Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1,3 ile 1,5 arası rolantı ayarı olmalı devri fazla düşürürsen kranga dengesiz olarak güç biner bence biraz yükseltmelisin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı delileoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1,3 ile 1,5 arası rolantı ayarı olmalı devri fazla düşürürsen kranga dengesiz olarak güç biner bence biraz yükseltmelisin
    Ama bahsettiğim rölanti değerinde kusursuz bir şekilde sayıyor. Hani tın tın tın diye sayarken arada bir ton diye bir ses tonu çıkarmıyor. Hep aynı sen tın tın tın tın sayıyor yerinde. Dengesiz yük biner derken kasdettiğiniz rölantide sayma durumu değilde bahsettiğim gibi tın tın tun ton stop edicekmiş gibi dengesiz çalışmasından bahsediyorsanız, benim motorumda çok şükür öyle bir durum yok. Ayrıca motosikletimi götürdüğüm kişi 24 senelik usta normalde uraştığı motosikletler 250cc çoğunlukla 600cc üzeri fakat sağdan soldan bazı kişilerin önermesi üzerine küçük motosikletlerde oraya gidiyor. Yanlış anlamayan beni lütfen. Sizin de bir bildiğiniz vardır ki rölantiyi yükseltmemi önermişsiniz. Ama dediğim gibi motosiklet rölantide sayıyor resmen.
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama bahsettiğim rölanti değerinde kusursuz bir şekilde sayıyor. Hani tın tın tın diye sayarken arada bir ton diye bir ses tonu çıkarmıyor. Hep aynı sen tın tın tın tın sayıyor yerinde. Dengesiz yük biner derken kasdettiğiniz rölantide sayma durumu değilde bahsettiğim gibi tın tın tun ton stop edicekmiş gibi dengesiz çalışmasından bahsediyorsanız, benim motorumda çok şükür öyle bir durum yok. Ayrıca motosikletimi götürdüğüm kişi 24 senelik usta normalde uraştığı motosikletler 250cc çoğunlukla 600cc üzeri fakat sağdan soldan bazı kişilerin önermesi üzerine küçük motosikletlerde oraya gidiyor. Yanlış anlamayan beni lütfen. Sizin de bir bildiğiniz vardır ki rölantiyi yükseltmemi önermişsiniz. Ama dediğim gibi motosiklet rölantide sayıyor resmen.
    Can motoru yapan japon mühendisler 1,300 - 1,500 rpm arasında rolantisinin olmasını yazmışlar .. bana kalırsa bu şekilde kullan.. şimdi havalar fena değil ,yarın sabah motoru çalıştıramazsın..kranka yük binmesi olayı doğru..

kullanma kitapçığında önerilen devir aralığı 1,3..1,5..rolantıyı düşürmek bence çok iyi değil..en basiti ilk çalıştırmada dahi motorun ısınması daha çabuk ve kolay olmayacak..ve ybr karbüratörlü olduğu için soğuk havalarda rolantıde dalgalanma yapabilir büyük makineler gıbı enjeksiyonlu değil çünkü..ve mümkün olduğunca tin tin saydırma rolantıyı soğukken motor rolantıde silkeleme yapar ve bu da kranga balansor sebebiyle dengesiz güç binmesine neden olur..

Motosikleti
    bws 100

bws 100 çekiş problemi

mrb arkadaşlar bws si olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim motorum 2 kişi yokuş çıkarken bi ara duruyo gibi oluyor sonra da değişik bi ses geliyor yavaşlıyor düz yolda bi problem yok sorun neden kaynaklanıyor acaba teşekkürler

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı imza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr 125, 2010 model, 130.000 km. bir depo ağzına kadar dolu 80i geçmeden 550 km.
    maaşallah bu km önünde diz çökülür motor yapıldımı..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Alıntı engindeniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb arkadaşlar bws si olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim motorum 2 kişi yokuş çıkarken bi ara duruyo gibi oluyor sonra da değişik bi ses geliyor yavaşlıyor düz yolda bi problem yok sorun neden kaynaklanıyor acaba teşekkürler
    kavramadan olabilir özellikle ses gelip iyice yavaşlaması benim aklıma debriyajı getirdi

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    kavramadan olabilir özellikle ses gelip iyice yavaşlaması benim aklıma debriyajı getirdi
    dürüm nöbetin yok mu ulem senin, yürü nöbete vasıfsız er seni..

vasıfsız er ? er derken ? komutanın konuşuyor ulen zibidi esas duruşunu göster bugece çanakkaleye geçiyorum 15inde göreve başlayacağım kısmetse..oralarda canım çok sıkılacak ilk maaşla bi motor almam lazım pampiş

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    durmuş ne haber len? Titan mı alcan yoksa?

Motosikleti
    bws 100
    debriyaj balatasımı eskimiş acaba
    tşk

Motosikleti
    ENDURO
    Cümleten S.A.

Beyler 2013'te ybr nasıl olur? youtube de ybr125ss var avrupada ybr125 factor var acaba 2013 te bunlardan mı gelır ülkemize yoksa aynı seri ve kasaya devam mı? Ne gibi değişiklikler olabilir? Ybr'nin engin ve zengin kullanıcılarından yorumlarını bekliyorum.Yardımcı olur musunuz?
    ENDURO

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    vasıfsız er ? er derken ? komutanın konuşuyor ulen zibidi esas duruşunu göster bugece çanakkaleye geçiyorum 15inde göreve başlayacağım kısmetse..oralarda canım çok sıkılacak ilk maaşla bi motor almam lazım pampiş
    ne maaşı ulem zibidi er... ben askerdeyken aldığım maaşla, 2 paket sigara alıyordum.. komutanını mı soydun lan , kelebek

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    durmuş ne haber len? Titan mı alcan yoksa?
    ya bumoto calıbre ile cbx twisterden birini alacam ya da er6f ile xj6 diversıon dan birini alacam kafaya koydum..hayır olsun sonumuz

Motosikleti
    ENDURO
    ya bumoto calıbre ile cbx twisterden birini alacam ya da er6f ile xj6 diversıon dan birini alacam kafaya koydum..hayır olsun sonumuz
    abi bumoto yu alma zararlı cıkabılırsın sonucta çin malı. sen japon dan şaşma. bildiğim kadarıyla er6 f kawasaki nin.sorunsuzluk istiyorsan Made İn JAPAN alacaksın ağbey
    ENDURO

Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne maaşı ulem zibidi er... ben askerdeyken aldığım maaşla, 2 paket sigara alıyordum.. komutanını mı soydun lan , kelebek
    jandarma komando asteğmenim olum ben

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:44 ----------

Alıntı SİMSON adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bumoto yu alma zararlı cıkabılırsın sonucta çin malı. sen japon dan şaşma. bildiğim kadarıyla er6 f kawasaki nin.sorunsuzluk istiyorsan Made İn JAPAN alacaksın ağbey
    ben sorun çıkarmayan sağını solunu söküp toplamadiğım motoru sevmem bumoto yu ya da twister i alırsam da essek niyetine kapıda tutucam

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    durmuş sana salcano pisiklet alalım asker adama o yakışır
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Can motoru yapan japon mühendisler 1,300 - 1,500 rpm arasında rolantisinin olmasını yazmışlar .. bana kalırsa bu şekilde kullan.. şimdi havalar fena değil ,yarın sabah motoru çalıştıramazsın..kranka yük binmesi olayı doğru..
    kullanma kitapçığında önerilen devir aralığı 1,3..1,5..rolantıyı düşürmek bence çok iyi değil..en basiti ilk çalıştırmada dahi motorun ısınması daha çabuk ve kolay olmayacak..ve ybr karbüratörlü olduğu için soğuk havalarda rolantıde dalgalanma yapabilir büyük makineler gıbı enjeksiyonlu değil çünkü..ve mümkün olduğunca tin tin saydırma rolantıyı soğukken motor rolantıde silkeleme yapar ve bu da kranga balansor sebebiyle dengesiz güç binmesine neden olur..
    Abilerim kusuruma bakmayın uyku sersemi yanlış görmüşüm Dediğiniz gibi motosikletimin rölanti devri 1.300 devir. Fakat dün motosikleti eve getirdiğimde tamamen ayrıntılı şekilde sesini dinledim egzoz sesi harici bir ses duymuyordum. Babam 10 dk önce balıktan geldi, sanki ufaktan bir çık çık çık diye bir ses var. Anlayamadım bende. Sübap ayarı motosiklet soğukken yapıldı ayar tutmama ihtimali varmı? Motosiklet daha 7700 küsür km'de. Alırken ustam hor kullanıldığından dolayı sübap sesi olduğunu o kadar da büyük bir problem olmadığını söylemişti.

Birde yanlış biliyorsam doğruyu öğrenmiş olurum en azından diyerek benim bildiğim ybr'ler çin üretimi cbf150 gibi. Maliyeti azaltmak adına çinde üretildiğini okumuştum bir yerde. Yanlış mı biliyorum acaba?

Motosikleti
    rks 150 titanic
    sa beyler benim bir sorum olacak ben yamaha 125 ybr aldım 2010 model motor bölümünde problem vardı piston sekman değişti usta dediki motorunu sıkma su anda yenı alınmış bir motor gıbı dedi sıkmamak ıcın neye ozen göstermem gerekıyor yapılmaması gerekenler nelerdır...
    birde 100 km de kaç litre benzin harcıyor
    SAYGILAR...

Motosikleti
    Alıntı kanakattak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sa beyler benim bir sorum olacak ben yamaha 125 ybr aldım 2010 model motor bölümünde problem vardı piston sekman değişti usta dediki motorunu sıkma su anda yenı alınmış bir motor gıbı dedi sıkmamak ıcın neye ozen göstermem gerekıyor yapılmaması gerekenler nelerdır...
    birde 100 km de kaç litre benzin harcıyor
    SAYGILAR...
    100 km'de 2,5 en fazla 3 litre yakıyor. Motosikletini sıkma derken ustanın kasdettiği max 4/5.000 deviri 1.000 km'ye kadar geçmemek.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 19 kullanıcı var. (0 üye ve 19 misafir)

Bu Konudaki Etiketler