Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    delileoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam nasılsınız beyler.. delileoo adamım git suzuki ınzumaya al bak bin keyfine...
    bi gelsin gözümle görüp sağını solunu elleyeyim bir de bir tur bineyim zaten çıplak motorlara bayılırım alırım yani

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RruDeBoyY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r6
    motor 330 km de yedeğe düştü bakalım tam bittiğinde km kaç olacak

rain planet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    Alıntı RruDeBoyY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor 330 km de yedeğe düştü bakalım tam bittiğinde km kaç olacak
    YEDEK DEPOYLADA ORTALAMA 70-80 km/s iLE Bİ 60 KM GİDERSİN.....yanlız full depo 330 km e gitmişsen...... biraz basıyosun sanırım.

bugün mesela 5 tl ye kurtköyden kadıköye gittim şoklar içindeyim allah bozmasın...

bu arada arkadaşlar alakasız olacak ama sürüş teknikleri hakkında nasılız...

kontra tekniğini sindirmeye çalışıyorum bu aralar ve mükemmel bir teknik..sürüşüm baya profesyonele doğru gidiyo.. çok keyifli...
    fiziksel olarak bi yanıtını bulamadım ama acayip birşey

ileri sürüş tekniklerinin temelinde refleks ve ani karar verme hızı,trafikte öngörü esastir

Motosikleti
    honda cbf 150 2013
    Alıntı delileoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ileri sürüş tekniklerinin temelinde refleks ve ani karar verme hızı,trafikte öngörü esastir
    ileri sürüş tekniklerinde esas olan "sürüş teknikleri" bilgisidir...bu bilgiye sahip olmak ve uygulamada sindirmektir önemli olan...

o saydıkların bence kişinin meziyetidir.....trafikde herkez aynı tepkiyi veremez...ben mesela ani kararlar alıp , ani tepkiler veremiyorum...ani reflekslerim çok zayıftır.. özellikle o yüzden çok dikkatli sürmeye özen gösteriyorum ...yani ani olayları ani kararlarla karşılayacağıma o olayların oluşumunu önceden minimuma indirmek için hep planlıu sürüş yaparım ki trafik de herşey olabilir tabi... zaten gözlük kullanıyorum falan... zor oluyor bir nevi..

ama kontra tekniği gerçekten müthiş bit teknik..

kontradan pek anlamıyorum yani beceremem öyle teknikleri, bildiğim kadarıyla motor sürüyorum işte
    rain planet bunu beğendi.

xVaLeNx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı rain planet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YEDEK DEPOYLADA ORTALAMA 70-80 km/s iLE Bİ 60 KM GİDERSİN.....yanlız full depo 330 km e gitmişsen...... biraz basıyosun sanırım.

bugün mesela 5 tl ye kurtköyden kadıköye gittim şoklar içindeyim allah bozmasın...

kontra tekniğini sindirmeye çalışıyorum bu aralar ve mükemmel bir teknik..sürüşüm baya profesyonele doğru gidiyo.. çok keyifli...
    Teknik süper ben 3-4 kere motoru kaydırınca ve yeni lastik alacak bütcem yoktu o aralar, arastırmıstım saçma geldi tabi, denedim ve alıştım. Orjinal lastikler yine kayıyordu ama sonra michlen takınca bu taktikle beraber süper oldu 3 ay (yaklaşık 4 bin km ) hiç kayma sorunu yaşamadım... motora koruma demiri taktırınca ya hırra ya mırra dedim dönerken sağ basamagı surttum heyecan yaptım düşüyordum xD

Motosikleti
    Yamaha r6

yok ya basmıyorum o yüzden bakacam hava filtresine felan çok yaktı çünkü

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Yağmurda sürmek michelinle çok keyifli.

Kayma derdi yok, frende sorun yok.

190 kmde benzin göstergesi tam ortada.

Sakin sürünce 350 - 380 gidiyor.

Motoru sattığım anda 5- 6 bine 2. El hyosung gt 250 comet alacağım.

Belki 2 bin daha verip cbr 250 alırım.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

cbr a vereceğin paranın üstüne 2 daha koy inazuma al racing e geçip tarz değişikliği yapmamış olursun
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    -Motor eroin gibidir, satsan bile, bıraktım desen bile, inleyen her Racing sesinde krize girersin...! ;))

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR

Comet 250'de hyosung'un malı Gt250R'da. Comet 250 almazsam cbr250 alırım demişsiniz. Hyosung'a karşı belli ki bir ön yargınız vb bir duygunuz yok. Benimde öyle tabiki şunu merak ettim. Neden Gt250R değil de, Cbr250
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

Motosikleti
    honda cbf 150 2013

hayırlı olsun... bende seneye öyle birşey düşünüyorum....comet hoş bir motor...bahara satabilirsem motoru ..

Motosikleti
    Yamaha r6
    iyi geceler nasılsınız

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    ybr 125, 2010 model, 130.000 km. bir depo ağzına kadar dolu 80i geçmeden 550 km.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr a vereceğin paranın üstüne 2 daha koy inazuma al racing e geçip tarz değişikliği yapmamış olursun
    inazuma çok ağır usta.

183 kilo kendisi. 14 litre benzin atacan, 2 kilo yağ koyacan 200 kilo kendisi oldu. 70+ çanta+ ıvır zıvır 300 kilo.

ybrden hallice bir şey olur o . abarttım tamam da son hız harici pek tat vermez gibi...

racing olarak kullanamam racing bana çok uzak. bana sabit 120 ile giderken düşük devirde kalabilen motosiklet lazım. nc 700x tam benim motor ama evlilik öncesi 21 bin lirayı bağlayamam. 6 bin lira bile beni zorlayacak ama almam lazım. ybrden sıkıldım.

cbr 250 alıp 3lü çanta ve gidon yükseltme yapacağım. ön cam daha dik olacak. yani half naked yapacağım.

cbrnin boyu ve bacağa rüzgar almaması çok hoşuma gitti ama gidon aşağıda. gidon yükseltme şart benim için. 3lü çanta da hakeza öyle.

Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Comet 250'de hyosung'un malı Gt250R'da. Comet 250 almazsam cbr250 alırım demişsiniz. Hyosung'a karşı belli ki bir ön yargınız vb bir duygunuz yok. Benimde öyle tabiki şunu merak ettim. Neden Gt250R değil de, Cbr250
    abi racing sevmiyorum. sadece cbr 250rın bacakları rüzgardan koruması hoşuma gitti. daha doğrusu gidon hariç oturuş pozisyonu. gt 250 r tam racing. onu süremem gibi geliyor. ama comet modeli tam benlik aslında. benimkinin üstüne 3-3.5 ekleyip 2010 üstü almak istiyorum. lastikler, ön cam ve 3lü çanta için de para gidecek...

hayırlı olsun... bende seneye öyle birşey düşünüyorum....comet hoş bir motor...bahara satabilirsem motoru ..
    aslında sym wolf 250 de güzel. 2. el fiyatları 7.8den başlıyor. ama artçı ve çanta kısmı beni ondan vazgeçirdi gibi. comet büyük motor. ona yakışır...

ilahi ihtiyar nerden buluyorsun böyle şeyleri güzel paylaşım tebrik

Motosikleti
    Yamaha ybr 125 sonunda..
    Merhaba arkadaşlar bende 2 hafta kadar önce 2012 model 9 binde tertemiz siyah bir ybr aldım. Aranız akatılmış bulunuyorum,bir sorum olacak motosikletle yolda 5-6 bin devirde seyrederken hafif bir ıslık sesi duyuyorum ( kasktan gelmediğine eminim) bu normalmidir,sizinde karşılaştığınız birşeymi?
    Büyük yanlışlar ve maceralar olmayacaksa niye hayat ?..

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Alıntı sinanbicak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bende 2 hafta kadar önce 2012 model 9 binde tertemiz siyah bir ybr aldım. Aranız akatılmış bulunuyorum,bir sorum olacak motosikletle yolda 5-6 bin devirde seyrederken hafif bir ıslık sesi duyuyorum ( kasktan gelmediğine eminim) bu normalmidir,sizinde karşılaştığınız birşeymi?
    Sübab sesidir genede bilen birine dinletebilirsin disktende gelir bazen o tür sesler.
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Esd'nin rölanti devri kaç.
    Ben kendi motosikletimi servise götürdüm sübap ayarı yapılması için hemde 2 kere adam bana normal dedi. Bende içimden NAH! gelirim daha buraya diyerek çıktım gittim. Tanıdığım bir usta vardı ona bıraktım motoru sabahtan. Bir gece yattı motosiklet orda sonra evelsi gün saat 3-4 gibi sübap ayarı ve gerekli ayarları yaptı. Eline, terine sağlık motosikletten egzoz sesi harici bir ses duymak imkansız bu kadar söylüyorum. Benim motosikletimin rölanti devirini kendisi 900 devir olarak ayarladı fıtıfıtıfıtı çalışıyor Çokta memnunum
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler