Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    arkadaşım motorun kaç kilometrede o sesi yapmaya başladı yada şuan kaç kilometrede yazmamışın bide motorun yapıldıktan sonra bir yorum yazarsan bizede fikir vermiş olursun .kolay gelsin .

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:38 ----------

Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cümleten selamın aleyküm.

Motosikletimi dün daytona motora bakımları ve sübap ayarı yapılması için götürdüm sübap ayarı yapıldıktan sonrada motosiklette şıkırtı vardı. Babam bugün tekrar kendisi gitti yine avans ayarı felan yaptıklarını söyledi diğer motosikletleride çalıştırıp baktığını aynı olduğunu söylemiş.

Şahsen benim içime sinmedi bu ses. Tanıdık bir usta vardı ona götürdüm. Dükkana soktuk motosikleti. Elamane çalıştır motosikleti dedi, elaman daha çalıştırır çalıştırmaz sübap ayarını yapamadıklarını ve pek belli olmaması açısından rölantiyi yükselttiklerini söyledi. Rölanti 1.500 1.600 devirde. Dedim valla abi babam götürdü 2 kere serviste yapmışlar. Oda dedi koçum bizde servisten çıkmayız, 24 senedir bu işi yapıyoruz ben ne insanlar tanıyorum serviste durupta motor sökmeyi bile bilmeyen dedi. Adamlar elinden geldiğince gelen kişiyi çabuk bir şekilde başından atmaya bakıyor dedi. Muhabbetin devamı var ama benim sormak anlatmak istediğim bu kadar. Sizce tekrar sübap ayarımı yapılması gerekir? Benim bildiğim ybr çalışırken sadece egzoz sesi duyulur oda dikkatimizi verip dinlersek.

Motosikleti bu pazar kısmetse bırakıcam ustaya akşam yatıcak p.tesi günüde gerekenleri yapıcak. Bilgisi olan kişiler yardımcı olur, fikirlerini beyan ederlerse çok sevinirim. Sağlıcakla kalın.
    epeydir girmeyince siteye unutmuşun alıntı yapmayı sana yazdım bi önceki yazıyı.)
    Sepetçioğlu bunu beğendi.
    -Motor eroin gibidir, satsan bile, bıraktım desen bile, inleyen her Racing sesinde krize girersin...! ;))

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı DarkSeleCT93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar arkadaşta drift var onla açık yolda bi yarış yapcaz en hızlı gitmek için 1.vitesten itibaren kesiciye kadar sokmalımıyım yoksa kaç devirde vites atmalıyım
    Ömer kardeş drift ve apaçinin geçmesi normaldir, çünkü onlar güçlü, eğer hız istiyorsan ybr almamalıydın, hızlı gitsin gerisi önemli değil deseydin tamamdı, malesef her isteği karşılayan bir motor daha yok

Benim guruptada benden hızlı 150 lik çinliler var ama ybr ye binince şu cümle hiç sekmiyor "çok rahat" bunu söyleyen arkadaşların motorları suzuki gs500, yuki macit 250, mondialin bir cruseri, burda pek bilen yok ybryi genel 150 lik ve 250 lik mi diye soran çok oluyor, ben diyorum fazla gitmez, tipini beğendiklerime veriyorum bir tur at diye, sonra ağızları kulaklarında geliyorlar "abi bu çok rahat yolda yağ gibi gidiyor diye"
    xVaLeNx ve DarkSeleCT93 bunu beğendiler.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

xVaLeNx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı RruDeBoyY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anladım ama sıcakken fazla red line yapmanı tavsiye etmem
    Her zaman yapmıyorum genelde 7 bin devirde vites atarım ama bazen oluyor ya kanın kaynıyor düz yol ak git meselesi o zaman zorluyorum sonra yine 7bin

RruDeBoyY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r6
    Alıntı xVaLeNx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her zaman yapmıyorum genelde 7 bin devirde vites atarım ama bazen oluyor ya kanın kaynıyor düz yol ak git meselesi o zaman zorluyorum sonra yine 7bin
    aga ben 4 bin 5 bin arası sürüyorum normalde ama dediğin gibi benimde kanım kaynıyor bazen 9 bin de felan basıyorum ne olurdu şu motora 2-3 beygir daha koysalardı

Motosikleti
    2016 Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı RruDeBoyY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aga ben 4 bin 5 bin arası sürüyorum normalde ama dediğin gibi benimde kanım kaynıyor bazen 9 bin de felan basıyorum ne olurdu şu motora 2-3 beygir daha koysalardı
    aynen 5 km daha kesici payı ve vites göstergesi olsaydı tadından yenmezdi Dedem rüzgara karşı 3 metre işeseydi der gibi

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    ybr ciler yine kimle yarışıyonuz bakam
    ybr kolay kolay yarışta motor geçemez ,ama yaptığı km yede diz çöktürür...
    nice uzun kilometrelere
    xVaLeNx bunu beğendi.

Motosikleti
    2016 Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr ciler yine kimle yarışıyonuz bakam
    ybr kolay kolay yarışta motor geçemez ,ama yaptığı km yede diz çöktürür...
    nice uzun kilometrelere
    5 ayda 7 bin km ama tık yok değişen seyler Benzin, yağ, hava filtresi

MuratBEY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Arkadaşlar günaydın,
    Benim YBR'nin benzin göstergesi bozuldu. Kadıköy - Acıbadem civarı iyi bir usta var mı bildiğiniz. Kazıklamayacak ve bozmayacak cinsinden.
    Yamaha YBR 125 Rider

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    5 ayda 7 bin km ama tık yok değişen seyler Benzin, yağ, hava filtresi
    ben her zaman diyorum bu motorun tek kötü yanı benzinle çalışması

---------- Post added at 10:49 ---------- Previous post was at 10:47 ----------

Alıntı MuratBEY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar günaydın,
    Benim YBR'nin benzin göstergesi bozuldu. Kadıköy - Acıbadem civarı iyi bir usta var mı bildiğiniz. Kazıklamayacak ve bozmayacak cinsinden.
    bozuk değildir, muhtemelen bağlantı yerlerinde gevşeme olmuştur.. servise gidersen işini hemen çözerler.. servis harici motora dokundurma..
    çoğu adam bu motorların üstünde tamir yapmaya öğreniyor..
    MuratBEY ve xVaLeNx bunu beğendiler.

Seyyahrasim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tenere xtza 660
    Kolay gelsin ben acemiyim yardım ederseniz sevinirim 40 lira ya depoyu doldurdum 425 km oldu yedege kendi gecmicek her halde benzin bitisi nasıl giderken motor kasma yapıp stop mu edecek. Göstergede ibre E isaretin iiice soluna yattı öldü ama gidiyooo

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    motorda her an ölebilir besle
    DOST VURULUNCA DEGIL, UNUTULUNCA KAHRINDAN OLUR. BIZ SEVDIKLERIMIZI KIR CICEGI GIBI AVUCUMUZDA DEGIL, KURSUN YARASI GIBI GONLUMUZDE SAKLARIZ.

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Cümleten Selamın Aleyküm. Nasılsınız?
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

Motosikleti
    2016 Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı Seyyahrasim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kolay gelsin ben acemiyim yardım ederseniz sevinirim 40 lira ya depoyu doldurdum 425 km oldu yedege kendi gecmicek her halde benzin bitisi nasıl giderken motor kasma yapıp stop mu edecek. Göstergede ibre E isaretin iiice soluna yattı öldü ama gidiyooo
    Ve aleykum selam Twin iyiyiz allaha sükür benzin vanasını yukarı dogru actıysan yedektedir tekler sonra durur ki gosterge E'nin altına düştüyse öyle açmışsındır diye tahmin ediyorum bidahaki sefere vanayı aşagı dogru açarsan motor yedege dusunce tekler durur sonra yedegi acarsın olur biter en azından benzin bittimi bitecekmi ne zaman biterki diye kendi kafanı yemekten kurtulursun xD
    ghostcorc bunu beğendi.

ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    Ybr mize elcik koruma takalım )) https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:22 ----------

bu arada önde 15 dişli olmak kaydı ile bir depo ile 600 km yol yapıyor (motorum 18000Km'de) bilginize yedek dahil ....))
    -Motor eroin gibidir, satsan bile, bıraktım desen bile, inleyen her Racing sesinde krize girersin...! ;))

Motosikleti
    2016 Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı ghostcorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr mize elcik koruma takalım )) https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:22 ----------

bu arada önde 15 dişli olmak kaydı ile bir depo ile 600 km yol yapıyor (motorum 18000Km'de) bilginize yedek dahil ....))
    15 dişli olunca hız ve çekiş ne alemde ?

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı Seyyahrasim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer motor yedekteyse çat diye biter yolda kalırsın musluğu kontrol et eğer ok işareti aşaği yöndeyse binmeye devam et bitnce yukarı alıp devam edersin..Ok işaret yukarda ise en yakın benzinciye gidiniz
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Vicdan azabı çekiyorum forum sakinleri , biraz önce karşıdan karşıya geçmeye çalışan genç hanım kızımıza kazaran çarptım daha doğrusu ben seyir halindeyken beni farketmedi arabaların arasından çıkıp karşıya geçmeye çalıştı son anda direksiyonu kırdım böylece çok daha vahim kazanın önüne geçtim,sadece yandaki ayak pegleri kızımızın ayagına sürttü yandan,hava yağışlı ve zemin ıslaktı bereket pirelli lastikler manevrada iyi iş çıkardı,hemen motoru yan ayaklığa alıp kızın yanına koştum şükür ciddi bir yaralanması yoktu,o an suçluluk duygusuyla doğru düzgün yüzüne bakamadım ısrarla kızı hastaneye götürmek istedim ama iyi olduğunu belirtti ve reddetti,cidden çok mağrurdu gözleri dolmuştu utançtan yerin dibine girdim o an.Dikkatli olun arkadaşlar çok kötü bir durumç

Olay 2-3 saat önce gerçekleşti ama hala canım sıkılıyor sürekli bu olayı düşünüyorum
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı ghostcorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:22 ----------o

abi nerelerdesin? Ozlettin kendini...

Seyir süratin nasıl? 3 çanta var mi?

Ben 70 ile gidersem 365 km 9.5 litre. Senin hesabınla 500 km gidiyorum. Depo 13 litre ise. Tabi hız da önemli.

---------- Post added at 22:43 ---------- Previous post was at 22:39 ----------

Alıntı psyche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vicdan azabı çekiyorum forum sakinleri , biraz önce karşıdan karşıya geçmeye çalışan genç hanım kızımıza kazaran çarptım daha doğrusu ben seyir halindeyken beni farketmedi arabaların arasından çıkıp karşıya geçmeye çalıştı son anda direksiyonu kırdım böylece çok daha vahim kazanın önüne geçtim,sadece yandaki ayak pegleri kızımızın ayagına sürttü yandan,hava yağışlı ve zemin ıslaktı bereket pirelli lastikler manevrada iyi iş çıkardı,hemen motoru yan ayaklığa alıp kızın yanına koştum şükür ciddi bir yaralanması yoktu,o an suçluluk duygusuyla doğru düzgün yüzüne bakamadım ısrarla kızı hastaneye götürmek istedim ama iyi olduğunu belirtti ve reddetti,cidden çok mağrurdu gözleri dolmuştu utançtan yerin dibine girdim o an.Dikkatli olun arkadaşlar çok kötü bir durumç

Olay 2-3 saat önce gerçekleşti ama hala canım sıkılıyor sürekli bu olayı düşünüyorum
    Geçmiş olsun. Ucuz atlatmışsin.

Duran trafikte aralardan geçerken birinci viteste yirmi km hızı, minibüs otobüs varsa görüş alanımız dar olacağından on kmyi bile geçmeyelim...

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Arkadaşlar merhaba bende bugün itibarı ile 2006 model siyah renk bir ybr aldım satış işlemini pazartesi yapıcaz İnşallah yanlız sormak istediğim şu satışta noterden sonra sigorta yaptırmak istiyorum hemen ama ruhsatı posta ile mi gönderiyorlar onu bilmiyorum yoksa ben mi gidip trafikten alıyorum, ayrıca bugün a2 ehliyetine de yazıldım 2 ay içinde alırım sanırım ehliyeti daha önce hiç vitesli motor kullanmadım bu ilk olucak,motoru teslim alıp yanımda tamirci götürmüştüm debriyaj balatası bitikmiş onu değiştiricek ve sinyallerden 2 si kırık sanırım onları yenileyecek lastiklerini yeni taktırmış aldığım kişi ön tekerlek iç lastikli arka tubeless olmuş ön lastik tubeless olmuyor mu acaba yada böylesi daha mı iyi ? çok soru sordum biliyorum ama motor konusunda bilgim yok pek durun daha bitmedi kask için önerilerinizi bekliyorum saygılar ;)

RruDeBoyY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r6
    aynen 5 km daha kesici payı ve vites göstergesi olsaydı tadından yenmezdi Dedem rüzgara karşı 3 metre işeseydi der gibi
    yok aga tek isteğim fazladan 2-3 beygir :D
    xVaLeNx bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler