Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Pazartesi performans cdi, performans ateşleme bobini ve kalın buji kablosu buji poposunu alıyorum. Yüzde yirmi artış olacakmış. Bakalım...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pazartesi performans cdi, performans ateşleme bobini ve kalın buji kablosu buji poposunu alıyorum. Yüzde yirmi artış olacakmış. Bakalım...
    Maxi97 umarım harcadığın paraya ve uğraştığına değer.
    maxi97 bunu beğendi.

"Bozkurt" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maddi durumumu belirttim keşke imkan olsada; Bell, Shoei, Arai bir kask alabilsek.
    can nitro alma bende var tavsiye etmiyorum maddi olanaklar çerçevesinde sana kalmış yine yarın motoru servise götürecektim sanada gel ordanda hasanpaşa kızıl toprak yapalım bakalım 250 cc motorlara bakacaktım sana da kask bakardık nette gözüken fiatlar nakit alacaksan deyişiyor bazı mağazalarda yarın mesai cıktı hayalerim söndü motoru götüremedim ona yanıyorum

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı "Bozkurt" adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    can nitro alma bende var tavsiye etmiyorum maddi olanaklar çerçevesinde sana kalmış yine yarın motoru servise götürecektim sanada gel ordanda hasanpaşa kızıl toprak yapalım bakalım 250 cc motorlara bakacaktım sana da kask bakardık nette gözüken fiatlar nakit alacaksan deyişiyor bazı mağazalarda yarın mesai cıktı hayalerim söndü motoru götüremedim ona yanıyorum
    Aslında güzel olurdu abi hem gezmiş olurduk hem motosikletlere bakardık dediğin gibi. Kısmet değilmiş olsun vardır bunda da bir hayır abi sıkma güzel canını.

Abi birde kaskta son kararım benim bütçeme göre scorpion exo400 oldu. Çünkü SNELL 2010 testini benim bütçeme uygun olarak geçebilen tek kask exo400. Tek kötü yanı yanaklarının şişmemesi ve çene altı rüzgâr aparatının olmaması. Mart ayına motosiklet fuarına kadar beklemeyi düşünüyorum. Belki orada daha güzel bir kaskı uygun fiyatada bulabilirim umudu var
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

Motosikleti
    pulsar 200ns
    arkadaslar sabahletın ıse gelırken ellerım buz tutuyo eldıvenım var ama yazlık cınsınden kıslık eldıven veya elcık ruzgar koruması almayı dusunuyorum kuryecı arkadaslarda gorurdum hep sızler ne dersınız hangısı daha korunaklı olur tavsıyelerınızı beklıyorum..

Motosikleti
    Alıntı murat koksal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar sabahletın ıse gelırken ellerım buz tutuyo eldıvenım var ama yazlık cınsınden kıslık eldıven veya elcık ruzgar koruması almayı dusunuyorum kuryecı arkadaslarda gorurdum hep sızler ne dersınız hangısı daha korunaklı olur tavsıyelerınızı beklıyorum..
    kurye elciği ve yazlık eldiven kullanıyorum. gece -6 derece. az biraz üşüyor.

elcik ısıtma yapacağım, bi elektrikçiye gidebilseydim....

DALGIC_800 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha
    Günaydın millet .. benim motorun talihsiz bir olay yüzünden 3 haftadır yatıyor.. malesef ön maşa yamuk ama öyle ay şeklinde bi yamukluk yok biraz yamuk çamurluk sağa doğru bakıyor sadece çapraz duruyor ve kullanılcak durumda değil şuan .. servis değiştirmene gerek yok 200 tl gibi bi masrafla hallederiz düzelttiririz bunu dedi ama benim içime sinmiyor .. rialliden baktım 235 tl takım diyor ön amartisor borusu vs. acaba rialliden alıp taktırsammı yoksa düzeltme işlemine bi soksam bu hafta halledicem inş. ama karar veremedim..

Başına böyle bir durum gelen var mı acaba ya da bilgisi olan ?
    Aşk tutkuyu ortaya çıkarmasaydı.O 2 tekerin üzerinde gitmezdim !!!!

Motosikleti
    sadece botu değişecekse yan sanayi olması farketmez bence. düz boru sonuçta. zaten içteki parçaları tekrar kullanabilirsin.

Motosikleti
    Yamaha
    şimdi aşağıya inip tekrar bakıcam sadece sol boru yamuk gibi duruyor ve sadece boru olursa süper olur çok zamansız denk geldi maddi açıdan .. boru fiyatlarıda gerçekten ucuz inş. boruyla biter iş .. resimlerini çekip paylaşayım burda sizde bakın isterseniz bi ..

Bu arada bende difi eldiven kullanıyorum memnunum çok ama daha soguklarda elcik ısıtma falan gerekebilir...

Motosikleti
    Alıntı DALGIC_800 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın millet .. benim motorun talihsiz bir olay yüzünden 3 haftadır yatıyor.. malesef ön maşa yamuk ama öyle ay şeklinde bi yamukluk yok biraz yamuk çamurluk sağa doğru bakıyor sadece çapraz duruyor ve kullanılcak durumda değil şuan .. servis değiştirmene gerek yok 200 tl gibi bi masrafla hallederiz düzelttiririz bunu dedi ama benim içime sinmiyor .. rialliden baktım 235 tl takım diyor ön amartisor borusu vs. acaba rialliden alıp taktırsammı yoksa düzeltme işlemine bi soksam bu hafta halledicem inş. ama karar veremedim..

Bence 35 lira cebimde kalsın diyerek tamirat, yada düzeltme işlemine girme. Sonuçta o parça darbe almış bir şekilde yamulmuş. Birdaha ki sefere daha ufak bir darbeylede yamulabilir. İmkan varsa sıfırını almak daha mantıklı.

Motosikleti
    Yamaha
    Peki riallideki ürünü tavsiye edermisiniz aslında orjinal bile olmasa düzeltme işleminden daha sağlam olur diye umuyorum . ama sadece borunun değişmeside gerekebilir belki iyice bakmam lazım içindeki parçalar sağlam amartisörde sıkıntı yok inş. boruda sıkıntı vardır sadece yarın gündüz resimleri çekip atıcam buraya inş. umdugum gibi olur ... teşekkürler yardımlar için arkadaşlar ..

Motosikleti
    2012 yamaha ybr esd kırmızı (alınacak)
    Bir abaza köyünde baba oğul tarladan eve gelirken çocuk ahh ayağım der çöker .-bakarlar ki bir nal çivisi. baba çiviyi yavaşça çıkararak oğluna nalı ve çiviyi verir. Evlat at şunu cebine. oğlunun sırtını sıvazlayarak eee şanlısın evlat geriye kaldı 3 nal birde at
    bizimkide o hesap karar verdik sigaradan kurtulmaya çıktık bir yola
    bugün ilk nal çivisi battı ayağıma A2 yazılı sınavı verdik geriye kaldı ............
    1 paket sigara 6,5 x 30= 195 tl 195x24= 2012 yamaha 125 esd (sizce dolmuş duraklarında sigara içmeye değermi)

Motosikleti
    Ybr Esd'lerde benzin filitresi varmı acaba?

TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Ybr Esd'lerde benzin filitresi varmı acaba?
    var benzin musluğunun altındaki beyaz kutu hayırmı
    Bir meyhane buldum mezarlığın karşısında eğer beni bulmak istersen ya ordayım ya da karşısında...

hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250

Benim motorun da ön amortisör sol boru hafif yamuktu, gözle farketmek zor, ancak motor hareket halindeyken el bıraktığında sağa çekme yapıyordu. Bi güzel söktüm, tornacıda prese verdim, yaklaşık 10-15 dakikada düzeltti usta. 20 TL para verdim (geçtiğimiz Haziran'da). Hazır sökmüşken patlak olan amortisör keçelerini de değiştirdim. 3.5 TL'ye 10 numara yağ alıp her boruya 154 ml koydum. Şu an sorun yok ama bir kaza anında ne kadar dayanır bilinmez. Ama sonuçta çelik boru, aşırı yamulmadıktan sonra tamiri mümkün. Bununla beraber; durumun elveriyorsa yenisini al hiç uğraşma.

Motosikleti
    Yamaha
    Alıntı hayat2teker adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Benim motorun da ön amortisör sol boru hafif yamuktu, gözle farketmek zor, ancak motor hareket halindeyken el bıraktığında sağa çekme yapıyordu. Bi güzel söktüm, tornacıda prese verdim, yaklaşık 10-15 dakikada düzeltti usta. 20 TL para verdim (geçtiğimiz Haziran'da). Hazır sökmüşken patlak olan amortisör keçelerini de değiştirdim. 3.5 TL'ye 10 numara yağ alıp her boruya 154 ml koydum. Şu an sorun yok ama bir kaza anında ne kadar dayanır bilinmez. Ama sonuçta çelik boru, aşırı yamulmadıktan sonra tamiri mümkün. Bununla beraber; durumun elveriyorsa yenisini al hiç uğraşma.

Hocam içimi rahatlattınız valla benimde gözle görülür bişey yok gibi duruyor zaten tutanağıda o yüzden tutmadık hastası vardı vs.. ama motora bi bindim motor sürekli çekiyor gidon 10 dk 'da elimi yordu o yüzden hatta pres değilde sadece sol boruyu değiştirsem de olucak gibi ama yarın çok detaylı bakıp resim çekicem inş. umdugumuz gibi olur bakalım .. en azından önce en güvenlisi nasılsa öyle yapıcam bakalım .. teşekkürler ..

braingulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Su an yok, en son gsx600f (katana)idi
    bi sorum olucak arkadaslar,
    simdi 2. el ybr 125 almak istiyorum,
    borcu harci cezasi varmi diye
    baktirmamiz gerekiyormu? yoksa satis
    aninda noterde bunlarin hepsinin
    olmadigi , otomatik olarak, teyit
    ediliiyormu?

Motosikleti
    Yamaha
    sen yinede hatirlat belkı unuttugu borcu vs. vardir zaman kaybetmezsiniz .. noterde de gozukuyor borcu harci cezasi varsa satis gerceklesmez ...
    braingulp bunu beğendi.

Motosikleti
    Cümleten Selamın Aleyküm. Bizim Ybr Esd'ler full depo ile kaç km yapıyor?

hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    Hocam içimi rahatlattınız valla benimde gözle görülür bişey yok gibi duruyor zaten tutanağıda o yüzden tutmadık hastası vardı vs.. ama motora bi bindim motor sürekli çekiyor gidon 10 dk 'da elimi yordu o yüzden hatta pres değilde sadece sol boruyu değiştirsem de olucak gibi ama yarın çok detaylı bakıp resim çekicem inş. umdugumuz gibi olur bakalım .. en azından önce en güvenlisi nasılsa öyle yapıcam bakalım .. teşekkürler ..
    Borunun tekini satacak birini bulabileceğine emin misin Diğer tekini kime satacak adam? .. Ayrıca diğer borunun da kazadan etkilenmiş olma ihtimali yüksek, çünkü aynı tablaya bağlı. Tek boruyu değiştirdiğinde de çekme yapabilir bence. Yaptığın kazanın derecesini bilemiyorum, belki alt veya üst tablalarda da yamulma vardır, güvendiğin bir ustaya gösterdin mi?

Cümleten Selamın Aleyküm. Bizim Ybr Esd'ler full depo ile kaç km yapıyor?
    Aleyküm selam.. Bende 2006 var kendim denemedim ama esd ile bir arkadaşım denedi, söylediğine göre 430 km

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler