Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tamercan2001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    unnamed kardeşim yediğin içtiğin gezdiğin yaktığın senin olsun. 550km yi ne kaç tl lik yakıtla yaktın onu yaz. Senin attığın resimlerin süper eklesen güzel olur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    slm arkadaşlar ybr ler yağlarını kaç km de degiştiriyor 2bindemi acaba tşk

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı okyanus_126 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben 2000 de değişiyorum ama ybr yağa önem vermez Koymasanda olur
    HONDA

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    aynen abi 2 binde bir değiştiriyorum bende ama birazda yağa bağlı aslında kaliteli bir yağ koyarsan uzun süre değiştirmeyebilirsin sana kalmış mesela 2008 ybr si olan bir abi vardı burada castrol 10/50 full sentetik koyuyordu 5 binde bir değiştiriyordu param mı taştı derdi geç değil mi derdim :D
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Alıntı tamercan2001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    unnamed kardeşim yediğin içtiğin gezdiğin yaktığın senin olsun. 550km yi ne kaç tl lik yakıtla yaktın onu yaz. Senin attığın resimlerin süper eklesen güzel olur
    eyvallah kardeşim....
    maalesef telefonum hala serviste olduğu için resim çekemiyorum...
    tam dolu depoyla bu kadar km yaptım....
    en son 50.50ye doldurmuştum depoyu....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 2000 de değişiyorum ama ybr yağa önem vermez Koymasanda olur
    acaba 4000 de degiştirseniz ne olur hiç denedinizmi merak ettim doğrusu

---------- Post added at 18:22 ---------- Previous post was at 18:19 ----------

Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen abi 2 binde bir değiştiriyorum bende ama birazda yağa bağlı aslında kaliteli bir yağ koyarsan uzun süre değiştirmeyebilirsin sana kalmış mesela 2008 ybr si olan bir abi vardı burada castrol 10/50 full sentetik koyuyordu 5 binde bir değiştiriyordu param mı taştı derdi geç değil mi derdim :D
    4000 km denesenize ne olacak hep beraber öğrenelim yada gercekten deniyen varsa paylaşırmı acaba tşk

cakmak3306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600
    [QUOTE=okyanus_126;2476667]acaba 4000 de degiştirseniz ne olur hiç denedinizmi merak ettim doğrusu

4000 km denesenize ne olacak hep beraber öğrenelim yada gercekten deniyen varsa paylaşırmı acaba tşk[/QUOTE
    10,000 km de yağı değiştiren bi arkadas vardı. Bi sıkıntı yasamamıs. Hatta 0,5lt yag koymustu yıne bısey yasamamıs. Bi de tam tersi 2lt yağ doldurmus culuk culuk edıodu motor ama çalısmasından bişi kaybetmemıstı diyordu. Bı yerde okumustum. YbrClub dı sanırım.
    Mustafa ÇAKMAK A rh(-) Suzuki GSR 600

Motosikleti
    acaba 4000 de degiştirseniz ne olur hiç denedinizmi merak ettim doğrusu

4000 km denesenize ne olacak hep beraber öğrenelim yada gercekten deniyen varsa paylaşırmı acaba tşk
    abi ben denerim şahsen ama iyi bir yağ almam gerek benim 2000 de değiştirmemin sebebi ucuz 10-15 liralık yağlardan koymamdan dolayıdır

Motosikleti
    BMW R80 GS
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi ben denerim şahsen ama iyi bir yağ almam gerek benim 2000 de değiştirmemin sebebi ucuz 10-15 liralık yağlardan koymamdan dolayıdır
    abi böyle testler hiç yapma bence merak eden varsa kendi motosikletinde deneyebilir sen değiştir zamanında sorunsuz bin
    BMW R80 GS 1993 & MERCEDES E 250 CGI BlueEFFICIENCY 2012 & YAMAHA YBR 125 ESD OLACAK İNŞALLAH

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Alıntı truveo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi böyle testler hiç yapma bence merak eden varsa kendi motosikletinde deneyebilir sen değiştir zamanında sorunsuz bin

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Hiç mi hiç korkmayın isterseniz 10000 de değiştirin genede birşey olmaz bu ybr ye nasıl bir motor varsa artık burda bir elemanda var siyah kendisi köyde yaz kış çamurda karda motoru kullanıyor ve hiç acımıyor motoruna yağını değişmeyeli 20000 bin olmuştur çocuk hala umursamıyor ama motorda tık yok.2006 model olması lazım tabiri caizse eşşek niyetine kullanıyor motorunu dağdan odun falan yapıyorlar
    HONDA

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    benim arkadaşımda ybr vardı 2006 model siyah galiba bunlarda en çok tutulan modelıymış yanılmıyorsa motora 3500 km aynı yagla bindipi için motorun şanzımanı arıza yaptı çok kötü bir uğultu sesı veriyor özellikle üçüncü vitezde servise beraber gittik yagdan kaynaklandıgını söyledi servis uzun süreli binildiği için aynı yag ile ama buda deneyim olmuş oldu şanzımana arıza vererek

Motosikleti
    Alıntı truveo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bir sefer deneyecektim zaten her zaman değiştirecek halim yok 4 binde abi deneyen var mı dedi deneriz yani :D

Hiç mi hiç korkmayın isterseniz 10000 de değiştirin genede birşey olmaz bu ybr ye nasıl bir motor varsa artık burda bir elemanda var siyah kendisi köyde yaz kış çamurda karda motoru kullanıyor ve hiç acımıyor motoruna yağını değişmeyeli 20000 bin olmuştur çocuk hala umursamıyor ama motorda tık yok.2006 model olması lazım tabiri caizse eşşek niyetine kullanıyor motorunu dağdan odun falan yapıyorlar
    okan zaten önemli olan yağın özellğinin yitmemesi ve aşırı buharlaşıp azalmaması

benim arkadaşımda ybr vardı 2006 model siyah galiba bunlarda en çok tutulan modelıymış yanılmıyorsa motora 3500 km aynı yagla bindipi için motorun şanzımanı arıza yaptı çok kötü bir uğultu sesı veriyor özellikle üçüncü vitezde servise beraber gittik yagdan kaynaklandıgını söyledi servis uzun süreli binildiği için aynı yag ile ama buda deneyim olmuş oldu şanzımana arıza vererek
    abi o arkadaşın ya motorunda bir sorun vardır yada koyduğu yağ çok dandiktir özelliğini kısa sürede yitirmesinden dolayı motoru yağlayamamıştır ve sorun çıkarmıştır yani istersen 10 bin km kullan yağın kaliteli ve özelliği yitmediği sürece birşeycik olmaz

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Ybr hakkında başka bir sitede konu var ybr saglamlıgıyla ilgili ceza alırım diye yayınlamıyorum burda
    HONDA

Motosikleti
    Ybr hakkında başka bir sitede konu var ybr saglamlıgıyla ilgili ceza alırım diye yayınlamıyorum burda
    evet okan okudum onu adam ybr yi eşşek niyetine kullanmış yapmadığı şey kalmamış motora ve 100 bini devirmiş o halde :D

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Hatta birkaç saat 10000 devirde yol aldığı için egzoz eriyip kopmuş
    HONDA

Motosikleti
    Hatta birkaç saat 10000 devirde yol aldığı için egzoz eriyip kopmuş
    aynen bu şartlara dayanabilecek başka bir motor varmıdır ki şu türkiyede 125-150 cc sınıfında :D

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    bugün ön rüzgarlık camım geldi..Fakat takamadım.. altı üstü 4 vida falan dedim nerlerden neler çıktı belli değil .. kafayı tamamen indirmem lazım galiba yarın çalıştığım için motor yatacak. pazar günü halletmeye çalışacağım..şimdi diyorum acaba km saatini söksem rahat takılır mıydı? ama kafanın altında da bir vida var sanırım. onuda açtığım zaman çıkacak gibi duruyor..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    arkadaşlar bence abartıyorsunuz motorunuzu bülbül ettınız tamam kötü demiyom ama bukadarda abartılmaz ben cbf kullanıcısıyım bu benim 4.motorum kanunı seyhan'ybr vede şuanki 2.cbf im birşeyin farkına vardım sizin motorlar yağ yakınca yağ yakmıyor buharlaşma oluyor cbfler ise yağ yakmış oluyor sizler ybr sahibi olarak yağ 2000 km değiştiriyorsunuz 4000 km de değiştirseniz ne olur diye soruyom ben denemem merak eden kendi motorunda denesin diye cvp alıyom bülbülünüze güvenmiyorsunuz sanırım bizler cbf olarak 4000 degişiyor vede biraz eksilme olunca(gerçi buduruma ben rastlamdım ama) kendi sayfanızda cbf karalayıp ybr övüyorsunuz cbf sayfasına bakın bakim ybr karaliyan varmı burda kimse marka sponsorlugu yapmıyor ybr de bilirim cbf de onun için saygı ve sevgi çerçevesinde birbirimizi sayalım tşk (ayrıca sizlerin yag buharlaşma bizde yağ yakma durumunu cbf sayfasınada taşicam sadece bunu karalama yine yapmicam motorunuz hakkında)

Motosikleti
    arkadaşlar bence abartıyorsunuz motorunuzu bülbül ettınız tamam kötü demiyom ama bukadarda abartılmaz ben cbf kullanıcısıyım bu benim 4.motorum kanunı seyhan'ybr vede şuanki 2.cbf im birşeyin farkına vardım sizin motorlar yağ yakınca yağ yakmıyor buharlaşma oluyor cbfler ise yağ yakmış oluyor sizler ybr sahibi olarak yağ 2000 km değiştiriyorsunuz 4000 km de değiştirseniz ne olur diye soruyom ben denemem merak eden kendi motorunda denesin diye cvp alıyom bülbülünüze güvenmiyorsunuz sanırım bizler cbf olarak 4000 degişiyor vede biraz eksilme olunca(gerçi buduruma ben rastlamdım ama) kendi sayfanızda cbf karalayıp ybr övüyorsunuz cbf sayfasına bakın bakim ybr karaliyan varmı burda kimse marka sponsorlugu yapmıyor ybr de bilirim cbf de onun için saygı ve sevgi çerçevesinde birbirimizi sayalım tşk (ayrıca sizlerin yag buharlaşma bizde yağ yakma durumunu cbf sayfasınada taşicam sadece bunu karalama yine yapmicam motorunuz hakkında)
    abi şu bir gerçek ama cbf şehir kızı incitmeye gelmiyor ybr de köy kızı eski zamanı örnek alarak diyorum dayanıklı :D bak benimkisi ybr değil ben ybr yi övüyorum malımı değil

birde abi yağ olayını dedim bir arkadaş 5 binde değiştiriyor yağını ybr nin diye bir şikayetide yok yağla ilgili eksiltme flan var demedi hiç duymadım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler