Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Kankam valla çamurluğun içini farketmedim.. Aynalar çok süper olmuş..hemen bende alıyorum harika duruyor..
    Şimdi bu alet;
    -Kaç para ?
    -Bağlantı yerleri plastik mi?
    -Titreşim yapıyor mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha ybr 125
    Ya arkadaşlar öncelikle herkese ii akşamlar Ben bazen 2.vitese atamıorm zor geçiyor bu bir Ondan sonra durdum 1.viteste debriyajı sktım durdum yani vitesi bosa attım N işareti yandı sonra debriyajı cektim sanki vitesteymiş gibi stop etti Ve bide 80 le gidiyordum sonra yavasladım 60 a dogru vitesi bire kadar kuculttum hız 40 ken 1 e attıgımda sopayı boş bidona vururmussun gibi ses çıktı motor 180 kmde ... Sizce niye bunları oluyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    tamamen senin acemiliqinden oluyor..biraz daha sakin ol vites deqiştirirken ve hızını çok düşürmediqin zamanlar haricinde 1.vitesi kullanma motor zorlanır..ayrıca motoru tam boşa alamamışsin ondan stop etmiş..motor sehpada iken biraz vites pratiqi yap

RruDeBoyY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r6
    acemiliğinden kaynaklanıyor tamamen yavaş sür uzun mesafe sür pratik yap zamanla alışırsın

unnamed aynalar mükkemmel olmuş banada böyle bişe lazımdı işte

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beyler aranızda 1.85'ten daha uzun boylu olan varmı? ybr125 esd'nin üzerinde rahat edebiliyormusunuz diye sormak istiyorum.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    Yamaha r6
    1.81 var .....

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Ben 1.96yım. Arkadaşımın ybrsini kullanıyorum. Problem olmuyor. Yeterki arkanda iri artçı olmasın.

Çok kararsızım. Önceki kasa ybr125'i ve CBF150'yi kullandım aslında uzun süreler.
    CBF150'de daha rahattım. Ama o kadar fazla problemleri varki; çekiniyorum alıp binmekten.
    Kıl denebilecek derecede hassas bir adamım; yarın öbürgün yağ yakması - teklemesi olursa keyfim kaçsın istemiyorum!
    Bu yüzden Ybr125 Esd yada Sym XS125'ten birini tercih edicem. ESD'ler uzun boylular için nasıl, onu merak ediyorum işte.
    XS125 biraz daha kaslı duruyor. Ama onunda ikinci eli pek bulunmuyor.
    Kararsızlık başa bela beyler; sıkıntı...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    benim kadar kıl bir insan qörmemişsindir emin ol..ben bile alana kadar çevremdeki herkesi deli ettim tüm markanın satıcıları da dahil..ybr..yamaha brillant ridinq..kesinlikle..pantolon alır qbi düşün kendini rahat ettiqini alır insan rahatsız olduqun şeyi qüzel qörünüyor olsa bile alır mısın..?

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bu segmentte ybr kadar tasarruflu sorunsuz bi motor yok
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    fatih qüzel söylemişsin ama noktayi koymayı unutmuşsun..dur onu da ben koyayım..yamaha abicim qerisi yalan yahu..yalan..hondası suyu buyu madem çok iyi de niye hala yamahanın eline su dökemiyorlar..4100 lira çıplak ybr plakasız yalvar yakar yeni tip ön koruma demiri hediyesi alana kadar çatladım yemin olsun ..honda cbf 3900 lira komple ön,ön far, yan koruma ve arka çanta demirleriyle birlikte hediye verdi..apache desen 3850 ön koruma demiri arka çanta demiriyle birlikte hediye verdi..600lükler desen öyle 1000likler desen öyle çoqu motoru eş deqerlerinden pahalı..bi sorar mısın kendine madem pahalı bu insanlar salak mı da alıyorlar..? cevap net adamların yaptıkları motor SORUNSUZ..!!!

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:34 ----------

pardon yazmayı unuttuqum bisey daa var.. PARÇASI her bakkalda olan sakızlar varya aynı onlar qibi..orijinali var yan sanayisi var hatta yan sanayinin de yan sanayisi var..

UqUR_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR & YZF R125
    süper motor yıkamışsınız ben haftada bir yıkıyorum bukadar temiz olmuyor 2-3 defada fırçalıyorum yinede kuruduktan sonra çamur izleri belli ediyor şu aralar yıkamacıya götürmek istiyorum bakalım nasıl olacak.

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı ßora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaşlar öncelikle herkese ii akşamlar Ben bazen 2.vitese atamıorm zor geçiyor bu bir Ondan sonra durdum 1.viteste debriyajı sktım durdum yani vitesi bosa attım N işareti yandı sonra debriyajı cektim sanki vitesteymiş gibi stop etti Ve bide 80 le gidiyordum sonra yavasladım 60 a dogru vitesi bire kadar kuculttum hız 40 ken 1 e attıgımda sopayı boş bidona vururmussun gibi ses çıktı motor 180 kmde ... Sizce niye bunları oluyor
    Kardeşim ilk önce debriyaj ayarlarının iyi olduğundan emin ol.Motorunu sıfır aldıysan belli bir kullanımdan sonra ayar kaçabilir.Sen ,sen ol 1. vitesi kalkış yaparken kullan.Motoru durduğun an boşa geçmez, geçsede zorlanırsın.Bu durumda iki seçeneğin var.Ya tam durmana yakın (N)' ye alırsın yada, durduktan sonra bir kaç cm motoru ayaklarınla ittirerek boşa alırsın.Böyle yapmazsan şanzımanı zorlar ve yıpratırsın..Dikkatli ol

Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler aranızda 1.85'ten daha uzun boylu olan varmı? ybr125 esd'nin üzerinde rahat edebiliyormusunuz diye sormak istiyorum.
    Ben 1,85 cm boyundayım.Herhangi bir sorun yok.

Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok kararsızım. Önceki kasa ybr125'i ve CBF150'yi kullandım aslında uzun süreler.
    CBF150'de daha rahattım. Ama o kadar fazla problemleri varki; çekiniyorum alıp binmekten.
    Kıl denebilecek derecede hassas bir adamım; yarın öbürgün yağ yakması - teklemesi olursa keyfim kaçsın istemiyorum!
    Bu yüzden Ybr125 Esd yada Sym XS125'ten birini tercih edicem. ESD'ler uzun boylular için nasıl, onu merak ediyorum işte.
    XS125 biraz daha kaslı duruyor. Ama onunda ikinci eli pek bulunmuyor.
    Kararsızlık başa bela beyler; sıkıntı...
    YBR 125 al hayatını yaşa.Aynı özelliklere bende sahibim. 20 tane motorum oldu.Ama hayat yamaha da

Alıntı UqUR_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    süper motor yıkamışsınız ben haftada bir yıkıyorum bukadar temiz olmuyor 2-3 defada fırçalıyorum yinede kuruduktan sonra çamur izleri belli ediyor şu aralar yıkamacıya götürmek istiyorum bakalım nasıl olacak.
    Motor yıkamak gönül işi. Ben bir yıkadığım zaman 2 saat geçer gider.. Gönülden yıka motorunu sev onu

Motosikleti
    Yamaha r6
    2 haftada bir motor yıkıyorum yetiyor bu arada günaydın

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Günaydın..
    Bende kışın yıkama işini biraz daha uzun tutuyorum.Sürekli yollar ıslak

Motosikleti
    Yamaha r6
    havayada güven olmuyor bide ne zaman yıkasam kir iz kalıyor yıkamayıda beceremiyorum

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı ßora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş vites geçişleri daha yeni debriyaj ayarı ile düzelir

ancak 80 de vitesleri düşürüp 40 da iken 1 e atınca tak demesi normal sen 1 vitesin son devirde 40 yaptığı hızda 1 e atarsan yapar onu ve sen böyle sürmeye de devam edersen şanzumanı eline alırsın yakın zamanda demesi benden dişliler gider
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Kullandığın bezin iyi olması lazım.Ya güderi olsun yada microfiber.Güderi oto aksesuar satılan yerde, microfiber bezide BİM de bulabilirsin

Motosikleti
    Yamaha r6
    eyv ben sünger kullanıyorum başta yıkamak için sonra her hangi bi bezle siliyorum

Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben 1,85 cm boyundayım.Herhangi bir sorun yok.
    http://img20.resimup.net/dm/6SD4.jpg

YBR 125 al hayatını yaşa.Aynı özelliklere bende sahibim. 20 tane motorum oldu.Ama hayat yamaha da
    Koray, mesajın ve fotoğraf için çok teşekkürler. Yardımcı olan ve fikirlerini paylaşan tüm arkadaşlara da tekrar tekrar teşekkürler.

Bu arada koray, seni yakalamışken sorayım; şu uzun ön camı nereden buldun? Ne kadara temin ettin?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler