil depo 13 lt depo yedekle beraber sıkıntı yok yakıt normal

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlışın var 15 litre değil depo 13 lt depo yedekle beraber sıkıntı yok yakıt normal
    Hocam klavuzda yatıt deposu kapasitesi 13 yazıyor. Yedek yakıt deposu kapasitesi 2.6 yazıyor. Ben bunu 13 + 2.6 olarak hesapladım ama dediğine göre toplamda 13 litreymiş. Eyvallah tamam o zaman dediğin gibi bi sıkıntı yok değerler normal . Saolasın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler