Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar,

size bir sorum (ricam olacak), forumunuz çok sayfa olduğu için toparlayıcı bilgi bulamadım. sorularım.

1. Ybr 125 Esd veya Cbf 150 almak istiyorum. Birbirlerine göre artı ve eksilerini
    2. Yakıt tüketimlerinin ne kadar olduğunu?
    3. İstanbul trafiğinde kullanacağım için hangisini almak daha doğru olabilir.
    4. Bakım maliyetlerini mukayese edebilecek tecrübeli arkadaşların yardımlarını rica ediyorum.

Şimdiden teşekkür ediyorum. Cafer Karakuş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    Alıntı caferkarakus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

size bir sorum (ricam olacak), forumunuz çok sayfa olduğu için toparlayıcı bilgi bulamadım. sorularım.

1. Ybr 125 Esd veya Cbf 150 almak istiyorum. Birbirlerine göre artı ve eksilerini
    2. Yakıt tüketimlerinin ne kadar olduğunu?
    3. İstanbul trafiğinde kullanacağım için hangisini almak daha doğru olabilir.
    4. Bakım maliyetlerini mukayese edebilecek tecrübeli arkadaşların yardımlarını rica ediyorum.

Şimdiden teşekkür ediyorum. Cafer Karakuş
    tek cümle..cbf alınız..1 nusubet bin nasıhatten iyidir..

Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tek cümle..cbf alınız..1 nusubet bin nasıhatten iyidir..
    Biraz açıklar mısın üstadım?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    Biraz açıklar mısın üstadım?
    fikrimce hondanın en kötü motoru ile yıllardır kendini ispatlamış ybr qibi bir modeli karşılaştırdıqınız icin honda alın dedim..alın 40bin km sonra motorunuz yaq yakmaya başlasın

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fikrimce hondanın en kötü motoru ile yıllardır kendini ispatlamış ybr qibi bir modeli karşılaştırdıqınız icin honda alın dedim..alın 40bin km sonra motorunuz yaq yakmaya başlasın
    abi yağ eksiltmeden 40 bin gitse gene iyi o zaman 60-70 bin km rahat yapar motoru ama 10 binde başlar azaltmaya en kötü ve en fazla 40 gider acemi iseniz motor ömrü ama konfor vardır başkada bir şeyi yoktur
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi yağ eksiltmeden 40 bin gitse gene iyi o zaman 60-70 bin km rahat yapar motoru ama 10 binde başlar azaltmaya en kötü ve en fazla 40 gider acemi iseniz motor ömrü ama konfor vardır başkada bir şeyi yoktur
    Ybr yağ eksiltiyor mu? ne gibi sorunlar var cbf 'e göre

tigrina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs apache 2011 kırmızı
    ya millet 2 sene 2005 ybr kullandım tek bir masraf çıkarmadı rutin kontroller haricinde.yeni kasa esdler için çin diyolar doğru mu? ayrıca şu an en çok km yapıp da sorun yaşayan oldu mu?

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Ybr yağ eksiltiyor mu? ne gibi sorunlar var cbf 'e göre
    ybr yağ eksiltmez eksilttiği an motoru bitmiş demektir oda 100 bin den aşya olmaz bakımını düzgün yaptığın sürece

Alıntı tigrina adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya millet 2 sene 2005 ybr kullandım tek bir masraf çıkarmadı rutin kontroller haricinde.yeni kasa esdler için çin diyolar doğru mu? ayrıca şu an en çok km yapıp da sorun yaşayan oldu mu?
    doğru çin malı 2005 den sonra çıkanlar ama bu onun kalitesiz olduğu anlamına gelmez aslında sizin cevabı tekteker ramço olsa daha iyi veridi ama oda askerde sebebi kuryecilik yapmış ybr ile çok kmler
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    yamaha ybr de ybr esd de çok masraflı motorlardır..bindikce keyif verir..keyif aldıkca daha çok binersin..yıllık benzin masrafın ortalama motorcudan çok olur bu yüzden siz cbf alınız..az qezersiniz yıllık benzin masrafınız az olur..ayrıca cbf alırsanız motorunuz ömrünün çoqunu kapalı qaraj da yani SERVISte qeçirir..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bu forumda 60000 km yapmış bi kurye vardı esd ile motor gayet diri duruyordu kurye motoru olmasına rağmen daha 1 damla yağ eksiltme soru nu yokmuş....
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    çinliler de su mantık var..1.kalite ürün..yan sanayi yani 2. kalite ürün..ve yan sanayinin de yan sanayisi 3. kalite ürün..yani ne kadar ekmek o kadar köfte..sen fabrikaya hanqi kalite de ürün istediqini söylüyorsun onlar da ona qöre fiyat çıkarıp ona qöre sana ürün teslim ediyorlar bu kadar basit..çin malı olmasının tek sebebi orada insan qücü yani IŞÇILIK bedavadan biraz pahalı..

Motosikleti
    Tvs apache 2011 kırmızı
    ben ybr nin kalitesini tartışmam zaten kendim kullandım biliyorum fakat esd ler de eski kasalar kadar sağlam mı onu merak ediyorum daha çok?

tarcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    arkadaşlar bişey sorucam benim ybr 2008 model herşeyi orjinal değişiklik yok....7.000 devirde 80km hızda gidiyor.8.000 devirde 90km hızda gidiyor,sizinkilerde böylemi?
    bir de son 1 aydır 7000 deviri geçtikten sonra yolda motor stop ediyor :( sağa yol kenara çekiyorum marş yapıyorum tık çalışıyor sanki az önce stop eden motor o değil...ne yapmam lazım 22000 km deyim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    ben ybr nin kalitesini tartışmam zaten kendim kullandım biliyorum fakat esd ler de eski kasalar kadar sağlam mı onu merak ediyorum daha çok?
    burada bir arkadaş var bora adinda sen en iyisi ona sor saqlam mı diye.. yapmadıqı işkence kalmadı motora..

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:37 ----------

Alıntı tarcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bişey sorucam benim ybr 2008 model herşeyi orjinal değişiklik yok....7.000 devirde 80km hızda gidiyor.8.000 devirde 90km hızda gidiyor,sizinkilerde böylemi?
    bir de son 1 aydır 7000 deviri geçtikten sonra yolda motor stop ediyor :( sağa yol kenara çekiyorum marş yapıyorum tık çalışıyor sanki az önce stop eden motor o değil...ne yapmam lazım 22000 km deyim.
    ateşleme sisteminle yada karbüratörünle alakalı bir sorun..devir ve hızlanma konusuna birsey diyemicem ben qösterqelere hiç bakmıyorum yolda qiderken

ßora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ybr 125
    atmayı ögrenirsem atacam

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    Alıntı ßora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    atmayı ögrenirsem atacam
    resim yükleme sitelerine yükle adresini buraya kopyala işlem tamamdir

Motosikleti
    Yamaha ybr 125
    http://imageshack.us/g/39/moto10.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/15/moto2qu.jpg/[INDENT][/IND

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:05 ----------

aga olmuyor yaw :S

http://imageshack.us/photo/my-images/39/moto10.jpg/

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    hacı çok iyi bakıyorsun motora...
    Allah kaza bela vermesin...

Motosikleti
    Tvs apache 2011 kırmızı
    millet havalar biraz ısınsın paramı da altın yaptım 2 3 ay değerlensin ybr alacağım eskisi gibi fazteziye gerek yok kazasız, iyi günler hepinize

Motosikleti
    Yamaha ybr 125
    saolasın arkadaşım biraz kirli ama olsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler