Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    speedygogo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 & CBF 600
    Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    toz-yağ-su nedeniyle kontaktan kaçak yapıyor bizim ybr ler akü boşalıyor bozulmuş-bitmiş olduğunu düşünüyoruz fakat kontağı wd40 tipi bir temizleyici ile birkaç defa temizlediğinde sorun ortadan kalkabiliyor. Öncelikle bir ölçüm yapılarak (anlayan veya elektrikçide) kaçak olup olmadığına baktırmalısın.
    Kontakta kaçak varsa yeni alacağın aküde 2-3 günde boşalabilir.
    yeni alırken jel akü almanı tavsiye ederim. 30 tl den başlıyor fiyatları. fazla masraf yapmaya değmeyecek bir bileşen bençe.
    sorunu baştan alayım o zaman motorum 2009 ama 2008 eylül çıkışlı. kışın karlı günlerde biraz yattı ve sonrasında çalışmamaya başlayınca aküye baktım ve kutupbaşlarının oksitlenmiş suyunun da tamamen bitmiş olduğunu gördüm. kutupbaşlarını wd40'la temizledim, aküye saf su ekleyip şarj cihazıyla 24 saat civarı şarj ettim. sonra götürüp motora taktım ve marş motorunu çevirmedi. 3,5 senelik akü olduğu için ve alarmdan dolayı da ömrünün dolduğunu düşündüğüm için değiştirmeyi düşündüm. ama yine de ölçtürmekte fayda var. şu an ayak marşıyla çalıştırıp kullanıyorum ama trafikte özellikle korna çalarken gaz vermem gerekiyor

1-2 yere telefonla sordum ama açıkçası hala aküyü nerden alacağımı bulamadım. Kadıköy taraflarında bildiğiniz bir yer var mıdır, akşam eve giderken bakayım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gk070 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    arkadaşlar birşey sormak istiyorum yaşım 17 yakında ybr alıcamda rushatı yani motoru kendi üstüme yapabilir myim yoksa 18 yaşında veya üstü mü olması gerekiyor bilgisi olan varmı? acaba

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:10 ----------

Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://g1204.hizliresim.com/w/b/496v2.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:10 ----------

http://g1204.hizliresim.com/w/b/496v2.jpg
    abi durumun nasıl oldu? hayırlısıyla motorunun üzerinde görürüz seni inşallah.

arkadaşlar bugün karbüratörü temizlettim. zinciri de gerdim. yağ değişti filtre temizledi. yarın benzini fulleyeceğim. 3-5 güne sonucu bildiririm.

gene fazla yakarsa sorunu nerede aramam gerekiyor?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    depo tamamen bitene kadar git tutup üstüne eklemeyle ölçme benzın aşırı pahalı ve depoda hava olabiliyor doldu sanıyorsun daha 5 6 liralik benzın alıyor ben hergün yaşıyorum çünkü bunu ve bu ybr denen zıkkım sırf karbüratörün içindeki benzinle bile 5 10 km yol gidiyor..yanında yarim litre benzın taşı..en garanti öyle ölç..

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    arkadaslar depomu fulledım bugun 100km yol yapmısım ( 5 gunde fılan ) yenıden benzınlıge gıderek depomu gerı fulledım 17,50 tl lık benzın aldı :( yanı sızın anlayacagınız km de 17,5 kurus yakıyor bana ok geldı sızcede cok degılmı ?

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Lastikleri değiştireceğimde.Sadece arka lastiği mi yoksa ön lastikle mi birlikte mi değiştireyim? ön lastiğe gerek var mıdır?ön lastik olmadanda yol tutuşu iyi olur mu?

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 2012
    Selam arkadaşlar ben Yamaha akdemir den 2012 ybr almaya karar verdim.Taksitli alırsam peşinat ödemem gerekiyormu.?Bilginiz varmı ? Teşekkürler
    [B]fucking not a crime[/B]:P

V@R@D£R0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nx4 Falcon
    ruhsatı kendı uzerıne alman ıcın babanın da onayı gerekıyooo noterde velayetmı vekaletmı bısey yapılıyooo sonra alabılıyosun...

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 2012
    Ruhsatı üzerime yapcam da baba onayı ne alaka ? Senin yaş kaç kardeş 17 falan mı ne onayı sen benim soruyu anlamadın galiba

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar depomu fulledım bugun 100km yol yapmısım ( 5 gunde fılan ) yenıden benzınlıge gıderek depomu gerı fulledım 17,50 tl lık benzın aldı :( yanı sızın anlayacagınız km de 17,5 kurus yakıyor bana ok geldı sızcede cok degılmı ?
    hey mübarek be xt 660 kadar benzin yakmış bence de motorun fazla yakıyor tıpkı max i motoruda senin gibi
    fazla yakıyor bi ayarsızlık mevcud

---------- Post added at 20:30 ---------- Previous post was at 20:28 ----------

Alıntı technocolik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar ben Yamaha akdemir den 2012 ybr almaya karar verdim.Taksitli alırsam peşinat ödemem gerekiyormu.?Bilginiz varmı ? Teşekkürler
    taksitli alırsan peşinat gerekmez
    veya peşinat verirsen taksitler düşük olur hiç peşinat vermezsen faiz çok taksitler uzun veya taksit sayısı çok olur
    taksitler çok olursa fazla faiz vermen gerekiyor
    karışık bi durum yani
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 2012
    375tl*12 taksit = 4500 TL
    Peşin:4.190 TL

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    para varsa peşin al yoksa işin kötü faiz de baya fazlaymış...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    o ne ki fatihim garanti bankası bana bi geçirdi allah düşmanima vermesın 3buçuk kredi çektim 4300 tl (diğer krediler sebebiyle mecbur 24 yaptırdım daha aşağı yapmadılar) 24 ay geri ödüyorum 1000 lira da peşin koydum cebimden motor bana 5600 e falan geldi askere gitmeden satmaya kalksam en baba 3750ye gider..2000bin lira kafadan zarar..nasıl kanka hesap haşırt the blackboard

gk070 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    arkadaşlar antalyadada bi bayi bana sunları demişti

toplamda 4950tl yi 12 aya böleriz.
    12x412.00tl olarak.

moturun peşin fiyatı 4190 plaka dahil fiyatları! pahalı gibi geldi bna

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    4190a plaka yok o çıplak motorun fiyatı..400 lira plaka ruhsat sigorta ve vergi tutuyor canım benim..hangi dünyada yaşıyon sen?

ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    aklınızı kullanın YKB den kredi çekin ben 4,5 aldım 24 ay vade 214,5 geri ödemesi var 5148 geri ödemesi var
    -Motor eroin gibidir, satsan bile, bıraktım desen bile, inleyen her Racing sesinde krize girersin...! ;))

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    hemen hemen aynı faiz oranlarına çekmişiz ihtiyar kredileri yahu..

ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    ama ben motoru 3990 a aldım ballıyım ötv düşmüştü benden sonra ötv yükseldi
    -Motor eroin gibidir, satsan bile, bıraktım desen bile, inleyen her Racing sesinde krize girersin...! ;))

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    kim ne derse desin ben kredi ile iş yapmam yapanada mani olmam
    ilk motosiklet alırken peşin almıştım 2000 yılında pejo 103 peşin 520 dedi tık parayı koydum masaya 460 a anlaştık plaka falan yok
    yıl 2010 mondial cub aldım sakaryada 12 taksit yapan yer yoktu bende gittim gebzeden aldım peşin fiyatına 10 taksit 1650 tl plakayı kendim çıkardım 180 de o tuttu etti 1830
    şimdi sıfır motosiklet alacak olsam tr de ki bütün yamaha servis satıcılarını ararım elbet bi allahın kulu 10 taksit yapar peşin fiyatına ondan alırımm motor u da kargo ile yollattırırım sakarya ya olur biter boşuna mı kredi kartı kullanıyorum bunun da her türlü avantajlarından faydalanmak benim hakkım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 19 kullanıcı var. (0 üye ve 19 misafir)

Bu Konudaki Etiketler