Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş saldığında direksiyon sağa sola yalpa yapıyorsa %90 lastikden olabilir benim motordada var çünkü ama daha lastiği değiştirmedim şimdilik sıkıntı yok bende birde varsa başka yamaha servisine götürün o götürdüğünüz serviste iş yok
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    okyanus tam facia'ydı zaten deli etti beni ama en son bannnn
    benim şansıma bu denk qeldi diyorum okyanusu tanımam etmem ama ankarada dileyen varsa qelip bakabilir binebilir motoruma..bde soquk havalarda minimum 3 dk ısıtmadan binemıyorum motora jikle bile çekili iken kerkinerek qidiyor ısınana kadar üstelik bin bakımında hava ayarı yapıldıktan sonra..ama tipine renqine ve 3 mızraqına vuruldum aldım..yine de pişman diilim..ayrıca buqün ön lastiqi ön takım borularını tekrar kontrol ettim ama hersey normal qörünüyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:05 ----------

he yok mu motorun memnun olduqum yanları? tabi ki var tipi mesela..far aydınlatması..kıvraklıqı..yakıtı..malzeme kalitesi almam icin bile yeter yamahayı..ama servisin tavrı hıç hoş deqil..benim derdim de o zaten..bu arızalarla qaranti kapsamında olduqu icin uqrasmak istemediklerini düşünüyorum..qerçi yamaha merkezde emre bey düzce dadaş motora yönlendirdi aradım buyrun qelin qereken neyse yapacaqımızdan emin olabilirsiniz dedi motorunuzu incelemeye alıp sorununuzu bulup çözebileceqimize inanıyoruz dedi adam o bile yetti rahatlamama

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim şansıma bu denk qeldi diyorum okyanusu tanımam etmem ama ankarada dileyen varsa qelip bakabilir binebilir motoruma..bde soquk havalarda minimum 3 dk ısıtmadan binemıyorum motora jikle bile çekili iken kerkinerek qidiyor ısınana kadar üstelik bin bakımında hava ayarı yapıldıktan sonra..ama tipine renqine ve 3 mızraqına vuruldum aldım..yine de pişman diilim..ayrıca buqün ön lastiqi ön takım borularını tekrar kontrol ettim ama hersey normal qörünüyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:05 ----------

he yok mu motorun memnun olduqum yanları? tabi ki var tipi mesela..far aydınlatması..kıvraklıqı..yakıtı..malzeme kalitesi almam icin bile yeter yamahayı..ama servisin tavrı hıç hoş deqil..benim derdim de o zaten..bu arızalarla qaranti kapsamında olduqu icin uqrasmak istemediklerini düşünüyorum..qerçi yamaha merkezde emre bey düzce dadaş motora yönlendirdi aradım buyrun qelin qereken neyse yapacaqımızdan emin olabilirsiniz dedi motorunuzu incelemeye alıp sorununuzu bulup çözebileceqimize inanıyoruz dedi adam o bile yetti rahatlamama
    hadi hayırlısı dadaş motora gidin o zaman abi bence ilgileneceklerine inanıyorum eğer dediğiniz gibi lastik ön düzenden değilde başka yerdensa
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    merak etme sorun çözülür marka güvenilirliği insana güven verir
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi hayırlısı dadaş motora gidin o zaman abi bence ilgileneceklerine inanıyorum eğer dediğiniz gibi lastik ön düzenden değilde başka yerdensa
    haftanın 6 qünü çalışıyorum vaktim yok pazar qünü tatilim var ama onlar da pazar kapalı..bilmiyorum bi çare bulmam lazım :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:30 ----------

bu arada sabahları esd sini hıç ısıtmadan jikleyi açmadan çalıştırıp rahatça yola çıkıp rahatça qiden arkadaşlar var aramızda deqil mi ben eskı ybrm de ve cbfm de marsa basıp hemen yola çıkıyordum ne tekliyordu ne de kerkiniyordu..? bunun bir sorun olduqundan emin olmak istiyorum ona qöre servisten çözüm talebinde bulunacaqım..

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    benim eski kasa ybr de jikle açmadan yola çıkılmıyor bence bi sorun yok hatta motor ömrü için güzel bi durum motor soğukken tam manasıyla yağlama yapamaz ve ilerleyen km lerde sıkıntı çıkarır

RruDeBoyY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r6
    iyi geceler beyler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim eski kasa ybr de jikle açmadan yola çıkılmıyor bence bi sorun yok hatta motor ömrü için güzel bi durum motor soğukken tam manasıyla yağlama yapamaz ve ilerleyen km lerde sıkıntı çıkarır
    ısıtmadan çıkmıyorum ztn yola çok acelem olursa da jikle açık qidiyorum mümkün olduqunca yormadan zorlamadan elimi silindire deqdiriyorum baktım ısınmışsa kapatıyorum jikleyi..bu arada bu sıkıntılarıma raqmen motorun eqzos korumalıqını ön rüzqarlık canımı farın parlak kısımlarını karbon kapladım fıstık qibi oldu yakın zamanda resimleri eklicem yavru fz min

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ii geceler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    iyi qeceler

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    s.a günaydın geçlik...

ßora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ybr 125
    hayırlı olsun Rrude boyy .. Ben 3 viteste sakin sakin giderken köşeyi dönücektim hızım 10-15 civarı dedim güçlü motor 2.viteste döner dedim attım sonra birden arka teker kitlendi durdu Neden olabilir

Motosikleti
    Yamaha r6
    devir alamadığı için sönmüştür çalıştırdığında bi sorun varmıydı

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...993262/detay/? 2-2.5 civarı bir paraya düşer.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...067342/detay/? 3 küsüre düşer

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...247762/detay/? 3.400den bir kuruş aşağı düşmüyor. 1 kere sağa yatmasını farkettim. koruma demiri ve manet harici sıkıntısı yok şase düzgün.

ya da 0 km ybr esd...

düşünceleriniz neler?

Motosikleti
    Yamaha ybr 125
    Alıntı RruDeBoyY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    devir alamadığı için sönmüştür çalıştırdığında bi sorun varmıydı
    yok sorun olmadı ben bugün düz yolda artçı ile (hafif yukarı egimli yolda) 90 ı geçemedim sonra gene artçı ile (hafif egimli bi yolda 110 yaptım. Motor 80 kmde bu degerleri yapmakla kotumu ettim motora zarar mı verdim degerler kötümü yorumlarınız neler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...993262/detay/? 2-2.5 civarı bir paraya düşer.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...247762/detay/? 3.400den bir kuruş aşağı düşmüyor. 1 kere sağa yatmasını farkettim. koruma demiri ve manet harici sıkıntısı yok şase düzgün.

ya da 0 km ybr esd...

düşünceleriniz neler?
    ankarada sana daha uyqun fiyatli cbf ybr bulabilirim dilersen malum internet piyasası biraz yüksek? ama sıfırın koltuquna ilk senin oturacaqını bilmek hiçbirşeye deqişilmez bir keyif ve rahatlıktır..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:37 ----------

bu arada şaseye öyle karşıdan bakmayla anlaşılmaz düzqün olup olmadıqı..bineceksin biraz zorladıqın an herşeyini qösterir motor..baskı balata olsun motorun ciqeri olsun yürürü olsun..

Motosikleti
    Yamaha r6
    Alıntı ßora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok sorun olmadı ben bugün düz yolda artçı ile (hafif yukarı egimli yolda) 90 ı geçemedim sonra gene artçı ile (hafif egimli bi yolda 110 yaptım. Motor 80 kmde bu degerleri yapmakla kotumu ettim motora zarar mı verdim degerler kötümü yorumlarınız neler
    ,

ben 1000 km olmadan 70 i geçmedim artıçı ile bindim 60 ı geçmedim ilk kilometrelerde , sen daha 80 kmde ki motoru zorluyorsun yürümeyi öğretmeden koşturuyorsun kısa vadede bi sorun çıkarmaz ilerde çok pişman eder bu hızla devam edersen rodaj çok önemli motor ömrü açısından forumda çok bilgi var rodajla ilgili okumadan yazık etme motora

Motosikleti
    Yamaha ybr 125
    ya ben ilk ve tek olarak denedim zaten bidaha yapmamda babam çok zorluyor motoru

Motosikleti
    Yamaha r6
    durumu güzel bi dille anlat (: zaten rodajı atlattıktan sonra zorlaması o kadar etkilemez

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ya da 0 km ybr esd...

düşünceleriniz neler?
    Abi bana sorucak olursan ben 3.000 tl olanı al derim. Parası her zaman üzerinde. 0a binmek ayrı keyif ama satarken deger kaybedicek muhakkak. Yanlış hatırlamıyosam ybr ile vitesliyi ogrenip 250lik düsünüyordun. O yüzden 2010 model olan süper motor. Satarken aldıgın fiyatın 200-300 tl altına cok rahat verirsin. Güzel motor şahsen ben begendim. Hakkında hayırlısı abim.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı syn022 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bana sorucak olursan ben 3.000 tl olanı al derim. Parası her zaman üzerinde. 0a binmek ayrı keyif ama satarken deger kaybedicek muhakkak. Yanlış hatırlamıyosam ybr ile vitesliyi ogrenip 250lik düsünüyordun. O yüzden 2010 model olan süper motor. Satarken aldıgın fiyatın 200-300 tl altına cok rahat verirsin. Güzel motor şahsen ben begendim. Hakkında hayırlısı abim.
    o motor elazığ motoru. kurye motoru da değil. gayet temiz duruyor. 2 lira diyenle bugün ustaya gidecektik aramadı sağolsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 17 kullanıcı var. (0 üye ve 17 misafir)

Bu Konudaki Etiketler