Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Alıntı rapsy_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim. peki bizim ybrye uyar mı bu ?
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bağlantıları uymaz onuda iyi bir elektrikçi halledebilir.

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Bazen acaba Tvs Apache mi alsaydım diyorum Sabahları motosikleti çalıştırmak o kadar büyük eziyet ki, jigleyi indiriyorum, marşa basıp çalıştırıyorum 5 sn kadar 1.500 devir de duruyor sonra düşmeye başlıyor ve 15-20 sn sonra stop ediyor. Tanıdık bir abim de var Tvs Apache kendisi aynı zamanda yarışçı, ayak işlerini halletmek için Tvs Apache almış çok memnun. 2011 model 30.000 küsür km'de onun motosikleti. Sabahları tek marşta motosikletin çalıştığını rölantide saydığını söylüyor. Tvs apache forumun'da motosikleti 1-2 hafta yatırıp tek bir kere bile marş basmayıp, 1-2 hafta sonra çalıştırıcak olduklarında tek marşla çalıştığını ve rölantide saydığını söylüyorlar. TEKTEKER_RAMÇO (Saygıdeyer Ramazan abim) kendisinin youtube'da videosu var bu konuyla ilgili. Ben mi sorunlu takıntılıyım, motosiklet mi problemli bilmiyorum artık. Ama sinek ufak miğde bulandırır diye bir söz vardır hakikaten öyle.
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    can abicim evet ybr jiklesiz çalışmaz ama jikle açarsan sorunsuz çalışıyor eğer jikle açtığın zaman motor çalışmıyorsa hava ayarında sıkıntı var
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazen acaba Tvs Apache mi alsaydım diyorum Sabahları motosikleti çalıştırmak o kadar büyük eziyet ki, jigleyi indiriyorum, marşa basıp çalıştırıyorum 5 sn kadar 1.500 devir de duruyor sonra düşmeye başlıyor ve 15-20 sn sonra stop ediyor. Tanıdık bir abim de var Tvs Apache kendisi aynı zamanda yarışçı, ayak işlerini halletmek için Tvs Apache almış çok memnun. 2011 model 30.000 küsür km'de onun motosikleti. Sabahları tek marşta motosikletin çalıştığını rölantide saydığını söylüyor. Tvs apache forumun'da motosikleti 1-2 hafta yatırıp tek bir kere bile marş basmayıp, 1-2 hafta sonra çalıştırıcak olduklarında tek marşla çalıştığını ve rölantide saydığını söylüyorlar. TEKTEKER_RAMÇO (Saygıdeyer Ramazan abim) kendisinin youtube'da videosu var bu konuyla ilgili. Ben mi sorunlu takıntılıyım, motosiklet mi problemli bilmiyorum artık. Ama sinek ufak miğde bulandırır diye bir söz vardır hakikaten öyle.
    ++++++++++++++1000000000000000
    DOST VURULUNCA DEGIL, UNUTULUNCA KAHRINDAN OLUR. BIZ SEVDIKLERIMIZI KIR CICEGI GIBI AVUCUMUZDA DEGIL, KURSUN YARASI GIBI GONLUMUZDE SAKLARIZ.

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Hocam ben de aynı problemdn muzdaripim.Motoru jigleyle çalıştırıyorum sorunsuz çalışıyor ama jigleyi indirdiğim anda afallayıp istop ediyor.Sorun değil bu daha çok motosikletin yapısından kaynaklanıyor.Motor bloğunu eliiyorum tam ısınmamış oluyor herhalde bundan.Tam ısınınca jigleyi kapatmak gerekiyor.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    şimdi ben jiklesiz tek marşta çalıştırıyorum desem kimse inanmaz..En iyisi şöyle diyeyim ben kapali yerde motoru muhafaza ediyorum bu yüzdende akü zayıflamıyor ve sabahları direkt basıyor sorunsuz belli bir süre elimi gazda tutuyorum tabi jikleyi çeksem yeterli olurda gerek yok 30-35 sn 3 bin rpm de gazı tutup sonra 1. viteste bi 100 m gittikten sonra 3-4 binrpm lerde sonra 2 -3 -4 allah ne verdiyse dışarda kalıyorsa motor akü zayıflar
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    eski kasa cbf ler geldi aklıma motoru çalıştır gaz kolunu az çevir öyle 3 dakka bekle amele gibi

benım 2011 tvs apache rtr motorum var sımdı bır arkadasım bana 2011 ybr esd ıle takas etmek ıstıyor ybr denedım ama tvs den sonra bıraz kucuk geldı bana sızın fıkrınız nedır bunun ıcın http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8269574/detay/ motorum bu ne dersınız

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    can abicim evet ybr jiklesiz çalışmaz ama jikle açarsan sorunsuz çalışıyor eğer jikle açtığın zaman motor çalışmıyorsa hava ayarında sıkıntı var
    Abi lanet ettim valla yaa ne hava ayarıymış. Ohh bee içim rahat motosikletim çakı gibi oldu diyemedim, bir gülmedi yüzüm nedir bu çektiğim yaa.

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi ben jiklesiz tek marşta çalıştırıyorum desem kimse inanmaz..En iyisi şöyle diyeyim ben kapali yerde motoru muhafaza ediyorum bu yüzdende akü zayıflamıyor ve sabahları direkt basıyor sorunsuz belli bir süre elimi gazda tutuyorum tabi jikleyi çeksem yeterli olurda gerek yok 30-35 sn 3 bin rpm de gazı tutup sonra 1. viteste bi 100 m gittikten sonra 3-4 binrpm lerde sonra 2 -3 -4 allah ne verdiyse dışarda kalıyorsa motor akü zayıflar
    Sedat abi bir gecede de akü zayıflamaz ki abi. Hadi zayıfladığını farzedelim motosikletle dışarı çıkıyorum gezintiye. Bir işim olup motosikleti bırakıyorum. 2-3 saat sonra gelip marşa basıyım yok yine delirtiyor beni. Jigle açıyorum 5 sn kadar 1.500 Rpm'de duruyor sonra 900>800 Rpm'e kadar düşüp stop ediyor.

eski kasa cbf ler geldi aklıma motoru çalıştır gaz kolunu az çevir öyle 3 dakka bekle amele gibi
    Tam beni tarif ettin Fatih abi. İşte o amele diye hitap edilenlerden biride ben oldum bu motosiklet sayesinde. Amele gibi 3 dk boyunca motor ısınsın yoluma gidiyim diye gaz kolunu 3.000 Rpm'de tutuyorum. Yoldan geçenlerde insan görmemiş gibi bakıyorlar yaa alıp motoru kafalarına atasım gelmiyor desem yalan olur. Ben motosiklete gözüm gibi baktıkça azıma s*çtı benim yaaa. Her motosikleti çıkarıcak olduğumda tadım, tuzum kaçıyor çalıştırana kadar.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    can benim motoru ayarlatınca bu sorunu bende yaşıyorum. ilk aldığımda bu sorun yoktu.
    sabah jikle çekili çalıştırıyorum. biraz çalışıp devir düşüyor. stop etmesine yakın elle 2000-3000 devirde 3-4saniye tutuyorum motoru. sonrasında jikleyle 1500 devirde çalışıp ısınıyor.
    30 saniye sonra devir yükselince jikleyi kapatıyorum. tin tin rolantide 1100 devirlerde çalışıyor.
    sıcakken rolantim 1400 devire ayarlı.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    ybr esd
    Arkadaşım sakalı kaç liraya aldın acaba?

usta 75 tl sakal boya ve aparatlar sana ait ben aldıgımda böleydi 1 sene kadar oldu ama benımkını ben sactan yaptırdım malum polyesterler kırılıyo

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:25 ----------

Alıntı braingulp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadasim sakali kac liraya aldin , boyalimi geldi sana, takmak icin ozel bi seyler yaptinmi motorun sasesine?
    sakal 75 tl ye aldım boya ve aparatlar sana ait onlarda sıkntı olmuyo şasesine falan herhangi bişi yapmıyosun benim ki sactan kırılmaması ıcın polyester önermem malum kırılıyo tabı zevkler tartısılmaz

Motosikleti
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    can benim motoru ayarlatınca bu sorunu bende yaşıyorum. ilk aldığımda bu sorun yoktu.
    sabah jikle çekili çalıştırıyorum. biraz çalışıp devir düşüyor. stop etmesine yakın elle 2000-3000 devirde 3-4saniye tutuyorum motoru. sonrasında jikleyle 1500 devirde çalışıp ısınıyor.
    30 saniye sonra devir yükselince jikleyi kapatıyorum. tin tin rolantide 1100 devirlerde çalışıyor.
    sıcakken rolantim 1400 devire ayarlı.
    Abi motor tamamen soğukken jigleyi açıyorum gazı 10 ila 15 saniye arası kimi zaman 3.000rpm'de kimi zamanda 3.500rpm'de tutuyorum sonra gazı bırakıyorum, 1.500rpm'de duruyor 5 sn kadar sonra devir düşmeye başlıyor. 900-800 devire kadar düşüp motosiklet stop edicek gibi olmaya başlıyor 2 sn geçmeden stop ediyor. Sonra bakıyorum olucak gibi değil, 5 dkka amele gibi dikilip gazı 3.000rpm'de tutuyorum. Anca motor ısınıyor sonrada basıp gidiyorum. Durum bu Tahsin abi. Nasıl yapıcam bilmiyorum ama keyfim kaçmaya başladı artık :(

Birde abi benim motosiklette kalkışlarda silkeleme problemi var. Hani abi yollarda reflektörlü şerit halinde taşlar olur araba ile üstene çıkınca araba sekmeye, silkelenmeye başlar ya o şekilde oluyor.
    Yokuş düz yol fark etmiyor. Koray abiyle konuştum esd'lerin takozlari dandik oluyormuş. 2010 sonrası esd'lerin hepsinde bu problem varmış. Takozları kaliteli bir takoz ile değiştirirsem sorun kalmıyacağını söyledi. Beklemedeyin şuan.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    motor ısındığı zaman rolanti 1200rpm lerdeydi bende. ozaman soğukken senin sıkıntını yaşadım. sonra sıcakken 1500 rpm yapınca sabahlarım gündüze döndü.
    senin rolanti devrin motor iyice ısınınca kaçlarda ?
    biraz yüksek rolanti istiyo sanki
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor ısındığı zaman rolanti 1200rpm lerdeydi bende. ozaman soğukken senin sıkıntını yaşadım. sonra sıcakken 1500 rpm yapınca sabahlarım gündüze döndü.
    senin rolanti devrin motor iyice ısınınca kaçlarda ?
    biraz yüksek rolanti istiyo sanki
    Abi motosiklet soğukken 1.100 rpm'de motor tamamen ısındığı zaman 1.500 rpm'de sabit kalıyor. Dalgalanma oluyor devirde az bir miktarda ama onuda o kadar dert etmedim normaldir diye düşünüyorum.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    arkadaşlar benim 2009 ybrnin beyni (cdisi) kaç pinli? 6 mı 8 mi?

darpgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    bende 2012 model cbf var. tam anlattığın gibi çalışıyo . değişen bişey yok yani . eski yeni aynı :Ğ
    Hayatı seviyor musun? Öyleyse zamanı çarçur etme, çünkü hayat ondan ibarettir. Benjamin franklin

Motosikleti
    Alıntı yasinh45c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .
    Hocam sizin far camıda mavi renk galiba. Onu nasıl yaptınız?

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı darpgen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 2012 model cbf var. tam anlattığın gibi çalışıyo . değişen bişey yok yani . eski yeni aynı :Ğ
    Demek ki ybr ye yatıp kalkıp dua etmemiZ lazım aç jikle yi bas marş a devam

Motosikleti
    Demek ki ybr ye yatıp kalkıp dua etmemiZ lazım aç jikle yi bas marş a devam
    Abi o senin motosiklet için geçerli valla. Ben İstanbul'da ikamet ediyorum burda kar var. İndim 5 dk önce yarım açtım jigleyi, çalışmadı. Tam açtım yok. Gıygıygıygıygıy sayıyo anca. Çalıştıramadım bir türlü en son denememde çalıştı. 5-10 sn kadar durdum stop etti. İyice sinirlerim bozuldu uraşmadım bende daha.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler