Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    2010 model ybr nasıl piston sekman değişir yahu bir katakulli dönmüş sanki
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abilerim kusuruma bakmayın uyku sersemi yanlış görmüşüm Dediğiniz gibi motosikletimin rölanti devri 1.300 devir. Fakat dün motosikleti eve getirdiğimde tamamen ayrıntılı şekilde sesini dinledim egzoz sesi harici bir ses duymuyordum. Babam 10 dk önce balıktan geldi, sanki ufaktan bir çık çık çık diye bir ses var. Anlayamadım bende. Sübap ayarı motosiklet soğukken yapıldı ayar tutmama ihtimali varmı? Motosiklet daha 7700 küsür km'de. Alırken ustam hor kullanıldığından dolayı sübap sesi olduğunu o kadar da büyük bir problem olmadığını söylemişti.

Birde yanlış biliyorsam doğruyu öğrenmiş olurum en azından diyerek benim bildiğim ybr'ler çin üretimi cbf150 gibi. Maliyeti azaltmak adına çinde üretildiğini okumuştum bir yerde. Yanlış mı biliyorum acaba?
    ybr esd çok az, hafif sıkırtılı çalışır..subapların ufak bi miktar gevşek ayarlanması da zaten makbul olandır..subay ayarı motorun aşırı ısınması ya da soğumasını tolere etmesi gerektiğinden mutevellıt gevşek yönde opsıyonlu olarak ayarlanır..yani motorunun subaplarını kurcuklatıp durmaman orijinal haline getirtmen en sağlıklı çekiş gücünü ve en sağlıklı yakıt miktarını ve dahası en uzun motor ömrünü önemli ölçüde pozitif yönde etkiler..sevgiler

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı delileoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr esd çok az, hafif sıkırtılı çalışır..subapların ufak bi miktar gevşek ayarlanması da zaten makbul olandır..subay ayarı motorun aşırı ısınması ya da soğumasını tolere etmesi gerektiğinden mutevellıt gevşek yönde opsıyonlu olarak ayarlanır..yani motorunun subaplarını kurcuklatıp durmaman orijinal haline getirtmen en sağlıklı çekiş gücünü ve en sağlıklı yakıt miktarını ve dahası en uzun motor ömrünü önemli ölçüde pozitif yönde etkiler..sevgiler
    Öncelikle teşekkür ederim yardımcı olmaya çalıştığınız için fakat kafam çok karıştı.
    Dediğim gibi ilk ayar yapıldığında egzoz sesi harici bir ses duymak imkansızdı. Bugün babam balığa gimiş. Gelince indim motosikletin başına baktım çık çık çık ses geliyor. Dedim acaba motosiklettemi problem var ayar tutmuyor mu diye düşündüm. Bir anlam veremedim. En sağlıklı olanı nedir şimdi? Çık çık çık ufakta olsa bir ses olması gerekir mi yoksa egzoz sesi harici ses duyulmayacak gibi mi olması gerekir? Yarın tekrar ustamın yanına gidicem ona göre durumu anlatırım.
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

Motosikleti
    rks 150 titanic
    Alıntı psyche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2010 model ybr nasıl piston sekman değişir yahu bir katakulli dönmüş sanki
    aynen öyle olmuş hocam herhalde motoru pert etmişler

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:00 ----------

100 km'de 2,5 en fazla 3 litre yakıyor. Motosikletini sıkma derken ustanın kasdettiği max 4/5.000 deviri 1.000 km'ye kadar geçmemek.
    çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz aynen buna uyacağım alalı 300 km oldu daha

xVaLeNx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Bajaj Pulsar 200 NS
    yahu motorun önünü ve arkasını kaldırınca birşey olurmu? ben birkaç kere kızların asırı istegi uzerine yaptım sow amaclı sonra dedim kız b...na motoru perte cıkaracagız evde saklıyorm simdi okula goturmuyorm

RruDeBoyY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r6
    günaydın millet

tunctepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial extreme 250cc enduro & 150 ut enduro

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    günaydın herkese...
    Herkesten hızlı sürmek,yalnız süreceğinin garantisidir Zonguldak-MT

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Arkdaşlar bişey sorcam benim motor yeni çalışıp gaz vermeden bıraktığımda rolantide çalışmıoyr stop ediyor tabi soğukken oluyor bu durum rolantisini yükseltsem bu seferde ısındığında rolanti devri yüksek oluyor sizdede aynısı oluyormu motorunmda memnunm ama bi sıkıntısımı var bilemedim
    Alan O Veren O, Nedir Senden Gidecek, Görende Can Senin Zannedecek...

Motosikleti
    Afedersiniz seviyesizlik edicem ama bugün rami'de şerefsizin biri yüzünden kaza yapıyordum. Sağ şeritte 2. vites ile seyir halindeydim. ışıklara yaklaşıyordum yeşil yanıyordu ama yavaşladım. Sol şeritte h100 kapalı kasa kamyonet vardı. Ne sinyal ne bir korna demeden şerefsiz aniden sağa bir kırdı sokağa giricekmiş it herif, aniden gaz vermesem altına alacaktı beni. Kurtardım kendimi gaz açarak hemen yavaşladım sonrasında inip dövecem adamı öyle kızdım. Sonra dedim kendi kendime ehliyet zaten yok, hiç uraşma yoluna bak diyerekten geldim evime sağ salim.

Aman abilerim dikkatli olun bizim insanımız ağır olucak ama harbiden hayvan yani. Algılama görme yok insanlarda. Lan o salata tabağı gibi kocaman aynayı boşunamı koymuş adam oraya? Çok sövdüm saydım ama birde ehliyet olaydı gösterirdim ben ona. Motosikletin koruma demirine jop bağlamayı düşünüyorum. Bizlere saygı göstermedikleri gibi birde her ne durumda olursa olsun suçlu bizmişiz gibi artist artist üstümüze gelir bazıları. Benim başıma gelmedi öyle birşey çok şükür. İnşallahta gelmez. Bir gün haberlerde veya gazetede sinirli motorcu adamın kolunu bacağını kırdı diye çıkarsa ibret olur âlemede saygı göstermesini bilirler belki motorcu adama.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı aonal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkdaşlar bişey sorcam benim motor yeni çalışıp gaz vermeden bıraktığımda rolantide çalışmıoyr stop ediyor tabi soğukken oluyor bu durum rolantisini yükseltsem bu seferde ısındığında rolanti devri yüksek oluyor sizdede aynısı oluyormu motorunmda memnunm ama bi sıkıntısımı var bilemedim
    marş a basmadan önce jikle aç 2 dakika sonra motora bin git giderkende 1km sonra jikle yi kapat sıkıntı kalmaz
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Twin, adam sana çarpmış olsaydı Allah korusun başına bi iş gelseydi adam yakalansa bile kuru bi ifade verip belki savcıya bile çıkmadan elini kolunu sallayarak devam edecekti. Bir an önce ehliyetini al.

Ruhsatlı silah sahibi biri de çıkabilir, kayıtlı 6 milyon silah var. Kurusıkıdan bozma tabancaları hiç saymıyorum bile.

O adam Allah'ından bulsun.
    Twin bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Twin, adam sana çarpmış olsaydı Allah korusun başına bi iş gelseydi adam yakalansa bile kuru bi ifade verip belki savcıya bile çıkmadan elini kolunu sallayarak devam edecekti. Bir an önce ehliyetini al.

Ruhsatlı silah sahibi biri de çıkabilir, kayıtlı 6 milyon silah var. Kurusıkıdan bozma tabancaları hiç saymıyorum bile.

O adam Allah'ından bulsun.
    Dediğiniz gibi Allah'ından bulsun ama o an o sinirle gözünüz hiç birşey görmez oluyor. Ehliyet işinide maddi durumlardan dolayı sıkıntıda olduğumdan halledemiyorum. O yüzden motosikletimi çok nadir kullanıyorum. İnşallah onuda halledicem ama şimdi birde stajyer ehliyet davası çıktı. 2 sene boyunca yanında ehliyetli biri ile gezmek gerekiyormuş. Yanımda 2 sene boyunca babamı mı gezdiricem? Babamı gezdirmekten üşenmem. Motosiklette değil başımın üstünde yeri var ama oda bıkar usanır her gittiğim yere gelmez ki. Onuda geçtim benimde arkadaşım vs var. Onlarla bir denize olsun, balığa olsun gidemicekmiyim. Bir sürü dert. Türkiye iyiye gitmiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:08 ----------

Zahmet olmazsa biri bana Ybr Esd servis kitapçığını gönderebilir mi?

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    geçmiş olsun twin.o stajer işi motosikletlerdede geçerlimiymiş?

Motosikleti
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun twin.o stajer işi motosikletlerdede geçerlimiymiş?
    Sağol Adem abi. Teşekkür ederim. Allah korudu başımıza bir aksilik gelmedi.
    Bildiğim kadarıyla geçerli olacak. Ama kesin bir bilgim yok. Araba için geçerliliği koyan motosiklet için kesin koyar.

Ybr Esd'nin Türkçe Servis Manuelini gönderebilicek olan yokmu?

Motosikleti
    2016 Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı aonal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava filtresinde de sıkıntı olabilir en son ne zaman değiştirdin ben 3000 km de bir değiştiriyorum 10-15 lira yenisi..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:44 ----------

Afedersiniz seviyesizlik edicem ama bugün rami'de şerefsizin biri yüzünden kaza yapıyordum. Sağ şeritte 2. vites ile seyir halindeydim. ışıklara yaklaşıyordum yeşil yanıyordu ama yavaşladım. Sol şeritte h100 kapalı kasa kamyonet vardı. Ne sinyal ne bir korna demeden şerefsiz aniden sağa bir kırdı sokağa giricekmiş it herif, aniden gaz vermesem altına alacaktı beni. Kurtardım kendimi gaz açarak hemen yavaşladım sonrasında inip dövecem adamı öyle kızdım. Sonra dedim kendi kendime ehliyet zaten yok, hiç uraşma yoluna bak diyerekten geldim evime sağ salim.

Aman abilerim dikkatli olun bizim insanımız ağır olucak ama harbiden hayvan yani. Algılama görme yok insanlarda. Lan o salata tabağı gibi kocaman aynayı boşunamı koymuş adam oraya? Çok sövdüm saydım ama birde ehliyet olaydı gösterirdim ben ona. Motosikletin koruma demirine jop bağlamayı düşünüyorum. Bizlere saygı göstermedikleri gibi birde her ne durumda olursa olsun suçlu bizmişiz gibi artist artist üstümüze gelir bazıları. Benim başıma gelmedi öyle birşey çok şükür. İnşallahta gelmez. Bir gün haberlerde veya gazetede sinirli motorcu adamın kolunu bacağını kırdı diye çıkarsa ibret olur âlemede saygı göstermesini bilirler belki motorcu adama.
    Geçmiş olsun usta allah korumuş...
    Twin bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı xVaLeNx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun usta allah korumuş...
    Sağol dostum. Şükürler olsun sağ salim atlattık.

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    marş a basmadan önce jikle aç 2 dakika sonra motora bin git giderkende 1km sonra jikle yi kapat sıkıntı kalmaz
    Kardeşim bu jikle nasıl açılıyor inan bilmiyorum ya kolay bişeyse bi anlatırmısın

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:32 ----------

[QUOTE=xVaLeNx;2861380]Hava filtresinde de sıkıntı olabilir en son ne zaman değiştirdin ben 3000 km de bir değiştiriyorum 10-15 lira yenisi..[COLOR="Silver"]
    Hava filtresinde bişey olcağını sanmıyorum daha motor 400km de
    Alan O Veren O, Nedir Senden Gidecek, Görende Can Senin Zannedecek...

Motosikleti
    2016 Bajaj Pulsar 200 NS
    [QUOTE=aonal;2861563]Kardeşim bu jikle nasıl açılıyor inan bilmiyorum ya kolay bişeyse bi anlatırmısın

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:32 ----------

Alıntı xVaLeNx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava filtresinde de sıkıntı olabilir en son ne zaman değiştirdin ben 3000 km de bir değiştiriyorum 10-15 lira yenisi..[COLOR="Silver"]

Hava filtresinde bişey olcağını sanmıyorum daha motor 400km de
    çok basit motorun sol tarafına bakınca kucuk bir demir var yassı birsey. Onu yukarı dogru cekince jikle acılıyor asagı dogru basınca kapanıyor ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:19 ----------

Göstergenin en solundaki ışık söndü ben şimdi bunu servise götürsem hazır açmışken lambaların hepsinin rengini de değiştirtsem olur mu ki ? bu arada şehir içi 62 ile giderken ceza yemişim.. :( dün tebligat koymuşlar baktım %30 hız sınırı asıldı. dur uyarısı dikkate alınmadı felan diyo ayar oldum ya beni ne uyaran oldu ne bişey.. anlamıyorum 312 lira geldi durduk yerde ulan tam da mont +pantolon alacak para birikmişti :( neyse bunda da vardır bir hayır.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    hayri geçmiş olsun gerçekten çok para
    xVaLeNx bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler