Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    zozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MoNDiaL 150 Zc& ybr125
    ugur kırmızı olanla bende ilgilenmiştim bursa dısı olunca en sona bırakmıstım o ara aldıgım motor ilana girdi görür görmez hemen aradım ve anlastık... senin içinde hayırlısı olur işallah

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecen aldıgım araba

6900 e almıstım hatırlarsanız

Buda Bıcı Bıcı yaparken

http://c1212.hizliresim.com/14/3/gk239.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:37 ----------

Bunlarda kalanları..

http://a1212.hizliresim.com/14/3/gk513.jpg
    http://a1212.hizliresim.com/14/3/gk548.jpg
    http://a1212.hizliresim.com/14/3/gk52z.jpg
    Hayırlı olsun ALLAH kaza yüzü göstermesin araba çok temiz...

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Arkadaşlar bmwden tirsiyorum. Alsam şu pompası ve konjuktor değişecek. Avans ve subap ayarı lazım.

Bunları yapmam için de oradan Ankaraya geçmem gerekir ve bin beşyüz km yol olur.

Tanıdık lazım ya. Motoru sirtlanip gidip boş donmek istemem.

Bu arada ybrye bakım yaptım yuzelli lira gitti.

Akü on fren balatasi hava filtresi aldım. Ayrıntılı bakım yaptım.

Daha muayene var... Xenon şimdilik iptal. Param nihgtbreaker 55w taktım. Xenonu mumla arıyorum. Sisler olmasa onumu goremem valla.

H4 lambaya 30 tl vereceginize 50 tl xenon takın. Boşa para harcamayın.

Izzet hayırlı olsun

Uğur inşallah sorunsuz motor alırsın.

Castrol power 1 3000 kmde eksiltme yapmadı. Yamalube yarı sentetik eksiltmeyi 2500 kmde yapmıştı.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    orjinal ybr aynaları kalıplı kişilerde kısa kalıyor.. ben yan sanayi ama aynısının 2,5 cm uzun olanını taktım sıkıntı çözüldü...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Keremk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PCX
    Selamlar, ben de yeni bir ybr 125 sahibi olarak aranıza katılmak istedim. İlk sorumu sormak istiyorum, geçenlerde hangi marka tam hatırlamıyorum ama değişik desenli sele kaplamış abinin biri motoruna bu tür malzemeyi nereden bulabiliriz acaba bilen var mı? Mesela daha açık örnek vermek gerekirsek komik karikatür karakteri veya değişik geometrik desenli gibi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Maxi bmw için iyi usta lazım.
    Gerçi ustaların da bakış açısı farklı.
    Ybr için gittiğimde 3ü de farklı şeyler söyledi.
    Haftasonu o 2 ybrye daha bakacağım.
    Ustaların neye dikkat ettiğini çözdüm,bi tek motor sesi için ustaya dinletmek lazım.
    Ama bazı satıcılar 2.el satarken neden herşeyi dürüstçe anlatmazlar bilmiyorum.
    Şeytan diyor bas parayı çinli sıfır al.
    maxi97 bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    parayı basıp sıfır almak bit e kızıp yorgan yakmaya benzer uğur öyle bi yanlış yapma
    usta elbette motor sesine bakar ve yamaha yetkili servisi olmayan yer motorun üzerindeki yan sanayi parçayı bile anlamaz
    zaten kaportaya bakıp almak sana kalmış
    yanlız canı çıkmamış ybr çok çinli eskitir
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    Maxi dur sana kıyak geçeyim taksitlede alabiliyorsun http://urun.gittigidiyor.com/garaj/u...enonu-66997033

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:48 ----------

Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr'nin orjinal aynalarını değiştiren varmı? Ben arkayı görmekte zorluk çekiyorum. Aynaları ayarlama işiylede çok uraştım ama alakası yok. Aynaların gösterdiği alan kısıtlı. Kafamı sağa sola uzatmam gerekiyor arkamı tam olarak görmek için.

Birde çok çok özür diliyorum ama şerefsizin biri motosikletin sağ aynasını öyle bir sıkmış ki, kamyon bağlayıp çekecek herhalde. Ne kadar uraştıysam hiçbir şekilde sökemedim. Saplama üzerinde ki somunu anahtarın tuttuğu yerler tamamen gitti. Nasıl sökebilirim aynayı yerinden? Ortada saplamanın bir somunu var onu gevşetebiliyorum fakat saplamanın kendi civatası hiç bir şekilde gevşemiyor. Çok canım sıkıldı. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Gerçekten aynaların sökülmemesi ve yolda arkamdan geleni görmek için çektiğim eziyet hat safaya ulaştı yani. O değil kırıcam aynayı bir daha hiç bir şekilde aynada takamicam. Sökmenin bir yolunuda bulamadım. Ne yapabilirim?
    Anti pas sık önce bir gün dursun ama ara ara yine sık bu süreç içinde iyice işlesin sonra küçük boru anahtarıyla açmayı dene o biliyorsun çevirdikçe kitliyor tuttuğu şeyi dişleri kalmadı dediğin için önerdim bide aynanın takılı olduğu kütüklük biliyorsun aluminyum döküm fazla zorlamaya gelmez o yüzden pas varsa önce onu söktürmen gerekir zarar vermemek için kütüklüğe .
    -Motor eroin gibidir, satsan bile, bıraktım desen bile, inleyen her Racing sesinde krize girersin...! ;))

Motosikleti
    Alıntı ghostcorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maxi dur sana kıyak geçeyim taksitlede alabiliyorsun http://urun.gittigidiyor.com/garaj/u...enonu-66997033

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:48 ----------

Anti pas sık önce bir gün dursun ama ara ara yine sık bu süreç içinde iyice işlesin sonra küçük boru anahtarıyla açmayı dene o biliyorsun çevirdikçe kitliyor tuttuğu şeyi dişleri kalmadı dediğin için önerdim bide aynanın takılı olduğu kütüklük biliyorsun aluminyum döküm fazla zorlamaya gelmez o yüzden pas varsa önce onu söktürmen gerekir zarar vermemek için kütüklüğe .
    abi benim xenon var zaten. muayeneye sokacağım için idareten h4 osram nightbreaker taktım. en iyi h4 ama bi işe yaramıyor. daha doğrusu xenon varken bi işe yaramıyor.

motosiklet bakımdan sonra kendine geldi. yokuş çıkarken 85ten 75 km'ye 4. viteste zor çıktığı yeri 5. viteste 80den 85e çıktı. düzde 100ü devirmeye başladı benim minnak canawar.

motoru dün bakıma soktum. 104 tl gitti . ön fren ayarını yapamadığımdan 10 lira da ustaya verdim .

jel akü 45 tl, ön fren balatası 22 tl, hava filtresi 12tl, yağ castrol power1 25 tl.

xenon far sürekli 20 saniyede kapama yapıyordu. sabahları da marşla motor çalışmaz olmuştu. ben konjüktör arızası dedim. neyse dün multimetremle aküyü ölçtüm 11.8 volttu. motoru çalıştırdım 3 bin devirde 13.3 falan, gaz verdikte en son 14.2 volt gördüm. xenon farımın ayrı düğmesi var; onu açınca aküyü ölçtüğümde saniyede 14 volttan 10 volta düşüp kapatıyordu.

yani anlayacağınız statör, konjüktör sağlam; akü sizlere rahmet.

büyük akü aradım bulamadım. zaten el kadar yere büyük akü sığamazdı. ben de jel akü aldım en azından bi sene idare eder.

sis lambalarımdan 2si temassızlık yapıyordu onları düzelttim. izolabantları yeniledim.

yedek ön cam almıştım, onu taktım. eski camın demirleriyle beraber yaptım on numara oldu. daha yeni üniversiteden geldim; yeni camla beraber önden gelen rüzgar kafamın üstünden gidiyor. rüzgarı öyle güzel yarıyor ki omuzlarıma bile rüzgar gelmiyor artık. resimleri akşam atarım.

zincir öyle uzamıştı ve öyle bakımsız kalmıştı ki kıtır kıtır ses çıkarıyordu. 2000 kmden fazladır yağmur çamur altında yağsız kaldı. ona da gazyağı döktüğüm kovanın içine su da koyup süngerle giriştim. yamaha zincir spyreyiyle de alttan üstten yağladım. şimdi daha iyi oldu. daha %40 gerebilirim. 19 binde hala orijinal zincir.

ön cam tam kafama yatmadı ama. 2 vidayla bağladım, araya conta da atmadım. üniversiteden dönerken hafif çatlamış bile şimdiden. alttan 2 vida yeri daha açıp aralara conta da koyarsam orijinalinden iyi olur.

---------- Post added at 17:32 ---------- Previous post was at 16:23 ----------

ateşleme bobini 6 fişli 25 8 fişli 45 dolar.

kablo, pipo 10 tl.

ateşleme bobini 25 dolar.

100 tlye 15-20 km hızım artabilirmiş.

eğer 260 tl gibi bi para verirsem özel statör ve konjüktör de verirsem 25-30 km hız artarmış.

bana biraz abartı gibi geldi, gene de ilk 3 parçayı ayın 15inden sonra alacağım. 100 tl para değil.

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı ghostcorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Şenol abi bu anti pas sprey'i nerelerde satılıyor? Mümkünse link gönderebilirmisin?
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şenol abi bu anti pas sprey'i nerelerde satılıyor? Mümkünse link gönderebilirmisin?
    http://www.hepsiburada.com/liste/wd-...oryId=13003351
    Şu iş görür.

Motosikleti
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu biliyorum teşekkür ederim
    Nasıl desem belki daha etkili olanı vardır diye sormuştum. Çünkü sonuçta civata sıkılı. Civatanın dişlerinin arasında geçip alt katmanlara ulaşır mı acaba bu pas çöz?

Motosikleti
    ENDURO
    Herkese cümleten iyi akşamlar..

Bugün motosiklet.net facebook sayfasında fotoğraflara bakariken gözüme çok farklı dizayna sahip bir motor çarptı.bu motoru o firmadan beklermiydim ? asla beklemezdim.
    Bu yeni göreceli olan motor kymco K PİPE 125 adlı motosiklet.KTM Duke125 gibi olmuş fakat daha da farklı bir dizayna görüntüye sahip.Model 2013 e ait.yani 2013'ten önce piyasaya girmeyecek gibi.Bu motor gözüme güzel gözüktü.Fakat hemen balıklama dalmamak gerek tabii.Bence bu motosikleti sizlerinde incelemesi gerekir diye düşünüyorum..
    ENDURO

dogus2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    O kymco 2011'in sonlarına doğruda vardı yurtdışında satılıyor o naked ve quannon diye racing modeli var onlar gelirse silkar gerçekten güzel satış yapar. Ybrde ne var bilmiyorum ama insanı kendine doğru çekiyor
    Aşk tutkuyu ortaya çıkarmasaydı o 2 tekerin üzerinde gitmezdim

Motosikleti
    Alıntı dogus2006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kymco 2011'in sonlarına doğruda vardı yurtdışında satılıyor o naked ve quannon diye racing modeli var onlar gelirse silkar gerçekten güzel satış yapar. Ybrde ne var bilmiyorum ama insanı kendine doğru çekiyor
    Sağlamlık ve konfor abi daha ne olsun

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim arkadaşın tamircisi ybr ye 20 50 diesel yağ koyuyor motorda ne şıkırtı ne vites geçişlerinde sorun hiçbir şey yok motor yağ gibi fısır fısır acaba zararı olurmu
    Ben de 20 w 50 kompresöre kullandığımız yağı kullandım ama sorunsuz gitti 2000 km.Sadece biraz kalın geliyordu o kadar.Şimdi de piyasadaki en ucuz 10 w 40 tan koyuyorum(12 tl)
    Sorun olmuyor.Hatta luk oilin 35-40 tl ye sattığı 5 ltl ikyağdan almayı düşünüyorum bi 15 20 bin idare eder.

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Maxi resimleri bekliyoruz

Motosikleti
    telefonun şarjı bitiyordu, flaş açamadım. rüzgar kaskımı yalayıp geçiyor. omuzlarımda da baskı yok. elimle rüzgarı kontrol ettim gayet güzel oldu. yalnız vida yerlerine conta atmam lazım yoksa kırılacak. rialliden gelen cam hem orijinale göre küçük, hem de ince.

arkadaşlar Konya'dan bir arkadaşımın arkadaşı haber yolladı. o bmw malesef acınacak haldeymiş. yeni motor yapılmış ama her yağ kaçağı varmış.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    arkadaşlar ybr de katalitik kovertör iptali yapan var mı ? yada bilgisi olan ?
    gugide yaptığım aramalarımda ybr motoruna yapılabilecek en zahmetsiz modifiye katalatik konvertör iptali... zaten bide hava filtresi iptali var. oda sakat. başkada bulamadım.

katilitik konvertör iptali ile ilgili bilgilerimizi yazalım lütfen.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    telefonun şarjı bitiyordu, flaş açamadım. rüzgar kaskımı yalayıp geçiyor. omuzlarımda da baskı yok. elimle rüzgarı kontrol ettim gayet güzel oldu. yalnız vida yerlerine conta atmam lazım yoksa kırılacak. rialliden gelen cam hem orijinale göre küçük, hem de ince.

http://imageshack.us/a/img84/8620/imag0353y.jpg

http://imageshack.us/a/img542/6966/imag0354q.jpg

arkadaşlar Konya'dan bir arkadaşımın arkadaşı haber yolladı. o bmw malesef acınacak haldeymiş. yeni motor yapılmış ama her yağ kaçağı varmış.
    Maxi gayet güzel olmuş eline emeğine sağlık.
    maxi97 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)

Bu Konudaki Etiketler