Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Tam satma niyetimde yok hani Ramazan abi herkez saldırdı zor kaçdım cümleler aynı '' Etrafına bak kimde var , birde sıfır aldık adam binsin diye, almadan bağırıyodun motor motor diye aldık ne oldu '' diye sürüyo gidiyo
    HONDA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    satıcı ister alan olmadıktan sonra bir önemi yok....

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:57 ----------

100 km 10 lirayla dolaşmak çok güzel her kula nasip olmaz...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    satıcı ister alan olmadıktan sonra bir önemi yok....

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:57 ----------

100 km 10 lirayla dolaşmak çok güzel her kula nasip olmaz...
    ya ramço kafama takılan bi problem var bu işleri en iyi sen bilirsin bu alemde nede olsa ybr yi yalayıp yutmuş bi adamsın şimdi bende 3000 tl var 2. el çok temiz az km yapmış ybr mi alayım yoksa 2400 e salcano mu alayım bi yardımcı olsan.. sadece düşünceni söyle sen olsan ne yaparsın diğer rakiplerini elemiş durumdayım
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    salcano wolf ybr ile fsrksız... ama ikinci eli söz konusu oldumu o zaman iş sarpa sarar salcano elinde patlar... bide elektirik tessisatı aynısımı onuda bilemiyorum.... bana kalırsa ben 2, el ybr alırım kafam rahat eder..... her zaman geri dönüşü vardır ybr nin...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

CygnusBursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 2013
    ramazan ben motosikleti servise götürdüm periyodik bakım için her seferinde bişileri eksik yapyolar motosikleti teslim aldım gazladım gittim az ileride kavsaga geldigimde arka firene bastım ana fren tutmuyor ön frenle yavas yavas durdum baktım freni gevsetmişler eski haline gitrmemişler birde karburatörtedi cikleyi eskiden az birşey açtıgım zaman 2,500 3000 devire fırlardı motosiklet simdi sonuna kadar açıyorum 2,500 devir anca oluyo bunu nasıl ayarlayabilirim he birde dün aksam yine fark ettim ne arka stop ne arka fren yanıyo actım baktım soketi cıkmıs ne hikmetse hep servis bakımından sonra oluyo böyle şeyler motosikletimi kubay olarakmı kullanıyolar acaba birdaha yetkili servise götürmücem motosikletimi
    Düş peşindeysen Düş peşime

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    kesinlikle ybr derim....

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    salcano wolf ybr ile fsrksız... ama ikinci eli söz konusu oldumu o zaman iş sarpa sarar salcano elinde patlar... bide elektirik tessisatı aynısımı onuda bilemiyorum.... bana kalırsa ben 2, el ybr alırım kafam rahat eder..... her zaman geri dönüşü vardır ybr nin...
    salcano sıfır km o ikinci el değil ama genede ybr dersen onu da eleyeceğim hiç düşünmeden

Motosikleti
    karbüratör e bakmak lazım... bakmadan ne konussam yanlış... ama götür servis e de siz bu işi biliyormusunuz bilmiyormusunuz....

F54 birde salcano da kullanılan mazeme kalitesi ybr ile aynımı onuda bilmiyoruz... sanırım aynı kalite değil...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:14 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    salcano sıfır km o ikinci el değil ama genede ybr dersen onu da eleyeceğim hiç düşünmeden
    bak bana kalsa ele derim... çünkü parça kalitesini bilmiyoruz.... biz yaklaşık 1 ay önce salcano wolf silindir piston setini taktık.... galiba istediğimiz performansı alamayacağız... daha tam incelemedik ama sanırım kalitesiz mazeme mevcut... aynı fabrikada üretilen 2 sınıf mazeme olabilir... tabi bu benim düşüncem... kesin değil.. ben ybr derim... bir ybr den daha iyisi bir yaş daha genç olan ybr dir...

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    karbüratör e bakmak lazım... bakmadan ne konussam yanlış... ama götür servis e de siz bu işi biliyormusunuz bilmiyormusunuz....

F54 birde salcano da kullanılan mazeme kalitesi ybr ile aynımı onuda bilmiyoruz... sanırım aynı kalite değil...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:14 ----------

bak bana kalsa ele derim... çünkü parça kalitesini bilmiyoruz.... biz yaklaşık 1 ay önce salcano wolf silindir piston setini taktık.... galiba istediğimiz performansı alamayacağız... daha tam incelemedik ama sanırım kalitesiz mazeme mevcut... aynı fabrikada üretilen 2 sınıf mazeme olabilir... tabi bu benim düşüncem... kesin değil.. ben ybr derim... bir ybr den daha iyisi bir yaşdaha genç olan ybr dir...
    saol ramço tavsiyelerin için bende sağlam sorunsuz beni yollarda rezil kepaze etmeyecek bi motor'a binmek istiyorum gücü o kadar önemli değil 90 veya 100 yapması mühim değil sadece fiyat fayda orantısı iyi olsun fark etmez ama 2. el ybr alacağım sıfır alacak kadar param var ama bu motor benim gözümde 4350 tl etmez helalinden 3200 e kadar yolu var belki şehir dışından da olabilir peki herhangibir yetkili servise göstersem bana gerçekten alınıp alınmayacağı konusunda yardımda bulunurlar mı çünkü sakarya dışında alacağım bi yerden yetkili servise göstereceğim veya siteden elbet yardımcı olacak birileride bulunabilir mi?

Motosikleti
    söylerler neden söylemesinler.... ben motor alırken zorlarım... zorladıktan sonra motorun sesini dinlerim... yağ yakıyormu ona bakarım... birde biner üzerine 2 elimi salarım sağa sola.... hepsinden geçer not aldıysa motor benimdir...

lokmanhekim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 CİTY (2009)

Uploaded with ImageShack.us

Motosikleti
    lokman resim gözükmüyor..............

CygnusBursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 2013
    Alıntı lokmanhekim adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Uploaded with ImageShack.us
    maşaalllah
    Düş peşindeysen Düş peşime

Motosikleti
    korkuluktaki yamaha gözümden kaçmadı süper...

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    söylerler neden söylemesinler.... ben motor alırken zorlarım... zorladıktan sonra motorun sesini dinlerim... yağ yakıyormu ona bakarım... birde biner üzerine 2 elimi salarım sağa sola.... hepsinden geçer not aldıysa motor benimdir...
    yani ilk önce yağ çubuğuna bakıyoruz sonra da orta sehpada gaza basıyoruz eğer tın tın sayıyorsa tamam diyorsun.... işte benim para cebte olsaydı bir çanta elmayla gelirdim yanına istanbuldan bakardık bi motor ama kısmet işte....

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    beyler bu arada ben lastikleri değişirmeyi düşünüyorum...
    michelin alacam en kalitesi benim gözümde michelin..
    kullanan arkadaşlar varmıdır aramızda?

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Kullanmadım ama bende düşünüyorum daha motor gelmedi. Fiyatı araştırırsan yazar mısın.

Selamlar.

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    çifti 180 lira buz motorda...
    fiyatına baktım...

hmdonmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese merhaba

Motor konusunda biraz acemiyim ama anladığım kadarıyla anlatayım.
    Benim YBR 2008 model ve iç lastikliydi (her modelde jant ölçüleri aynı mı bilmiyorum). Michelin pilot sporty taktırdım. Mayıs'ta Eskişehir'de 200'e patladı (ama bildiğim kadarıyla buz motorda 180e takıyorlar da aynı zamanda). Lastik tubeless olarak üretilmiş bendeki jant üzerindeki yuvalar uymuyor onlar ayarlandı takılırken.

Kullanımda dediğim gibi acemiyim motoru 2000 lastiği ise 1000 km dir kullanıyorum; Dolayısıyla yorumlarım ne derece sağlıklı olu bilemiyorum. Benim gördüğüm şu: Bu lastik asfaltta mükemmel, motor dönüşlerde mükemmel yatıyor ve harika fren tutuyor (eğitime katılmıştım, hoca da çok beğenmişti netekim). Ama yol biraz mıcırlandığında, asfalt stabilizeye doğru kaymaya başladığında ben kendimi çok rahat hissemedim bir türlü. Onun dışında birçok kişiden arka lastiğin ne kadar ince yorumunu aldım. Hatta biri arkaya da ön taktırdığım konusunda benimle iddialaştı. Gerçekten da CBFli arkadaşlarımla yan yana koyduğumda (onlarda Duro var) benimki bisiklet lastiği gibi kalıyor. Sorun jant ölçülerimde mi lastikte mi bilmiyorum; bu bir sorun mu onu da bilmiyorum. Ama dediğim gibi özellikle temiz asfaltta çok güzel viraj veriyor ve yatırıyor (Şimdi biri çıkıp "Ama temiz asfaltta her lastik ...bla bla .. atlamasın, gördüğümü söylüyorum kardeşim)

Motosikleti
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster

doğru tercih lastikde..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 16 kullanıcı var. (0 üye ve 16 misafir)

Bu Konudaki Etiketler