Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    her gün bakıyorum pek kimse yazmıyor.

ybrcilerin alayı tatlı su motorcusuymuş. ben her gün 50 km yardırıyorum.

daha dün tipide sürdüm. arkadaş yere paralel kar mı yağar??

pantolon almam lazım.

muayeneyi de yapmadım hala.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her gün bakıyorum pek kimse yazmıyor.

ybrcilerin alayı tatlı su motorcusuymuş. ben her gün 50 km yardırıyorum.

daha dün tipide sürdüm. arkadaş yere paralel kar mı yağar??

pantolon almam lazım.

muayeneyi de yapmadım hala.
    Ben tatlı su motorcusuyum itiraf ediyorum Ne koruma ekipmanlarım nede soğuktan korunmak için içlik olsun pantolon mont olsun hiçbirşeyim yok. Çıkıpta hasta olmaya niyetim yok kısacası
    Sizler nasılsınız?
    Koray abi sende arada bir uğruyorsun İnzuma ne oldu gelmedimi daha ben bile sabırsızlandım artık
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

Hyjal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '10 Gsxr-600 - ' 09 Yamaha YBR 125
    Öncelikle herkese merhaba

Arakdaşlar 2009 model YBR 125 kullanıyorum fakat lastikler orjinal olması sebebiyle ve işe 3 senelik lastiğin hamurunun sertleşmesi de girince virajlarda , bazen ıslak yerlerde sağolsun bağırsaklarımızın kalbimizin çalıştığını tekrar hatırlayor.

Bu sebeple lastikleri değiştirmek istiyorum , genellikle hem kuru hem ıslak zemine uygun ( varsa ) , orjinal lastikten daha iyi hamura sahip fiyat olarak da uygun bir lastik arıyorum.Daha önce kullanan varsa marka hakkında tecrübelerini de yazarsa çok makbule geçer.
    ALL THE GEAR ALL THE TIME

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben tatlı su motorcusuyum itiraf ediyorum Ne koruma ekipmanlarım nede soğuktan korunmak için içlik olsun pantolon mont olsun hiçbirşeyim yok. Çıkıpta hasta olmaya niyetim yok kısacası
    Sizler nasılsınız?
    Koray abi sende arada bir uğruyorsun İnzuma ne oldu gelmedimi daha ben bile sabırsızlandım artık
    sözleşmemdeki tarihte (15 aralık) alamadığım yani teslim etmedikleri için iptal ettim kardeşim .. şimdi yeniden motor arıyorum.. acele etmek istemiyorum

Alıntı Hyjal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese merhaba

Arakdaşlar 2009 model YBR 125 kullanıyorum fakat lastikler orjinal olması sebebiyle ve işe 3 senelik lastiğin hamurunun sertleşmesi de girince virajlarda , bazen ıslak yerlerde sağolsun bağırsaklarımızın kalbimizin çalıştığını tekrar hatırlayor.

Bu sebeple lastikleri değiştirmek istiyorum , genellikle hem kuru hem ıslak zemine uygun ( varsa ) , orjinal lastikten daha iyi hamura sahip fiyat olarak da uygun bir lastik arıyorum.Daha önce kullanan varsa marka hakkında tecrübelerini de yazarsa çok makbule geçer.
    michelen iyi lastiktir, memnun olmayan yok.. yere yapışır.. ıslak ve kuru zeminde üst performans sağlar.. sonra pirelli gelir..
    bu iki seçenek dışına çıkma

Motosikleti
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sözleşmemdeki tarihte (15 aralık) alamadığım yani teslim etmedikleri için iptal ettim kardeşim .. şimdi yeniden motor arıyorum.. acele etmek istemiyorum

michelen iyi lastiktir, memnun olmayan yok.. yere yapışır.. ıslak ve kuru zeminde üst performans sağlar.. sonra pirelli gelir..
    Peki hocam bu lastikleri Istanbul'da temin edebileceğim güvenilir bir yer var mıdır bildiğin ?

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    ya arkadaşlar aküyü bi göreyim dedim malum yeni aldık motoru, anahtarla açtım fakat bir türlü o plastik şeyi çıkaramadım sağa sola da kaydırdım baya bi ama çıkmıyor çıkmıoyor başka vida filan mı varda bnmi göremiyorum sol tarafı öyle sabit duruyor kırılcak diye aşırı zorlamıyorumda bi yardım
    Alan O Veren O, Nedir Senden Gidecek, Görende Can Senin Zannedecek...

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Yine inzumamı düşünüyorsun abi? Aslında honda vtr250 güzel bir alternatif hem V tipi motora sahip seside bir o kadar güzel ama piyasada pek yok.
    Şuanda düşündüğün motor nedir abi? Varmı aklında yeni bir marka model?

Motosikleti
    ybr esd
    selamlar arkadaslar aranıza yenı katıldım manisadan yasin motorumun resımlerını yakında koyucam bana bu konuda yardımcı olabilecek arkadas arıyorum

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben yardımcı olayim.Ne konuda yardım istiyorsun?

Motosikleti
    Lastik için buz motor. Istanbul.

Akü kapağı zor çıkar. Anahtar ile açıldıktan sonra sol üst çivi gibi geçmeli. Orası da çıkınca aşağı doğru kapağı kaydirinca çıkar.

2009 ybr citylerin cdileri kaç soketli?
    Hyjal bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    beyler herkeze iyi geceler sakaryada yoğun yağmur var bu sebeble motosiklet kazan dairesinde yatıyor
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

braingulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Su an yok, en son gsx600f (katana)idi
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler herkeze iyi geceler sakaryada yoğun yağmur var bu sebeble motosiklet kazan dairesinde yatıyor
    Yatmasin orda , git temizle biseyler yap cila mila sur,

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı braingulp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yatmasin orda , git temizle biseyler yap cila mila sur,
    onlar zaten var tertemiz bi durumd yatıyor
    braingulp bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kaparo yandı mı geri alabildin mi abi ?

Motosikleti
    Alıntı aonal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar aküyü bi göreyim dedim malum yeni aldık motoru, anahtarla açtım fakat bir türlü o plastik şeyi çıkaramadım sağa sola da kaydırdım baya bi ama çıkmıyor çıkmıoyor başka vida filan mı varda bnmi göremiyorum sol tarafı öyle sabit duruyor kırılcak diye aşırı zorlamıyorumda bi yardım
    Sol tarafta yandan bakarsan grenajdaki bir çıkıntı motora giriyor , tam o grenajın arkasından kendinize doğru çekerseniz çıkar , kırılma ihtimaline karşı ağır ağır yaparsanız daha iyi olur.

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Arkadaşlar bir kaç foto eklemek istedim

Buralarda Konya Ahırlı-Antalya yolu gezerken çekmiştim kısa ama gözümüz gönlümüz açılsın

braingulp bunu beğendi.
    Alan O Veren O, Nedir Senden Gidecek, Görende Can Senin Zannedecek...

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    Şu yeni kasa ybr leri görünce fena oluyorum eski kasayı satıp yeni modelinden mi alsak napsak, yoksa hiç kaşınmayıp oturayım mı oturduğum yerde. Koskoca ereğlide bi ampul bulamadım ya ufacık bi ampulu internetten getirtecez şimdi işim yoksa arkadaşlar bana bi link atarmısınız ampul almam lazım :(
    Herkesten hızlı sürmek,yalnız süreceğinin garantisidir Zonguldak-MT

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağmur yüzünden motoru yatırmak...

oku madem;

gözü saatteydi, 9u 10 geçiyordu. işten çıkış saati, iş olmasa bile 22.00a alınmış motorcu amirine dünya üzerinde duyulmamış küfürler ediyordu. kapıdan dışarıya çıktı, bi sigara yaktı. kar hafifçe yağmaya devam ediyordu. telefonunu çıkarıp Malatya hava durumuna baktı. 3 dereceyi gösteriyordu. en azından yollar buz tutmayacağı için içini ferahlattı. çay ocağına gidip bi çay kapıp sıcacık odasına geri döndü.

yarım saat sonra çayın 2. bardağını almaya giderken pencereden tipiye dönüşen karı görünce hemen üstünü giyinip çıkmaya karar verdi.

yağan kar altında motosiklet sürmek güzel dedi içinden. aklında binlerce soru varken yere paralel gelen karlara vuran ön farın ışığı gayet güzel bi görüntü eşliğinde, motur sürücüsü kaskının vizörüne yapışan karları elinin içiyle süpürüyordu. sağa sinyali
    ni verir vermez o derin vadiden gelen soğuğu ayak bileklerinde hissedip yeri tutan karı gördükten sonra içinden belediyeye küfrederken helvacıdan başkan yapan halka müstehaktır diye düşündü.

evine daha 5 km vardı. önceleri otomobil teker izlerini takip ederken kar derinliği 3-4 cmyi bulunca 1. viteste ayaklar yerde yaklaşık 3 km yol almak zorunda kaldı. gaz elciğini milim oynatması bile arka tekerin yönünü değişirken evine ulaşma ümidini yitirmemeye çalışıyordu.

evine 50 metre kala o en dik, o en zor yokuşa gelmişti. önce durdu, tepeyi gözden geçirdi. daha yokuşun yoluna dönerken drift yapa yapa motoru dönderdi. gidonla dönmek imkansızdı zaten. hızını aldırana kadar arka teker bi sağa bir sola giderken yanından geçen kara kapaklı "emmi" kendisine gülüyordu.

en sonunda motor hızını alınca o 50 metrelik yokuşu çıkıp evinin ara sokağına dönerken kundurasıyla kaymadan yokuşu çıkmaya çalışan emmiye doğru bakıp bi kahkaha attı en son.

---son---

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Maxi güzel bir yazı olmuş Kurye olarak çalışırkenki anılarım geldi aklıma Allahıma şükürler olsun ki dışarıda değilim sıcacık evimde oturuyorum.Allah yardımcınız olsun.Kışın motosiklet kullanmak zevkli bir o kadarda tehlikeli.
    maxi97 bunu beğendi.

braingulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Su an yok, en son gsx600f (katana)idi
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağmur yüzünden motoru yatırmak...

oku madem;

gözü saatteydi, 9u 10 geçiyordu. işten çıkış saati, iş olmasa bile 22.00a alınmış motorcu amirine dünya üzerinde duyulmamış küfürler ediyordu. kapıdan dışarıya çıktı, bi sigara yaktı. kar hafifçe yağmaya devam ediyordu. telefonunu çıkarıp Malatya hava durumuna baktı. 3 dereceyi gösteriyordu. en azından yollar buz tutmayacağı için içini ferahlattı. çay ocağına gidip bi çay kapıp sıcacık odasına geri döndü.

yarım saat sonra çayın 2. bardağını almaya giderken pencereden tipiye dönüşen karı görünce hemen üstünü giyinip çıkmaya karar verdi.

yağan kar altında motosiklet sürmek güzel dedi içinden. aklında binlerce soru varken yere paralel gelen karlara vuran ön farın ışığı gayet güzel bi görüntü eşliğinde, motur sürücüsü kaskının vizörüne yapışan karları elinin içiyle süpürüyordu. sağa sinyali
    ni verir vermez o derin vadiden gelen soğuğu ayak bileklerinde hissedip yeri tutan karı gördükten sonra içinden belediyeye küfrederken helvacıdan başkan yapan halka müstehaktır diye düşündü.

evine daha 5 km vardı. önceleri otomobil teker izlerini takip ederken kar derinliği 3-4 cmyi bulunca 1. viteste ayaklar yerde yaklaşık 3 km yol almak zorunda kaldı. gaz elciğini milim oynatması bile arka tekerin yönünü değişirken evine ulaşma ümidini yitirmemeye çalışıyordu.

evine 50 metre kala o en dik, o en zor yokuşa gelmişti. önce durdu, tepeyi gözden geçirdi. daha yokuşun yoluna dönerken drift yapa yapa motoru dönderdi. gidonla dönmek imkansızdı zaten. hızını aldırana kadar arka teker bi sağa bir sola giderken yanından geçen kara kapaklı "emmi" kendisine gülüyordu.

en sonunda motor hızını alınca o 50 metrelik yokuşu çıkıp evinin ara sokağına dönerken kundurasıyla kaymadan yokuşu çıkmaya çalışan emmiye doğru bakıp bi kahkaha attı en son.

---son---
    karli havalarda tekerlere zincir takilmiyormu? motorlar icin boyle bisey olmasi gerekir diye dusunuyroum.
    maxi97 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler