Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Arkadaşlar yarın muayeneye gideceğim. Xenon yok. 3 çanta var. Kurye elcigi diz örtüsü. Arka koruma demiri var. Muaynede sıkıntı çıkaracak bir şey var mi sizce?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evesil gün ŞEnol abi ile beraber benım ybrye xenon taktık. Aydınlatması , eskisine(orjinaline) nazaran çok daha iyi oldu. yalnız senın verdiğin linkteki xenon motorsuz yani uzunları xenon olmayabilir. almadan önce satıcı ile iletişime geçmeni öneririm.
    hayırlı olsun abi, xenonun motoruna su değdirmemeye çalış.. saygılar..
    2013 mod. ybr ler martta gelecek.. duyurulur, kasa yine aynı

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Maxi çantaları çıkar.Ruhsata işletmek gerekiyor tadilat projesi isteyebilirler.Farlar sinyaller yanıyorsa sorun çıkmaz.Umarım tek seferde geçer
    maxi97 bunu beğendi.

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Cümleten Selamın Aleyküm.

Bildiğiniz üzere benim motosikletim tamamen soğukken jigle ile çalışmıyordu. Devir düşüp stop ediyordu. Sağolsun ybr bana bir kazık daha atarak karburatör'den problem çıkardı. Bugün kendi ustama uğradım. Konuşmalar şu şekilde.

+ S.a usta kolay gelsin. Müsaitsen çok kısa birşey sorucam hemen.
    - Buyur.
    + Benim motosiklet tamamen soğukken jigle açtığım zaman çalışmıyor stop ediyor nedendir?
    - Gaz vermiyorsundur.
    + Yok usta jigleyi açıyorum marşa basıp çalıştırıyorum 5-10 saniye kadar 4/5.000 devirde tutup sonra bırakıyorum. Devir yavaş yavaş düşmeye başlıyor. 1.500 devirde sabit kalır gibi olup, 5 sn sonra stop ediyor.
    - Dedi karburatöründe problem var. Büyük ihtimal hava alıyor onu tamir edicez dedi.
    + Tamamdır usta çok sağol diyip çıktım.

Ustam motosikletime hiç bir şekilde bakmadı. Motosikletim dükkanın önündeydi kendisi içeride başka motosiklet söküyordu. Sonra eve gelirken yol üstünde başka bir motosikletçiye uğradım. Onunla geçen dialoglar şu şekilde.

+ S.a ustam kolay gelsin.
    - A.s buyrun.
    + Ustam benim motosikletim tamamen soğukken jigle ile çalışmıyor, nedendir?
    - Ya karburatöründe problem vardır yada bujide.
    + Usta motosikletin bakımları 1.000 km önce yapıldı bujiler yağı vs her şeyi değişti.
    - O zaman karburatördedir problem hava alıyordur. Motosiklet burda mı? Bir bakalım.
    + Burda usta. (Motosikletin başına gittik.)
    - Çekişte düşme vb bir durum varmı?
    + Yok usta ben birşey hissetmedim. (Motosikletle gitti bir tur attı geldi)
    - Bunun problemi karburatörde. Hava alıyor. Yolda en fazla kaç basıyor kaç km hıza çıktın?
    + Valla usta 80 km hıza kadar rahat çıkıyor sonrasında çıksam mı çıkmasam mı diye düşünmeye başlayor. Anlıyacağın 80 km'den 100 km hıza çıkana kadar biraz zaman geçiyor.
    - Olur mu öyleşey? Şimdiki çin malı scooter'lar 100 km'ye 5-6 sn'de çıkıyor.
    + Ustam durum bu nasıl hallederiz?
    - Karburatör nerden hava alıyor buluruz sonra tamirini yaparız.
    + Sıfır karburatör ne kadar?
    - 240 lira civarında.
    + Tamam usta şu aralar müsait olamıyorum. Motosiklette lazım müsait bir zamanda tekrar uğricam diyerek çıktım geldim eve.

Söyleyin arkadaşlar ne yapayım ben şimdi? Ne önerirsiniz? Lanet ettim valla.
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    millet geçinmenin yolunu bulmuş valla ne diyelim inanıpta motoru bırakmamak lazım öyle adamlara 5-6 sn de 100 e çıkıyormuş vay bee :D
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Dostum bağlantı yerlerine sıvı conta sür tak.Birde öyle dene bakalım

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    hangi çin malı scooter 5-6 saniyede 100 e çıkıyor merak içindeyim. ybr nin 0-100 ü 16 saniye civarında.

benim gittiğim ustada sormuştu son hızımı. 95 i geçmiyor dedim. oda en az 110 gider demişti benim motor için. peeey

şahsen 125cc motorun hakkı 80-90 km dır.
    bide can sabah ısıtma motoru. çalıştırınca bas gitsin sorun değil bu yaşadığın.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cümleten Selamın Aleyküm.

Bildiğiniz üzere benim motosikletim tamamen soğukken jigle ile çalışmıyordu. Devir düşüp stop ediyordu. Sağolsun ybr bana bir kazık daha atarak karburatör'den problem çıkardı. Bugün kendi ustama uğradım. Konuşmalar şu şekilde.

+ S.a usta kolay gelsin. Müsaitsen çok kısa birşey sorucam hemen.
    - Buyur.
    + Benim motosiklet tamamen soğukken jigle açtığım zaman çalışmıyor stop ediyor nedendir?
    - Gaz vermiyorsundur.
    + Yok usta jigleyi açıyorum marşa basıp çalıştırıyorum 5-10 saniye kadar 4/5.000 devirde tutup sonra bırakıyorum. Devir yavaş yavaş düşmeye başlıyor. 1.500 devirde sabit kalır gibi olup, 5 sn sonra stop ediyor.
    - Dedi karburatöründe problem var. Büyük ihtimal hava alıyor onu tamir edicez dedi.
    + Tamamdır usta çok sağol diyip çıktım.

Ustam motosikletime hiç bir şekilde bakmadı. Motosikletim dükkanın önündeydi kendisi içeride başka motosiklet söküyordu. Sonra eve gelirken yol üstünde başka bir motosikletçiye uğradım. Onunla geçen dialoglar şu şekilde.

+ S.a ustam kolay gelsin.
    - A.s buyrun.
    + Ustam benim motosikletim tamamen soğukken jigle ile çalışmıyor, nedendir?
    - Ya karburatöründe problem vardır yada bujide.
    + Usta motosikletin bakımları 1.000 km önce yapıldı bujiler yağı vs her şeyi değişti.
    - O zaman karburatördedir problem hava alıyordur. Motosiklet burda mı? Bir bakalım.
    + Burda usta. (Motosikletin başına gittik.)
    - Çekişte düşme vb bir durum varmı?
    + Yok usta ben birşey hissetmedim. (Motosikletle gitti bir tur attı geldi)
    - Bunun problemi karburatörde. Hava alıyor. Yolda en fazla kaç basıyor kaç km hıza çıktın?
    + Valla usta 80 km hıza kadar rahat çıkıyor sonrasında çıksam mı çıkmasam mı diye düşünmeye başlayor. Anlıyacağın 80 km'den 100 km hıza çıkana kadar biraz zaman geçiyor.
    - Olur mu öyleşey? Şimdiki çin malı scooter'lar 100 km'ye 5-6 sn'de çıkıyor.
    + Ustam durum bu nasıl hallederiz?
    - Karburatör nerden hava alıyor buluruz sonra tamirini yaparız.
    + Sıfır karburatör ne kadar?
    - 240 lira civarında.
    + Tamam usta şu aralar müsait olamıyorum. Motosiklette lazım müsait bir zamanda tekrar uğricam diyerek çıktım geldim eve.

Söyleyin arkadaşlar ne yapayım ben şimdi? Ne önerirsiniz? Lanet ettim valla.
    ciddi olarak sorun varsa, götür garantiye değişsinler veya yapsınlar.. kafanı takmana değmez.. garanti neden var? bu günler için var

Motosikleti
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    millet geçinmenin yolunu bulmuş valla ne diyelim inanıpta motoru bırakmamak lazım öyle adamlara 5-6 sn de 100 e çıkıyormuş vay bee :D
    Sedat abi onu abarttığının bende farkına vardım ama. Herhalde derdini anlatmak için öyle dedi

gk070 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    koray abi ne ypayıon nasılsın ne var ne yok ne yaptın motor işini
    Hayat bir tesbih gibidir ya SALLLARSINNN yada cekersin!!!

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı gk070 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koray abi ne ypayıon nasılsın ne var ne yok ne yaptın motor işini

kardeşim motor arıyorum ama bulmak inan çok zor.. izmit bu konuda birazda kısır kalıyor.. İzmir veya antalyada olsak şimdiye kadar 40 tane almıştık vallahi..
    2006 mod. fazer6 ya bakmaya gittik.. motor temiz hatta sıfır ayarında diyelim.. 18,000 km de.. servise götürdük km ile oynanmış dediler iade ettik.. bu nasıl iş anlamıyorum..
    artık korkmaya başladım.. hemde 14,500 istedi onada ok. dedik ama motor kusurlu çıktı..gidip ybr alacam en sonunda..

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı rapsy_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maxi çantaları çıkar.Ruhsata işletmek gerekiyor tadilat projesi isteyebilirler.Farlar sinyaller yanıyorsa sorun çıkmaz.Umarım tek seferde geçer
    Motor on numara. Tadilat işine Canim sıkılıyor. Hoparlör cakmaklik anfi arka koruma demiri sisler kurye elcigi diz örtüsü on cam...

Çantaları sökmeye gidiyorum.

Twin benim motor da seninki gibi 80den sonra çok nazlı...

Motosikleti
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ciddi olarak sorun varsa, götür garantiye değişsinler veya yapsınlar.. kafanı takmana değmez.. garanti neden var? bu günler için var
    Abi garanti bu günler için ama benim motosikletin garantisi yok 2011 model ama servise gittiğimde bakımlar garantiden yağılmadı. Değişen parçalar buji,arka balata, hava filitresi, arka lastik tamiri. Ücret 140 lira. Birdaha da servise uğramadım. Uğramayıda düşünmüyorum. Sen ne dersin bu konuda abi?

Bu arada bana tek yarattığı sorun sabah jigle ile çalışmayıp 3-5 dakika yalı kazığı gibi gazı sabit tutmak motoru ısıtmak için dikiliyorum motosiklet başında. Karburatör neden hava alır? Boğazdaki lastiklerin yıpranmış olup oradan hava alma ihtimali varmıdır? H.sonu karburatörü söküp detaylı bir temizli yapmayı ve boğazdaki lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum. Ama sorun çözülmez, motosikletin jigleyle yine çalışmaz derseniz ellemiyim hiç.

Dostum sizin karbüratörler nasıl bir sisteme sahip tam olarak bilmiyorumda ben şuanda salcano wolf kullanıyorum.Bizim karbüratör şöyle.normal rolanti 1500 devirde ayarlı.Jikleyi çekince motor 3500 civarında çalışıyor.Sizin motorlarda kendi gaz vermiyormu jikle çekince?

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    bu motorun karbüratörü mikunu denilen akıllı karbüratör.. sökülüp orjinal ayarı kaçarsa bi daha düzeltmen zor ..
    bana kalırsa senin motorunda herhangi bi sıkıntı yok.. keşke motorunu görsem sana hemen söylerim durumu..
    benim sana anlattığım tüm çalıştırma yöntemlerini denedin mi.. son olarak bide şöyle yap..
    jikleyi sonuna kadar aç, hafif gaz ver ve marşa bas... daha sonra 1-2 sever gaz ver ve bırak... stop etmeye başlarsa yine gaz ver..
    son olarak sen motoru sıfır mı aldın ikinci el mi aldın? işte rodaj ne işe yarar , rodaj diye bişey yok diyen arkadaşlara ders olsun..

gk070 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    kardeşim motor arıyorum ama bulmak inan çok zor.. izmit bu konuda birazda kısır kalıyor.. İzmir veya antalyada olsak şimdiye kadar 40 tane almıştık vallahi..
    2006 mod. fazer6 ya bakmaya gittik.. motor temiz hatta sıfır ayarında diyelim.. 18,000 km de.. servise götürdük km ile oynanmış dediler iade ettik.. bu nasıl iş anlamıyorum..
    artık korkmaya başladım.. hemde 14,500 istedi onada ok. dedik ama motor kusurlu çıktı..gidip ybr alacam en sonunda..

hayırlısı olsun abi :S aceleye gerek yok yaa

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:46 ----------

bu motorun karbüratörü mikunu denilen akıllı karbüratör.. sökülüp orjinal ayarı kaçarsa bi daha düzeltmen zor ..
    bana kalırsa senin motorunda herhangi bi sıkıntı yok.. keşke motorunu görsem sana hemen söylerim durumu..
    benim sana anlattığım tüm çalıştırma yöntemlerini denedin mi.. son olarak bide şöyle yap..
    jikleyi sonuna kadar aç, hafif gaz ver ve marşa bas... daha sonra 1-2 sever gaz ver ve bırak... stop etmeye başlarsa yine gaz ver..
    son olarak sen motoru sıfır mı aldın ikinci el mi aldın? işte rodaj ne işe yarar , rodaj diye bişey yok diyen arkadaşlara ders olsun..

abi benim motor sogukken jikleyi acınca gaz verirsem calışmıyor sogukken jikle acmadanda gaz verirsem calışmıyor hiç bi türlü gaz vererek calışmıyor az verlfna deme hepsini denedim :D garip bişey :D calıştıgında gaz verirsemde direk istop ediyor
    Hayat bir tesbih gibidir ya SALLLARSINNN yada cekersin!!!

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    vallahi arkadaşlar ybr nin 2011 yılının 4. çeyreği ve 2012 modellerinde karbüratör ile ilgili sıkıntı olduğuınu biliyorum.. sizde birşeyler hissediyorsanız ya garantiden değiştirin, ya kafaya takmayın yada gidin yeninsini alın.. bende duyunca şok oldum ve bizzat kendim şahit oldum

Motosikleti
    Valla abi yarım jigle denedim hiç olmadı. Jigleyi tam açında bazen stop etmiyor. Yani nazlı nazlı 1.100 devirde çalışsam mı stop mu etsem diye düşünürken stop etmiyor zaten ben motosikletin stop edecekmiş gibi çalışmasından rahatsızlık duyup jigleyi kapatıp gaz kolunu sabit tutuyorum.
    Bu arada motosikleti 2. el aldım abi. Şuan 8300 yada 8400 küsürde olması lazım aklımda kalmamış km unuttum bu karburatör kafama takılınca.

Motosikleti
    2012 yamaha ybr esd kırmızı (alınacak)
    sayın Twin sloganında yazdığın oldu
    bugün hayatımda ilk defa seleye koyduk totoyu
    hoca tamam dediğinde de alacaz altımıza moto yu
    sonrası bakalımne olacak
    atladıkmı kapının önüne artık kafa nereye biz oraya
    1 paket sigara 6,5 x 30= 195 tl 195x24= 2012 yamaha 125 esd (sizce dolmuş duraklarında sigara içmeye değermi)

mettoxin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250 (ona kırmızı çok yakışıyor ) :)
    yeni kasa ybr 125 esd depo ustu yan grenajları var elımde satılık ihtiyacı olanlar için
    sıfır ayarında irtibat no 0533 088 30 42 orjinal eski motoruma ait

---------- Post added at 03:39 ---------- Previous post was at 03:36 ----------

yenı kasa ybr 125 esd için mavi depo ustu yan grenajlar ve depo kılıfı var hepsı sıfır ayarında eski motorumun cıkmasıdır hata yok
    ihtiyacı olana gitsin arastırın yamaha servisinde 300 tl sadece 2 yan grenaj 100 tl ye vericem çiftini depo kılıfıda pek kullanılmadı sıfır ayarında onuda 20 tl ye verırırm

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 16 kullanıcı var. (0 üye ve 16 misafir)

Bu Konudaki Etiketler