Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    DALGIC_800 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha
    [QUOTE=hayat2teker;2887414]Borunun tekini satacak birini bulabileceğine emin misin Diğer tekini kime satacak adam? .. Ayrıca diğer borunun da kazadan etkilenmiş olma ihtimali yüksek, çünkü aynı tablaya bağlı. Tek boruyu değiştirdiğinde de çekme yapabilir bence. Yaptığın kazanın derecesini bilemiyorum, belki alt veya üst tablalarda da yamulma vardır, güvendiğin bir ustaya gösterdin mi?

Hocam tam olarak göstermedim sadece exper gelse bile sıfırıyla değişttirmez düzelttirir demişti tamirci çok fazla bi yamukluk olmadıgı için .. bugün baktım ama karanlıkta resimler çıkmadı .. ondan koymadım buraya .. incelediğimde alt borularda sıkıntı yok sadece sol üst boruda ay şeklinde yamukluk var .. yedekparça satan yerlerde va hem takım halinde hemde tek tek boru şeklinde .. eğer üst tabladada sıkıntı çıkarsa oda var onada baktım üst tablanın fiyatıda 30 tl gibi bir rakamdı sanırım .. düzelttirme işlemine güvenmiyorum yarın kendim sökücem işten gelince bakalım :D 2 boruyuda götürcem ustaya hatta tablayıda götüreyim bide gidon lazım komple değiştircem sanırım 0 parçalarıyla ..
    Aşk tutkuyu ortaya çıkarmasaydı.O 2 tekerin üzerinde gitmezdim !!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    coskun913 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns (siyah)
    meraba tüm arkadaşlara uzun bir aradan sonra tekrar forumdayım 2012 tvs apachemi satmış bulunuyorum satmamın sebebi şans eseri sorunlu bi makine denk gelmişti servisle uğraşmak bıktırdı beni bende sattım kurtuldum. tekrar motor alıcam çünkü motorsuz kendimi büyük bi boşlukta hissediyorum. fakat tvs de yaşadığım sorunlardan dolayı bu sefer tercihimi % 80 yamahadan yana kullanmayı düşünüyorum tabiki 2013 ler çıkana kadar beklicem. ama yinede o apache nin asabi görünüşü, agresif sürümü aklımı kurcalamıyor değil. yorumlarınızı bekliyorum. bu arada 2013 apache ve ybr ler ne zaman türkiyede satışa çıkar bilen arkadaş paylaşırsa sevinirim

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı hayat2teker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aleyküm selam.. Bende 2006 var kendim denemedim ama esd ile bir arkadaşım denedi, söylediğine göre 430 km
    O zaman km'de 8.1 kuruş mu yakmış oluyor?

Bilgili ve kesin olarak 1-2 kere değilde her seferinde ölçüm yapmış olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Valla ben tam hesaplamadım ama 30 tl lik alıyorum 320-350 arası gidiyor

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı haojin2005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlışın var hacı bu dediğin 2008 yılında oluyordu ama şu gün için malesef imkansız ötesi 220-250 km dir o
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

braingulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Su an yok, en son gsx600f (katana)idi
    Alıntı haojin2005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seninki esd degil galiba.

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Yok hocam hesapladım km de doğru yolda da 85-90-100 arası kullanıyorum belki biraz fazla yazdım ama 280 den aşasını görmedim 30 tl lik benzin aldığımda

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    2008 mdel ybr ile 9.5 lt benzin ile en çok 480 km yaptım
    şehir içi ise 390 ortalama
    karışık kullanımda 445km
    full depo tekleyene kadar yedek dahil 575 km yol yaptım yolda kalmamak için benzin aldım almasam en fazla birkaç km daha giderdi
    ghostcorc ve haojin2005 bunu beğendiler.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    http://www.hepsiburada.com/liste/pho...fview%3dlister
    bu ürün hakkında bilgisi olan yada kullanan var mı ?
    Herkesten hızlı sürmek,yalnız süreceğinin garantisidir Zonguldak-MT

İstanbul'da oturan arkadaşlar;

Şöyle güvendiğiniz, bakıma gittiğinizde işten kaçmadan, adam akıllı işini yapan servis var mı? Ayrıca mesela silindir bloğu değişti diyelim. Honda gibi alınan her orijinal parçada 2 yıl garanti veriyorlar mı? Gerçi yasal olarakta mecburlar ama merak ettim. Sitede falan göremedim.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2008 mdel ybr ile 9.5 lt benzin ile en çok 480 km yaptım
    şehir içi ise 390 ortalama
    karışık kullanımda 445km
    full depo tekleyene kadar yedek dahil 575 km yol yaptım yolda kalmamak için benzin aldım almasam en fazla birkaç km daha giderdi
    abi senin motur yoldan giderken bonus topluyor .

70 km hızla şehir içi dur kalk 360 km en fazla.

eğer 100 km kadar 100 km hızları denersem 330 km. 160 kmde gösterge yarıya geliyor.

memur modunda sürersem (en fazla 60, gaz elciğini minnacık açmak) 430 km görmüştüm.

tüm ölçümler 9.5 litre benzin ile.

her ay 1000 küsür km yapıyorum.

yaklaşık 100 litrelik çanta ile ve 1050 metre yükseklikte yaşadığımı da belirteyim. zaten bi yüzde 10 kayıp sırf bu yükseklikten. her bin metrede yüzde 8 güç kaybı olurmuş. atmosferik motur olduğundan...

ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    PİYANİST İRFAN EMRE ÇABUŞ VARYA DUR MESAJI KOPYALA YAPIŞTIR YAPAYIM
    Emre Çabuş
    5 saat önce, mobil ile ·

Acil.. yılbaşı icin deneyimli baterist ve klavyeci aranıyor. Kuşadası limon beach'de sahne alınacak. Detaylar icin özelden konuşabiliriz.FACEDEN ULAŞ !!!

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:35 ----------

Alıntı aksoyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.hepsiburada.com/liste/pho...fview%3dlister
    bu ürün hakkında bilgisi olan yada kullanan var mı ?
    Birincisi sen traktörmü kullanıyorsun orada traktör için diyor ikincisi o armut kafa ampül soketi YBR'de kullanmazsın soketi değiştirmen lazım ama diğer motorun için yorum yapamiycam bilmiyorum ne far kullanıyor üçüncüsü YBR için bu tür ampül yok bildiğim kadarıyla xenon efekt ampullar genellikle H7 soket kullanıyor ve uzun kısa olmadığı için sislerde kullanılıyor.ben sana daha güzel birşey önereyim bizim yaptığımız gibi yanına bir arkadaş bul gittigidiyor.com dan H.I.D xenon al 8000K tak rahat et.http://urun.gittigidiyor.com/garaj/h...ranti-52198913 montajı ile ilgili sana şema olarak yardımcı olabilirim istersen faceden bana ulaş şenol tetik...pişman olmazssın aklına şöyle bir soru gelebilir muayenede ne yapacağım kolay senin normal ampulün ve bu zenon aynı soket H4 zenonu çıkarıyorsun orjinal ampulü sokete takıp yerine takıyorsun muayeneye giriyorsun muayeneden çıkarçıkmaz da eski ampulü çıkarıp xenonu takıyorsun çok basit .)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:46 ----------

Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman km'de 8.1 kuruş mu yakmış oluyor?

Bilgili ve kesin olarak 1-2 kere değilde her seferinde ölçüm yapmış olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.
    istanbul neredensin benim motor 2011 mayıs trafik çıkışlı full depo yedek dahil beykoz dolumla Mudanya/Trilye gezisinde gidiş geliş körfezi dolanmak kaydıyla ve Paralı yolda 120-125 den aşağı düşmemek kaydıyla 594 kilometre ve E nin iki ibre üzerindeydi benzin göstergesi benzin aldım zorlasan 600 görürdüm . ama bende ön dişli 15Tbilginize.
    -Motor eroin gibidir, satsan bile, bıraktım desen bile, inleyen her Racing sesinde krize girersin...! ;))

celilcetiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 2012 & 2014
    Arkadaşlar yurt dışında çalışacağım için üzülerek motorumu satıyorum. İlgilenen olursa buradan veya 05374995254 nolu telefondan ulaşabilirler.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8560292/detay/
    Born to ride, Ride to born

Motosikleti
    Alıntı ghostcorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbul neredensin benim motor 2011 mayıs trafik çıkışlı full depo yedek dahil beykoz dolumla Mudanya/Trilye gezisinde gidiş geliş körfezi dolanmak kaydıyla ve Paralı yolda 120-125 den aşağı düşmemek kaydıyla 594 kilometre ve E nin iki ibre üzerindeydi benzin göstergesi benzin aldım zorlasan 600 görürdüm . ama bende ön dişli 15Tbilginize.
    Benim kilom 80-83 civarı babamla beraber 160 küsür kilo geliyoruz. Benim boyum 1.78 babamında 1.70 1.74 civarı. Bende 15T dişli taksam kalkışlarda motosiklet çekişten çok düşer mi? Yokuşlarda çok sorun yaşarmıyım? Bir 15T dişlinin fiyatı nedir? Bende İstanbul Okmeydanı tarafında oturuyorum. Okmeydanını belki duymamış olabilirsiniz, Mecidiyeköy'e yakınım. Özellikle merak ettiğim motosiklete herhangi bir zararı olur mu az veya çok zararı olup olmayacağı benim için çok önemli.

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim kilom 80-83 civarı babamla beraber 160 küsür kilo geliyoruz. Benim boyum 1.78 babamında 1.70 1.74 civarı. Bende 15T dişli taksam kalkışlarda motosiklet çekişten çok düşer mi? Yokuşlarda çok sorun yaşarmıyım? Bir 15T dişlinin fiyatı nedir? Bende İstanbul Okmeydanı tarafında oturuyorum. Okmeydanını belki duymamış olabilirsiniz, Mecidiyeköy'e yakınım. Özellikle merak ettiğim motosiklete herhangi bir zararı olur mu az veya çok zararı olup olmayacağı benim için çok önemli.
    düşeceği bir gerçek uzun yola gitmiyorsan hiç takma

Motosikleti
    Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    düşeceği bir gerçek uzun yola gitmiyorsan hiç takma

Özellikle dişli değiştirenlerin yorumunu merak ediyorum. Düşüceği elbette bir gerçek ama eskiye göre ne kadar farketti acaba? Dişli değişime yapanlar memnun mu? Uzun yola gitmesemde trafikte viteslerle çok oynuyoruz en azından vites araları uzayacağı için ondan bir nebze kurtuluruz. Zart aşağı zart yukarı uraşmayız.

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özellikle dişli değiştirenlerin yorumunu merak ediyorum. Düşüceği elbette bir gerçek ama eskiye göre ne kadar farketti acaba? Dişli değişime yapanlar memnun mu? Uzun yola gitmesemde trafikte viteslerle çok oynuyoruz en azından vites araları uzayacağı için ondan bir nebze kurtuluruz. Zart aşağı zart yukarı uraşmayız.
    bende bundan önce cbf vardı o motorda çok iyi sonuç aldım benimki 2011 di dişlisi 2010 modellerden farklıydı 2010 modelin orjinal dişlisini takmıştım ybr nin vites araları bence gayet iyi 1 le 45 2 ile 60 3 ile 85 civarı yapıyor

DALGIC_800 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha
    zaten yokuşta ybr nin performansı düşüyor her commuter gibi ama ne kadar fark var o önemli tabi ..
    Aşk tutkuyu ortaya çıkarmasaydı.O 2 tekerin üzerinde gitmezdim !!!!

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    Alıntı ghostcorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    PİYANİST İRFAN EMRE ÇABUŞ VARYA DUR MESAJI KOPYALA YAPIŞTIR YAPAYIM
    Emre Çabuş
    5 saat önce, mobil ile ·

Acil.. yılbaşı icin deneyimli baterist ve klavyeci aranıyor. Kuşadası limon beach'de sahne alınacak. Detaylar icin özelden konuşabiliriz.FACEDEN ULAŞ !!!

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:35 ----------

Birincisi sen traktörmü kullanıyorsun orada traktör için diyor ikincisi o armut kafa ampül soketi YBR'de kullanmazsın soketi değiştirmen lazım ama diğer motorun için yorum yapamiycam bilmiyorum ne far kullanıyor üçüncüsü YBR için bu tür ampül yok bildiğim kadarıyla xenon efekt ampullar genellikle H7 soket kullanıyor ve uzun kısa olmadığı için sislerde kullanılıyor.ben sana daha güzel birşey önereyim bizim yaptığımız gibi yanına bir arkadaş bul gittigidiyor.com dan H.I.D xenon al 8000K tak rahat et.http://urun.gittigidiyor.com/garaj/h...ranti-52198913 montajı ile ilgili sana şema olarak yardımcı olabilirim istersen faceden bana ulaş şenol tetik...pişman olmazssın aklına şöyle bir soru gelebilir muayenede ne yapacağım kolay senin normal ampulün ve bu zenon aynı soket H4 zenonu çıkarıyorsun orjinal ampulü sokete takıp yerine takıyorsun muayeneye giriyorsun muayeneden çıkarçıkmaz da eski ampulü çıkarıp xenonu takıyorsun çok basit .)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:46 ----------

link de açıklamada motosiklet içinde uygundur yazıyordu birde ybr 125 s2 tipli duy kullanılmıyo mu ben öyle biliyorum ve öyle hatırlıyorum buyüzden ürünü sizlere göstereyim dedim zenon olayına girmiyecem çünki motoru en geç yaza dogru yada yaz sonuna doğru satmayı düşünüyorum cbr 250 almayı düşünüyorum bu yüzden ampul ile işimi görmek istiyorum beyaz ampul burda sanayide bulamadım phlips sarı ampuller var onlarda 15 lira.
    Herkesten hızlı sürmek,yalnız süreceğinin garantisidir Zonguldak-MT

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    sayfa gümmm... nerdesiniz ahali...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler