Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kavram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Siyah YBR125 Arkada Fosforlu Yeşil Kilit :)
    2006 model siyah YBR 125 - Daha 1300 km'de kapalı garajda duruyor. Aldığım zaman İstanbul'da bir tane siyah vardı ve o rengi alabilmek için 50 YTL fazla vermiştim. Hiç düşmedim veya kaymadım, tertemiz durumda. Ama Yıldız Parkı'ndan döndüğüm güneşli bir hafta sonu, kapıda ben üzerinde dururken öndeki minibüs geri geri geldi ve ön çamurluğu çatlattı. Cumartesi orjinal parça ile değiştireceğim. Yeni başlayanlar (benim ilk motorum) için kesinlikle tavsiye ederim. Çok güçlü bir motor olmadığı için tehlikesi ve yakıt tasarrufu o kadar az. Yüksek hızlara ulaşmak istemeyenler de onbinlerce kilometre de kullanabilir. Aslında İstanbul trafiğinde ve yokuşlarda hiç te yavaş kalmıyor. Maksimum 110 km'yi gördüm. Sanırım maksimum hızı 115km.

2700 YTL'ye satıyorum. (Peşin)

Ayrıca aksesuarınız yoksa. -ki almak şart-

Revit Tempo Mont (siyah, omuz, dirsek, sırt korumalı, yün içliği çıkartılabiliyor) sıfırı 190-200 EUR =380 YTL+KDV 280 YTL'ye,

İki tane Euro standardında kaskı 150 YTL'ye, (Siyah Airoh tam kapalı, Gri Hero yarım-yazlık. Yeni olmalarına rağmen ufak çizikler var, içinde kafam yokken çizildiler )

Korumalı, avuç içi meşin eldivenleri (siyah) 20 YTL'ye

Dizlikleri 30 YTL'ye (siyah)

Disk kilit (Master lock) ve zinciri (lastik kaplı) 50 YTL'ye bırakabilirim.

Aksesuarların sıfırlarının fiyatları da yazdıklarımdan oldukça yüksektir.

Hepsini alırsanız ve hemen nakit öderseniz 3230 YTL lik alış verişi 3000 YTL'ye bitirebiliriz. Yani aksesuarları da alırsanız motor 2470 YTL'ye gelmiş oluyor ki araştırırsanız 1300 km'de 2006 model bir YBR için ne kadar düşük bir fiyat olduğunu görebilirsiniz. Aksesuarları ayrı ayrı satmayı düşünmüyorum. Sadece motoru isterseniz 2700 YTL.

Belki de tıkır tıkır çalıştığından daha bakıma götürmedim. Devir işlemlerinin alana ait olduğunu belirterek sözlerime son veriyorum. sdkart@hotmail.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EMO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki bandit sa 650 s abs,Yamaha ybr125,Bajaj chetak classic
    Alıntı KaRaHaNLI adlı üyeden alıntı
    Emo benim kafalık hala gelmedi postacılardan seninki geldimi dün uğradım gelecek dedi nasıl gelmez şey miş..
    Arkadaşlar yedek benzinle kaç km yapılıyor deneyen olmadımı net olarak yedek 3 litre diyor kitapçıkta oda aşağı yukarı 100 km yapıyor ama doğrumu acaba
    dostum benm kafa grenajımda gelmedi hala bugün tekrar uğradım daha bi kaç saat önce.valla ne gelmez şeymiş bende anlamadım?du bakalm ne zaman gelcek?? 3 lt yedek depo olduğuna göre (yedeğe 1 defa düştü daha benim benzin) 100km de 2.5 lt yaktığına göre 125 km filan yapar 3 lt benzinle aşa yukarı

Alıntı yamahayasin adlı üyeden alıntı
    emo kardeş bizim byralar çok tozlu ben her 250 kmde bir yağlarım
    yağlama şekli:bir fırçayı mazota batır batır zincire sür zincir iice kirli yağdan arınınca o zaman gres yağı sür işte tamam dır
    ama bunlar uzun iş diyorsan bir bezle zinciri iice sil ve gres yağı sür

arkadaşlar motorumu ağacınyanına park ettim iteleyip ağaca vurmuşlar depo sağ taraftan içeri girmiş nasıl çıkarabilirim acaba bir fikri olan veye tecrübesi olan varsa söylesin saolun iyiki varsınız

65 EH 646
    Teşekkürler dostum önerin için ayarliyim hemen yaw depoyu sanayide çektirmekten başka yol bilmiom ben uğraşman lazım biraz

Arkadaşlar bu arada motorum henüz 560 km sinde bugün düz yolda bastım biraz 9000 devirde vites atlayarak 4 .viteste tam 9000 devirde 100 km hız yaptım ama çok kısa bir süreliğine.Rodajım tamamlanmadığı için zorlamadım fazla 35-40 sn yede filan çıktım ortalama 100 km ye yaw valla çok memnunum motorumdan böle nası desem 125 lik gibi değil valla,şehir içindede,yoldada sağlam ve seri!! iyiki yamaha ybr almışım

kanunisultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KaNuNi PoPcOrN & YaMaHa YbR
    4 gün önce esmotonun önünden geçdim ybr lere hafif görgüsüzlük yapmadankesdim bide ne görsem ybr nin tekinde 2006 3.000 ytl yazmazmı bu sefer cama yapışdım gerçektende 3.000ytl yazıyor:S.fakat kapalıydı sorma fırsatı bulamadım bu fiyata bende ybr düşünebilirim.

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Tabiki iyiki YBR almışın..İlerde imkanın olur inşallah bide CBR alırsın

(((((((..Zaten YBR de bisiklet gibi..En iyisi Herk .....)))))

Yamaha YBR ci arkadaşlar yukardaki yazıyı..Bir tepki olarak yazmıştım Ybr yi tanımadan infaz edenlere karşı..Bir çok arkadaş aradı niçin böğle yazdın dedide....Yamaha YBR kullanıyorum ve gerçekten çok memnunum......

sefabo3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni Yamaha Ybr Ilkkine Göre Motoru Biraz Zayif O Da Hiz Bakimindan
    Ama Yakit Bakimindan Uygun.benim Kuzenimde Ilk çikan Ybr Lerden Var
    Bizim Modenas Tan Daha çok Hoşuma Gidiyor.

yamahayasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

emo

kardeş mazotu plastik ve lastik aksama fazla temas ettirme zara verebilir
    BAŞLAMAK HATAYDI BAŞLAYAMAMAKSA IZDIRAP

kardeş hayırlı uğurlu olsun zamlı fiyattanmı aldın kazasız belasız kullan
    plaka dahil 3120 ytl

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Alıntı ozaktasi adlı üyeden alıntı
    Bu depo kılıfı nerede var ve fiyat ne kadar...bide arkalastik almak istiyorum ..Yardımınız için teşekkürler...
    Arka lastik olarak sanıyorum INOX diye Düzce üretimi honda titanlarda görmeye alışkın olduğumuz 50 ytl ye oldukça güzel ve KAYMAYAN taktım. İç lastiği söküp attım, tubeless oldu. Bir de 10 ytl ye Clover yazan köpük bastım. Yolda kalıp da 30 lira cereme çekince 60 liraya kafam rahat oldu.

Gelelim depo kılıfına. Motorum gri renk, aynı renkte 30 liraya yamaha, YBR125 yazan bir kılıf vardı bizim motorcuda. Seleyi söküp, depoya taktılar ama;
    Yıkamaktan korkuyorum. Kılıf ile depo arasına rutubet veya su - benzin girerse paslandırabilir temas eden yerleri. Rengi de solabilir diye endişeliyim. Geniş bir zamanda kılıfı söküp, gözlemlemeyi düşünüyorum.

Ön lastik için de metzeller veya inox bakacağım biraz eskisin de.
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

blackhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125-CBR 600 RR/Yamaha R1 (2007)AB RH (+)
    100 ncü mesajım.Hadi hayırlı uğurlu olsun sanada banada
    AB RH (+) 506 357 7316
    http://www.facebook.com/vatandogukan
    https://www.facebook.com/Jand.komd.ozel.harekat

Motosikleti
    [QUOTE=ozaktasi]Tabiki iyiki YBR almışın..İlerde imkanın olur inşallah bide CBR alırsın

(((((((..Zaten YBR de bisiklet gibi..En iyisi Herk .....)))))

Yamaha YBR ci arkadaşlar yukardaki yazıyı..Bir tepki olarak yazmıştım Ybr yi tanımadan infaz edenlere karşı..Bir çok arkadaş aradı niçin böğle yazdın dedide....Yamaha YBR kullanıyorum ve gerçekten çok memnunum......

Wallaha çok memnumum!!! tabii daha büyük motor binicilerine bisiklet gibi gelebilir ama bence olması gerektiği ebatlarda zaten yapan adam 125 cclik motoru şehir içi rahat sürülsün diye yapıo ufaklığı ne alaka? 2 kişi rahat binilip uzun yolda da gidiosa daha ne istio bu insanlar anlamıyorm? 600cclik gibi görüncek değil heralde 125cc motor Abi cbr alırsak artık ilerde 600 lüğünü alırız inşallah yerimizde saymayalım dimi?şaka bi yanada ilerde daha büyük ccli bi motor alırsam racing filan istemem.alırsam dev bi chopper alırım0-100 km ye 3 sn yede fırlaması filan önemli şeyler değil.kamyon gibi rahat rahat gitsin yeter bana 2 kişi seyahat etmek için hee abi bide herk dediğin hangi model nesi iyi herk in anlamadım bildiğimiz çan çin çon herk motorlar?diğerleri neyse oda o?

kardeş mazotu plastik ve lastik aksama fazla temas ettirme zara verebilir
    kardeş haklı benzin mazot o aksamlara zatrar verebilir daha önceki sayfalarda ayrıntılı bir anlatım var ve gazyağ öneriliyor
    Kask tak!

Motosikleti
    Alıntı godfather adlı üyeden alıntı
    kardeş haklı benzin mazot o aksamlara zatrar verebilir daha önceki sayfalarda ayrıntılı bir anlatım var ve gazyağ öneriliyor
    tamamdır dostlar teşekkür ederim zaten bi sprey önerdiler onu araştırıom bi yandan

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    500 km de bakımda neler yapılır?? 1000kmde gel demişlerdi ama 500 de götürmek istiyorum yaz geldi artık 10 gunde 1000km olur zaten
    Ride your way

fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    hedowich
    yağ değişir, zincir gerginliği ayarlanır ve yağlanır, karbüratör ayarı yapılır, hava filtresi temizlenir. frenler ve gaz boşluğu kontrol edilir, kavrama kontrol edilir.

2005-2006 model ybr lerin yuvarlak farlarını rx 115 deki gibi dikdörtgen fara çeviren varmı?

hedowich

kardeş fz6 fazer kafa grenajlı ybr gerçekmi yoksa fotomontaj falan mı

Motosikleti

Arkadaşlar işte buda benim 125cc lik canavar yuvasında yatarken

sonunda resimde koyduk geç oldu ama güç olmadı

yolda çekildiğim fotolarımdanda koyucam arkadaşlar pek yakında

emo kardeş senin msn falan yokmu
    bir versen böyle pek anlaşamıyoruzda

Motosikleti
    emo kardeş senin msn falan yokmu
    bir versen böyle pek anlaşamıyoruzda
    arkadaşlar msn adresim emre_esen17100@hotmail.com herkez kaydedebilir bekliyom dostum msn e

fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    arkadaşlar acil yardım lazım
    dün motoru durduğu yerde yere düşürdüm. sol sinyal camı kırıldı ve sinyal sisteminde bi arıza oluştu. sağ sinyal sorunsuz çalışıyor ama sol ön sinyal hiç yanmıyor. sol arka sinyalse sürekli yanıyor. yanıp sönmüyor yani. servise götüremiyorum çünkü yaz dönemi günlerce sıra bekletiyolar. arızanın nerden kaynaklandığını bulsam yedek parçacıdan satın alıp kendim değiştireceğim. arızanın nerden kaynaklandığına dair fikri olan varmı. yardım lütfen. şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler