Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    sislerin merceklerini değiştirdim sıcak silikonlada sabitledim boyası dökülen yerleri boyadımmı bitek montaj kalıyor dışarsı buz gibi yapacak bi sürü iş var motorda ama çıkamıyorum allahım açsın artık şu güneş ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanka er5 ararken cbr 125 buldum bi tane 2011 model...
    onunla telefonda anlaştık bakalım ne olacak....
    kankam ybr den pek farkı yok..bundan sonra kambur sürecen motoru..naked en güzeli

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kankam ybr den pek farkı yok..bundan sonra kambur sürecen motoru..naked en güzeli
    Katılıyorum ybr 125 den cbr 125 e geçmek ? Bence en kötü cbr 250 r düşünmelisiniz geçiş için çünkü gerçekten aradaki fiyat farkına değmez kısa vadeli ve çok makul değil onun yerine naked olarak gs 500 yada er 5 iyidir fakat onlarda çok güncel makinalar değil imkan varsa cbf 500 kendini kanıtlamış güncel sıkıntısız çok iyi ve sağlam motordur ybr 125 ten sonra geçiş için ideal
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı ghostcorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sislerin merceklerini değiştirdim sıcak silikonlada sabitledim boyası dökülen yerleri boyadımmı bitek montaj kalıyor dışarsı buz gibi yapacak bi sürü iş var motorda ama çıkamıyorum allahım açsın artık şu güneş ...
    hava buz gibi abi.. ama aksatmayada gelmez.. yarın güneş bi açar işin olur.. motor yine yatar .. bence hemen hallet

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    valla geçişle filan alakm yok...
    büyük motor var elimizin altında gaz açmak istediğimiz zaman zaten açıyoruz...
    bakalım ne olacak..
    er 5 bakıyorum bulamadım bi türlü güzel bi alet...

varadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr gitti palio o da gitti yine ybr ;)
    er-5 iyidir.fakat cbr125 demişsin sakın alma.ybr125'den sonra cbr125 gerçekten değmez değiştirdiğine.sen al bir cbf500 bak rahatına.
    saygılar...

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    kanka er5 ararken cbr 125 buldum bi tane 2011 model...
    onunla telefonda anlaştık bakalım ne olacak....
    verseydinya linkini bizde bi göz atsaydık

varadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr gitti palio o da gitti yine ybr ;)
    ha bu arada maddi durumun iyi değilse bence değiştirme ybr125'den daha vefalı bir motor zor bulunur.

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    hava buz gibi abi.. ama aksatmayada gelmez.. yarın güneş bi açar işin olur.. motor yine yatar .. bence hemen hallet
    nıhahahahaa benim tek işim motorrrrr hahahahaaha

bir motor ancak bu kadar güzel anlatıla bilir heralde
    http://www.motosiklet.net/forum/test...ili-testi.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:17 ----------

bak alet bu ama kimbilir kaç para http://www.canim.net/motorsiklet/duc...1000s-122.html

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bilmiyorum ki.. acaba farklı wattlarda ampul kullandıkları için kaldırmıyor olabilir mi

---------- Post added at 19:31 ---------- Previous post was at 19:29 ----------

kararsız kalmana gerek , ybr al hayatı yaşa.. sen istemedikçe satmazsın.. problemsiz.. ulan arıza yapsada servise bi gideyim ,bu yamaha servisi nasıl biyermiş diye hayıflanırsın

---------- Post added at 19:39 ---------- Previous post was at 19:31 ----------

motorumda olanlar;
    1-Koruma demiri
    2-Isıtmalı elcik
    3-Rüzgar camı
    4-Kappa çanta
    5-12V girişi
    6-Navigasyon
    7-Keiti tank pad

motorumda bunlar varken 4300 isterim.. motorlarda genelleme yapmayalım..alan alır almayan almaz..

---------- Post added at 20:03 ---------- Previous post was at 19:39 ----------

Beyler fatihi özledim yaw..
    herkesin bildiği üzere sakarya -izmit arası D-100 karayolunda geçtiğimiz hafta Fatihle yarış yaptık..
    Sonuç herkesin beklediği gibim oldu yani ben kazandım .. Fatihinde anahtarını aldım.. motor şuan bende o da küstü..
    şimdi diyorum ki şunun motorunu vereyimde foruma geri dönsün.. isteyenler el kaldırsın

http://img399.yukle.tc/images/86061938x.jpg
    http://img396.yukle.tc/images/7969v0ln.jpg
    abisi arkamdan atıp tutmak sana yakışmıyor ama yarışmak istersen ben varım hemde sana 250 mt avans veririm geçersen ben motoru sana veririm ama ben geçersem senin motoru istemem oturup ağlarsın sonra kim uğraşacak seninle....
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    selam millet bu alt sakal ybrye oturmaz mı deneyen oldu mu hiç? imageshack.us/photo/my-images/713/lhs01.jpg/sr=1

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008

arka jant rulmanları

arakdaşlar arka jantın göbeğinde aylardır devam eden bir boşluk var.
    rulmanlardan şüphe ediyorum 3 tane rulman olması lazım.bunların numaralarını bilen varsa yazabilir mi ?
    motorcudan değil de rulmancıdan satın alıp daha ucuza daha kaliteli alıp takmak istiyorum.
    takarken nelere dikkat etmeliyim.? ybr aldıktan sonra tamirat ve bakım konusunda çok tembelleştim hiç gerek duymadım ve unuttum birçok şeyi :D:D

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rulmanlardan şüphe ediyorum 3 tane rulman olması lazım.bunların numaralarını bilen varsa yazabilir mi ?
    motorcudan değil de rulmancıdan satın alıp daha ucuza daha kaliteli alıp takmak istiyorum.
    takarken nelere dikkat etmeliyim.? ybr aldıktan sonra tamirat ve bakım konusunda çok tembelleştim hiç gerek duymadım ve unuttum birçok şeyi :D:D
    ybr böyle benide tembel etti anahtar tutmayı unutturdu kereta
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam millet bu alt sakal ybrye oturmaz mı deneyen oldu mu hiç? imageshack.us/photo/my-images/713/lhs01.jpg/sr=1
    olur heraldede nereden bulacağız ki

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    nakit olarak sıkışmak istemediğimden dolayısıyla fazer gibi bi aşkın üstüne su içtim...
    her tel motora bakıyorum..
    arasında hyosung ta var...
    bakalım ne olacak...

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr böyle benide tembel etti anahtar tutmayı unutturdu kereta
    bende unutmamak için söküp söküp takıyorum şaka bir yana arkadaşlar 6 ayda bir şöyle vidaları somunları elden geçirin hatta yeni alanlar özellikle bir elden geçirin vidalar iyi sıkılmamış olabiliyor hernekadar servis topluyor olsada motoru onunda muhatap olduğu vidalar belli mesela koltuk altında vidalar var motoun üzerinde vidalar var ön amortisörün bağlı olduğu vidalar var onları bir yoklamakta fayda var derim hem vakit geçer fenamı

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:49 ----------

arkadaşım benim motor yeni mayısta aldım daha henüz kısmet olmadı oraları sökmek ama scooter de sana bütün rulmanların numaralarını vereyim çünkü söküp değiştirmediğim rulman kalmadı

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    uzun bir süre de gerek kalmaz sanırım.
    bu sefer de parçacıdan alayım bir dahakine rulmancıdan alırım. gerçi orjinalleri 2 sene devam etti yenileri de bir 2 sene gider herhalde

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    nakit olarak sıkışmak istemediğimden dolayısıyla fazer gibi bi aşkın üstüne su içtim...
    her tel motora bakıyorum..
    arasında hyosung ta var...
    bakalım ne olacak...
    abi hyosung'a bile bakıyorsan hakikaten kafan karışık, ben her bahsettiğimde "alınmaz o motor" diyordun...

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    bu öntekerlekle ilgili ama araştırmaya devam ediyorum abi açık iyi olmaz. açık bilyanın yağı tutması için çalıştığı ortamın yağı bırakmaması lazımdır.mesela 5 10 santim ötesinde 2 adet yağ keçesi olmalı ki yağ dışarı kaçmasın. ben tekerde açık rulman görmedim hiç. gresi iyice basmak lazım en azından ki rulman yağsız kalmasın. ama tam emin olmadan o şekilde binme çok başın ağrıyabilir.

rulmanın numarası 6202 içi 15 mm gelir dışı 35 mm. 6202 2rs dersen plastik kapak olur. 6202 zz dersen sac olur. 6202 dersen açık olur. bilyayı da rulmancı dan al ama üzerinde mutlaka made in germany ya da made in japann yazsın yazmıyorsa bir şey, almanı tavisye etmem. daha da bilgi istersen linki bu :http://www.motosiklet.net/forum/moto...sligi-632.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:06 ----------

şöyle bir bilgide var
    Alıntı serdarmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ybr nin arka rulman boyutu nedir..?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:59 ----------

En kısa zamanda rulmana tekrar bakmak lazım o zaman..
    o da 6202 abi.

işte bir ybr sahibine sor ama ben bilerek kapalı çıkıyor ybr den rulmanlar. seninkini açtılarmı acaba daha önce yağlamak için

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi hyosung'a bile bakıyorsan hakikaten kafan karışık, ben her bahsettiğimde "alınmaz o motor" diyordun...
    hiç sorma emre...
    kafa öyle karışık ki ne yapacağımı şaşırdım...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler