Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Ybr 125 / Ybr 125 Esd Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı hasanpinar0537 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben günlük yağlıyordum harbiden ömrü uzun oluyor.
    en güzelini yapıyorsun...zincir ve dişli ömrü için en doğrusu bu... ben uzun yola çıkarken çantama koyduğum ilk şey yağdır... kurye iken her akşam yağlama yapardım mutlaka.... birde zinciri akşam yağlamak lazım.... sabah yada yola çıkarken yalamak sağlıklı değil...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en güzelini yapıyorsun...zincir ve dişli ömrü için en doğrusu bu... ben uzun yola çıkarken çantama koyduğum ilk şey yağdır... kurye iken her akşam yağlama yapardım mutlaka.... birde zinciri akşam yağlamak lazım.... sabah yada yola çıkarken yalamak sağlıklı değil...
    aynen işi bildiğin belli oluyor en güzeli ziinciri akşam park ettiğinde yağlayacan sabah bin git hiç sıçrama derdinde olmaz oh ne rahat... :D
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

Motosikleti
    aynen işi bildiğin belli oluyor en güzeli ziinciri akşam park ettiğinde yağlayacan sabah bin git hiç sıçrama derdinde olmaz oh ne rahat... :D
    eyvallah..hemi sıçramıyor hemi zincire yapışıyor hemi ufak aralara dereere giriyor... ben düzeli olarak fren kolu debriyaj kolu gaz teli ve debrej telinide yağmur çamur ve toz durumuna göre 15 günde bir temizlerim.. buji temizliği ve ayarına önem gösteririm...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:18 ----------

bu arada bir ybr min buji si ile 30 000 km yapmıştım..şuan ybr min bujisi 15 000 km devirdi... durun bakalım ne kadar gidecek... her 500 km bir sentil çakısı ile 0,7 ye ayarlıyorum.. yakıt fazlalaşır diyenler için belirttim..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

eyvallah..hemi sıçramıyor hemi zincire yapışıyor hemi ufak aralara dereere giriyor... ben düzeli olarak fren kolu debriyaj kolu gaz teli ve debrej telinide yağmur çamur ve toz durumuna göre 15 günde bir temizlerim.. buji temizliği ve ayarına önem gösteririm...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:18 ----------

bu arada bir ybr min buji si ile 30 000 km yapmıştım..şuan ybr min bujisi 15 000 km devirdi... durun bakalım ne kadar gidecek... her 500 km bir sentil çakısı ile 0,7 ye ayarlıyorum.. yakıt fazlalaşır diyenler için belirttim..
    çok güzel detaylara değinmişsin haklısında zaman tasarruf zamanı...
    30000 km harbiden muhteşem bir km re tabi yakıtın falan değişmemmiş sıkıntısız bir sürüş sağladınsa sorun yok harbiden yapılır ama her 10000 de bak kontrolünü yap varsa imkanın direk değiştir...
    DRİFT RELİGİON

Motosikleti
    çok güzel detaylara değinmişsin haklısında zaman tasarruf zamanı...
    30000 km harbiden muhteşem bir km re tabi yakıtın falan değişmemmiş sıkıntısız bir sürüş sağladınsa sorun yok harbiden yapılır ama her 10000 de bak kontrolünü yap varsa imkanın direk değiştir...
    buji değiştirmek sorun değil.... hatta motorda sıfır buji var... ama bilinmeyen bazı gerçekler var.. ben motor meslek mezunu olduğumdan öğrendim... ybr bujisi 0,7 ayarında düzgün yakım sağlar.... zamanla o ayar arası açılır .. mesala 0,8 veya 1 olduğunu hesapla..o zaman geç çalışır gaz yemez motor çekişten düşer... ama bu ayarı 0, 7 de ve temiz tutarsan sorun olmaz... bu buji denemek amaçlı motorun üzerinde tutuluyor.. japon 2004 ybr 30 000 yaptı.. bu ne kadar yapacak acaba.... buji 0,7 ayarı değiştikçe yani 0,8 olduğunda yakıt artar... ayarı dengede tutarsan sorun olmaz...

birde ybr de eksik olan benzin filitresini motoru sıfır aldığımda ben taktım... basit benzin filitresi.... scooterlerde olanlardan...

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Ya abiler sipariş verdiğimiz tristör 3 ayaklı geldi ama bana pzt3906 lazım ya.Ramço abi hiç sormuyosun ne oldu ne bitti.Ayrıca benzin filtresi benim motorda orjinalden var ?
    HONDA

Motosikleti
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya abiler sipariş verdiğimiz tristör 3 ayaklı geldi ama bana pzt3906 lazım ya.Ramço abi hiç sormuyosun ne oldu ne bitti.Ayrıca benzin filtresi benim motorda orjinalden var ?
    ağa sen yoksun burlarda... ses soluk yok.... benim 2 gündür başım belada idi.... ama çözdüm sorunu....

bu arada depo altı filitresin bence yetrsiz... ben sonrada bir tane daha taktım..

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    ağa sen yoksun burlarda... ses soluk yok.... benim 2 gündür başım belada idi.... ama çözdüm sorunu....

bu arada depo altı filitresin bence yetrsiz... ben sonrada bir tane daha taktım..
    Hayrola ne belası Ayrıca yukarda yazdığımı görmedin mi ?
    HONDA

Motosikleti
    aslında ben bu gün motorumla uğraşacaktım ama arabam sorun açınca dün saat 1500 dan bu gün 17 00 a kadar onunla uğraştım... ne saçma bir dünyada yaşıyoruz... 23000 km doblo marka aracımın basınç regülatörü ağrızalandı... servis 1500 lira fiyat biçti... garanti kapsamında değilmiş... neden opetten benzin almadık.... türkiyede sadece opet mi var.. benim yozgat ımda opet yok... bende dedim başlarım garantisine çıkardım aldım yetkili servisten..dışardan parçayı 375 liraya bulduk... 20 liraya taktık... 40 lira mazot filitresi ... maliyet bu.. parçalar orjinaş... 1500 neresi 500 neresi.... o garantiye girmez bu garantiye girmez ne garantiye girer merak ediyorum...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:36 ----------

bu arada dünyada bu fiat dobloların regülatörünü bosh dan başkası yapmıyormuş... ufacık bir parça 375 lira... yolda görseniz almazsınız....

okan işte bu bela..arabanmı var derdin var...

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    okan işte bu bela..arabanmı var derdin var...

Olsun onun parasını çıkarır doblo.Zaten yakmıyor alet.Geçmiş olsun Bizim beyinle aynı para ha Bana 375 lira diye diye sen verdin abi 375 lira
    HONDA

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    ramazan abi zinciri bol yağlamak iyi olmaz dedi buradan bir usta ben birşey anlamadım çok yağlamak iyi mi olur kötü mü :D,

abi birde buji tırnak aralığı yazmışsın benim motorun ku şuan 0,6 da 0,6 mı daha iyi 0,7 mi olsa daha iyi olur bununla ilgili bilgilendirirsen sevinirim.
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Arkadaşlar motorunuza hangi yağı kullanıyorsunuz ve ben motorumun yağını hemen değiştirsem olur mu 60 km deyim

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorunuza hangi yağı kullanıyorsunuz ve ben motorumun yağını hemen değiştirsem olur mu 60 km deyim
    Yamalube kullan zaten garanti iptal olmaması için mecbur bakım için servise gideceksin orda Yamalube yağ koyacaklar

1000 ve 3000 gibi

Yamaha mühendislerinden daha iyi bilgiye sahip değiliz o zaman maceraya gerekde yok bence

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı victorist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamalube kullan zaten garanti iptal olmaması için mecbur bakım için servise gideceksin orda Yamalube yağ koyacaklar

1000 ve 3000 gibi

Yamaha mühendislerinden daha iyi bilgiye sahip değiliz o zaman maceraya gerekde yok bence
    bunu neden soruyorum. bugün motorumla biraz gezdim. park ettim bi çay içeyim dedim. sonra bi baktım yağ damlamış motorun üstü ve yerde bi miktar yağ gördüm.Hemen yağ çubuğuna elimi attım biraz gevşek olduğunu hissettim.Ama emin olamıyorum.acaba yağ çubuğundan mı yağ kaçırdı yoksa başka bi sebebi mi var. yaklaşık 3 saat önce motoru park ettim. bulunduğu yeri inceledim yerde 1 damla yağ yok .. yağ kontrolünüde yaptım yağ çubuğunu çıkarınca hemen yere yağ damlıyor. yağda eksiklik olduğunu sanmıyorum.sizce neden olmuştur.yağ çubuğundan (gevşekse eğer)yağ kaçırması olabilir mi yoksa başka sebep mi aramak lazım

Motosikleti
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunu neden soruyorum. bugün motorumla biraz gezdim. park ettim bi çay içeyim dedim. sonra bi baktım yağ damlamış motorun üstü ve yerde bi miktar yağ gördüm.Hemen yağ çubuğuna elimi attım biraz gevşek olduğunu hissettim.Ama emin olamıyorum.acaba yağ çubuğundan mı yağ kaçırdı yoksa başka bi sebebi mi var. yaklaşık 3 saat önce motoru park ettim. bulunduğu yeri inceledim yerde 1 damla yağ yok .. yağ kontrolünüde yaptım yağ çubuğunu çıkarınca hemen yere yağ damlıyor. yağda eksiklik olduğunu sanmıyorum.sizce neden olmuştur.yağ çubuğundan (gevşekse eğer)yağ kaçırması olabilir mi yoksa başka sebep mi aramak lazım
    gevşekse akıtır damlatır.... birde siyah contasını actınğında düşürme... contası olmayıncada damlatıyor...

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    gevşekse akıtır damlatır.... birde siyah contasını actınğında düşürme... contası olmayıncada damlatıyor...
    contasına hiç dikkat etmedim öyle bişey elime gelmedi

buji değiştirmek sorun değil.... hatta motorda sıfır buji var... ama bilinmeyen bazı gerçekler var.. ben motor meslek mezunu olduğumdan öğrendim... ybr bujisi 0,7 ayarında düzgün yakım sağlar.... zamanla o ayar arası açılır .. mesala 0,8 veya 1 olduğunu hesapla..o zaman geç çalışır gaz yemez motor çekişten düşer... ama bu ayarı 0, 7 de ve temiz tutarsan sorun olmaz... bu buji denemek amaçlı motorun üzerinde tutuluyor.. japon 2004 ybr 30 000 yaptı.. bu ne kadar yapacak acaba.... buji 0,7 ayarı değiştikçe yani 0,8 olduğunda yakıt artar... ayarı dengede tutarsan sorun olmaz...

birde ybr de eksik olan benzin filitresini motoru sıfır aldığımda ben taktım... basit benzin filitresi.... scooterlerde olanlardan...
    tabi canım senin yaptığın doğru buji mm ayarında bitiyor iş, ama bujininde ömrü olduğu için değiştirmekten yanayım, veya gittiği kadar yani buji kesene kadar mm ayarını yap,bujiyi ateşlemeden kaynaklanan karartılarını zımparala sıfır ayarına gelir tak çok fark ediyor zaten ama bilen yapar işte...
    ama en güzeli ver 10 lira al sıfır NGK bujini bak keyfine.. :D :D :D
    DRİFT RELİGİON

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ramazan abi zinciri bol yağlamak iyi olmaz dedi buradan bir usta ben birşey anlamadım çok yağlamak iyi mi olur kötü mü :D,

abi birde buji tırnak aralığı yazmışsın benim motorun ku şuan 0,6 da 0,6 mı daha iyi 0,7 mi olsa daha iyi olur bununla ilgili bilgilendirirsen sevinirim.
    ramazan abi şu sorularıma cevap yazmamışsın :D
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ramazan abi şu sorularıma cevap yazmamışsın :D
    ideali 300-400 diyolar uzun ömür için ama yinede daha tecrübeli birine sormak lazım :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler