Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı tek erdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr 125 lere cbr 125 dekiler gibi sıvı soğutma yapılabilirmi açaba
    param olursa motora yağ soğutma sistemi yapmayı düşünüyorum. sanırım deneme yamulma yöntemi ile.

otomobil benzin pompası, radyatör, yağ tıpası ile yağ değişim vidası arasına gerekli borular koyulacak. pompalama sistemi benzin pompasıyla yapılacak.

buradaki sorun bizim motorum yağ pompası ile benzin pompasının ne kadar güçlü olduğu. gerçi pompanın kendisinde hem emme hem basma kısmında basınç emniyet valfi olduğundan gayet denenebilir. çöpe atacak 100 tl param olursa bunu yaparım. çift radyatör, koruma demirinin sağına ve soluna yerleştirilir. bir de yağ değişim vidasının oraya da t koyduk mu iş biter. yağ değişim süremiz ciddi oranda uzar bence.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    s.a dostlar. Günaydın. Şimdi atlayın motora pazar gezisi yapın. Aaaşama görüşürük

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a dostlar. Günaydın. Şimdi atlayın motora pazar gezisi yapın. Aaaşama görüşürük

As badem abi Ne motoru ya damarıma basma... Adem abi bana taktik ver su motoru nasıl orta sehpaya alıcaz baya agır geliyor ya 126 kilo 3 kat agır benden Taktik ver banaaa Gidon,ayak,arka demirden cekiom gelmio
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı imza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun bir aradan sonra merhaba dostlar, herkes iyidir insallah.

yeni kasalarla en fazla km cevireni ariyorum benden baska 100.000 deviren var mi acaba? 2010 eylül'den beri su an 108.000'de ybr'm orjinal zinciri 90.000'de degistim. motor yapilmadi henüz masallah.
    maaşallah ne zincirmiş yahu bi ömür neredeyse 90 bin km
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    abeey ybr ile cbf arasında gidip geliyom bu cbf ile ybr arasında denildiği kadar konfor farkı varmı ve uzun yol ve şehiriçinde hangisini tavsiye edersiniz bide bunlarda cublardaki gibi kompresyon yapmıyodur inş. Herkese teşekkürler

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı DarkSeleCT93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abeey ybr ile cbf arasında gidip geliyom bu cbf ile ybr arasında denildiği kadar konfor farkı varmı ve uzun yol ve şehiriçinde hangisini tavsiye edersiniz bide bunlarda cublardaki gibi kompresyon yapmıyodur inş. Herkese teşekkürler
    Cbf bosver yag yakıo... Ybr kral 2.eli cok iyi
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf bosver yag yakıo... Ybr kral 2.eli cok iyi
    yağını eklerim o sorun değil daha kalıplı duruyo daha rahat sanki ama ybr ninde adı yeter bilmiyom valla napıcam
    DOST VURULUNCA DEGIL, UNUTULUNCA KAHRINDAN OLUR. BIZ SEVDIKLERIMIZI KIR CICEGI GIBI AVUCUMUZDA DEGIL, KURSUN YARASI GIBI GONLUMUZDE SAKLARIZ.

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    cbf 150 ile ybr 125 arasındaki '' cbf 150 nin konforlu olduğu yönündeki söylentiler tamamen rivayet'' geçen hafta yapılan toplam 500 km lik gezimizde , cbf 150 kullanıcıları pert oldu...
    Sürekli aralarında motorları değiştirdiler ,acaba benimki rahatsız seninkimi rahatsız diye......
    Sonuç olarak cbf in malz. kalitesi ,teknolojisi, motor ömrü ve konforu ybr nin çok gerisinde....
    Tek artısı mono amortisörü...

---------- Post added at 09:47 ---------- Previous post was at 09:39 ----------

Alıntı player77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ekonomik bir motor bakıyordum. CBF 150 ve Apachi150 arasında gidip geliyordum.YBR yi diğerlerine oranla biraz güçsüz olduğu için istemiyordum .... Ancak üç motorda istenilen fiyatı haketmediğini düşündüğüm için daha ucuz modellere yöneldim. Mondial MCX performansına oranla 'i çok yaktığı için safdışı kaldı ancak bir de Salcano'nun wolf modeli olduğunu öğrendim. YBR motoru ile aynı olduğu söyleniyor ve fiyatı daha ucuz . Bu motoru bilen varmı? Doğru bir tercih yapmış olur muyum?
    ybr nin şehir içi yakıt performansı ,kıvraklığı ve sağlamlığı ile hiç düşünmeden alabileceğiniz bir motor...
    tatminkar bir malzeme kalitesi var.. diğer saydığınız motorlarda bu farkı hissedersiniz.. Profilinizde dl 650 yazıyor..eğer bu commuter tarzı motoru
    2. motor yapacaksanız ybr tam size göre... yağını koymayı unutsanız bile sizi asla üzmez...,
    ybr yi kötü emellerine alet etmiş üyelerimiz var... zeytinyağı ile çalıştırdılar 250 gr yağ ile çalıştırdılar vs... daha neler neler.. ama ybr sürekli yoluna devam etti...
    salcono da ybr motoru var demişsiniz ..bunda bi bilgim yok antalyalı fatih arkadaşım size bu konuda yardımcı olacaktır

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 150 ile ybr 125 arasındaki '' cbf 150 nin konforlu olduğu yönündeki söylentiler tamamen rivayet'' geçen hafta yapılan toplam 500 km lik gezimizde , cbf 150 kullanıcıları pert oldu...
    Sürekli aralarında motorları değiştirdiler ,acaba benimki rahatsız seninkimi rahatsız diye......
    Sonuç olarak cbf in malz. kalitesi ,teknolojisi, motor ömrü ve konforu ybr nin çok gerisinde....

ybr nin şehir içi yakıt performansı ,kıvraklığı ve sağlamlığı ile hiç düşünmeden alabileceğiniz bir motor...
    tatminkar bir malzeme kalitesi var.. diğer saydığınız motorlarda bu farkı hissedersiniz.. Profilinizde dl 650 yazıyor..eğer bu commuter tarzı motoru
    2. motor yapacaksanız ybr tam size göre... yağını koymayı unutsanız bile sizi asla üzmez...,
    ybr yi kötü emellerine alet etmiş üyelerimiz var... zeytinyağı ile çalıştırdılar 250 gr yağ ile çalıştırdılar vs... daha neler neler.. ama ybr sürekli yoluna devam etti...
    salcono da ybr motoru var demişsiniz ..bunda bi bilgim yok antalyalı fatih arkadaşım size bu konuda yardımcı olacaktır
    sende hepten cbf i itin g.tüne sokmuşsun hacı naptın ya o kadarda değil..belki o cbf in şöförünün vücut yapisi alışkın değildir belki yorgundur adam bünyesi zayıftır..cbf 150 ybr den daha rahat bu ortada ama kalitesi belli işte kısa sürede yağ yakıyor..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Ooo giydirme çi Koray nerdesin aksam cep ten mesaj attım ama cvp yok demek ki bizi adam yerine koymuyon adam yerine koyulmak icin senin dedikodunu yapmak mı lazım
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sende hepten cbf i itin g.tüne sokmuşsun hacı naptın ya o kadarda değil..belki o cbf in şöförünün vücut yapisi alışkın değildir belki yorgundur adam bünyesi zayıftır..cbf 150 ybr den daha rahat bu ortada ama kalitesi belli işte kısa sürede yağ yakıyor..
    cbf nin kwndi sahibi bunu diyo kanka..3 cbf çi arkadaş pert oldu

---------- Post added at 10:06 ---------- Previous post was at 10:04 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ooo giydirme çi Koray nerdesin aksam cep ten mesaj attım ama cvp yok demek ki bizi adam yerine koymuyon adam yerine koyulmak icin senin dedikodunu yapmak mı lazım
    kanka tel. kapalı benim ya.. kaçta attın.. saat 12,30 da tel. kapattım gece.. dur bakim ne yazdın..

---------- Post added at 10:08 ---------- Previous post was at 10:06 ----------

kanka şimdi okudum mesajını, yenge müsaitse yuvacığa gelsene.. ben oradayım sözüm var..semaverde çay içicez hatunla..

Motosikleti
    2000 ford
    cbf çiler pert oldu sana bişey olmadı hemi sen sporcu adamsın dayanıklısın ondan bişey hissetmemişsin benimde param olsa bende bu gün bi abant yapardım.. hiçte bişey olmazdı gelince 2 saat uyurdum miss

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Abisi senden ses çıkmayınca bende başka program yaptım denize gidiyorum hatun la birazdan isi bitecek dükkanda müşteri var

---------- Post added at 10:16 ---------- Previous post was at 10:11 ----------

yağını eklerim o sorun değil daha kalıplı duruyo daha rahat sanki ama ybr ninde adı yeter bilmiyom valla napıcam
    Valla ha güzel mantık yağı bitince ekleriz. Ya arkadas bu millet parayı yoldan buluyor sanırım kusurlu mal almak nasıl bı düşünce hiçbir zaman anlayamadım sağlam motor Almamak icin neden bu kadar direniyor millet
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

V@R@D£R0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nx4 Falcon
    Valla ha güzel mantık yağı bitince ekleriz.Ya arkadas bu millet parayı yoldan buluyor sanırım kusurlu mal almak nasıl bı düşünce hiçbir zaman anlayamadım sağlam motor Almamak icin neden bu kadar direniyor millet
    yağ fabrikam olsun yinede eziyettir...
    nedir bu ikide bir yağ eklemek sanki iki zamanlı motor bu.yağmı yakıyoo benzinmi acep

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Abisi senden ses çıkmayınca bende başka program yaptım denize gidiyorum hatun la birazdan isi bitecek dükkanda müşteri var

---------- Post added at 10:16 ---------- Previous post was at 10:11 ----------

Valla ha güzel mantık yağı bitince ekleriz. Ya arkadas bu millet parayı yoldan buluyor sanırım kusurlu mal almak nasıl bı düşünce hiçbir zaman anlayamadım sağlam motor Almamak icin neden bu kadar direniyor millet
    valla panpiş bizde denize gidecektik ama, hava rüzgarlı diye vazgeçtik.. yoksam gelsek mi lan..

MBHoro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650
    herkese merhaba, benim motorda deponun sağında ve solundaki yuvarlak logolardan biri soyulmuş. Kocaeli'de alabileceğim tek yer var (Şişman) onda da yokmuş -olsa şaşardım- nette baktım pek bulamadım. nerden bulabilirim fikir verebilecek var mı? yuvarlak gri yamaha sticker

player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    Alıntı ghostcorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onu bizim antalyalıya soracaksın

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:14 ----------

he maşallah hangi galaksilerde dolaştın ki öyle???
    Antalyalı kim ki:S Kusura bakmayın tanımadığımdan soramadım:S Güzel bir karşılaştırma olursa memnun olurum... Hangisini tercih etmeliyim.?
    İşlerin yolunda gidiyorsa ,sakın endişenme hemen geçer :!:Morphy :-)
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

Motosikleti
    Ybr 125 Esd
    Valla benim samimi olduğum 2 arkadaş var birinde Cbf 150 - 2011 birindede Apache rtr 150 -2012 Bende YBR esd 125 -2012..

Doğruyu söylemek gerekirse enhızlısı Apache 137 gördük en fazla en titreşimliside o ve sürüş açısı olarak rahatsız bi pozisyon geçen cumartesi üç motor 320 km yol yaptık apache bel ve kol ağrısından yakınıyodu titremekten maymun gibi olmuştu honda daki grenajlardan dolayı rüzgarın hızını kestiğini ve yavaşlattığını söylüyor ve aralara rahat girip çıkamamaktan şikayetçi kasa büyük diyor ama en titreşimsiz.. Ben Ybr gayet memnunum bi 320 daha giderdim hele istanbulda fena nereye yatarsan oraya gidiyor kafamı soktuğum heryere girip çıkıyorum arkamdan çize çize geliyolar trafikte.. Otobandada sıralama APACHE önde hondayla ben yanyana gidiyoruz geçemiyor beni yatıyo depoya kadar yok yinede ama ben yatıyorum öndeki apache ye yaklaşıyorum hondada 125 ten yukarı çıkmıyodu bende 130 gördüm en çok yatarak hava rüzgarlıydı.
    ¤°´¯`°¤ [COLOR="#ff3300"][B] [B] Bulunduğun Kıyıdan Ayrılmazsan Okyanusun Ötesindeki Adalara Asla Ulaşamazsın [/B] [/B][/COLOR] ¤°´¯`°¤

player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Koray,
    3 senedir DL kullanıyordum. Gitmediğimde yer kalmadı sayılır ancak bu sene ailemize yeni bir üye katıldı dolayısı ile şehirdışı birazcık yalan oldu benim için ,malum para da lazım. Bu nedenle sattım. İhtiyaç ise şehiriçinde rahatlıkla gezebileceğim,pazardan alışverişte yapabileceğim. Kısacası işgören bir motora ihtiyacım var. Bu saatten sonra scooter kullanmak istemiyorum. Vitesli ucuz birşey işime yarar. Zırıltı yapmasın ,ekonomik olsun,parçası bulunsun şehiriçi sağa sola koşturabileceğim bir motor olsun işime yarar. ... Gerçekten 5000 liraya cbf 'e (neredeyse 2800 dolar yapıyor ) paraya acıyorum. Sonuçta hız makinası almıyorsun. Ekonomik bir commuter alıyorsun. Asıl soru belki de şöyle olmalı 3000 liraya kadar bu saydığım özelliklerde nasıl bir motor alabilirim:? (YBR motorlu olduğu iddia edilen Salcanoyu bu nedenle araştırıyorum)
    İşlerin yolunda gidiyorsa ,sakın endişenme hemen geçer :!:Morphy :-)
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    bu topıc te öldüya helal olsun. Nerdesiz yav?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler